Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

KWh kosztuje ze wszystkim 0.53zł ... a wynik wyszedł z miernika wody i podlicznika.

A palenie i zbieranie... ile panowie za to liczą?

wynik wyszedł z pod-licznika :lol2: no to nie dość że zakrzywia Pan rzeczywistość

to jeszcze lewe kable do grzania :D

 

nie da się oszukać.

1m^3 wody do 55 =52,5 kWh (delta t 45 st) stąd różnica między wyliczeniami

 

Przy temp. zewn. poniżej 0oC mocno spada sprawność takiej pompki.
na to mam panaceum GWC ale bardzo ciekawe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ile panowie liczą za palenie drewnem? Ja na przykład z lewej kieszeni przekładam sobie do prawej 100 zł za godzinę. Fakt - trochę drogo, ale wszystko zostaje w tych samych spodniach :D

 

BTW: to grzanie i chłodzenie 1000m2 domu. Niech to będzie 50 pomieszczeń po średnio 20m2.

http://allegro.pl/przenosny-klimatyzator-apm-09ccm-od-loombard-i3982725673.html

to niecałe 25 tyś bez zniżek.

 

Jak się robi centralnie, to chyba powinno wyjść taniej i lepiej, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przy "bardzo małym" zużyciu. Przy "małym" dalej opłaca się bojler centralny grzany prądem w drugiej taryfie.

Te "bardzo małe" zużycie w przypadku TB, to jest jedna osoba z wylewkami bezdotykowymi, kąpielą 3-minutową i do tego perlatory.

 

No, nie wiem ta 3 minutowa kapiel taka krótka nie jest gdyby skrócic do 2 minut to mamy 33% oszczednosci na kapieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta to może i tanio, ale już lekko niekomfortowo - jak na łodzi podwodnej. Tylko, że jak ktoś nie ma tej sprawności, to zdąży się tylko namydlić...

 

Ale namydlic sie mozna przed puszczeniem wody, wystarczy tylko mydło w płynie lepiej rozcieńczyć. Chcieć to móc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłów na oszczędności jest sporo. Można się wcale nie kąpać. Niektórzy tak robią. Poza tym nie mają domów i ciuchy tylko jedne...w ogóle bardzo oszczedni ludzie.

Ale jak ma być komfort, to komfort! 3 minuty orgazmicznych ablucji pod prysznicem, tylko wcześniej należy pamiętać o włączeniu kabelków w sypialce... bo się można zapalenia płuc nabawić! Ale komfort! Ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e panowie liczą za palenie drewnem? Ja na przykład z lewej kieszeni przekładam sobie do prawej 100 zł za godzinę. Fakt - trochę drogo, ale wszystko zostaje w tych samych spodniach
Ja nie napalę, tym bardziej moja mama. Pan myśli, ze będzie całe życie zdrowy i silny? - Poza tym, nie dostanie Pan w mojej okolicy pozwolenia na budowę domu na paliwo stałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskich temp. nie masz tego powietrza - np. 100m3/h o temp. 0stC nie wiele pompie da, już lepiej ją wesprzeć kanalizacyjnym.

 

Z GWC będzie zawsze powyżej 5oC. A pionu kanalizacyjnego nie wykorzystam, bo robię syfon jaśkowy...

 

Mi cały czas wychodzi taniej to drugie czy jest nas trójka czy czasami więcej.

 

Ja mam 3 kobiety w domu ... :)

 

Wydziwiacie:) Deszczownia kilka min. z myciem łba włącznie to max naście litrów.

 

6 litrów na minutę trzeba liczyć.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kraj, to obyczaj. W Warszawie sprzątaczka zarabia lepiej niż na Podkarpaciu większość inżynierów, więc ludzie muszą się jakoś ratować i grzeją drewnem.

Instalacja pompy ciepła do CWU za 3500zł + kable 2500zł to 6 tyś bez robocizny.

Wodna podłogówka + bufor + kocioł + grzałki + komin to 9 tyś bez robocizny. Jak mnie najdzie na solary, to mogę tanio podłączyć. Jak mnie najdzie na palenie, to mogę zaoszczędzić. Jak mnie się nie będzie chciało, albo jak mnie nie będzie - to prund w II taryfie i też całkiem niedrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kraj, to obyczaj. W Warszawie sprzątaczka zarabia lepiej niż na Podkarpaciu większość inżynierów, więc ludzie muszą się jakoś ratować i grzeją drewnem.

Instalacja pompy ciepła do CWU za 3500zł + kable 2500zł to 6 tyś bez robocizny.

Wodna podłogówka + bufor + kocioł + grzałki + komin to 9 tyś bez robocizny. Jak mnie najdzie na solary, to mogę tanio podłączyć. Jak mnie najdzie na palenie, to mogę zaoszczędzić. Jak mnie się nie będzie chciało, albo jak mnie nie będzie - to prund w II taryfie i też całkiem niedrogo.

To po co Pan raczy pisać w tym wątku? Współczuję tym co muszą palić drewnem - ja bym nie dał rady, mimo, ze piec stoi ( jest zaplombowany )

Moja mama, też by nie napaliła. To nie jest wątek o ludziach, których stać na palenie drewnem czy węglem. To jest wątek o domach izolowanych - w takich domach - nawet nie da się ogrzewać paląc drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak zrobić całą południową elewację szklaną?

W części gdzie nie ma być okien postawić działówkę z wężownicą w środku, a całość zrobić pod żaluzją, w takim układzie, żeby między nią, a szybą była przerwa umożliwiająca swobodny przepływ powietrza. Ktoś potrafi policzyć bilans energetyczny takiej ściany o wymiarach 10x2,5m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...