Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nydar ogrzewanie masz podłogowe ? tak ?

Kszhu ma ogrzewanie na kable w ścianach tak ?

Nie potrzebnie skaczecie sobie do gardełek. Pierwsze uważam, jeśli masz ogrzewanie podłogowe, to już to spowoduje większy napływ energii pod izolację.

Może tak być? jeśli przy -20 potrzebujesz w domu 78m^2 780 wat jest ok .

Jeśli mimo lekkiej zimny musisz grzać to znaczy że jeszcze coś trzeba poprawić.

Chce z Ciebie wydusić chęć nie poprzestawania na laurach, dla mnie cenne będzie staranie zamknięcia to w konkretne liczby.

Ciągnę Cie na pisanie ponieważ widzisz jaki kocioł się robi.

 

Mam surowe zdanie co do audofilstwa itp ... akwiwotów, ciepłego brzmienia .. :mad: jest to większa abstrakcja niż to co pisał TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...

I nie opowiadaj bajek o audiofilstwie tylko na kilka dobrych koncertów a potem tego samego posłuchaj w domu - jak słuchasz muzyki a nie jest ona tylko tłem do innych rzeczy to gwarantuję, że obecny sprzęt szybko wymienisz:-)

Na poziomie niuansów są to rzeczy praktycznie nieporównywalne. Zbyt wiele zależy od indywidualnych predyspozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, sprawdzałem, niestety ludzie dają i będą się dawać robić w balona.

Tak jak ciepłe brzmienie z płyty winilowej:D może jakiś kryptofanatyk na mnie wyjechać. Ale sobie czytam i ... uzysk częstotliwości

do 14 kHz ... miałem raz głośniki do 14 kHz choć miały przenosić do 20kHz. normalnie głos jak z nocnika.

Lampowe wzmacniacze ... o ciepłych brzmieniach .... bo tranzystory to ... tam to .. mój brat troszkę zbierał o takim sprzęcie info ...

czysty snobizm. Mam głośniki cerative 7,1 i w zupełności starczają ... sub 210 RMS. staki dwódrożne ... 7 ... po 70 RMS ..

i czysty sopran ... tu można użyć iż jest ostry ... choć to nie jest pojęcie techniczne.

Bas był by idealny ale głośnik nadrabia skokiem membrany ... braki w średnicy .. tylko 20cm .

Taki tylko 30cm był by nie do za jechania. To jest taki temat gdzie możemy sobie razem bajdużyć.

Dobre/ ba bardzo dobre były słuchawki tonsila. Kolumny ... w konfrontacji z creative jednak czystego brzmienia nie mają.

Chrypią ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audofilstwo to dążenie do perfekcji SUBIEKTYWNIE postrzeganego brzmienia - to jest nieobliczalne jak zauroczenie, miłość, podniecenie, skok w bok i inne NAJFAJNIEJSZE smaki życia - i tego merkava nie powinieneś oceniać, tylko poprzestań na swoim zdaniu - i zachowaj je dla siebie. To nie budownictwo.

BTW: Ja też jestem inżynierem, ale już nie młodym inżynierem i widzę, że całkowo - różniczkowo - macierzowa perfekcja to jest coś, co słusznie nie podnieca fajnych lasek. To jest ważne, ale nie najważniejsze - a najważniejszy jest smak... ot choćby kabla w cenie 400zł/mb.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi predyspozycjami to nie tak - różnicę słyszą wszyscy, jedni lepiej drudzy gorzej ale słyszą wyraźnie. Inna sprawa, że nie wszystkim potrzebny hi-end bo wystarczają im wybrane kawałki słuchane na tablecie z u2be.
Ja akurat nie słyszę. Dla mnie lampa czy tranzystor to jeden pikuś. Oczywiście mówimy o sprzęcie high-endowym. Kiedyś się tymi tematami interesowałem więc wiem, że opinie bywają skrajnie różne. Być może wpływ na to mają również komponenty używane do odsłuchu, pomieszczenie, kable, wygrzanie sprzętu i podobne. Zawsze się np zastanawiałem czemu na jednych kablach ktoś słyszy bardziej analitycznie a na drugich mniej. Kablach bardzo dobrej jakości. Rozumiem, że ktoś o perfekcyjnym słuchu dostrzeże różnicę ale aż tak by pisać, że jedne lepsze, drugie ciut gorsze? Mam wrażenie, że spora część takich recenzji to popisywanie się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Pierwsze uważam, jeśli masz ogrzewanie podłogowe, to już to spowoduje większy napływ energii pod izolację."

 

Cały czas się mijamy w metrze.Moja podłoga ma 20-21oC w zależności od temp. na zewnątrz. Bywa tak że ma 20-cia a temp. powietrza pod sufitem jest wyższa.Bądź tak miły i nie pisz że to powoduje większy napływ energii pod izolację. Temp. wierzchniej warstwy posadzki to 21oC. Temp.na dzisiaj pod chudziakiem to 16,5oC.To jest gradient a lambda izolacji jest sprawczynią strat mniejszych jak przy 30cm i 9oC. Jak by rzeczywistość nie zaklinał to tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się np zastanawiałem czemu na jednych kablach ktoś słyszy bardziej analitycznie a na drugich mniej. Kablach bardzo dobrej jakości. Rozumiem, że ktoś o perfekcyjnym słuchu dostrzeże różnicę ale aż tak by pisać, że jedne lepsze, drugie ciut gorsze? Mam wrażenie, że spora część takich recenzji to popisywanie się.

 

Ja też! Nie wiem co to brzmienie analityczne i w ogóle nie wiem czym się różni brzmienie od dynamiki, ale wiem jedno - choć nie jestem dobrym słuchaczem, tylko analitykiem, to wiem, że lampa mnie rozje.ała na atomy - 2x15W! I całe pasmo przenoszenia, częstotliwość próbkowania, 2-gie i 3-cie harmoniczne, tłumienie i inne bardzo ważne sprawy wydały mi się naciąganiem na tranzystor, choć lampa jest fajniejsza - tylko mniej wygodna, mniej trwała, wymagająca kalibracji i droższa.

 

którym przesyłany jest sygnał cyfrowo :lol2:

 

Mylisz się - sygnał idzie ze wzmacniacza na analogową kolumnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniczki to sobie do strzelanek możesz użyć żeby wiedzieć skąd przeciwnik naparza ale na pewno nie do słuchania muzyki! Na tym nawet trash metalu nie da się odtworzyć nie mówiąc o czymś wiecej. Idź do salonu z pokojem odsłuchowym to pojmiesz o co chodzi bo na razie to błądzisz jak nydar w temacie pasywności:-)

 

Jak ty się znasz na tym o czym piszesz tak jak na temacie pasywności,to drżyjcie narody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no.. odtwarzacz musi z cyfry na analagoa zamienić ... i

Te głośniczki to sobie do strzelanek możesz użyć żeby wiedzieć skąd przeciwnik naparza ale na pewno nie do słuchania muzyki
a tu się lekko byś zdziwił. Mój brat .. można go nazwać audo... no bo w to wierzy ...

ostatnio jak przyjechał ... siedział i sobie stroił ... tranzystory suwakiem ... coś musiało go wciągnąć ... słuchał na tym ogranowej .

A jeśli już hak złapany to ... znaczy iż podle nie jest ... przyznać się nie przyzna ... choć ma studyjne głośniki .. i coś tam mnie gadał.

https://www.google.pl/search?q=visaton&espv=210&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=OFoSU5K-OIGR4ATt0YCAAg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1281&bih=655 za 40kzł ... głośniki rura czy tuba basowa .. 2m czy jakoś tak czy 4...

tak że z niejednego głośnika muzykę słyszał ... mówi ... już tak tylko aby mówić ...a byś usłyszał jakieś tam .. to jakieś ..

Zastrzeżenie miał i ma do basu ... nie wyrabia ... C 32 ... tokacie C dur

najbardziej za je bisty utwrów bacha .

 

http://www.ixbt.com/multimedia/creative-gigaworks750.shtml mówimy o takim zestawie ... najlepszy jaki creative zrobił . jedyna zmiana ? tylko basowy, na większy i normalny .. a nie o dużym skoku ... bo dudni zamiast nieść bas.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piliście wino Mogen David? Żona przyniosła z roboty - radzę spróbować, bo JEST FENOMENALNE. To słowo tu pasuje. Słodkie wino, urzekające zapachem świeżych winogron, a w smaku oddające to, co najwspanialsze w winie i winnym gronie - doskonały smak i pieszczota dla nozdrzy - niczego więcej nie da się wyobrazić w tej cenie - w moim lokalnym sklepie 16,99/0,75L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie powiem... ale jak było tak :jawdrop: pierwsze szło martini ... od gości .. o wino jak wino ..

później winko hand made i tak :jawdrop: było co to kuźwa za wino, jakieś tokaje po 100 zł bo się pijało.

Dupa ... siedzi i nie fika przy tym ! piłem tokaja ostatnio gorszego bo za 50zł butla .. wolałem "mózgo-jeba" wypić

Pił ktoś wino gazowane ? piłem raz . nawet dobre ... a smykę ? ( wino patykiem pisane) 2zł butla ? made in pektowin jasło :D

 

Przemek Kardyś :wtf: :jawdrop: ja co to qrfa jest ... myślałem że gitara ... :jawdrop: zaje bioza

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś jeszcze miałem gościa ... co też równo wymiatał...

 

posłuchajcie akustyki tego kościoła ...

byłem ... teraz przy takiej akustyce to

tzw trąbka horyzontalna ..

mnie mało w ławkę nie w dusiło ... jakiegoś Jeane Michale Jarre ... to taki to taki kawałek... brat graj na organach :)

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...