Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tu jest wątek o domach 0-20. Prawie nikt takich domów nie widział, tylko (tu trzeba uwierzyć na słowo) TB. Założył sobie facet własny wątek żeby się trochę powymądrzać przed gawiedzią, a tu zonk - ludzie myślą i uwagę zwracają.... no jakim prawem?

Są tacy (ciepłownicy) co się panicznie boja izolowania. Gdybym pisał nieprawdę, nie byłoby tylu ataków. Jakoś o niezadowolonych inwestorach - nie słyszałem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według TB z domu ponad 300 robimy dom poniżej 100 montując niecentralne farelki :D.

 

Ale przypinacie łatki T.B , nie ważne co napisał a czego nie napisał , niedługo ktoś napisze że TB jest odpowiedzialny za stonkę i zmiany klimatu. Trochę powagi bo robi się przedszkole lub co najwyżej podstawówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przypinacie łatki T.B , nie ważne co napisał a czego nie napisał , niedługo ktoś napisze że TB jest odpowiedzialny za stonkę i zmiany klimatu. Trochę powagi bo robi się przedszkole lub co najwyżej podstawówka.

 

Przeczytaj post 10829. Niemały dom 300 kWh zużyje 45000 kWh. Grzejąc węglem oznacza to 7,5 tony przy realnej sprawności. Ja widziałem takie domy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu widzę iż Panu nerwy puszczają to dobrze może coś do Pana dotrze !

oszukuje Pan pierwsze siebie wiarą w kable .. i grzanie na zawołanie !

 

dla mnie dom 0-20 to dom który ma co najmniej 40cm od gruntu 60cm w ścianach i 80cm w dachu izolacji z EPSG( grafitowego)

zatkało ? ... chodzi mi o te wartość bliską zeru.

Okna koło 0,3 ! ale Pan na mnie wyjedzie ze jestem wrogiem izolacji ! i w tym Pan chce oszukać !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu ponieważ Pan nie dopowiada wielu rzeczy ! dom ceglany 300 kWh to jest i tak bardzo dobry wynik bo stawiał bym koło 500 kWh !

ale. I teraz jest to 500 00 kWh na dom ... 5 ton węgla czy 6 i tyle

Pan nie czyta odpowiedzi? I znowu mija się z prawdą ....

 

Szanowny Panie - przepraszam, że ubodło Pana, że jest źle wykształconym człowiekiem w dziedzinie izolowania w budownictwie, ale nic na to nie poradzę. W temacie izolacje termiczne wiedza kończy się na 30kWh/m2 rocznie - i to, że jest jakaś większość, że ta większość jest fatalnie nauczana - to zupełnie mnie nie interesuje - nie będę praw fizyki poddawał pod bolszewickie głosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze żeby było dosadniej, wielu ludzi wie co zamierzam ... samogrzejność ! rozumie to Pan

czy Panu wydrukować WIELKIMI literami !

daję 50cm w grunt ! 70cm w podłogę 0,9 m izolacji w dach .. odniesienie do Lambdy epsu grafitowego !!

kuma Pan ? czy może zaraz mnie Pan nazwie wrogiem izolacji ! do jasnej qrfa holery !

0,9m grafitowego w dachu !!! okna mniej jak 0,2 W/m^2k! z g 75% sza ... sza.

I robi Pan z siebie durnia ! a szkoda

 

i to, że jest jakaś większość, że ta większość jest fatalnie nauczana - to zupełnie mnie nie interesuje - nie będę praw fizyki poddawał pod bolszewickie głosowanie.

Ja tego nie popieram ! kto Pana w budownictwie tak molestował technicznie iż Pan reaguje tak i tak na moje pisanie ? przecież ja tylko podaje skąd to się bierze i że takich domów jest masa !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domach izolowanych nie istnieje możliwośc zamontowania centralnego! Poinformował o tym Pana -Szanowny asolt?

Co do Pana asolta - rolą audytora jest pokazac inwestorowi błędy projektowe w temacie strat ciepła. Doradzic ekonomiczną izolację !!!

Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania (prof. K. Żmijewski) A Pan asolt sprzedaje centralne - to tak jakby adwokat miał płacone tym więcej i więcej dostanie broniony przez niego klient.

 

Problem w tym, że zarzucasz komuś brak wiedzy, a sam do tej pory nie udowodniłeś, że takową posiadasz!

 

Udowodnij to na konkretnych przykładach, np na przykładzie mojego domu:

"Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania"

Dam Ci wszelkie potrzebne dane do tego, żeby porównać dwa domu. Izolowany vs. ekonomiczny (nieizolowany). Policz to i w końcu udowodnij, że niecentralne kablowe jest tańsze, albo skończ pie...ć!.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu widzę iż Panu nerwy puszczają to dobrze może coś do Pana dotrze !

oszukuje Pan pierwsze siebie wiarą w kable .. i grzanie na zawołanie !

 

dla mnie dom 0-20 to dom który ma co najmniej 40cm od gruntu 60cm w ścianach i 80cm w dachu izolacji z EPSG( grafitowego)

zatkało ? ... chodzi mi o te wartość bliską zeru.

Okna koło 0,3 ! ale Pan na mnie wyjedzie ze jestem wrogiem izolacji ! i w tym Pan chce oszukać !!

Nie wiem, co to puszczanie nerwów - piszę na forach ponad 10 lat i nikt mnie z równowago nie wyprowadził i mu się to nie uda.

 

A w ścianach jest 32 cm z paroizolacją.... Co do wroga izolacji - napisałem, że Pan asolt musi izolację zwalczać, bo wtedy mają ekonomiczne uzasadnienie popy ciepła do centralnego - które sprzedaje.

A jeżeli Pan uznaje izolowane budownictwo - to też już się Pan przekonał, że elektryczne ogrzewanie podłogowe jest jedynym nadajacym się do takiego domu jak w temacie. Hydrauliczne wyjdzie drożej w montażu i eksploatacji ( o czym się przekonali "Lipińscy" i przekona "Green power" i każdy kto założy pompę do centralnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan nie czyta odpowiedzi? I znowu mija się z prawdą ....

 

Szanowny Panie - przepraszam, że ubodło Pana, że jest źle wykształconym człowiekiem w dziedzinie izolowania w budownictwie, ale nic na to nie poradzę.

 

I kto to mówi, człowiek w ogóle nie wyszkłacony :) Ciekawe co lepsze, być źle wykształconym, czy w ogóle nie być wykształconym ? :)

 

W temacie izolacje termiczne wiedza kończy się na 30kWh/m2 rocznie ..

 

A wiesz, że do zbudowania domu poniżej 30kWh/m2 nie trzeba dawać 30cm izolacji ? I to w żadnej przegrodzie.

To trochę sprzeczne, z tym co piszesz we wcześniejszych postach, bo nie uznajesz mniej jak 30cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że zarzucasz komuś brak wiedzy, a sam do tej pory nie udowodniłeś, że takową posiadasz!

 

Udowodnij to na konkretnych przykładach, np na przykładzie mojego domu:

"Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania"

Dam Ci wszelkie potrzebne dane do tego, żeby porównać dwa domu. Izolowany vs. ekonomiczny (nieizolowany). Policz to i w końcu udowodnij, że niecentralne kablowe jest tańsze, albo skończ pie...ć!.

Policzyć się nie da - nie ma danych !!! Można porównywać zużycie !!

zaczytuję Szanownego j-j - " z tym centralnym to masz rację"

Pana Krzysztofa Lisa "bo nie ma sensu montować pompy ciepła w domu pasywnym, tam raczej opłaca się ogrzewanie elektryczne"

prof Żmijeskiego Pan zacytował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)W temacie izolacje termiczne wiedza kończy się na 30kWh/m2 rocznie - i to, że jest jakaś większość, że ta większość jest fatalnie nauczana - to zupełnie mnie nie interesuje - nie będę praw fizyki poddawał pod bolszewickie głosowanie.

 

Robimy dom, który po zamontowaniu mało sprawnego systemu grzejnego zużywa 35 kWh - ten co robił izolację to nieuk, głupek, szkodnik, ciepłownik, itp.

Po 10-ciu latach system pada, wstawiamy nowy (kocioł) i zapotrzebowanie spada do 29kWh. Aaaa... to wtedy trzeba znaleźć gościa od izolacji i go przeprosić, bo się jednak zna, tak?

A jak ktoś w izolowanym domu lubi sobie okna otwierać, bo pali kominkiem, ma za gorąco i zużywa 50kWh? Nabić izolatyka na pal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy dom, który po zamontowaniu mało sprawnego systemu grzejnego zużywa 35 kWh - ten co robił izolację to nieuk, głupek, szkodnik, ciepłownik, itp.
W domu do 30kWh/m2 po założeniu centralnego gazowego zużycie wynosi koło 80-90kWh/m2 . Przy małych potrzebach drastycznie spada sprawność takich systemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyć się nie da - nie ma danych !!! Można porównywać zużycie !!

 

czyli do szarlatana po projekt domu :) Nie do projektanta.

 

zaczytuję Szanownego j-j - " z tym centralnym to masz rację"

 

Co ciekawe, sam stosujesz centralne do pasywnego, bo jak nazwać inaczej ppci z kanałówką ? A dlaczego takie rozwiązania stosujesz ? bo są opłacalne ! I tym sposobem nieświadomie podważasz stwierdzenie prof. Żmijewskiego

 

Pana Krzysztofa Lisa "bo nie ma sensu montować pompy ciepła w domu pasywnym, tam raczej opłaca się ogrzewanie elektryczne"

prof Żmijeskiego Pan zacytował.

 

raczej - więsz co to za słowo ? Oznacza, że nie jest to stwierdzenie ogólne. Te stwierdzenie K. Lisa nie popiera hasła prof. Żmijewskiego. To co powiedział Lis, dotyczy domów pasywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...