Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

To gdy ładujesz grunt tonie potrzeba Tobie dodatkowego ogrzewania kiedy w domu utrzymujesz 20*C.

Nydar jak dla mnie Twoja instalacja jest bardzo koloryzowana i gubisz się w tym co pisałeś wcześniej mianowicie że potrzebujesz dużo więcej energii do ogrzania budynku gdy nie ładowałeś gruntu, dlaczego?kiedy teraz masz 18*C na wlocie bez ładowania a temperaturę w domu 20*C...

dla mnie nie do ogarnięcia...

 

Mi się wydaje to logiczne.W tym roku nie grzałem pod domem ,to i zimniej i na początku tej zimy większe zużycie.

Czy koloryzuję? Po co?

W tym roku rusza budowa jednego z naszych forumowych kolegów,w którym te wszystkie,, durne" wynalazki będą zastosowane,a że kolega ma zacięcie poznawcze to pewnie nawtyka czujników żeby wiadomo było co i jak.

Oczywiście kszhu to zakwestionuje bo nie będzie się zgadzało z jego wizją świata. Trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mi się wydaje to logiczne.W tym roku nie grzałem pod domem ,to i zimniej i na początku tej zimy większe zużycie.

Czy koloryzuję? Po co?

W tym roku rusza budowa jednego z naszych forumowych kolegów,w którym te wszystkie,, durne" wynalazki będą zastosowane,a że kolega ma zacięcie poznawcze to pewnie nawtyka czujników żeby wiadomo było co i jak.

Oczywiście kszhu to zakwestionuje bo nie będzie się zgadzało z jego wizją świata. Trudno.

 

A gdy ładowałeś w grunt to dogrzewałeś dodotkowo ? nie powinieneś przecież gdy ładujesz to temp. z 18*C powinna podskoczyć do 20*C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo delikatnie powiedziane. Mnie już na delikatność nie stać więc nazywam to dosadnie - kłamstwa i oszustwa.

 

Cham z waści i burak.Ot co.

Przepływ energii cieplnej z dołu do góry w przedziale głębokości 50-100cm poniżej poziomu gruntu to 0,6kWh/m2/28dni.Tak mniej więcej było w tym roku po 01.02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pisałem, że poparte dowodami rozwiązania chętnie poznam więc po co znów kłamiesz i jak zwykle oszukujesz? Żeby zaśmiecać czy to jakieś upośledzenie?

 

A tak naprawdę to szkoda mi tego forumowego kolegi, że za własne pieniądze dał się wmanewrować w coś takiego co nie potrafi się obronić na liczbach na etapie projektu.

 

Oj tam .Oj tam .To mądry kolega jest i poprosił jeszcze mądrzejszego coby to sprawdził.

Na szczęście fachowcem z PWr nie jest ten mądrzejszy ,to i ten mądry zadowolony będzie ,że za cenę reku z wyższej półki będzie miał kilka prostych niczym dzida bojowa rozwiązań ,do tego niezawodnych ,bo jak by nie patrzył drugi rok testowanych z sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy ładowałeś w grunt to dogrzewałeś dodotkowo ? nie powinieneś przecież gdy ładujesz to temp. z 18*C powinna podskoczyć do 20*C ?

 

Niby nie powinienem ale grunt wredny jest i ciepło się rozłazi bez dodatkowych zabiegów w izolację. Jak go zrobisz ciepłym ,to wyschnie ,a wtedy zakumuluje

ledwo 880J/kg/oC.To jest nic bo przez izolację by uciekało ,izolacja by kosztowała sowicie. Sensu w tym ekonomicznego nie ma. Lepiej i taniej odbierać co twoje bez zbytnich inwestycji bo przy pasywnym domu dużo nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar jeżeli wierzysz że 1m pod budynkiem ( z 18 cm styro na chudziaku ) jest w zimie 15-18 C to jesteś fantastą . W lutym nawet na głębokości 4m temperatura nie przekracza 10-12C , powiedz mi co izoluje twój GMC od nieograniczonego odbiornika ciepła jakim jest grunt wokół domu i pod nim ??? Duch Święty ?? Masz pod domem ciepłociąg zasilający pobliskie osiedle ?? A może płytko położone wody geotermalne ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę to szkoda mi tego forumowego kolegi, że za własne pieniądze dał się wmanewrować w coś takiego co nie potrafi się obronić na liczbach na etapie projektu.

 

poza tym , że ci szkoda........nie jesteś najzwyczajniej ciekawy ? wiesz na 100% jak będzie ? jakie masz doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko:

- jak przyspawam 10 płaskowników do rury dymnej, to mi się komin zapali,

- radiatory są robione w złą stronę,

- szyber jest szkodliwy,

- maksymalne zamknięcie dopływu powietrza spowoduje zgaszenie ognia,

- sadzy z drewna jest okropnie dużo i coroczna kontrola nie jest wystarczająca do utrzymania komina w bezpiecznym stanie.

 

Spece.

 

W sumie można inaczej - kupić wąski a wysoki wkład, rozpalać od góry i trzymać wszystko otwarte, a zamykać tylko przy dopalaniu żaru. Przy normalnym wkładzie i otwartych szybrze i dopływie powietrza całe drewno rozpala się bardzo szybko i większość idzie w komin. Jaki sens?

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar jeżeli wierzysz że 1m pod budynkiem ( z 18 cm styro na chudziaku ) jest w zimie 15-18 C to jesteś fantastą . W lutym nawet na głębokości 4m temperatura nie przekracza 10-12C , powiedz mi co izoluje twój GMC od nieograniczonego odbiornika ciepła jakim jest grunt wokół domu i pod nim ??? Duch Święty ?? Masz pod domem ciepłociąg zasilający pobliskie osiedle ?? A może płytko położone wody geotermalne ??

 

12oC to ja mam przy ścianie fundamentowej ,70cm poniżej chudziaka.

Podobno pod domem ,po czasie jest cieplej jak obok domu .Ale tylko podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo jasno, nie wtracam sie w wasza dyskusje... Ale interesujsce jest spostrzeganie "prawdy"

I Nydar chyba niczym nie chandluje.

 

:)

 

A ja wierzę w wyniki które podaje Nydar i bardzo szkoda ze nie ma opracowanego systemu wizualizacji online temperatur na wylocie i temperatury zewnętrznej.

Nie sądzę ze Nydar jest mitomanem jak TB bo nie ma w tym jak Varne zauwazył zadnego interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]245903[/ATTACH] Nydar looknij czy ile czy wstrzeliłem się ?

Oczywiście Nydar niczego nie sprzedaje prócz bezinteresownego pomagania.

Trzeba pomóc ubrać to w jakiś konkret, bo będziemy jeszcze długo krążyć.

 

Ja też oświadczam wszem i wobec że też niczego nie sprzedaję !

Kitujesz! Sprzedajesz prawdę. :) Gdyby tak czasem bardziej zrozumiale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak się używa skrótów myślowych. Najtrudniejsza jest translacja i proste przestawienie zawiłych problemów.

Ta prawda jest niewygodna np w dom z bala. Ojej ciężki orzech do zgryzienia.

Poluje na forum na różne mity i prostuje, cel jeszcze jeden, zmuszanie do myślenia, nic tak nie pomaga jak otworzenie myślenia.

Przecież nie będę siedział jak niania i za rączkę prowadził ...

Skąd to się bierze ? od najmłodszych lat i jeszcze z komuny ze wszytko zrobią za nas inni.

Na forum nabieram jednego, trudnej sztuki argumentacji, wyskoczy ci taki goguś z oddychaniem ścian to trzeba mieć arsenał przygotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jaka musi być temperatura gruntu na głębokości GWC, żeby powietrze -10C przelatując przez nią miało +5C.

I drugie pytanie: jeśli to jest znacznie powyżej +5C, w mrozy i to 1m od domu, to to jest dobrze? Głębokość przemarzania w Bydgoszczy to normatywnie 1m, a statystycznie pewnie z 90cm, więc jaka może być tam naturalna temperatura przy DOBREJ izolacji podlogi? Ja bym obstawiał jakieś +1 do +3C. Dlaczego jest więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitomania albo inaczej pseudologia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pseudologia) nie ma nic wspólnego z żadnym interesem, to zaburzenie psychiczne.

 

A wracając do sedna to wystarczy policzyć nawet pobieżnie, jak ciepły musi być grunt aby przez GWC o jakim pisze nydar nagrzać powietrze zawsze (czyli i w ubiegłym roku podczas prawdziwych mrozów) do tych ~6stC. Takie nagrzanie jest oczywiście możliwe ale grunt musi być bardzo ciepły (dużo bardziej niż te ~6stC na wylocie GWC). Jeśli ten grunt posiada w sobie takie ogromne pokłady energii to skądś się ona bierze. Tym źródłem z dużym prawdopodobieństwem jest budynek bo w cuda nie wierzę.

Bardzo chciałbym poznać zatem to źródło ale nydar nie jest w stanie albo boi się to spokojnie, bez bluzgów, na liczbach przedstawić.

 

Jezeli zatem wiarygodnych pomiarów nie potwierdziłyby obliczenia to tym gorzej dla tych pomiarów, czy też pokazuje to jak niedoskonałe są metody obliczeniowe dla takiego przypadku. A przecież ciepło uzyskane z RSS oraz kolektora dachowego gdzies musi sie podziewać. Dla ciekawosci pomiary temp gruntu pod jeszcze niezamieszkałym domu kol. M.A.G styczniu to ok 10 oC (pojawie się pytanie dlaczego taka wysoka, a o kłamstwo MAGa posądzac nie mogę) strefa klimatyczna III ale jakby cieplejsza od lokalizacji domu Nydara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że jest to logiczna argumentacja oparta na faktach i rzetelnych danych a nie typu tak jest i już bo ja tak mówię a kto nie wierzy to idiota albo handlarz?
no oczywiście, że rzetelnie mnie nie interesuje naginanie faktów, ponieważ za chwile odbiło by mi się to czkawką.

Jak było z oknami ? podałem że moja pięcioszyba ma U 0,34 W/m^2K a w laboratorium okazało się że ma 0,47 W/m^2K tyle że sam badający

powiedział że na wynik miała wpływ wielkość formatki bo 25x25 cm i brak izolacji na ramce i tamtędy spokojnie mogło ujść sporo energii.

Szyba siedziała 1 tydzień !! 24 h. ale od razu ogłosiłem że tak się stało. Tak że jak coś jest na rzeczy prostuje dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...