Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

40 m takiego mostka wg KAPE - to 3000kWh

I proszę sobie wygooglować podręcznik w pdf "EPS i grund och mark" i zobaczyć czy jest coś takiego jak ława bez izolacji - to jak dom bez izolacji . [ATTACH=CONFIG]244660[/ATTACH] z wystawy ISOVER

 

Przepraszam, ale ile razy można to samo pokazywać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co ma do tego bryła czy balkony? Teksty o bryle pojawiają się wśród tych co domów izolowanych w ogóle nie budowali i nie projektowali. Tu ma Szanowny Pan opis domu ( poniżej 20kWh/m2) sprzed 15 lat - gdzie bryła jest mocno "rozbudowana" http://www.ogrzewnictwo.pl/artykuly/ile-kosztuje-oszczedzanie-energii co widać na projekcie.

 

Panie TB weź się Panie nie pogrążaj, po pierwsze Perm już napisał, że przytacza Pan własne wypociny i w sumie to samo klepane jest na wszelakich forach i wątkach przez Pana a co najlepsze potwierdza się to co pisałem wcześniej, pokazał pan przykład domu o którym sam Pan pisze że potrzebuje 40kwh/m2 a mnie nazywa nie myślącym bo zbudowałem dom pożerający 45kwh/m2, a szczerze wiem gdzie mogę jeszcze coś nie przesadnie poprawić i zejść do tych 40kwh/m2. Aha w Pana oczach wszyscy którzy budują domy powyżej 30kwh/m2 to bezmózgi to po kiego chu..... powyższy przykład, zaprzecza Pan sam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie TB weź się Panie nie pogrążaj, po pierwsze Perm już napisał, że przytacza Pan własne wypociny i w sumie to samo klepane jest na wszelakich forach i wątkach przez Pana a co najlepsze potwierdza się to co pisałem wcześniej, pokazał pan przykład domu o którym sam Pan pisze że potrzebuje 40kwh/m2 a mnie nazywa nie myślącym bo zbudowałem dom pożerający 45kwh/m2, a szczerze wiem gdzie mogę jeszcze coś nie przesadnie poprawić i zejść do tych 40kwh/m2. Aha w Pana oczach wszyscy którzy budują domy powyżej 30kwh/m2 to bezmózgi to po kiego chu..... powyższy przykład, zaprzecza Pan sam sobie.
Może źle Pan doczytał - 8000 kWh to było najwyższe zużycie roczne na wszystko 40kWh/m2 rocznie. W tamtych czasach - nie rozróżniało się na "ogrzewanie" bo tak naprawdę a domach izolowanych % ciepła z zysków bytowych jest znacznie większy od tego w domach nieizolowanych. I jeszcze raz przypomnę - wiedza o izolowaniu kończy się na 30kWh/m2 na ogrzewanie - dalej to już sekta ciepłownicza!

A wypowiedzi ludzi nie mających poza szczekaniem nic do napisania a przy tym bez kultury i odwagi osobistej, po prostu nie czytam:

perm

Ta wiadomość jest ukryta ponieważ perm jest na Liście Ignorowanych.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale ile razy można to samo pokazywać???
Do czasu aż będą tacy co coś takiego fundamen z obu stron.jpg będą nazywać izolacją !!! Uważa Pan, że już nie ma niewiedzących nic o izolowaniu?

W tym temacie - izolacja to podstawa!

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle Pan doczytał - 8000 kWh to było najwyższe zużycie roczne na wszystko 40kWh/m2 rocznie. W tamtych czasach - nie rozróżniało się na "ogrzewanie" bo tak naprawdę a domach izolowanych % ciepła z zysków bytowych jest znacznie większy od tego w domach nieizolowanych. I jeszcze raz przypomnę - wiedza o izolowaniu kończy się na 30kWh/m2 na ogrzewanie - dalej to już sekta ciepłownicza!
Szwedi, nie ma sensu dyskusja. To ciężki przypadek. On tak od dziesięciu lat. Żadne argumenty do misia nie docierają. Linkuje głupoty, pisze głupoty. Ale zabawa jest i to najważniejsze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle Pan doczytał - 8000 kWh to było najwyższe zużycie roczne na wszystko 40kWh/m2 rocznie. W tamtych czasach - nie rozróżniało się na "ogrzewanie" bo tak naprawdę a domach izolowanych % ciepła z zysków bytowych jest znacznie większy od tego w domach nieizolowanych. I jeszcze raz przypomnę - wiedza o izolowaniu kończy się na 30kWh/m2 na ogrzewanie - dalej to już sekta ciepłownicza!

A wypowiedzi ludzi nie mających poza szczekaniem nic do napisania a przy tym bez kultury i odwagi osobistej, po prostu nie czytam:

 

To co miałem doczytać doczytałem, a Pan matacz i lawiruj dalej. ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fundament faktycznie do pasywnego się nie nadaje. Jednak dlatego, że generuje relatywnie niewielkie straty, do energooszczędnych może być zwłaszcza, że jest o wiele tańszy od płyty. Poza tym taki fundament "uzbrojony" dobrym odcięciem (np. foamglass) jak widać u j-j'a to dobre rozwiązanie i do pasywnego. A do domu ocieplonego od wewnątrz jest to najlepsze rozwiązanie pod względem kosztów.

Tylko, że 3000kWh/40mb wg KAPE to nie tak mało, a po drugie - metoda j-j jest droższa niż ta prezentowana w podręcznikach np. szwedzkich - Grzeje się co prawda i fundament, ale w stosunku do grzania ściany - to już niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co miałem doczytać doczytałem, a Pan matacz i lawiruj dalej. ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak się Pan zdenerwował, że ma Pan dom nieizolowany i za większą kasę? To nie moja wina! Trzeba się zawsze decydować - czy izolujemy czy ogrzewamy.

Nie da się tego pogodzić z definicji!

EKONOMICZNA IZOLACJA TERMICZNA TO TAKA PRZY KTÓREJ NIEEKONOMICZNY JEST CENTRALNY SYSTEM OGRZEWANIA

Należy budować ekonomicznie i maksymalnym komfortem. Trafił Pan na sprzedawcę centralnego ( Andrzeja Sołtysa ) to ma Pan dom nieizolowany - trafiłby Pan na tych od niecentralnego - miałby Pan dom izolowany! Czemu Pan się denerwuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się zawsze decydować - czy izolujemy czy ogrzewamy. Nie da się tego pogodzić z definicji!

 

Niektórzy by wybrali zgniły kompromis... ale to chyba dla normalnych ludzi, a nie "binarnych". Jak się ma w głowie komputer, to jest tak, jak z JKM. Różnica tylko w inteligencji.

 

EKONOMICZNA IZOLACJA TERMICZNA TO TAKA PRZY KTÓREJ NIEEKONOMICZNY JEST CENTRALNY SYSTEM OGRZEWANIA

 

Panie Tomaszu - czy PC P-P z kanałówką to ogrzewanie centralne?

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co nie lubisz 20C ? też oszczędzasz? zaraz się dowiemy że robisz herbatę z wody po pierogach ;)

 

Po parówkach bardziej energetyczna :)

 

aaaa, ty merkava młodziak jeszcze, to takie temperatury w sam raz dla ciebie, a jak za zimno to z żonką poswawolisz i już działa pasywniak jak trza

 

Czy swawolenie to pasywne pozyskiwanie ciepła ??? ja stawiałbym raczej na aktywne :)

 

EKONOMICZNA IZOLACJA TERMICZNA TO TAKA PRZY KTÓREJ NIEEKONOMICZNY JEST CENTRALNY SYSTEM OGRZEWANIA

 

Są to puste słowa i nic nie wnoszą do dyskusji. Slogan, którego nawet nie potrafisz uzasadnić/udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od fundamentu, jego powierzchni, przesunięcia fazowego okresu wychładzania i ogrzewania itd. Np. moje obliczeniowe 0,5MWh/rok strat na tle kosztów szwedzkiego rozwiązania wygląda bardziej opłacalnie dla kogoś kto szuka balansu miedzy niskim kosztem a małymi stratami a nie jedynie minimalizacji strat za wszelką cenę.

Chociaż są rozwiązana odrzucające ten mostek całkowicie za jeszcze mniejsze koszty - ocieplenie wewnątrz.

To najlepsze rozwiązanie, dlatego mało kto w Europie robi izolację od zewnątrz - Przy płycie fundamentowej - zbyt duże obciążenie, przy fundamencie - koszty i akumulacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to puste słowa i nic nie wnoszą do dyskusji. Slogan, którego nawet nie potrafisz uzasadnić/udowodnić.
Jak to nie da się udowodnić!!! To Panu nie można tego udowodnić - To jest zasadnicza różnica. Domy izoluje się po to by nie instalować centralnego!! Rolą izolacji jest marginalizacja roli ogrzewania. Tylko ktoś źle wykształcony w temacie izolacji - montuje centralne ogrzewanie! Co nie widzi Pan nawet na tym forum tej zależności?? Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się Pan zdenerwował, że ma Pan dom nieizolowany i za większą kasę? To nie moja wina! Trzeba się zawsze decydować - czy izolujemy czy ogrzewamy.

Nie da się tego pogodzić z definicji!

EKONOMICZNA IZOLACJA TERMICZNA TO TAKA PRZY KTÓREJ NIEEKONOMICZNY JEST CENTRALNY SYSTEM OGRZEWANIA

Należy budować ekonomicznie i maksymalnym komfortem. Trafił Pan na sprzedawcę centralnego ( Andrzeja Sołtysa ) to ma Pan dom nieizolowany - trafiłby Pan na tych od niecentralnego - miałby Pan dom izolowany! Czemu Pan się denerwuje?

 

Właśnie trafiłem na matacza i lawiranta który się mota sam ze sobą, mnie nazywa nie myślącym bo zbudowałem dom który potrzebuje 45kwh/m2r, a sam przytacza przykład domu ze zużyciem 40kwh/m2r przecząc sam sobie i swojej teorii że dom powyżej 30kwh/m2r to dom nie izolowany i tylko bezmózgi taki mogą zbudować. Do tego brnie dalej w zaparte pisząc że nie doczytałem i nie rozumiem. Asolt akurat pomógł mi i dzięki OZC wiedziałem co można poprawić. Zaraz napisze Pan że OZC to nieporozumienie, tak tak wszyscy już to wiemy. Zamotałeś się Pan i nie potrafisz Pan przyjąć na klatę porażki podając jakieś swoje bzdurne teorie do tego wciągając w to ludzi którzy potrafią naprawdę pomóc. END OF TOPIC!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił Pan na sprzedawcę centralnego ( Andrzeja Sołtysa ) to ma Pan dom nieizolowany - trafiłby Pan na tych od niecentralnego - miałby Pan dom izolowany!

Przepraszam że trochę niegrzecznie ale inaczej się nie da jak ktoś przesadza.

ŻAL D..Ę ŚCISNĄŁ ŻE ZAKUPY NIE W PANA SKLEPIKU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu - czy PC P-P z kanałówką to ogrzewanie centralne?
To zależy ! Jeżeli Pan zrobi układ

pompa ciepła grzeje zasobnik - z zasobnika grzana jest nagrzewnica - to jest to ogrzewanie centralne inaczej pośrednie.

Jeżeli, mamy pompe ciepła z bezpośrednim parowaniem czy skraplaniem - która bezpośrednio przekazuje "ciepło" czy "zimno" na dom, to mamy ogrzewanie bezpośrednie - lub niecentralne.

Bezpośrednie to niecentralne - pośrednie to centralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że trochę niegrzecznie ale inaczej się nie da jak ktoś przesadza.

ŻAL D..Ę ŚCISNĄŁ ŻE ZAKUPY NIE W PANA SKLEPIKU?

Skoro zajmuję się instalacjami do domów izolowanych - to co mam sprzedawać ? Kotły? Pan uważa, że nie mogę centralnego sprzedawać? Moi instalatorzy świetnie się na tym znają.

Dziwne, że Pan nie ma takiej samej pretensji do Szanownego asolta - co zwalcza izolowanie i audyt robi "pod swoje towary" - to jest OK?

Mnie od początku interesowały domy izolowane o jakich pisał prof K Żmijewski - izolacja - wyklucza centralne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trafiłem na matacza i lawiranta który się mota sam ze sobą, mnie nazywa nie myślącym bo zbudowałem dom który potrzebuje 45kwh/m2r, a sam przytacza przykład domu ze zużyciem 40kwh/m2r przecząc sam sobie i swojej teorii że dom powyżej 30kwh/m2r to dom nie izolowany i tylko bezmózgi taki mogą zbudować. Do tego brnie dalej w zaparte pisząc że nie doczytałem i nie rozumiem. Asolt akurat pomógł mi i dzięki OZC wiedziałem co można poprawić. Zaraz napisze Pan że OZC to nieporozumienie, tak tak wszyscy już to wiemy. Zamotałeś się Pan i nie potrafisz Pan przyjąć na klatę porażki podając jakieś swoje bzdurne teorie do tego wciągając w to ludzi którzy potrafią naprawdę pomóc. END OF TOPIC!!!!!
Szkoda, że Pan nie zrozumiał, ale cóż pewnie muszą być i tacy.

A może Pan po prostu chce tak rozumieć, by się lepiej czuć, by być przekonanym, że Pan dobrze wybrał - chyba raczej to drugie.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy by wybrali zgniły kompromis... ale to chyba dla normalnych ludzi, a nie "binarnych". Jak się ma w głowie komputer, to jest tak, jak z JKM. Różnica tylko w inteligencji.
Niestety - w temacie izolacji nie ma kompromisu. Termos jest albo nie. W ogrzewaniu też. jak system pracujący na minimum zużyje w sezonie 8000kWh to podłączanie go do domu potrzebującego 2000kWh - jest raczej głupotą niż kompromisem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...