Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie jest? Nie zastanawia cię te 10 lat na forach bezpodstawnego zaprzeczania wszystkiemu i wszystkim? Jakby nie był to by spojrzał.

 

Mam na myśli to że w temacie WM mądrze gada, ta jego izolacja od środka też ma rację bytu tylko trzeba patrzeć na to obiektywnie i zdawać sobie sprawę że są inne drogi do osiągnięcia celu. Niestety jego podejście dyskwalifikuje go jako uczciwego dyskutanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli to że w temacie WM mądrze gada, ta jego izolacja od środka też ma rację bytu tylko trzeba patrzeć na to obiektywnie i zdawać sobie sprawę że są inne drogi do osiągnięcia celu. Niestety jego podejście dyskwalifikuje go jako uczciwego dyskutanta.
Jego fachowość w temacie wentylacja wynika z wieloletniego doświadczenia. Teoria w tym zakresie również leży i kwiczy czym się Brzęczkowski oczywiście nie przejmuje. To taka jego zręczność umysłowa jak kataryniarza który po latach potrafi bezbłędne kółko narysować. Człowiek myślący przyjmuje argumenty. Brzęczkowski nie przyjmuje. Jak to było? Dekiel? :)

 

Izolacja od środka jest możliwa jak wszystko ale w budynkach murowanych nie zalecana a takich się w Polsce buduje 95%. Napisz to Brzęczkowskiemu. On twierdzi, że tylko w Polsce jeszcze izoluje się od zewnątrz. Jak to było? Dekiel? :)

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego fachowość w temacie wentylacja wynika z wieloletniego doświadczenia. Teoria w tym zakresie również leży i kwiczy czym się Brzęczkowski oczywiście nie przejmuje. To taka jego zręczność umysłowa jak kataryniarza który po latach potrafi bezbłędne kółko narysować. Człowiek myślący przyjmuje argumenty. Brzęczkowski nie przyjmuje. Jak to było? Dekiel? :)

 

Izolacja od środka jest możliwa jak wszystko ale w budynkach murowanych nie zalecana a takich się w Polsce buduje 95%. Napisz to Brzęczkowskiemu. On twierdzi, że tylko w Polsce jeszcze izoluje się od zewnątrz. Jak to było? Dekiel? :)

 

Nie wnikam czy to teoria czy doświadczenie ale w temacie WM dużo mu nie można zarzucić, gorzej w temacie ogrzewania i izolacji, tu się powinien ogarnąć.

Napisał mi że nie myślący też muszą żyć bo izolacja nie po jego myśli to idąc tym tropem DEKLE też znajdą niszę dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o to, że niezależnie czy TB mówi mądrze czy głupio, to nie ma na potwierdzenie swoich słów dowodów i ucieka się do autorytetów.

 

Jemu albo nie chodzi o udowodnienie, albo tego nie potrafi.

Jeśli tego nie potrafi, to albo się nie da, albo on nie umie.

Jeśli się nie da to znaczy, że nie ma racji,

Jeśli nie potrafi, to znaczy, że za słabo się na tym zna.

Jeśli jemu nie chodzi o udowodnienie, to chodzi mu albo o zareklamowanie nowinek, albo o zwrócenie na siebie uwagi, albo szlachetne i darmowe uczenie nierozumnych.

Jeśli chodzi o zareklamowanie - to wszystko sprowadza się do JEGO PIENIĘDZY.

Jeśli chodzi o zwrócenie na siebie uwagi, to po to, żeby sprzedawać swoją wiedzę i produkty, albo, żeby pokazać swoją mądrość.

Jeśli chodzi o sprzedaż - to wszystko sprowadza się do JEGO PIENIĘDZY.

Jeśli chodzi o pokazanie mądrości - to to świadczy o jakiś kopmpleksach,

Jeśli chodzi o uczenie - to powinien pisać po Polsku, odpowiadać na pytania, radzić logicznie, nie udzielać wymijających odpowiedzi i nie prowadzić osobistych wojenek na forum, używając argumentów zaczerpniętych z erystyki.

 

Nie wiem co z powyższych jest prawdą, ale cokolwiek by to nie było, krytyka mu się należy i jest absolutnie zrozumiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli to że w temacie WM mądrze gada, ta jego izolacja od środka też ma rację bytu tylko trzeba patrzeć na to obiektywnie i zdawać sobie sprawę że są inne drogi do osiągnięcia celu. Niestety jego podejście dyskwalifikuje go jako uczciwego dyskutanta.

 

Dokładnie tak !

W jego głowie jest obraz domu parterowego, szkieletowego w którym mieszka kawaler (chyba ma wizję siebie samego), który na dodatek nie przebywa codziennie. W takim domu warto zainstalować lokalne termy, kable w posadzce (o ile ten dom jest pasywny) i ewentualnie ppci, ale nie w wersji z kanałówką, bo to się nie opłaca.

Niestety, nie jest on tolerancyjny i nie dopusza innej opcji. nie bierze pod uwagę tego, że komuś podoba się dom piętrowy i nie koniecznie pasywny. On takich ludzi wyzywa od nieuków, głupków ...

Gdyby choć trochę wykazał zrozumienia, i zdał sobie sprawę, że taką postawą świata nie naprawi to byłoby całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zakładam wartość opałową gazu na poziomie 31MJ czyli 8,6 kWh/m3 (tak podają)

- od 01.01.2012 do 31.12.2012 zużyłem 860m3 gazu,

- od 01.01.2013 do 31.12.2013 zużyłem 995m3 gazu, (olałem trochę kominek, bo było cieplej i mi się nie chciało).

 

Od początku maja do końca października zużywam 200m3 gazu na CWU i gotowanie, co oznacza zapewne 400m3 rocznie, więc:

- w 2012 zużyłem 460m3 na CO, czyli 4000kWh

- w 2013 zużyłem 595m3 na CO, czyli 5100kWh.

 

Uczciwie przyznaję, że palę w kominku i stąd ta różnica - jak palę, to termostat nie odpala kondensata i zużycie gazu spada. Spalam około 2mp niedosuszonego drewna, co daje jakieś 2500-3000kWh.

 

Wydaje mi się, że gdybym miał lepszą izolację i okna, to zużycie ~4000kWh mogłoby być bez tego kominka - szczególnie, że paląc mam 24stC, a połowa tych kWh i tak idzie w komin.

 

Chcę tylko pokazać, że kocioł gazowy w domku ~130m2 może na pewno spalić ~30 kWh/m2*rok, a zapewne i znacznie mniej jak nie będzie musiał.

 

w/g TB podajesz nieprawdziwe dane:

1. zaniżasz swoje zuzycie m3

2. zawyżasz możliwość uzyskania tylu kWh z m3 gazu - wg TB 6kWh/m3 bo więcej to tylko pulsacyjne :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi Pan na wątek o domach izolowanych - dowiaduje się Pan, że Pana dom do izolowanych nie należy - to pretensja do założyciela wątku!!

Doradzono Panu fatalnie, nie dość, że najdroższe ogrzewanie to jeszcze obsługowe i mnie Pan jeszcze obwinia!!!

Obudzi się Pan z ręką w nocniku - bo w najbliższym czasie Panu kominy zaplombują a Pana kocioł i tak bez prądu nie pochodzi. http://instalacjeb2b.pl/wydarzenia/gospodarka/5084-budownictwo-zeroenergetyczne-bedzie-trudne-do-wprowadzenia akcyza i podatek kominowy zablokują takie palenie.

Szkoda nawet pisać - a to że będzie ponad 90kWh/m2 - a nie 45 - to mogę Panu zagwarantować!

 

jak zwykle problem ze zrozumieniem tekstu pisanego

Zgodnie z dyrektywą, nowe obiekty oddawane po 2020 r. budynki powinny być netto zeroenergetyczne.

 

naprawdę słowa dr Dudy były na wyrost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle problem ze zrozumieniem tekstu pisanego

Zgodnie z dyrektywą, nowe obiekty oddawane po 2020 r. budynki powinny być netto zeroenergetyczne.

 

naprawdę słowa dr Dudy były na wyrost

 

Dyrektywa o efektywności energetycznej w budownictwie narzuca w całej Unii w 2020 wszystkie nowe budynki "blisko zeroenergetyczne". Polska wersja normy budynku "blisko zeroenergetycznego" to zapotrzebowanie na ogrzewanie 70 kWh/m2 (taką normę określa nowe rozporządzenie w tej kwestii). To dopiero hit ! :)

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalcie watek do kosza. Ewentualniiie wybrac ciekawe propozycje.

Moderatorzy spia?

Do pozostalyxh, ignoruj. Po kilku dniach watek sam sie oczysci.

Ty nie rób tu kolego rewolucji jakiejś! Co ty chcesz czyścić? Myślisz, że da się jakoś oskrobać tę kupkę, mówiąc delikatnie tak by coś przypominała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektywa o efektywności energetycznej w budownictwie narzuca w całej Unii w 2020 wszystkie nowe budynki "blisko zeroenergetyczne". Polska wersja normy budynku "blisko zeroenergetycznego" to zapotrzebowanie na ogrzewanie 70 kWh/m2 (taką normę określa nowe rozporządzenie w tej kwestii). To dopiero hit ! :)

 

Tak, ale chodzi o Ep, przy grzaniu czystym prądem Eu to ok 23 kWh/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalcie watek do kosza.

.

E... Tam dzionek się jeszcze nie zakończył

Znalazłem jeszce taki hit.

Mieliśmy tu fajny opis kolektora. Widać, że Tomek jest na początku drogi w budowaniu kolektora własnymi rękoma. O zastosowaniu pewnych materiałów nie wspomnę bo to kpina ale tekst poniżej to już ubawił mnie po pachy

 

Należy Pamiętać, że taki absorber może osiągać chwilowo koło 800-900W z m2 dlatego na każdy m2 strumień powietrza powinien wynosić 50-70m3/h Czyli jak kupimy arkusz 125/250 to wentylator powinien być 250m3/h i króciec 125mm

80% wyciąga się w warunkach laboratoryjnych przy Tm-Ta co by to nie znaczyło. A znaczy to, że temp. przy których się to bada to ok. 30 stopni na zewnątrz. W zimie z tego zostaje jak dobrze pójdzie ok. 40% i to tez nie koniecznie, To jedno. Drugie to ilość powietrza. Tomuś, puknij Ty się w głowę na niespełna 3m2 chcesz huragan wpuścić? Strzelasz do wróbli armatami.

Lepiej Ty na temat kolektorów słonecznych to się nie wypowiadaj, bo o tym zielonego pojęcia nie masz,. Jak i w innych tematach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...