Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Wywalcie watek do kosza. Ewentualniiie wybrac ciekawe propozycje.

Moderatorzy spia?

Do pozostalyxh, ignoruj. Po kilku dniach watek sam sie oczysci.

 

nie, nie, nie, nie i jeszcze raz nie

 

najciekawszy luźny wątek na forum, to co że merytorycznie zbliżamy się do wielkości kwantowych, ale ileż zdrowia psychicznego forumowiczom on daje :)

 

co prawda to grzech znęcać się nad ułomnym, ale jak mawiają innowiercy "jak Pan Bóg nie widzi to grzechu nie ma", a widziałes Pana Boga w internecie? ja osobiście nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

E... Tam dzionek się jeszcze nie zakończył

Znalazłem jeszce taki hit.

Mieliśmy tu fajny opis kolektora. Widać, że Tomek jest na początku drogi w budowaniu kolektora własnymi rękoma. O zastosowaniu pewnych materiałów nie wspomnę bo to kpina ale tekst poniżej to już ubawił mnie po pachy

 

 

80% wyciąga się w warunkach laboratoryjnych przy Tm-Ta co by to nie znaczyło. A znaczy to, że temp. przy których się to bada to ok. 30 stopni na zewnątrz. W zimie z tego zostaje jak dobrze pójdzie ok. 40% i to tez nie koniecznie, To jedno. Drugie to ilość powietrza. Tomuś, puknij Ty się w głowę na niespełna 3m2 chcesz huragan wpuścić? Strzelasz do wróbli armatami.

Lepiej Ty na temat kolektorów słonecznych to się nie wypowiadaj, bo o tym zielonego pojęcia nie masz,. Jak i w innych tematach

 

nie rozume???

 

przecież milion na badania wydał - to chyba wie :lol2: :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat obserwuję to socjologiczne zjawisko. Ale coś mi się zdaje, że zajeździliście faceta, od pewnego czasu ani tu ani na f. budowlanym go już niema.Nieprawdopodobne., i nie podobne jest to do niego.
Myślę że nad przypadkiem Pana Tomasza

można by było rozprawę doktorską zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat obserwuję to socjologiczne zjawisko. Ale coś mi się zdaje, że zajeździliście faceta, od pewnego czasu ani tu ani na f. budowlanym go już niema.Nieprawdopodobne., i nie podobne jest to do niego.
Dlaczego Pan kłamie? Piszę tam tyle samo.

Lata Pan za mną, bo udowodniłem Panu brak podstawowej wiedzy. Nie dość, że montuje Pan kolektory - co już jest naciąganiem w epoce zasobników z pompą ciepła, to jeszcze robi Pan to źle!!! SKOŚNIE NA DACHU!!!

Przypomnę Panu, że kolektory montuje się pionowo lub prawie pionowo na ścianie bo:

- mniejszy kłopot jest z nadprodukcją ciepła latem - kolektor i tak pokryje 100% zapotrzebowania

- więcej jest zysków zimą - czyli bilans ciepła wykorzystanego jest korzystniejszy

- nie zalega śnieg

-łatwiej się czyści

- nie dziurawi się dachu

- niegroźny jest grad

- prostszy montaż i doprowadzenie ciepłą do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przerabia inny watek... ale moze jeszcze wpadnie

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?224416-Dom-pasywny-proszę-o-konkretne-przykłady

 

Ciekawe co na to obroncy subtelnosci TB:lol2:

 

No jak umiesz czytać ze zrozumieniem to powinieneś się zorientować że zaszło nieporozumienie: asolt napisał że projekt , wykonał oszust ( bo liczył niepoliczalne) a TB wziął to niepotrzebnie do siebie bo nie o nim była mowa i puściły mu nerwy. Każdemu puszczą tu nerwy jak ktoś inny nazwie go oszustem. Po tylu próbach ośmieszania i bezszczelnych wycieczkach na swój temat T.B ma prawo być nerwowy. Jeszcze raz napiszę: nie zgadzanie się z jego poglądami nie upoważnia do wyśmiewania czy wyzywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego ma 350W PC ktora wisi nie grzejac...od obnizania rachunkow...

Grzejniki to CO ... TB sie takich domow nie tyka... jak sam twierdzi... ( z tym ze nie zawsze )

No to wiemy, że przynajmniej jednego domu się tknął. Ocieplony jak pasywny a właściciel narzeka na rachunki za grzanie prądem. Lepszego dowodu na kłamstwa Brzęczkowskiego nie można sobie wyobrazić. A miało wystarczyć 30 cm od gruntu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicie, poczytałem proszę ja Was ten wątek na FB o domach samospłacających. Najfajniejsze, że tam nic o takich domach nie ma, a tylko te zawiasy, debile, wodogłowie, nieuki, głupki... jasna cholera!


Nadaję jego żałosnej postaci prawdziwy wymiar. Upudrował się, przyczesał. Niech to będzie rozmowa na jego poziomie. Głupki, oszuści to słowa systematycznie przez niego używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...