Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma nic lepszego niż ziemniaki i kefirek. Ale ciepłe ziemniaki.

A kawa czy herbata. Ja śpię spokojnie, bo wiem iż mam w garści autonomoczniość, a czy skorzystał ... zobaczym czy będzie mi się chciało

 

Jak cię lubię tak zabrzmiało odwrotnie do zamierzenia. Co to znaczy qrwa ,,jak mi się będzie chciało".

I dla czego tu nie ma Szanownego TB?

 

ps. Co do okien i słońca zimą.Pierwszego roku zima była z 5-6-ma dniami słonecznymi ,więc doopa. W tym roku jest tego nadmiar. Na Kujawach ostatnie 4-5dni to słoneczne. W chałupie 26oC bez podłogówki ,co nie jest komfortowe o tej porze roku. Organizm nie jest w stanie się przyzwyczaić!!!

Gdybym budował nowy dom, to nigdy działka z południowymi oknami .Tylko i wyłącznie wschód. Południowa ściana jest od zbierania na potem a nie od uprzykrzania życia w słoneczną zimę,wiosnę czy lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje się tobie banowanie autora tematu absurdalnym ?

Za co dostał bana? Za poglądy na temat 0-20 ? Założył ,miał prawo mieć inne niż większość. Nie podoba się komuś ,niech się tu nie udziela.

Skoro dostał bana to wygląda że miał rację w swoich poglądach ,a większości to przeszkadzało.

A może odwrotnie? Zresztą nie rozumiem mechanizmu banowania.To jakiś absurd z minionej epoki.

Teoretycznie twierdzenie,że suchy piach jest izolacją,mimo,że większość się z tym nie zgadza,też może być powodem bana.To jakieś chore jest i durne.

Jakieś dziwne,nie zrozumiałe ciągoty do jedynie słusznej idei.Zapomnieli o tym jak to drzewiej bywało czy o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje się tobie banowanie autora tematu absurdalnym ?

Za co dostał bana? Za poglądy na temat 0-20 ? Założył ,miał prawo mieć inne niż większość. Nie podoba się komuś ,niech się tu nie udziela.

Skoro dostał bana to wygląda że miał rację w swoich poglądach ,a większości to przeszkadzało.

A może odwrotnie? Zresztą nie rozumiem mechanizmu banowania.To jakiś absurd z minionej epoki.

Teoretycznie twierdzenie,że suchy piach jest izolacją,mimo,że większość się z tym nie zgadza,też może być powodem bana.To jakieś chore jest i durne.

Jakieś dziwne,nie zrozumiałe ciągoty do jedynie słusznej idei.Zapomnieli o tym jak to drzewiej bywało czy o co chodzi??

Nie rozpędzaj się rybko. Nie wiem za co dostał bana ale wygląda na to, że za zaśmiecanie innych tematów. Poza tym inaczej się tu rozmawia. Nie ma awantury z upartym matołkiem. Jakoś za nim nie tęsknię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje się tobie banowanie autora tematu absurdalnym ?

Za co dostał bana? Za poglądy na temat 0-20 ? Założył ,miał prawo mieć inne niż większość. Nie podoba się komuś ,niech się tu nie udziela.

Skoro dostał bana to wygląda że miał rację w swoich poglądach ,a większości to przeszkadzało.

A może odwrotnie? Zresztą nie rozumiem mechanizmu banowania.To jakiś absurd z minionej epoki.

Teoretycznie twierdzenie,że suchy piach jest izolacją,mimo,że większość się z tym nie zgadza,też może być powodem bana.To jakieś chore jest i durne.

Jakieś dziwne,nie zrozumiałe ciągoty do jedynie słusznej idei.Zapomnieli o tym jak to drzewiej bywało czy o co chodzi??

 

Pewnie dostał bana za obrażanie co poniektórych. Nie zauważyłeś, że tylko on miał rację a pozostali to głupcy, łajdacy, oszuści, nie posiadający podstawowej wiedzy, nie znający fizyki itp. ? Szkoda, że za takimi słowami nie szły argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie rybko .Tylko nie rybko.Jak już to karpiku .

Znalazło by się kilku co gorzej obrażali innych i co? Jedni obrażają w słusznej sprawie,inni w niesłusznej?

Z tego co pamiętam,to TB obrażał personalnie najdelikatniej z nas wszystkich.

A,, misiu "to też forma obrazy tyle,że bardziej wyrafinowana,bardziej dokuczliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bana dostać nie powinien,bo to robi z niego męczennika... a męczennikowi należy się hołd. Nie wycierpiał na tyle, żeby nim zostać. Uparcie narzucał swoje rozwiązanie i ubliżał od głupków i oszustów wyraźnie się w tym lubując, a w zamian za to spotkał się z oporem i KONTRATAKIEM ze strony pokrzywdzonych. Teraz płaczą sieroty po mesjaszu i czekają triumfalnego zmartwychwstania. Ale prawda jest taka, że to będzie tylko zakończenie wyroku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB to zbiór wszelakich negatywnych cech forumowicza.

Głosi tylko swoje wydumane teorie, nie bacząc na merytoryczne kontrargumenty rozmówcy. Obraża innych. Wciska innym teorie na podstwie "bo ja wiem, bo zajmuję się tym od 25 lat". Przecież on nie wiedząc, kto jaki dom buduje z góry potrafił kogoś nazwać głupcem bo daje pod posadzkę "tylko" 20cm styro. Nie znam drugiego, tak zapatrzonego na własnego ego forumowicza. On poprostu był szkodnikiem dla "świeżych" forumowiczów, którzy potrzebowali się czegoś dowiedzieć.

Dziwię się, że są ludzie którzy go bronią. Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut kol. przesadził z tym mesjaszem i zmartwychwstaniem..Nie wolno karać za poglądy ,choćby wywodziły się z własnego sklepiku. Forum jest po to aby się konfrontowały .Jest po to by ktoś był za a nawet przeciw.Ban jest idiotyzmem zaprzeczającym idei forum..

Teoretycznie,bogaty sponsor może narzucić jedynie słuszną drogę, a każde odstępstwo może być karane banem. Czy to będzie dalej forum czy towarzystwo wzajemnej adoracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB to zbiór wszelakich negatywnych cech forumowicza.

Głosi tylko swoje wydumane teorie, nie bacząc na merytoryczne kontrargumenty rozmówcy. Obraża innych. Wciska innym teorie na podstwie "bo ja wiem, bo zajmuję się tym od 25 lat". Przecież on nie wiedząc, kto jaki dom buduje z góry potrafił kogoś nazwać głupcem bo daje pod posadzkę "tylko" 20cm styro. Nie znam drugiego, tak zapatrzonego na własnego ego forumowicza. On poprostu był szkodnikiem dla "świeżych" forumowiczów, którzy potrzebowali się czegoś dowiedzieć.

Dziwię się, że są ludzie którzy go bronią. Paranoja.

 

Myslisz ,że tu o TB chodzi?

Dla mnie paranoją jest wywalenie kogoś kto ma inne zdanie od mojego.

Nie sądzisz,że gdyby nikt nie odpowiadał na idee TB ,to nie było by 1500strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem - nie uważam tego BANA za coś dobrego. Gość robił ferment i coś z tego można było wydestylować. Ale ferment nie jest potrzebny podczas dyskusji ludzi na jakim takim poziomie. Obrażać innych nie trzeba.x

 

Skoro tak,to powiedz,jak zrobić żeby powrócił?Bez fermentacji ,destylatu nie zrobisz. A obrażać innych nie potrzeba,też tak uważam.Z tym ,że akurat TB był najmniej obrażającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za hipokryzje! Polecam wrócić trochę postów wstecz i popatrzeć kto kogo jak ostatni burak wyzywa dlatego, że albo nie rozumie kompletnie o czym mowa albo nie ma kompletnie argumentów. I akurat TB wcale nie jest w tym liderem.

TB za to pisze rzeczy proste i oczywiste a jest atakowany przede wszystkim za to chyba, że jest. Akurat to co pisze TB dokładnie wdrozył np. j-j i wygląda na to, że jest zadowolony pomimo, że też był atakowany tak, że aż pokasował swoje najwartościowsze wpisy.

Naprawdę brakuje ci obiektywizmu. J-j nie wdrożył idei Brzęczkowskiego, sam od początku do końca wymyślił jak jego dom ma wyglądać. Brzęczkowski nie ma z tym nic wspólnego. TB może pisze rzeczy proste ale jakim cudem można je nazwać oczywistymi? To bzdury, inaczej tego określić nie można. Oczywistą jest grubość izolacji od gruntu 30 cm nawet najgorszego EPS w domu o zużyciu do 30kWh/m2? Oczywistym jest fakt, że na całym świecie izolują tylko od środka a tylko Polska jest zaściankiem i izoluje od wewnątrz? Oczywistym jest fakt, że w domu o takim zużyciu nie da się zastosować innego ogrzewania niż elektryczne i klima-konwektor? Wszyscy którzy przeciw niemu występują to spisek "ciepłowników"? Sorry kszhu ale gdzieś zniknął twój zdrowy rozsądek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak,to powiedz,jak zrobić żeby powrócił?Bez fermentacji ,destylatu nie zrobisz. A obrażać innych nie potrzeba,też tak uważam.Z tym ,że akurat TB był najmniej obrażającym.
Po co ma wracać?

Bana dostał za to, że wypisywał głupoty w innych tematach. Nie wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu nie wiem co pisał J-J, bo właśnie pokasował swoje posty, a to, co zostało to trochę pyskówki, ale wydaje mi się, że właśnie ta pyskówka sprawiła, że jest kontrowersyjny i te posty pokasował.

Nie wiem dlaczego TB dostał bana, ale myślę, że właśnie za pyskówkę. To sprowadza się w sumie do tego, w jaki sposób ktoś broni swojego zdania. Forum w mojej opinii powinno służyć wymianie doświadczeń i bronienia swoich rozwiązań w sposób przemawiający do innych a nie pokazywaniu swojej mądrości dla lepszego samopoczucia, albo w imię jakiejś misji, gdzie nie są ważne żadne ofiary. Jak ktoś szuka chwały, to znajdzie się ktoś, kto mu to wypomni i wtedy zaczyna się mała wojenka. Myślę, że właśnie przez tą wojenkę, która zdążyła już eskalować do konfliktu z połową piszących redakcja postanowiła czasowo izolować TB - aż emocje opadną. Czy to słuszna droga to mam wątpliwości, ale co innego można było zrobić? Nie robić nic? Dla mnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...