Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Dlaczego nie korzystać z podręczników i wiedzy? Proszę poczytać o domach starych... nie można dać izolacji pod fundament to się izoluje od wewnątrz . NIE JESTEM WROGIEM IZOLOWANIA OD ZEWNĄTRZ. Jestem wrogiem przyklejania izolacji za mostkiem termicznym do gruntu! Czy to tak trudno zrozumieć? Jestem za ciągłością izolacji termicznej.[ATTACH=CONFIG]246342[/ATTACH] To nie jest izolacja.

 

Jak zatem wg ciebie poprawić taki fundament ?

Jakie są koszty wykonania takiej poprawki ?

Ile zyskujemy na rocznym zużyciu energi do c.o. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poda Pan efektywny sposób izolacji wewnątrz dla budynków murowanych piętrowych.

Proszę przedstawic zdjęcia takiej izolacji, ale nie tylko scian ale i stropów, scian wewnętrznych, schodów zelbetowych itd. Nie interesują mnie zdjecia z folderów reklamowych tylko z rzeczywistej budowy. A najlepiej dom ze słupami betonowymi, podciągami i wiencami zelbetowymi. Pan pokaze jak to sie robi.

Z 5000 domów izolowanych chyba Pan zanajdzie taki przykład. Nie wymagam lokalizacji, nazwisk, tylko zdjęcia

Ile razy pokazywać? Pan sobie otworzy katalog isover, rockwool, knauf, ursa - tylko bez rozszerzenia pl i zobaczy Pan jak się izoluje. Jeżeli jakiś niedouczony ... nie włożył izolacji pod ławę to jaki sens jest przyklejać styropian na zewnątrz? By chronił przed zyskami ze Słońca? Czy zatrzymywał wodę w ścianie? Ciepło i tak bedzie odprowadzone przez fundament do gruntu. I taki dom od razu - przekracza 30 kWh/m2 nawet po doklejeniu izolacji!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy pokazywać? Pan sobie otworzy katalog isover, rockwool, knauf, ursa - tylko bez rozszerzenia pl i zobaczy Pan jak się izoluje. Jeżeli jakiś niedouczony ... nie włożył izolacji pod ławę to jaki sens jest przyklejać styropian na zewnątrz? By chronił przed zyskami ze Słońca? Czy zatrzymywał wodę w ścianie? Ciepło i tak bedzie odprowadzone przez fundament do gruntu. I taki dom od razu - przekracza 30 kWh/m2 nawet po doklejeniu izolacji!

 

Prosze raz pokazac zdjęcia z Pana budowy, panskie rozwiazania zastosowane w realu, katalogi ja znam ale nie ma w nich rozwiązan o które Pana pytam.

Widocznie nie izolował Pan w ten sposób zadnego budynku. Czy opublikowanie tych zdjec tez jest blokowane przez "zadowolonych" inwestorów?

Nie interesują mnie Pana dywagacje o niedouczonych, wodzie w scianie, chronieniu przed zyskami itp.. Ma Pan te zdjęcia? jezeli nie to proszę powiedzieć nie bedę dalej wałkował tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby taki sposób izolacji dało się efektywnie zastosować wszędzie. Czasami taniej będzie pogodzić się z jakimiś mostkami.

 

Przywołując słowa TB "nie można być trochę izolowanym tak jak nie można być trochę w ciąży"

 

A przeciez domy o które pytam to ok 90% wszystkich budynków jednorodzinnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundament to nie rura z szybko płynącą wodą a energia przenikająca przez taki fundament będzie zależeć od jego parametrów oraz delty. Fundament o odp. wysokości będzie miał największe straty latem czyli wtedy gdy jest to pożądane a najmniejsze zimą - przesunięcie fazowe. Odpowiednie symulacje w sofcie obejmującym dynamicznie cały rok (np. AnTherm) bardzo ładnie to pokazują.

Mimo wszystko Szanowny Panie kszu - skoro się chce izolować od zewnątrz - to czemu do jasnej cholery nie wkłada się styropianu pod ławę? Są katalogi

http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGobainConstruction/Isover/Grdetsjlv/Tjlisolerahemma/

podręczniki "EPS i grund och mark"

Ja sam piszę o tym 20 lat! Ile tego styropianu pod ławy wychodzi? 2 czy 3 m3 dlaczego tu fundamen z obu stron.jpg te 2m3 "zaoszczędzono"?

Wg obliczeń dr Dudy dla fundamentów betonowych 40mb takiego mostka to 3000kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundament to nie rura z szybko płynącą wodą a energia przenikająca przez taki fundament będzie zależeć od jego parametrów oraz delty. Fundament o odp. wysokości będzie miał największe straty latem czyli wtedy gdy jest to pożądane a najmniejsze zimą - przesunięcie fazowe. Odpowiednie symulacje w sofcie obejmującym dynamicznie cały rok (np. AnTherm) bardzo ładnie to pokazują.

 

Wszelkie tłumaczenia TB tej i nie tylko kwestii z góry skazane są na niepowodzenie, ale byc moze są inspiracją dla niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie tłumaczenia TB tej i nie tylko kwestii z góry skazane są na niepowodzenie, ale byc moze są inspiracją dla niektórych.
Wiem!!! Piszę o tym równie długo jak o ciągłości izolacji. Ciepłownicy z rola izolacji termicznej się nigdy nie pogodzą i będą izolacje termiczną zwalczać wszelkimi dostępnymi środkami!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie da się mieć ciągłą izolację i na zewnątrz i wewnątrz - wszystko dokumentnie izolujesz i tyle ale to bezsensowne koszty stąd moja koncepcja inna.
Sorry kszhu ale nie piszmy o tobie. Przemyślałeś, wszystko się zgadza. Co jednak powiedzieć gdy komuś pytającemu jak ocieplić dom murowany pisze Brzęczkowski, że od zewnątrz się nie da? Nieuk i tyle.

Dla mnie to nie bzdura bo akurat mam w takim domu 30cm EPS i jak pisałem wcześniej, zmniejszenie jego o połowę jak sugerujesz to zwiększenie strat o ~13kWh/m2*r. a to już wyrzuca mnie daleko poza cel 30.
Dla ciebie. Czemu zatem nie masz całego domu wg standardu FN 15? Wg Brzęczkowskiego izolowanie od zewnątrz nie ma sensu, bo jest mostek od gruntu który dyskwalifikuje dom. To, że można z takim mostkiem mieć dom energooszczędny co jest marzeniem większości inwestorów (nie mówiąc o pasywnych) jakoś do niego nie dociera. Nie pisze o U bo nie wie co to jest. Jakim cudem kogoś takiego można traktować poważnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to powód, by gloryfikować brak wiedzy i "oszczędzanie" 3m3 EPSu?

 

A od czego jest isomur lub porotherm zasypany perlitem jako pierwsza warstwa, szybciej i prosciej ograniczyc ten mostek, izolacja ławy 5 cm styropianem jak to widac na panskich zdjeciach nie daje tak wiele a kłopotu duzo.

Jak efektywne jest odciecie findamentu od sciany nosnej pokazuje przykład j-j i jego szkła piankowego, choc ograniczony do niewielkich i stosunkowo lekkich budynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze raz pokazac zdjęcia z Pana budowy, panskie rozwiazania zastosowane w realu, katalogi ja znam ale nie ma w nich rozwiązan o które Pana pytam.

Widocznie nie izolował Pan w ten sposób zadnego budynku.

[ATTACH=CONFIG]246354[/ATTACH] Nie widział Pan choćby tych zdjęć? [ATTACH=CONFIG]246355[/ATTACH]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego jest isomur lub porotherm zasypany perlitem jako pierwsza warstwa, szybciej i prosciej ograniczyc ten mostek, izolacja ławy 5 cm styropianem jak to widac na panskich zdjeciach nie daje tak wiele a kłopotu duzo.

Jak efektywne jest odciecie findamentu od sciany nosnej pokazuje przykład j-j i jego szkła piankowego, choc ograniczony do niewielkich i stosunkowo lekkich budynków.

Do tego samego co EPS - tylko, dlaczego Pan walczy ze mną a nie z tłumokami co tego do fundamentu nie dają jak chcę izolować od zewnątrz???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że kiedyś, przy niskich cenach energii nie było to uzasadnione ekonomicznie. Jeśli jednak konstrukcyjnie takie rozwiązanie jest dopuszczalne to dlaczego nie. Ja planowałem lać fundamenty w kształtkach termoorganiki ale ich cena porażała.

 

 

 

Jeśli taki fundament szeroki, płytko, niczym nie odcięty to całkiem możliwe, nie widziałem tych obliczeń ale takie straty to koszmar.

 

 

Ten przykład to typowa socjotechnika, swoje wywyzszyc a inne rozwiazania ponizyc. Ciagle tylko TB wkleja ten jeden obrazek, nie prezentuje zdjec isomuru i porothermu z perlitem, a przeciez zna te rozwiazania. Podaje straty zawyzone bez dokładnych obliczen i ich opisu. Taka jego filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że kiedyś, przy niskich cenach energii nie było to uzasadnione ekonomicznie. Jeśli jednak konstrukcyjnie takie rozwiązanie jest dopuszczalne to dlaczego nie. Ja planowałem lać fundamenty w kształtkach termoorganiki ale ich cena porażała.
Przecież to, że ceny ogrzewania będą rosły a dołożyć się już izolacji nie da - jest raczej oczywiste- Cena 3m3 EPS - też jest znana - tu żadne wyliczenia, przy takich kosztach nie mają sensu

 

Jeśli taki fundament szeroki, płytko, niczym nie odcięty to całkiem możliwe, nie widziałem tych obliczeń ale takie straty to koszmar.
Wysłałem Panu na pw maila do Dudy - to bardzo uczynny facet, znamy się wiele lat, Pan napisze do niego - poproszę by przesłał Panu te wyliczenia. Być może ja coś źle zrozumiałem - to Pan zweryfikuje - wg mnie jest więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciało - ciężko nadążyć z czytaniem.

Pchanie styropianu o grubości 5cm pod 50 m2 ławy to 2,5m3 styropianu po 400zł/m. Do tego trzeba zaizolować boki - drugie tyle. Razem to daje 2000zł, a zaoszczędzimy 50 zł rocznie. Może...

Pod warunkiem, że masz lekki dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może

Albo inaczej - dążenie do idealnej izolacji. Faktycznie gdyby taka była to "ciepłownicy" mieliby się słabo.

Dlaczego z Krajowej Agencji Poszanowania Energii - pozbyto się jej twórcy a agencje przeniesiono do Instytutu techniki Cieplnej na Nowowiejską gdzie jest do dziś?

Ktoś woli 6 cm styropianu od gruntu niż 30!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...