Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Cały problem polega na tym ,że to jest zaje...ście proste i skuteczne..Tanie i niezawodne( dwa lata doświadczenia).Nic to .Nie warto zainstalować bo nie daj Boże okaże się że reku o kant rozbić.A że o kant rozbić to wiem,bo RSŚ :Dmam

 

Czy ja kiedyś powiedziałem, że nie warto zainstalować? A jak mi się zachce, to znajdę post w którym napisałem, że to jest rozwiązanie warte swojej ceny. Reku możesz rozbijać o co chcesz - ja wolę zamontować.

Prosiłem Cię - użyj Painta. Niedługo pewnie będę go pokazywał swojej 22-miesięcznej Nadii. Zdolne dziecko jest!

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To popatrz na dane z tamtego innego miejsca.

A sezon? Niby skąd mam to wiedzieć? W normie dla pasywnych jest to określone (statystycznie), dla innych poszukaj w odp. normach.

 

Znalazłem coś takiego: z pomiarów z kilkudziesięciu lat z Warszawy przez

69dni jest temp. 10-15st

134dni 0-10st

62dni -10-0

8dni poniżej -10

nie wiem przez ile dni świeci słońce i ile korzyści z niego będziemy mieli, ale patrząc na te temperatury to ile dni w ciągu roku Twoim zdaniem RSŚ będzie wspomagał ogrzewanie?

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz i co bierzesz ale ja tego na pewno nie będę ani miał ani brał bo szanuję swoje pieniądze i głowę http://l.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/24.gif

Również wyzywanie od idiotów nie zmieni tego, że niestety nie pojmujesz podstawowych rzeczy a zachowujesz się jak zwykły burak http://l.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/112.gif

 

Jak zwykle nie zrozumiałeś.Wybaczam bo to typowe w twoim przypadku. ITB kiedyś zacytowałeś z izolacją od zewnątrz i na zewnątrz bez stopy fundamentowej.To jest idiotyzm.Bez względu czy to pisze ITB czy kszhu.Co do inwektyw to nie odpiszę bo to jakby poza poziomem jaki by nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.info-ogrzewanie.pl/p/m/450_283/p/o/P_Tabela%204.jpg

 

nydar - izolacja ław fundamentowych nie ma sensu. Może dla TB, który robi termos, ale on się na termosach nie zna - twierdził na przykład, że próżnia spowodowałaby implozję. Ma też sens dla tych, którzy sprzedają izolację ław fundamentowych. Normalnie robi się I-szą warstwę z zapaćkanego abizolem BK, porothermu zasypanego perlitem, isomuru albo szkła piankowego (w zależności ile kasy ktoś może zmarnować).

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę innego odzysku jak jaśkowy syfon lub Barth3z-owe kombinacje (choć te droższe są).

 

Droższe ? To jasiek rurki miedziane stosuje. Ja PEX'a i to w łatwiejszym wykonaniu, bo nie trzeba spawać, łączyć. Prościej się nie da.

 

Nie wierzę - ściek przez to przepływa w 1,043 sek., albo nawet o 0,647sek. Nawet nie zdąży nagrzać tej rury kanalizacyjnej!

 

Woda z prysznica nie ścieka prosto po ściankach tylko wirowo. Dłuższy jest czas wymiany. A dodatkowo jeśli w tym czasie puścisz wodę wodociągową w przeciwną stronę wiru, to masz odzysk przeciwprądowy.

http://www.enviroharvest.ca/images/GFX_thermal%20recovery.gif

Taki prosty (lecz nie tani bo na miedzi) układ, a sprawność na poziomie 60-75%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja kiedyś powiedziałem, że nie warto zainstalować? A jak mi się zachce, to znajdę post w którym napisałem, że to jest rozwiązanie warte swojej ceny. Reku możesz rozbijać o co chcesz - ja wolę zamontować.

Prosiłem Cię - użyj Painta. Niedługo pewnie będę go pokazywał swojej 22-miesięcznej Nadii. Zdolne dziecko jest!

 

I gra gitara czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie był tchórzliwy i pokazał tę wątpliwą skuteczność na liczbach to można by dyskutować a tu jak zwykle - "mam więc musi być dobre bo moje jest najmojsze a cała reszta to zło". Żenada...

 

Ja tam nie wiem czy twoje jest najtwojsze,ale faktem jest że drugi rok bez rekuperatora p-p i 23.02.2014r. temp. nawiewanego powietrza to 18,2oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda z prysznica nie ścieka prosto po ściankach tylko wirowo. Dłuższy jest czas wymiany. A dodatkowo jeśli w tym czasie puścisz wodę wodociągową w przeciwną stronę wiru, to masz odzysk przeciwprądowy.

 

Czyli 2,0119 sekundy albo nawet 3,5! i co to daje? W buforze jak masz 25mb miedzianej wężownicy, to woda przez nią przepływa około minuty i nagrzewa się prawie do temp. otoczenia!

 

http://www.enviroharvest.ca/images/GFX_thermal%20recovery.gif

Taki prosty (lecz nie tani bo na miedzi) układ, a sprawność na poziomie 60-75%

 

Miedzi panie za 1000zł, to tego roboty za 500 i 500 za myśl techniczną! Ja wolę po chrześcijańsku...

Popatrz, że woda z prysznica ma 40stC. Spróbuj wziąć prysznic i spuścić 40st:D. W 42stC białko się ścina!

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mi to wiedzieć jak nie wiesz nawet jakie straty będzie miał budynek, nic na temat słońca, ilości zrzucanych kWh/dobę itd.

Ja wiem, że mi coś takiego się nie opłaca bo wole minimalizować straty niż je maksymalizować a jedyny odzysk to lokalny/Barth3z-owy pod warunkiem niskiej ceny.

 

 

 

Jak nie rozumiesz słowa pisanego, nie rozumiesz rysunków, rozkładów izoterm itd. to nie ruszaj tego tematu. Kiedyś zrozumiesz i będzie ci głupio, ze wyzywasz.

 

 

 

A prawdziwych argumentów jak nie było tak nie ma więc jak tchórzysz to skończ nudzić albo pokaż jak to możliwe NA LICZBACH.

 

Nie potrafię tak prosto byś zrozumiał. Barth kilka stron temu próbował,ale byłeś nie uważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu masz nydarowego RSŚ'a z wężownicą:

http://www.silverspray.co.uk/wp-content/uploads/2012/03/EarthSaveProducts-DHWHR-Heat_Squirrel.jpg

 

Za 2 stówki tego nie zrobisz!

Poza tym jakbym miał montować PC P-W to wolałbym prawie 100% sprawności w zimie, niż prawie 50% sprawności średniorocznej.

 

Jezu co ty do mnie? Ja mam 60 IQ. Nie obrażasz mnie chyba?

Zadziała - śmiało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stój! Są idioci zdolni do tego;)

 

 

 

Z j. polskim też widzę walczysz od lat ale gwarantuję, że też nie wygrasz; masz kolejną lekcję: http://niezprzymiotnikami.blogspot.com/

 

Oj chłopaku żebyś ty wiedział jak to nierówna walka.Oprócz obciachu nie boli.

Ale żeby GWC maxowe pod domem umieścić to i ból i obciach i ksywka kszhu maxowe GWC..O super mostku fundamentowym nie wspomnę bo masz cierpieć a nie odejść z uśmiechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 stówki tego nie zrobisz!

 

Zrobiłbym:

Zasobnik: http://allegro.pl/beczka-na-kapuste-144-litra-spozywcza-nowa-i4001695963.html

weżownica: rura PE, fi 20mm - 50mb za 75zł

do tego elementy rury kanalizacyjnej i wyjdzie 200zł

 

Ale ja tak nie robię. Wolę dwumetrową rurę kanalizacyjną fi 200mm lub 160mm i do tego PEX'a z 50mb. Cenowo nieco drożej, ale nieco lepiej.

Co do wysysania całego ciepła z RSŚ'a to też nie do końca dobre. Woda w POŚ'u powinna mieć temp. 7-12oC dla działania bakterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mi to wiedzieć jak nie wiesz nawet jakie straty będzie miał budynek, nic na temat słońca, ilości zrzucanych kWh/dobę itd.

Ja wiem, że mi coś takiego się nie opłaca bo wole minimalizować straty niż je maksymalizować a jedyny odzysk to lokalny/Barth3z-owy pod warunkiem niskiej ceny.

 

Obliczysz mi to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...