Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zabawa zabawą, ale na publiczne oszczerstwa muszę odpowiedzieć.
Co jest oszczerstwem?

To, ze wypaczył Pan zawód audytora ( rodzaj adwokata wynajętego przez inwestora w sprawach izolacji w starciu inwestor projektant), czy, że trzeba znać podstawy fizyki by liczyć? ( liczy Pan bk styropiany bez paroizolacji!! Liczy Pan bez testu szczelności!! )

A może poda Pan kogo jak wprowadziłem w błąd przez 24 lata. Kto jest z izolacji niezadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest oszczerstwem?

To, ze wypaczył Pan zawód audytora ( rodzaj adwokata wynajętego przez inwestora w sprawach izolacji w starciu inwestor projektant), czy, że trzeba znać podstawy fizyki by liczyć? ( liczy Pan bk styropiany bez paroizolacji!! Liczy Pan bez testu szczelności!! )

A może poda Pan kogo jak wprowadziłem w błąd przez 24 lata. Kto jest z izolacji niezadowolony?

Nikt misiu nikt! Z prostego powodu. Nie ma takiego który zrobiłby izolacje wg twoich pomysłów. Mimo wszystko lubię cię. Taki jesteś mały misiu z małym rozumkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę nieprecyzyjne nazewnictwo: centralne i niecentralne. Moim zdaniem należy skupić się na miejscu sterowania oraz... prędkości przekazywania energii do jej "emitera" - podłoga, grzejnik, anemostat itp.

Wiesz jaki jest problem "centralnych" systemach podawania energii? Ano taki, że jak w taki dzień podobny do dzisiejszego (mróz nad ranem) przyjdzie dostarczyć na całą dobę kilka kWh (2-6 przez 10h czyli 200-600W/h) to żaden system poza elektrycznymi grzejnikami (kable, promiennik, konwektor) tego nie zrobi. Taka wodna podłogówka pędzona nawet kospelem zanim się rozpędzi aby dostarczyć te grosze to sama więcej zeżre. O stałopalnym kotle nie warto wspominać.

 

Nie do końca jest to prawda.

Po pierwsze, zadziała to jak będzie bardzo cieńka warstwa wylewki, a kableki a raczej maty grzejne (woodtec ?) na głębokości 1-2 cm w posadzce.

Po drugi jeśli chcesz szybko, to i drogo bo w pierwszej lub płaskiej taryfie.

Po trzecie, w pasywych (tych z tematu 0-20) nie ma potrzeby stosowania tak szybkiej reakcji. Bezwładność jest tak duża, że spokojnie można ładować ciepło w nocy i 2 godziny w drugiej taryfie w ciągu dnia a dla tych co czują różnicę 0,1oC (chyba tylko TB) to ppci.

 

PS. Jaka jest graniczna wartość prędkości przekazywania energii, żeby można było rozróżnić niecentralne od centralnego?

 

A kanałowa PPCi to raczej się nada bo rozprowadzenie energii odbywa się szybko.

 

Otóż to, dlatego szybkość grzania kablami nie jest zaletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest zabawne. Jest Brzęczkowski mendą pisząc takie rzeczy o tobie. Ktoś chce sobie porozmawiać z mendą?

 

Nic na to poradzimy, ale dziwię sie Szanownej Redakcji, gdy słusznie miano pretensje do tego o którym nie wolno pisać, to głosy te były wycinane, gdy chodzi o innych oszczerstwa i pomówienia pozostają niezauważone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+22 +23 ustawione a programowanie obniżki gdy nas nie ma - wynosi 5 st. ?
no widzicie .. przyznał się ...

czyli nie ma mnie w pokoju ... to system grzeje .. potem nie grzeje .. ot całe oszczędności.

 

Panie Tomaszu tu się piszę o jednej sytuacji ! karne trzymanie 20st bez przerwy ! równo.

Kumasz to Pan ? czy może wielkimi drukowanymi napisać ?

 

Oczywiście iż u mnie nie mając czym grzać wahania będą się zdarzać, ale nie będzie gnane ogrzewanie.

U mnie dom sam powróci do temperatury koło 20st .. od zysków.

Jeśli będzie wola, to trzymał będę 20st ciągle !

 

Powiedz Pan ile zje Pański system w starym ceglanym domu grzejąc non stop prądem ?

lepiej aby inwestor potencjalny tego nie widział.

 

Jak jest w OCZ coś takiego jak Eu to już od systemu ogrzewania zależy czy ilość energii pierwotnej (EP) z prądu

będzie potrzebna 3x tyle . i teraz pogadajmy.

Jak inwestor zamontuje Pańskie cygańskie ogrzewanie i będzie chciał ciągle grzać ? przecież puścisz Pan inwestora z torbami !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko mam inny plan,spych ,wjechać, zaorać, do Pana TB do sklepiku po kabelki i kolejny nieudacznik i nie myślący nawrócony. Pozdro
Naprawdę Panu wychodzi worek ekogroszku na tydzień - jakoś wydaje mi się, że mija się Pan z prawdą nie bez udziału świadomości!!!

kocioł DS 25kW - i worek na tydzień!

Pozdrawiam i życzę dalej dobrego humoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzicie .. przyznał się ...

czyli nie ma mnie w pokoju ... to system grzeje .. potem nie grzeje .. ot całe oszczędności.

To normalne, że jak nie ma nas w domu to temperaturę można obniżyć - co Pan tu dziwnego odkrył ?

Jak inwestor zamontuje Pańskie cygańskie ogrzewanie i będzie chciał ciągle grzać ? przecież puścisz Pan inwestora z torbami !!!

2000kWh na ogrzewanie - to puszczenie z torbami?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest oszczerstwem?

To, ze wypaczył Pan zawód audytora ( rodzaj adwokata wynajętego przez inwestora w sprawach izolacji w starciu inwestor projektant), czy, że trzeba znać podstawy fizyki by liczyć? ( liczy Pan bk styropiany bez paroizolacji!! Liczy Pan bez testu szczelności!! )

A może poda Pan kogo jak wprowadziłem w błąd przez 24 lata. Kto jest z izolacji niezadowolony?

 

Szkoda mi Panem dyskutowac, ale tak samo jak ja liczy dr Duda w audytach bo inaczej nie moze, jego tez a moze nawet bardziej obowiązają przepisy normy i rozporządzenia (nr 1 KAPE).

Test szczelnosci nie obowiazkowy, (gdy będzie prosze mi dac znac), niemozliwy do wykonania dla projektu budynku.

Oszczerstwem jest to ze kol. Szwedii nie ma domu izolowanego wyłacznie przeze mnie. Prosze popatrzyc na jego stopkę, jest zadowolony z moich i nie tylko moich porad

osiągnął to co chciał i zaplanował. Dotyczy to również innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na to poradzimy, ale dziwię sie Szanownej Redakcji, gdy słusznie miano pretensje do tego o którym nie wolno pisać, to głosy te były wycinane, gdy chodzi o innych oszczerstwa i pomówienia pozostają niezauważone

Pan nazwał mnie oszustem choć nie zna Pan nikogo oszukanego i jeszcze bezczelnie pisze o pomówieniach? Jak podaję konkrety !!! A Pan tylko pomówienia! Trochę honoru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzicie .. przyznał się ...

czyli nie ma mnie w pokoju ... to system grzeje .. potem nie grzeje .. ot całe oszczędności.

 

 

Jak jest w OCZ coś takiego jak Eu to już od systemu ogrzewania zależy czy ilość energii pierwotnej (EP) z prądu

będzie potrzebna 3x tyle . i teraz pogadajmy.

Jak inwestor zamontuje Pańskie cygańskie ogrzewanie i będzie chciał ciągle grzać ? przecież puścisz Pan inwestora z torbami !!!

 

Od dawna wiedziałem ze tak jest, ze TB ma inna definicję komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest oszczerstwem?

To, ze wypaczył Pan zawód audytora ( rodzaj adwokata wynajętego przez inwestora w sprawach izolacji w starciu inwestor projektant),

 

To twoje zdanie.

Tak samo w psychiatryku są osoby, które twierdzą, że są Napoleonami, a wszyscy dookoła, którzy twierdzą inaczej, są głupkami, łajdakami itp. Niektórzy tzw. "rokujący" przejawiają czasami symptomy do dalszej kuracji. U ciebie te symptomy nie występują :)

 

czy, że trzeba znać podstawy fizyki by liczyć? ( liczy Pan bk styropiany bez paroizolacji!! Liczy Pan bez testu szczelności!! )

 

Czy jeśli liczysz pole koła to też do obliczeń bierzesz liczbę Pi z milionem liczb po przecinku, czy zaokrąglasz do 3,14 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan nazwał mnie oszustem choć nie zna Pan nikogo oszukanego i jeszcze bezczelnie pisze o pomówieniach? Jak podaję konkrety !!! A Pan tylko pomówienia! Trochę honoru!

 

Jakie konkrety, kto jest oszukany przeze mnie, proszę o przykłady. O honorze prosze nie wspominac, jest to pojęcie całkowicie obce Panu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoje zdanie.

Tak samo w psychiatryku są osoby, które twierdzą, że są Napoleonami, a wszyscy dookoła, którzy twierdzą inaczej, są głupkami, łajdakami itp. Niektórzy tzw. "rokujący" przejawiają czasami symptomy do dalszej kuracji. U ciebie te symptomy nie występują :)

 

 

 

Czy jeśli liczysz pole koła to też do obliczeń bierzesz liczbę Pi z milionem liczb po przecinku, czy zaokrąglasz do 3,14 ?

A Pan uważa, że można pisać, że oszukuję inwestora co do zużycia energii nie znając takiego przypadku?

A Pan uważa, że można liczyć "koło" nie znając liczby Pi? Proszę przeczytać a szczelności domu o zmiennym U materiałów przepuszczających powietrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aslot nie ma się co przejmować, chyba każdy wie jaką masz markę na forum.

Jest to ze strony Pana Tomasza ujadanie i kąsanie niczym wiejskiego burka.

 

Bardziej bym ten wątek potraktował jak ring ... gdzie można się wiadrem pomyj obrzucić ... i nie powinno się latać po sądach.

Przez bardzo nie poważny charakter tego wątku.

Normalnie za każde słowo oszust trzeba by było beknąć ...

 

A Pan uważa, że można pisać, że oszukuję inwestora co do zużycia energii nie znając takiego przypadku?

A Pan uważa, że można liczyć "koło" nie znając liczby Pi? Proszę przeczytać a szczelności domu o zmiennym U materiałów przepuszczających powietrze ...

można ... ponieważ

trzeba zmierzyć obwód koła i liczba pi sama wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że jak nie ma nas w domu to temperaturę można obniżyć - co Pan tu dziwnego odkrył ?

 

Ale po co. Po to aby potem wpakować dwa razy tyle energii aby powrócić do normalności? Nie mówię już o temp. wszystkiego co nas otacza (meble, krzesła, ściany) bo na to będzie potrzeba co najmniej kilkanaście godzin. Jedyny sens takich obniżek to wyjazd na miesiąc. Choć i tu do końca nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Panu wychodzi worek ekogroszku na tydzień - jakoś wydaje mi się, że mija się Pan z prawdą nie bez udziału świadomości!!!

kocioł DS 25kW - i worek na tydzień!

Pozdrawiam i życzę dalej dobrego humoru

 

Panie kabelek są kotły i kotły, nie każdy musi mieć sprawność 30%, można zapodać naprawdę dobry kocioł DS da się taki znaleźć do tego bufor, dobrze zaizolowany, rurki w dobrej otulinie do tego w warstwie styropianu nie na chudziaku i straty są pomijalne, a jak już są minimalne i tak zostają w domu. Nie będę wyliczał bo to i tak nic nie da. Pan wie swoje, ja wiem swoje, wszystko już zostało opisane jak można i co można i bez kabelków można się spokojnie obyć nie tracąc nic na komforcie i ekonomii no może przy trochę większym nakładzie pracy własnej ale to mój wybór i to nie Pana problem. A jak mam zapłacić za kwh 0,3zł a nie 0,6zł to właśnie się cieszę i mam dobry humor. A do tego mam alternatywę na przyszłość i co nie zechcę mogę zapodać bo mam podejście pod gaz ,prąd, PC, solary i nie jestem ugotowany kabelkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aslot nie ma się co przejmować, chyba każdy wie jaką masz markę na forum.

Jest to ze strony Pana Tomasza ujadanie i kąsanie niczym wiejskiego burka.

 

Bardziej bym ten wątek potraktował jak ring ... gdzie można się wiadrem pomyj obrzucić ... i nie powinno się latać po sądach.

Przez bardzo nie poważny charakter tego wątku.

Normalnie za każde słowo oszust trzeba by było beknąć ...

 

można ... ponieważ

trzeba zmierzyć obwód koła i liczba pi sama wyjdzie.

Nie dziwię się Asoltowi. Jest człowiekiem, patrząc na jego posty i opinie tych którym coś robił bardzo poważnie podchodzącym do swojej pracy i znającym się na swoim zawodzie. Opluwa go człeczyna bez żadnego dorobku, pośmiewisko i przyczynek do zastanowienia się nad ułomnością nie pozwalającą dostrzec własnej śmieszności. Brzęczkowskiego nie powinno się traktować poważnie! Żadne tam Panie Tomaszu a może to a może tamto. Tak można do człowieka inteligentnego. Prymitywny umysł Brzęczkowskiego odbiera to jako objaw słabości i dowód na to, że ma rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...