Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To student! Znajdź za, a nie przeciw! Na elektryku dzwonienia nie słychać - a dzwonią znani gitarzyści - uwierz!

It's most fuckin' honaest I can say not even close to fuckin' best guitarist I heard but definately he desires my respect. Amin Toofani - please feel respected!

Oczymjato?

:). biegłość to nie wszystko. Ma braki w technice ale najbardziej chyba boli niewystarczająca dynamika. Gitara klasyczna to wyzwanie. Myślę, że w każdej polskiej szkole muzycznej znajdziesz lepiej grających od niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:). biegłość to nie wszystko. Ma braki w technice ale najbardziej chyba boli niewystarczająca dynamika. Gitara klasyczna to wyzwanie. Myślę, że w każdej polskiej szkole muzycznej znajdziesz lepiej grających od niego.

 

Klasycza....hmmmm:

 

Nara... w doopie szpara!

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam iż budownictwo to jak granie całą orkiestrą, trzeba znać każdy instrument i słyszeć który fałszuje.

Takich fałszów nie raz nie dwa na forum doświadczam. Ale życia mi braknie nim wszystkie instrumenty naprawię i nastroje.

Wolę powiedzieć idź do innej orkiestry, lub przestań fałszować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: TB pisze ze sciany maja maly udzial w stratach, ze nic nie da sie policzyc i.e nie mozna wiedziec zapotrzebowanie domu na cieplo....

Sugeruje 100W/m2 kabli w domu pasywnym + PC... tylko teraz nie wiem czy ta 350W do dogrzewania czy jego nowe odkrycie ta 230W co zuzywa 10-20W

:sick:

Wydaje mi sie ze podales jakie grubosci izolacji sa potrzebne aby miec U0.1 czy 0.12... a nawet 0.15

Ma sie to nijak do bajtloczenia TB

 

 

 

:o Nie oplaca sie? Przeciez to domy tanie i komfortowe! A kazdy chce tanio i dobrze...

A chodzi o wyzsza idee....

Trzeba to wytlumaczenie zapodac w watkach grzania pradem i PC.... Bo tam wszystko musi sie zwrocic i byc ekonomicznie uzasadnione... :)

Zejscie za pomoca np. PC do 15kWh/m2 jest be.

 

A wiec domy pasywne nie sa tanie i tylko dla milosnikow.... no to moze zalozyciel watku mial na mysli te 15-20kWh/m2 a nie pasywne.... moze zle podal i zaczol od 0

Założyciel wątku ma problem ze sprecyzowaniem czegokolwiek. Wynika to z jego braku wiedzy. W tematach o wentylacji mechanicznej nie ma takich problemów. Wie co, jak i za ile. (pomijając teorię) Sypie też realnymi przykładami. Tam jakoś nie ma z tym kłopotu. Dobrze, że go nie ma, bo ile razy można czytać te same idiotyczne teksty. Udało się miernocie wykreować na gwiazdę. Przynajmniej dla niektórych. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyciel wątku ma problem ze sprecyzowaniem czegokolwiek. Wynika to z jego braku wiedzy. W tematach o wentylacji mechanicznej nie ma takich problemów. Wie co, jak i za ile. (pomijając teorię) Sypie też realnymi przykładami. Tam jakoś nie ma z tym kłopotu. Dobrze, że go nie ma, bo ile razy można czytać te same idiotyczne teksty. Udało się miernocie wykreować na gwiazdę. Przynajmniej dla niektórych.
no własnie i to potwierdza iż nie jest kompetentny zabierać głos w dyskusji, ponieważ on o tym tylko słyszał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ze tam tak nie klamie i nie zmysla?

 

Kazda teoria i styl bycia znajdzie swoich zwolenikow

Oczywiście, że zmyśla. Kłamstwo jest świadome a on po prostu gada jak połamany. Nie mniej wie co jest na rynku. Co i jak połączyć, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Tu akurat procentuje ileś tam central zamontowanych. Nie oznacza to jednak, że nie da się tam głupoty napisać. Przepływ laminarny wg niego powoduje dudnienie a burzliwy nie. Ręce i nogi opadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam dom za pasywny, jeśli potrzebuje max 15kWh/m2*rok energii cieplnej, a nie elektrycznej. Zejście pompą do małego zużycie nie jest niczym złym, ale to nie pasywność tylko energooszczędność. Ciągle twierdzę, że pasywniaki są dla hobbystów.

Natomiast TB zna się na WM, ale nie zna się na budownictwie pasywnym. Pasywniaków jest za mało i to nie tylko w Polsce, żeby ktoś mógł być od tego ekspertem. TB twierdzi, że nie ważna jest bryła, A/V, orientacja względem stron świata, itp. Konstrukcje pasywne są genialne w swojej prostocie - tylko najpierw trzeba geniusza, który tę prostotę wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ,wydaje mi się, poważniej potraktować odpadki energetyczne generowane przez dom i wszystko to co daje słońce a suta izolacja z prostej konstrukcji zrobi dom pasywny .Taki system mini systemów odzysku i pozyskiwania za nędzne grosze i bez naszej świadomości że są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Każdy ban ma to do siebie, że się kończy. I dobrze, mam nadzieję, że nikt nie będzie próbował znów kablować a zamiast tego uda się skupić na merytoryce bez niepotrzebnego buractwa.
Będę raportował jeżeli Brzęczkowski z kolejnego tematu będzie robił śmietnik. Możesz nie zauważać, że Brzęczkowski jest prymitywnym epigonem, twój problem i ułomność ale nie pisz o buractwie tych którzy mają dość jego ludowych mądrości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolot do RSŚ nie ma nigdy mniej jak 5-6oC,nawet w silne mrozy. Po RSŚ ma od 6-28oC . Po GMC nigdy nie ma mniej jak 15oC,nawet w silne mrozy.

Do pomieszczenia technicznego kierowany jest grawitacyjny odzysk ze spalin kominka,tak że temp.tam jest zmienna od 20-21oC do 24-25oC,gdy rozpalony jest kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ty nydar masz tak:

1) -20stc -> GWC -> +5stC

2) +5stC -> RSŚ -> 6-28stC

3) 6-28stC -> GMC -> 15stC (Skąd te kilkanaście stopni pod domem? Czyżby z domu? Czyżbyś dużo tracił, a potem część odzyskiwał? To jest w ogóle BARDZO PODEJRZANE)

4) 15stC -> pom. tech/ owiewanie rury spalinowej -> ponad 20stC

 

Ja bym zrobił tak:

1) tak samo,

2) RSŚ jako szczelna beczka po kapuście w nieogrzewanym pom. tech. - będzie grzać to pomieszczenie

3) Dużo izolacji i jak najniższa temperatura pod domem,

4) radiator na rurze dymnej

5) rekuperator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...