Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie mówiłem o muzyce :)

 

Tekst piosenki:

 

Wielki mi big deal

After czy before

Podniósł mi się flow

Face demolation* [przekręcone słowo demolition]

 

Weź mnie na dancefloor

Zrobię ci hardcore

Tamten to asshole

Zero temptation

 

Mam lajki na fejsie

W realu gubię się

Jestem królową z bajki

Grandmatka truje mnie

 

Dziary że ho ho

Oldschoolowy Joe

O co come on, no

Nie rób tragetion* [przekręcony, slangowy odpowiednik słowa tragedy]

 

Chcę zresetować się

Chcę eksajtować się* [od excite: ekscytować]

Jestem królową z bajki

Grandmatka truje mnie

 

Rolowanie blanta na backstage’u

Jakaś soda jakiś juice

 

Come on

 

W realu gubię się

Jestem królową z bajki

Grandmatka truje mnie

 

Prawie jak fraszki TB :)

 

To może coś innego:

http://www.youtube.com/watch?v=9WQA7a0X3Pk

ironia, trochę prymitywna ale zrozumiała w kraju w którym znany dziennikarz mówi, że był na 'evencie'. Tekst jest chyba najsłabszą stroną tego dziwnego, co by nie mówić teledysku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ironia, trochę prymitywna ale zrozumiała w kraju w którym znany dziennikarz mówi, że był na 'evencie'. Tekst jest chyba najsłabszą stroną tego dziwnego, co by nie mówić teledysku.

 

Dlaczego Lana del Rey potrafi użyć swojego talentu do zrobienia piosenki w stylu Video Games czy Young and Beautiful a Natasza babra się w gównianych tekstach, brudnych obrazkach i poszarpanej melodii? Ma być szok czy klasa?

 

Tu jest lepiej:

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ironia, trochę prymitywna ale zrozumiała w kraju w którym znany dziennikarz mówi, że był na 'evencie'. Tekst jest chyba najsłabszą stroną tego dziwnego, co by nie mówić teledysku.

 

Sądzisz, że o to chodziło autorowi tego tekstu ?

Wydaje mi się, że próbujesz doszukać się morału w tym tekście jak niektórzy w tekstach TB (tych o budownictwie pasywnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Lana del Rey potrafi użyć swojego talentu do zrobienia piosenki w stylu Video Games czy Young and Beautiful a Natasza babra się w gównianych tekstach, brudnych obrazkach i poszarpanej melodii? Ma być szok czy klasa?

 

Tu jest lepiej:

http://www.youtube.com/watch?v=lYMSm-uxm-s

Sztuka :) Raz lepsza, raz gorsza. Jakąś koncepcję w tym teledysku widać. Pokręcony tekst, pokręcone zdjęcia, pokręcona muzyka, chyba zresztą najlepsza z tego wszystkiego. To wszystko = pokręcony świat? Jest inaczej, nie jest "trendy" ale takich piosenek jest multum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dokładniej zbadał.

Skoro chłodzi latem rozgrzane powietrze ,przejmując z niego ciepło,to zimą odwrotnie.Wydaje się logiczne ,ale chyba nie dla wszystkich.

Skoro ITB twierdzi,że należy fundament izolować od zewnątrz i wewnątrz,bez izolacji stopy fundamentowej, to nie znaczy że ITB ma rację.

Szanowny kolega co post to j-j się podpiera. Jaki krewniak ? A wystarczyło doczytać ,że kol.j-j ma 24cm pod posadzką a gdzie GWC to 35cm izolacji .

Mówisz,że nie wychładza?

Ja twierdzę że wychładza a bez przeponowy zakłóca stabilizację wilgotnościową, co jest wręcz szkodliwe. Zamiast lambdy 0,4 fundujesz sobie lambdę 2,co w konsekwencji powoduje,że styropian 30cm jest gorszą barierą od 18cm. No ale zamiast zrozumienia tej wydaje się prostej zależności,można ładować pod posadzki 40cm. Kto bogatemu zabroni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdzę że wychładza a bez przeponowy zakłóca stabilizację wilgotnościową, co jest wręcz szkodliwe. Zamiast lambdy 0,4 fundujesz sobie lambdę 2,co w konsekwencji powoduje,że styropian 30cm jest gorszą barierą od 18cm. No ale zamiast zrozumienia tej wydaje się prostej zależności,można ładować pod posadzki 40cm. Kto bogatemu zabroni?
a wiesz że jak jest w gruncie woda ... to

piach bez wody przymarza blisko 2x tego co ił nasączony wodną.

dobrze Ci Kszhu radził ... poczytaj .. bo strzelasz ślepakami. Ja Ci tylko dobrze radzę bo po prostu błądzisz.

Ja się w to nie zgłębiam ponieważ mi wystarczy program ... i oparcie w tym co już jest.

 

Pisałem Ci żebyś nie wyciągał wniosków z stanu nieustalonego ... może wieczorem zrobię Twój przypadek .. i dowiem się sam ... gdzie leży

sprawa, przekopię może z tą entalpią wreszczie ... bo nie widziałem żeby w obliczeniach ... uwzględniać takie wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Ja Ci tylko dobrze radzę bo po prostu błądzisz.

Ja się w to nie zgłębiam ponieważ mi wystarczy program ... i oparcie w tym co już jest."

 

 

W programie,jak to w programie są założone z góry jakieś wartości. Choćby lambda gruntu. A nie w każdych warunkach lambda jest taka sama.

Skoro nie ,to należy zrobić wszystko w granicach rozsądku ekonomicznego aby pod domem była jak najniższa lambda a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie,jak to w programie są założone z góry jakieś wartości. Choćby lambda gruntu. A nie w każdych warunkach lambda jest taka sama.

Skoro nie ,to należy zrobić wszystko w granicach rozsądku ekonomicznego aby pod domem była jak najniższa lambda a nie odwrotnie.

tak i pogram typu therm 6,3 i wyżej widzi stan ustalony, da się wstrzelić w lambdę gruntu ... 3 kliknięcia i raz tak raz inaczej i da się wycelować ... znając wartości temperatury co podałeś.

Masz rację jak rośnie izolacyjność gruntu to nie potrzeba aż tyle izolacji, grzałeś grunt pexem .. i bardzo dobrze.

Ponieważ taki ktoś jak Tomasz Bęczykowski nie rozumie że dom nie jest jest jeden dzień tylko wiele lat.

Ty zrobiłeś to darmową energią od nadmiaru ciepła z kolektora.

 

Aby przewidzieć dokładną lambdę piasku musiało by być na zewnątrz np 0 st przez 1miesiąc bez słońca i w domu +20 ... jak by się stan ustali można by było wykryć lambdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle pitu,pitu.

Do ciebie nigdy nie dotrze,że pasywność można uzyskać we względnie tani sposób i bez podpierania się wytycznymi pasiwhausu.

Udowadniasz na każdym kroku że wiesz jak zrobić by spieprzyć ,oczywiste wydawało by się zależności.

Brniesz w zaparte,że warto zrobić GWC maxowe pod chałupą i zimą tego nie używać. Pokrętna logika

 

,, koszty budowy i licznik których żadną miromanią nie oszukasz."

Może to wina tej miromanii,cokolwiek oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszhu ty liczbami i "konkretami" szukania alternatyw nie zatrzymasz,tym bardziej liczeniem w niesamowitych programach. to co teraz wydaje ci się ustalone i dobrze tobie znane za rok może być nic nie znaczącym przeżytkiem. forum jest właśnie od tego aby dyskutować nie tylko o konkretach, nawet jeśli może się to wydawać śmieszne. zamykanie się na alternatywy zawsze skutkowało regresją. bez obrazy ale masz mentalność kierownika wycieczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ta prymitywna socjotechnika,, naciąganych bzdur,ktoś sobie bez zastanowienia sprawił,itd).

Choć byś się pokichał to i tak znajdą się chętni,co odżałują na te 100mb pexa,by sprawdzić co daje wysuszenie gruntu pod chałupą.

Co wtedy wymyślisz ?Zbiorową manipulację na nieświadomym inwestorze?Coś strasznie cię bodzie wszystko to co w magazynie Szanownego TB nie idzie kupić.Na prowizji jesteś czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech sprawdzają aby rzetelnie i bez naciągania. Bachus to zrobił i przyznał, że to g... warte, jak wiesz ja też mam znajomego inwestora co to chciał robić ale jemu koledzy z PWr nawet ten drobny wydatek odradzili bo to ewidentne wyrzucanie pieniędzy.

 

:D

Kumpi zmień i zacznij czytać ze zrozumieniem.Nie magazynować a wysuszyć.Wysuszyć po to aby pod domem było cieplej.

Zamiar był magazynować niskotemperaturowo aby wilgoć nie uciekła i pojemność była wyższa,ale okazało się że natura jest cwańsza.

Wyschło i ta i tak.Przez co stało się izolacją,za cenę 100mb pexa. Tanio w porównaniu do iluś tam dodatkowych cm styro pod chałupą.Zamiast 40cm ,wystarczy 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadaczu pompy ciepła - nie ma w Polsce wielu domów pasywnych bo to nieopłacalne - dodatkowe koszty na izolację, żeby oszczędzić 1000zł rocznie na grzaniu w stosunku do energooszczędnego. W Polsce zwykły dom to już spełnienie marzeń.

Poza tym dom pasywny to nie jest coś co się buduje z przyczyn ekonomicznych, tylko chodzi o wyższą ideę - tak samo, jak są ludzie, którzy sami sobie nawijają cewki do sprzętu hi-fi domowej roboty, chociaż to ani tanie, ani łatwe, ani opłacalne. Albo są typki, co sami robią zegary - to jest hobby.

Teraz wkurzę polonistów.

Więc nie ma popytu na domy pasywne, a już na pewno nie ma popytu na domy pasywne budowane przez wyspecjalizowane firmy. To jest sprawa dla miłośników, którzy zgłębią temat i spróbują własnymi ręcami - może nie do końca, ale wynajmą zwykłe ekipy budowlane i je poinstruują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy? Pełen szacunek, dom pasywny przy tym to pikuś.

 

Osobiście znam człowieka, który robi gitary elektryczne i sam wykonuje od podstaw przetworniki do nich i całą elektronikę. Twierdzi, że brzmienie jest lepsze. Ja twierdzę, że gość na tym zarabia, ale to chyba kwestia niezłej jakości i reklamy, skoro montuje te ustrojstwa w swoich gitarach, a gitary sprzedaje muzykom ze znanych zespołów.

To wszystko jest hobby - paswyniak też jest dla hobbystów, którzy później np. siedzą przed monitorem wyświetlającym odczyty z czujników temperatury i podniecają się oszczędnościami, jakie umożliwia ich dom. A skoro hobby - to TRZEBA PASYWNIAKA BUDOWAĆ SAMEMU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...