Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

No to jest bez sensu blokowanie jakichkolwiek argumentów. Widocznie nie były takie złe jeśli ktoś poczuł się zagrożony i wystąpił o ban-a.

 

To nie ja i nie dlatego ze poczułem sie zagrozony, chociaz jakis powód bym znalazł, moze szanowna redakcja doszła do takiego wniosku ze negatywów obecnosci TB jest wiecej od pozytywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie ja i nie dlatego ze poczułem sie zagrozony, chociaz jakis powód bym znalazł, moze szanowna redakcja doszła do takiego wniosku ze negatywów obecnosci TB jest wiecej od pozytywów.

Ja zaraportowałem jego posty z tematu poniżej. Robił klasyczny śmietnik. Uważam, że albo powinien dostać bana dożywotnio albo powinien dostać opis forumowicz kontrowersyjny. Nie znajduję w jego postach kompletnie nic inspirującego czy też nowatorskiego. Kłamstw za to masę. To szkodnik jakich na forach pełno.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o grzaniu wody to zwykłe porównanie sprawności cieczowego i PV, nie mówiąc o kosztach, pokazują zupełnie co innego.

 

biorąc pod uwagę te same koszty inwestycyjne na zestaw cieczowy i PV - czyli np za 9000pln robimy jeden i drugi system z zasobnikiem - to PV będzie się charakteryzowało przynajmniej 3-krotnie mniejszym uzyskiem w ciągu rok niż cieczowy - inaczej nie ma co porównywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraportowałem jego posty z tematu poniżej. Robił klasyczny śmietnik. Uważam, że albo powinien dostać bana dożywotnio albo powinien dostać opis forumowicz kontrowersyjny. Nie znajduję w jego postach kompletnie nic inspirującego czy też nowatorskiego. Kłamstw za to masę. To szkodnik jakich na forach pełno.

 

Na forumbudowlanym juz dostałem reprymendę od TB ze na niego doniosłem, on chyba nawet na łozu smierci bedzie kłamał.

A szkodnikiem jest wyrózniajacym sie posród innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych co tu obrzucają wyzwiskami jest więcej bo to forum niemoderowane. Jakby za każdy taki wyskok miałby być ban to chyba mało kto by tu został.

 

W tym wątku, to chyba tylko perm by został, za miłe słowa jakimi okraszał TB np. "misiu" ;)

 

Jak masz na piętrze ogrzewanie podłogowe to jakie jeszcze chcesz mieć tam inne?

 

Właśnie chcę nie mieć :)

 

Ale ja tak nie twierdzę! Wiem, że rzetelna robota krytyki się nie boi.

 

Chciałeś powiedzieć konstruktywnej krytyki. U TB brakuje właśnie tej "konstruktywnej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu jest warto, do puki ten błazen nie powróci ! już mi się uwierzyło grzecznie z nim rozmawiać ! panować itp .

Beton ! człowiek beton ! nic tylko udarem pizgać !

 

Nadal będzie się tu toczyć spór, spór o ogrzewanie słońcem. Myślę iż za mało jest wykorzystane aktywnie, narzucili system pasywny ok ...

ale zapomnieli iż są grzejniki panelowe na proste kolektory słoneczne, wystarczy im dać okiennice, szyby odpowiednie od żelazione.

Zostaje jeszcze reku i wiatraki, ale sobie tak myślę iż solary i reku będą bardziej trwałe niż pompa ciepła ? mnie nie powiem zastanawia i ostatecznego słowa nie powiedziałem. Na pewno pompa ciepła jest ok .. ale warto podyskutować ...

Ja wiem że Nydar na mnie wyjedzie że słońca nie ma tak dużo ... ale tu na południu kraju jest go 2x średnio więcej niż w bydzi.

Super są te komercyjne próżniowe kolektory z jedną rurą i bezpośrednim przepływem ... ale cena.

Ciężko mi jest odpowiedzieć twierdzącą ... na jakiś system iż wali z nóg inny.

Jestem otwarty na rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że będzie podłogówka i teraz, bo nie rozumiem już w ogóle, zastanawiasz się czy:

- dołożyć jeszcze jakieś,

- usunąć podłogowe i nie mieć żadnego?

 

Sorry, może zbyt skrótowo napisałem.

Podłogówka na parterze. A pytam o piętro. Czy tam w pokojach mogę się obyć bez ogrzewania skoro podłogówka będzie pracowała na parterze?

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, może zbyt skrótowo napisałem.

Podłogówka na parterze. A pytam a pietro. Czy tam w pokojach mogę się obyć bez ogrzewania skoro podłogówka będzie pracowała na parterze?

Myślę że jak z góry nie będziesz korzystał to nic się tam nie stanie. Jeśli jednak tak to w rurki będziesz musiał coś puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli są tacy co komfortowo zimą czują się w temp. 16-26stC to im tylko mało stratny dom, odpowiednie okna i nie ma tematu grzania sztucznego praktycznie w ogóle
myślisz o mnie :) myślę iż zbicie temperatury w takim domu jak ja sobie projektuje to wymagało by otwartego luku na powietrze i chłodzenia. Średnio licząc ... na przenikanie ... 450m^2 obudowy będzie ... 0,05 W/m^2K *450 *dt 50st (-30 + 20)

1125 watów ... dodaj jeszcze wentylację koło 400-700 wat .. i co .. przy -30 ... które nie trwają długo, a po nich w 98% świeci słońce .. tak że nie ma szans aby dom który będzie miał naście kubików drewna, żeby ostygł.

Drugie wycelowanie jest ... iż nie ma słońca trzeba oprzeć się na kawałku szarej wody, nie mówię o RSS ... i na zyskach wewnętrznych ..

gdzieś w bilansie przy ciągłym -5 ... może braknąć parę wat .. .. ale skoczyć na 22 st jak jest więcej słońca ... robi się górka .. 2 st .. i dołek nawet na -10 jest nie straszy czy -15 . bez słońca. Jeszcze doliczyć dwa cieplutkie auta w garażu :)

 

a teraz może "oszustwo" można doliczyć jeszcze iż oświetlenie będzie ogrzewaniem ! tego jeszcze nie grali .. ja wiem że ma być samo grzejność itp

chodzi mi o to aby aptekarsko zyski z stratami rozliczyć.

 

Mam różne wyjścia ... mogę na CWU grzać solarem, lub pompą ciepła małą.

Napęd prądu hand made. Pompa ciepła niczym przekładania robi cuda z kawałka prądu daje masę ciepła ... 2 dni tylko korzystałem z nagrzewnicy 9kW ! resztę pompa ciepła do -7 starczyła tj klima z funkcją grzania. budynek sklepowy.

Oj jak brzeczy burkikiem zapachniało :D w przeciwieństwie do brzeczy burka

wiem iż jest to durszlak, choć izolacja pianą i obustronnie blachą obite .. rzopa

zero pojemności cieplnej, tyle co w powietrzu.

Okna 2,9 Wata dwie szyby zwykłe 20m^2 też robią swoje ... ale jak słońce wyskoczy ...nawet przy -10 nie trzeba grzać ! i mam wiele cennych spostrzeżeni

tylko nie wypuścić tego zysku i działa pięknie.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PV on-grid aż się prosi, żeby te wszystkie nadwyżki "trzymać" w sieci operatora zawodowego.
i zara jak to mówią na wsi

system energetyczny pierdyknie, a ustawy nie ma ! pewnie że było by super.

 

Ale mam już alternatywę ! :lol2: ale sza ... zrobim zadziała to się coś powie.

Najbardziej bałem się gara z wodą i pełnego kartofli /ziemniaków ... przecież to trzeba te 2 kW energii przez dobrą chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli obecnie mamy bez problemu domy, gdzie utrzymanie na komfortowych warunkow potrzeba max 1500 KWh to nie bardzo jest sens isc w kierunku zbijania tych potrzeb, bardziej nalezaloby zadbac, aby ta mala ilosc energi jak najnizszym kosztem dostarczyc.

 

Mozna dom obsypac ziema od polnocy i czesciowo zachodu i wschodu, przeszklenia zostawic tylko tam, gdzie dadza bilans dodatni, dach "zielony", z 2,3 KW ogniw i temat CO zamkniety. Zeby ogarnac CWU najlepiej byloby malej mocy PC pedzic tez ogniwami.

 

Dom taki bylby bardzo tani w utrzymaniu, bo kazda nadwyzka z ogniw szla by na CWU i prad bytowy.

 

Zadna izolacja i zaden system CO/CWU nie jest w stanie zapewnic komfortu przez 100% sezonu, za to na te trudne dni mozna nieco zmagazynowac, a i tych dni bedzie niewiele przy domu wykonanym jak powyzej.

 

Jesli bym dzis szukal optymalnej dzialki, to takiej z nachyleniem poludniowym...

 

Kszhu czy J-J nie musza dostarczac nic do CO i temp im ponizej 18-19 stopni ni spadnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u nas nie ma aż tak wielkich tych zysków. Przynajmniej przed budową tak myślałem, teraz widzę, że na całej przeszklonej ścianie lepiej bym wyszedł. Kolejny zatem będzie miał albo przeszkloną ścianę zasłanianą jakoś skutecznie wewnątrz (super grube, ciężkie i szczelne zasłony) lub na zewnątrz ścianę albo ścianę akumulacyjną.

 

Uwazajcie z tymi przeszkleniami, ja mam od PD/ZCH 12 m2 i w styczniu czy lutym w salonie bywa ponad 26 stopni, musialbym albo specjalnie dac tam 2 wywiewy (obecnie mam 1 w samym rogu i planuje dac tam dedykowany wentyl dla chlodzenia) bo ta temp. nie ma nic wspolnego z komfortem.

 

Mam grube zaslony, ale mam robic bunkier na caly dzien?

 

Cos pomiedzy tym co Ty masz Kszhu a mam ja, z odpowiednim okapem, w zadnym wypadku nie polecam calych scian zwlaszcza szczytowych szklic bo koszt chlodzenia bedzie znacznie wyzszy niz zysk z grzania :(

 

Idealnie jesli wiekszosc domu mozna ustawic na poludnie, aby wiekszosc pomieszczen mialo okno poludniowe z odpowiednim okapem..., czyli najlepiej parterowka z wysunietym okapem...

 

Edit: Co do ogniw mozna dac wiecej.

 

Uzytkownik xrwx ma calkiem ladna instalacje na 2pkw dajaca 1500 KWh/rocznie za kwote 7k PLN.

 

Jesli ktos ma cokolwiek dajace COP to moze sobie pomnozyc i wyliczyc ile KWh wpadnie do CO...

Edytowane przez miloszenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazajcie z tymi przeszkleniami, ja mam od pPD/ZCH 12 m2 i w styczniu czy lutym w salonie bywa ponad 26 stopni, bo ta temp. nie ma nic wspolnego z komfortem.

Mam grube zaslony, ale mam robic bunkier na caly dzien?

Cos pomiedzy tym co Ty masz Kszhu a mam ja, z odpowiednim okapem, w zadnym wypadku nie polecam calych scian zwlaszcza szczytowych szklic bo koszt chlodzenia bedzie znacznie wyzszy niz zysk z grzania.

 

Masz 12 m2 okien od PD/ZCH i 26*C w dzień w styczniu i w lutym. Te skoki temperatury między nocą a dniem są komfortem cieplnym? W lipcu i sierpniu będziesz mieć 46*C w pokojach, to może lepiej będzie jak ustawisz w salonie czarny bojler, i zaoszczędzisz na solarach. To jest komfort w wydaniu indyjskim a tu jest Polska. Jednym słowem: przy fix'ach masz terarium. Tak to jest jak się liczy na zyski ciepła przez okna. We wszystkim musi być umiar. Chłodzenie pomieszczeń jest 2x droższe od grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 12 m2 okien od PD/ZCH i 26*C w dzień w styczniu i w lutym. Te skoki temperatury między nocą a dniem są komfortem cieplnym? W lipcu i sierpniu będziesz mieć 46*C w pokojach, to może lepiej będzie jak ustawisz w salonie czarny bojler, i zaoszczędzisz na solarach. To jest komfort w wydaniu indyjskim a tu jest Polska. Jednym słowem: przy fix'ach masz terarium. Tak to jest jak się liczy na zyski ciepła przez okna. We wszystkim musi być umiar. Chłodzenie pomieszczeń jest 2x droższe od grzania.

 

Jesli napisalem, ze nie maja nic wspolnego z komfortem, to oznacza to, ze sie z tego ciesze?

 

Edit: Mowisz, ze tyle samo slonca wpadnie do domu w styczniu i lipcu?

Edytowane przez miloszenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...