Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie porównuj j-j domu do teorii TB ! Porównaj sobie choćby realizację fundamentów i już bedziesz widział różnice.

 

Gdy sie TB dowiedział o domu j-j (czywiscie przypomniano mu ze taki dom istnieje i ma zuzycia wiele niższe od od jego "domów izolowanych") i usłyszał o szkle piankowym (dla przypomnienia dla nie znajacych dziennika j-j, szkło to odcina termicznie fundament do sciany nośnej) to stwierdził ze nie jest odpowiedni materiał, a dom juz niedługo przez nie sie rozpadnie. Ale skoro dom juz stoi kilka lat i nie jest izolowany wewnątrz, to nagle zmienił swoje przemyslenia i stwierdził ze rozwiązania j-j mogą byc. Podejrzewam ze gdyby j-j nie opisał swojego domu to TB dalej by twierdził ze rozwiazania j-j nie pomogą zbudować domu pasywnego. Całkiem niedawno wierny zausznik TB czyli sunrise stwierdził ze przez niewłasciwy montaż okien (brak jego kotw) dom j-j traci 75 % energii własnie przez ten montaż. Jezeli własnie takie przemyslenia TB są inspiracją dla innych, to czy faktycznie brak tu jego obecnosci będzie tak wielką stratą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TB chciał każdego zaskoczyć, tylko pytam czym ? jak pokazałem mu dom Kolegi pod Sanokiem ... to ochy i achy bo 30cm izolacji.

Sorry ale parę gorszy swoich wtryniłem i doradziłem. Ale mi też się dostało od wrogów izolacji.

Nie rozumie Go! ponieważ jak można się tak wiązać ze sprzedażą kabli. On dla mnie stoi w miejscu ! zero rozwoju.. kable kable kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat czujniki TB nie odbiegają od pomiarów innych bardziej naciagągających fakty. Co do fundamentów j-j'a TB wypowiadał się pozytywnie.

 

Początkowo nie wypowiadał sie pozytywnie, twierdził ze to nieodpowiedni materiał, gdy sie przekonał ze dom j-j jeszcze sie nie rozpadł to zmienił zdanie. Jezeli juz przywołujesz opinie TB to czyn to dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam podobnie. Z tym, że forum nie jest dla laików bo w ogóle fora nie są dla nierozsądnych bo mogą być przysłowiową brzytwą w ręku małpy.

 

No tak - ale w tym kraju prawie nie można kupić legalnie pistoletu, a narkotyki i niezapięte pasy są nielegalne - to wynika właśnie z tej małpiszonowatości zbyt dużej części społeczeństwa. Jak ktoś wchodzi na forum, to chce wiedzieć jak ma coś zrobić, a nie nabawić się niestrawności wychodząc na wsteczniaka i tłumaczyć ze szwedzkiego każdy link. W sumie da się tłumaczyć po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś paranoja. Znalazł się fikołek którego jedyną mądrością jest albo odkrywcze powtarzanie dawno stwierdzonych faktów albo wymyślanie rzeczy nieistniejących. Zrobili z niego nasi koledzy guru izolacji niesłusznie skazanego.

10 przykazań Brzęczkowskiego. Powtarzaj je sobie codziennie:

1. Od gruntu trza 30 cm. Nie pytaj co i jak. 30 cm i już

2. Tradycyjny fundament ma być nie izolowany termicznie a wentylowany. To podstawa.

3. Taki fundament ma być posadowiony na EPS dla odcięcia mostka. EPS jak wiadomo jest dużo bardziej od XPS wytrzymały.

4. Obliczanie zużycia ciepła w budynku projektowanym nie ma sensu. Nie da się tego zrobić.

5. W całej Europie a wręcz na świecie izolują od wewnątrz. Tylko Polska jest skansenem poprzez spisek ciepłowników.

6. Istnieją domy izolowane. To takie które mają... (resztę wpisz wg uznania oprócz 30 cm od gruntu)

7. W domu zużywającym do 30 kWh/m2 nie da się zrobić ogrzewania centralnego (nie pytaj co to)

8. Izolacja od wewnątrz zapewnia uzyski od słońca w zimie. Działa to tak: ....................................................

9. Grunt to paskudny pożeracz energii. Zeżre wszystko.

10. Ten kto się z powyższym nie zgadza to oszust i głupek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mało tu takich co w kółko o tym samym bez sensu? Zobacz kto próbuje podnosić temat suszenia piasku ale nikt już chyba nie ma siły tego ciagnąć w nieskończoność.

 

Oj cobym bana niew dostał.:eek:

Ale tak sobie myślę,że ty jakiś inny jesteś. Zrób próbę z przewodzeniem ciepła suchego piachu przez poziomą próbkę w porównaniu do warstwy styropianu o połowę mniejszej.Dziwne ale jakby podobne. A i lambda inna teoretycznie. Czary? Nie

Nie wolno chłodzić i nawilżać pod domem. Bo to jest idiotyzm do potęgi.

Panie i Panowie wybaczą ale kszhu zaczął.

ps. gdyby ktoś chciał próbę wykonać w warunkach domowych to służę schematem doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pisze na forum od lat, to dla "młodego" jest autorytetem. W sumie chcącemu nie dzieje się krzywda, a co może zrobić taki "młody"? Obstawiam, że domu od strzała nie wybuduje, tylko poczyta coś więcej i zweryfikuje to i owo. Dlatego ban to przesada - ale dla ostrzeżenia może warto? Tylko dla ostrzeżenia - przed zbyt ciętym językiem, bo reszta jak dla mnie może być - czasem warto stanąć na głowie. Ale jak ktoś chory, to sobie może zrobić krzywdę!

 

Edit:

 

Ups... coś za późno entera wcisłem - no trudno. Koniec z TB.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...