Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Od tego jest budownictwo pasywne, bez niczego właśnie ma 24 na dobę trzymać 20st !

zużywając do 15 kWh na ogrzewanie!!

A Pan Tomasz chce grzać w domu 10x gorzej izolowanym 10 razy mniej i powie iż ma dom pasywny :p

Ot cała idea tego śmiesznego wątku.

 

Żadne tam Panie Tomaszu a może to a może tamto. Tak można do człowieka inteligentnego. Prymitywny umysł Brzęczkowskiego odbiera to jako objaw słabości i dowód na to, że ma rację.
to jest zabieg właśnie specjalny, trzymam fason. Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie do końca zrozumiałeś:)

Nie o szybkość ogrzewania pomieszczeń mi chodzi a szybkość przekazywania energii. Nie potrzebuję szybkiego ogrzewania bo to w wolno tracącym budynku nie ma sensu.

Żadną podłogówką wodną nie przekażę po 200-600W/h przez 10h taniej taryfy a kablami, promiennikami czy konwektorem tak. I naprawdę czym mniej tej energii potrzeba tym bardziej jej dostarczenie się wyczuwa więc nie ma sensu pchać za jednym razem te 2-6kWh.

 

Nie kumam...

Rozmawiamy o zaletach niecentralności układu grzewczego jakim są kable. Ja uważam, że to nie jest żadna zaleta, bo efekty powinny być widoczne niemalże od ręki. A jeśli nie są - a nie będą, bo każdy liczy na akumulację w podłodzę - to po co te kable pędzić w płaskiej lub pierwszej taryfie ?

A może Ty sądzisz, że w domu pasywnym, w drugiej taryfie pompa ciepła, czy kospel nie zdąży dogrzać posadzki ? Sądzisz, że tylko kable to potrafią zrobić ?

A jeśli nawet, to co z tego, że PC będzie pędzona w płaskiej taryfie skoro i tak jest 3-4 x tańsza w eksploatacji niż kable ?

 

I jeszcze jedno. Jak szybko przekazują ciepło do posadzki kable o mocy 100W na m2 w stosunku do kospela pędzonego do 55oC ? Pytam poważnie, bo nie wiem. Wiem, że kable grzewczy ma znacznie mniejszy przekrój przez co znacznie mniejszą powierzchnię przekazywania ciepła niż rurka PEX'owa. Kabel musi grzać się do nacznie wyższych temp. niż woda przy Kospelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co. Po to aby potem wpakować dwa razy tyle energii aby powrócić do normalności? Nie mówię już o temp. wszystkiego co nas otacza (meble, krzesła, ściany) bo na to będzie potrzeba co najmniej kilkanaście godzin. Jedyny sens takich obniżek to wyjazd na miesiąc. Choć i tu do końca nie jestem pewien.
Mają sens w firmach i stąd to Brzęczkowski wyciągnął. Zabrakło mu wyobraźni by przewidziec konsekwencje w domu mieszkalnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tyle niepoważny charakter wątku ale tego forum muratora. Spróbuj taką zadymę zrobić na elektrodzie lub chociażby peb-ie to pozbędziesz się nie tylko konta ale i cały szereg IP zostanie zabanowany.

Tu jest taki burdel bo nikt tego nie moderuje ale wystarczy, że ktoś przez chiński tunneling obsmaruje osobę publiczną, ktoś to zakabluje i już FM się zwinie bo autora nie znajdzie a na stado moderatorów później sobie nie pozwoli bo chytre na kasę.

Też się zastanawiam jakim cudem to działa :), choć sam dolewam :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczerstwem jest to ze kol. Szwedii nie ma domu izolowanego wyłacznie przeze mnie. Prosze popatrzyc na jego stopkę, jest zadowolony z moich i nie tylko moich porad
Po prostu, Panie Andrzeju - wyszło Pan z obliczeń niecałe 10000 kWh - na dom 210m3 z buforem 2100l co nam daje 1200kg ekogroszku - czyli worek na tydzień - jestem przekonany, że się Pan pomyli - i idzie tego znaaaacznie więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan uważa, że można pisać, że oszukuję inwestora co do zużycia energii nie znając takiego przypadku?

 

Jak odczytać zużycie energii w domu projektowanym ? Czyżbyś posiadał zaczarowany ołówek ?

 

A Pan uważa, że można liczyć "koło" nie znając liczby Pi? Proszę przeczytać a szczelności domu o zmiennym U materiałów przepuszczających powietrze ...

 

Przecież znamy wartości materiałów. A jeśli później zużycie odbiega od projetowanego to oznacza, że trzeba budowlańców wziąć za fraki i kazać poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się Asoltowi. Jest człowiekiem, patrząc na jego posty i opinie tych którym coś robił bardzo poważnie podchodzącym do swojej pracy i znającym się na swoim zawodzie. Opluwa go człeczyna bez żadnego dorobku, pośmiewisko i przyczynek do zastanowienia się nad ułomnością nie pozwalającą dostrzec własnej śmieszności. Brzęczkowskiego nie powinno się traktować poważnie! Żadne tam Panie Tomaszu a może to a może tamto. Tak można do człowieka inteligentnego. Prymitywny umysł Brzęczkowskiego odbiera to jako objaw słabości i dowód na to, że ma rację.

 

Widac nacisnąlem na odcisk TB, nie wierzę ze inwestorzy którym wykonuje lub ma wykonac te cudowne domy izolowane nie czytają FM i dzieki temu maja okazję co nieco sie o nim dowiedzeć, moze to spadek liczby klientów moze niewygodne pytania ze strony potencjalnych klientów powodują tak nerwową reakcję i ataki personalne na mnie. Chyba nie ma nikogo innego oprócz mnie który by był z taką zaciekłoscią atakowany na tym i innym forum. Ja naprawdę nic nie mam do TB jako człowieka ale na jego wymysły i ataki zawsze odpowiem.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle kosztuje aktualnie kWh w taniej taryfie kabelkiem, tanim!:)

 

Tylko że ja nie chcę mieć taniej taryfy bo musiał bym wprowadzić ograniczenia we własnym domu i życiu co z tak szeroko propagowanym przez Pana kabelka komfortem nie miało by nic wspólnego. Dlaczego tak ciężko zakumać że różne ludzie mają priorytety do tego mają domy wcale nie tragiczne i wybierają różne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac nacisnąlem na odcisk TB, nie wierzę ze inwestorzy którym wykonuje lub ma wykonac te cudowne domy izolowane nie czytają FM i dzieki temu maja okazję co nieco sie o nim dowiedzeć, moze to spadek liczby klientów moze niewygodne pytania ze strony potencjalnych klientów powodują tak nerwową reakcję i ataki personalne na mnie. Chyba nie ma nikogo innego oprócz który by był z taką zaciekłoscią atakowany na tym i innym forum. Ja naprawdę nic nie mam do TB jako człowieka ale na jego wymysły i ataki zawsze odpowiem.

Ależ Pan Sobie pochlebia !!! Dostał Pan strzał w miękkie i dodaje Sobie otuchy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, Panie Andrzeju - wyszło Pan z obliczeń niecałe 10000 kWh - na dom 210m3 z buforem 2100l co nam daje 1200kg ekogroszku - czyli worek na tydzień - jestem przekonany, że się Pan pomyli - i idzie tego znaaaacznie więcej.

 

Moje obliczenia nie uwzgledniają I i II sezonu grzewczego, w pozostałych sie sprawdzają, a róznica do 10% nie jest taka duża. W czym problem, czy w tym ze wszyscy na forum kłamią w swoim zuzyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie chcę mieć taniej taryfy bo musiał bym wprowadzić ograniczenia we własnym domu i życiu co z tak szeroko propagowanym przez Pana kabelka komfortem nie miało by nic wspólnego. Dlaczego tak ciężko zakumać że różne ludzie mają priorytety do tego mają domy wcale nie tragiczne i wybierają różne rozwiązania.
Koszt kWh to nie to samo co koszt ogrzewania.

Jakoś nie wierzę, że Pan do kotła wrzuca worek ekogroszku na tydzień przy kottle 25kW i domu 210m2 - mimo wyliczeń Szanownego asolta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obliczenia nie uwzgledniają I i II sezonu grzewczego, w pozostałych sie sprawdzają, a róznica do 10% nie jest taka duża. W czym problem, czy w tym ze wszyscy na forum kłamią w swoim zuzyciu?
Worek na tydzień +/- 10% w domu 210m2 z kotłem 25kW - Pan raczy BAJKI pisać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt kWh to nie to samo co koszt ogrzewania.

Jakoś nie wierzę, że Pan do kotła wrzuca worek ekogroszku na tydzień przy kottle 25kW i domu 210m2 - mimo wyliczeń Szanownego asolta .

 

No to teraz wychodzi że wszystkie domy policzone przez Asolta zużywają dużo więcej niż policzono, a mój na pewno. Nie widzę sensu dalszej dyskusji, kiedyś już napisałem ludzie sami potrafią wyciągać wnioski a Pan niech dalej robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worek na tydzień +/- 10% w domu 210m2 z kotłem 25kW - Pan raczy BAJKI pisać!

 

Moje jak i Pana bajki czytający dobrze znają, z tym ze panskie to są faktyczne bajki.

Gdzie napisałem ze ze kol. Szwedii zuzywa worek na tydzien, co to ma wspolnego z zapotrzebowaniem 10000 kWh/rok, czy to jest srednio 1 worek na tydzien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wychodzi że wszystkie domy policzone przez Asolta zużywają dużo więcej niż policzono, a mój na pewno. Nie widzę sensu dalszej dyskusji, kiedyś już napisałem ludzie sami potrafią wyciągać wnioski a Pan niech dalej robi swoje.

Może Pan napisać, że Pana kocioł 25kW na dom 210m2 spala worek (25kg ) ekogroszku na tydzień ? Bo tyle by wyszło, gdyby obliczenia Szanownego asolta były prawdziwe! Proszę napisać prawdę, bo mnie zarzucono, że oszukuję inwestorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...