Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

50 cm ściana to jakaś fanaberia dziś?
To zależy. 30 cm izolacji w ścianie to bardzo dużo. Trzeba się zastanowić jaki efekt chcemy osiągnąć. Moim zdaniem dużo trudniejsze jest osiągnięcie oszczędności w oknach i drzwiach zewnętrznych i na tym powinno sie skoncentrowac wysiłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to co Pan pisze, ale jakoś do mnie to nie przemawia. Rozumiem, że z pci ogrzeje Pan dom w 70 % a reszta z kabli (trzeba to policzyć, oszacować jakoś, na razie wierzę na słowo).
Tylko, że COP pomp z bezpośrednim parowaniem i skraplaniem jest wyższy - Hitachi prezentowało już 6.16 z temperaturą pracy do -36 st.C - czyli COP pokryje udział kabli - cena niższa - pokryje grubszą izolację - no i mam klimę! Pan jest pewien, że za klika lat nie będzie u nas jak np w Texasie - po 40 i więcej latem? Już w tym roku, próbowałem jakby to było bez klimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zauważyć, że w strefie komfortu termiczno wilgotnościowego punk rosy oscyluje wokół +8 st.C
widzisz jaki ty jesteś dyletant pierwszej wody !!!

punkt rosy podąża jak cień za temperatura i wilgotnością ...

jest na ścianie 19 st ... to temperatury powietrza +20 st i wilgotności 99% te 19 st jest punktem rosy ...

mniejsza o dziesiąte stopnia ... bo ciut więcej jak 19 st ... ale tam .,..

punkt rosy dla 8 st ... to musiało by być nie most ... tylko przeprawa promowa w ścianie ...

to raz ... dla takiej temperatury wilgotność wynosi 30% bezpieczna ..... przerabiałem ten temat nie raz nie dwa...

 

tryknij sobie w sosnę jak pisałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat konferencji i szkolenia był jednoznaczny:

Jak poprawić termoizolację budynku oraz zachować oryginalny wygląd fasady

 

Moje pytanie też jest jednoznaczne ! Co się stanie nowemu domowi izolowanemu od środka, co nie stanie się zabytkowemu?

Gdzie Pan jeszcze widział ocieplanie od zewnątrz poza Niemcami - bo tam po aferze już zwalczają taka izolację

http://www.welt.de/finanzen/immobilien/article109699115/Waermedaemmung-kann-Heizkosten-in-Hoehe-treiben.html

 

Fassadendämmung = Energetische Volksverdummung! Izolacja od zewnątrz = pranie mózgu

z http://www.eike-klima-energie.eu/climategate-anzeige/fassadendaemmung-energetische-volksverdummung/

z konkluzją :

natychmiast wezwano do całkowitego zniesienia tego prania mózgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.eike-klima-energie.eu/climategate-anzeige/fassadendaemmung-energetische-volksverdummung/ to są pierdoły !!!

ponieważ empirycznie tona węgla mniej przy 10cm izolacji !!! to po chu takie teutońskie wypociny z rzeszy dajesz ?

jak nie grunt to ... izolacja od środka ... jak bym nie mieszkał przed i po izolacji to bym kupił te kity !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie też jest jednoznaczne ! Co się stanie nowemu domowi izolowanemu od środka, co nie stanie się zabytkowemu?

Gdzie Pan jeszcze widział ocieplanie od zewnątrz poza Niemcami - bo tam po aferze już zwalczają taka izolację

http://www.welt.de/finanzen/immobilien/article109699115/Waermedaemmung-kann-Heizkosten-in-Hoehe-treiben.html

 

Fassadendämmung = Energetische Volksverdummung! Izolacja od zewnątrz = pranie mózgu

z http://www.eike-klima-energie.eu/climategate-anzeige/fassadendaemmung-energetische-volksverdummung/

z konkluzją :

natychmiast wezwano do całkowitego zniesienia tego prania mózgu

Gdzies ty to wyczytał? Tam piszą o źle wykonanej izolacji i braku wentylacji. To błędy wykonawcze a nie koncepcyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zamiast o 30-tu cm styropianu pod posadzka,pogadać o pasywnym chłodzeniu ścian latem.Od kwietnia moja elewacja nagrzewa się do 45-55oC.A to jakby nie patrzył transmisja ciepła do wewnątrz domu.Zwłaszcza w od maja do sierpnia.Pora jakby na to odpowiednia.Rozumiem,że temat nieciekawy dla niektórych bo może eliminować klimatyzację,ale może warto o tym porozmawiać.

Czołgista biegły w obliczeniach,to niechybnie policzy ile to kWh na m2 przez ściany nasłonecznione dociera do wnętrza domu.Chronimy okna a o ścianach zapominamy.O dachu nie wspomnę.Może warto nad tym się pochylić. Nie będę liczył bo mogę być nieobiektywny.A może inni forumowicze pokuszą się.

Teoretycznie osłonięte okna od bezpośredniego promieniowania i pasywny system chłodzenia ścian to brak konieczności chłodzenia klimatyzatorem. Zwykłe GWC wystarczy. Dom energooszczędny to mało energii do ogrzewania zimą.Ale i mało energii do chłodzenia latem.

Delta T jakby podobna zimą i latem ale po przeciwnych stronach przegrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Ürlyk von Brzenczyburg toczy wojnę ... o swoje 5 min w budownictwie.

tworzy pojęcia, robi "doświadczenia" myli lambdę z U. nie poda ile jest różnicy między 30 cm a 20 cm izolacji.

zaleca izolowanie od środka ... co wiąże się z izolacją każdej ściany !!! rzopa ... niech tak robi.

Pompy ciepłą z cop 6 przy -30 ... cuda... tylko nie czytajcie specyfikacji ... są to dobre produkty .. ale ten cop jest podany dal ciut innych wartości ...

o czym nasz Ürylyk zapomina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zamiast o 30-tu cm styropianu pod posadzka,pogadać o pasywnym chłodzeniu ścian latem.Od kwietnia moja elewacja nagrzewa się do 45-55oC.A to jakby nie patrzył transmisja ciepła do wewnątrz domu.Zwłaszcza w od maja do sierpnia.Pora jakby na to odpowiednia.Rozumiem,że temat nieciekawy dla niektórych bo może eliminować klimatyzację,ale może warto o tym porozmawiać.

Czołgista biegły w obliczeniach,to niechybnie policzy ile to kWh na m2 przez ściany nasłonecznione dociera do wnętrza domu.Chronimy okna a o ścianach zapominamy.O dachu nie wspomnę.Może warto nad tym się pochylić. Nie będę liczył bo mogę być nieobiektywny.A może inni forumowicze pokuszą się.

Teoretycznie osłonięte okna od bezpośredniego promieniowania i pasywny system chłodzenia ścian to brak konieczności chłodzenia klimatyzatorem. Zwykłe GWC wystarczy. Dom energooszczędny to mało energii do ogrzewania zimą.Ale i mało energii do chłodzenia latem.

Delta T jakby podobna zimą i latem ale po przeciwnych stronach przegrody.

 

Może to głupie co powiem, bo mało techniczne, ale powinno zadziałać nasadzenie jakichś roślinek pnących. Na pergoli na tarasie winorośl, a trochę dalej może jeszcze jakieś drzewo liściaste. W zimie liści nie będzie i słońce nisko, więc promyczki przenikną przez drzewo i pod pergolą do salonu. W lecie drzewo i liście winorośli skutecznie dadzą cień. To jeśli chodzi o okna. Ściany w pewnym sensie można potraktować tak samo, albo podobnie, np posadzić jakieś pnącza pod domem. Bluszcz raczej się nie nada bo lubi cień (nie znam się za bardzo) ale taka fasola ozdobna uwielbia słońce, ładnie wygląda i ślicznie pachnie :).

 

To jest chyba najprostsze rozwiązanie i całkiem skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy czołgista zaczyna liczyć.

Za czym policzy to można powiedzieć,że roślinki dobre,ale nie w nadmiarze.Nie bardzo widzę chałupę z trzech stron ,no może z dwóch na zielono.Bo i robale i mech i porosty i wilgoć.Nie zanadto dla izolacji .

Popatrz na to z innej strony, tak jak TB. Roslinki to nawodnienie za darmo, porosty to źródło soli mineralnych a robale to czyste bialko. ECO, eco się liczy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy czołgista zaczyna liczyć.

Za czym policzy to można powiedzieć,że roślinki dobre,ale nie w nadmiarze.Nie bardzo widzę chałupę z trzech stron ,no może z dwóch na zielono.Bo i robale i mech i porosty i wilgoć.Nie zanadto dla izolacji .

 

Wystarczy od południa i może jeszcze od zachodu trochę. Tych pnączy to nie dał bym bezpośrednio na ścianę, tylko w pewnej odległości na jakiejś kratce. Fasola rośnie na trzy metry w górę a może nawet więcej. Nie jest to jakaś ciężka roślina tylko dość delikatna i jednoroczna. Nie każdy też lubi takie rozwiązania, ale mi pasuje. No bo jaka jest alternatywa? Obłożyć ścianę folią aluminiową Jana Niezbędnego? Cokolwiek czołgista wyliczy, to i tak trzeba znaleźć rozwiązanie. Plus fasoli jest jeszcze taki że na jesień można z niej ugotować fasolówkę. Tylko po konsumpcji od razu wentylację podkręcić na maksa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...