Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To była tylko taka wstawka humorystyczna na rozluznienie, nie da sie tak cały dzien na powaznie
Jakoś zawsze mi się śmiać chciało - co ma w głowie ten co wymyślił żwir w wymienniku. Bez żwiru powietrze osiąga tę samą temperaturę. A jeszcze spotkałem tak głupie rozwiązania wymgrunt1.jpg i zastanawiam się - jak zmusić ciepłe powietrze by szło przy dnie ? .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zawsze mi się śmiać chciało - co ma w głowie ten co wymyślił żwir w wymienniku. Bez żwiru powietrze osiąga tę samą temperaturę. A jeszcze spotkałem tak głupie rozwiązania [ATTACH=CONFIG]246500[/ATTACH] i zastanawiam się - jak zmusić ciepłe powietrze by szło przy dnie ? .

 

Dlaczego Pan nie pokaże prawidłowego rozwiązania, tylko pokazuje błedne, są rysunki z poprawnym przekrojem takiego wymiennika. To ze Pan znalazł taki rysunek nie oznacza ze takie gwc nie działa, to tylko pokazanie jak bardzo jest Pan przeciw, ale takie metody to chwyt poniżej pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Pan nie pokaże prawidłowego rozwiązania, tylko pokazuje błedne, są rysunki z poprawnym przekrojem takiego wymiennika. To ze Pan znalazł taki rysunek nie oznacza ze takie gwc nie działa, to tylko pokazanie jak bardzo jest Pan przeciw, ale takie metody to chwyt poniżej pasa.
Brzęczkowski nie jest zainteresowany poprawnymi rozwiązaniami. Ma być wesoło i jest. Taki nieświadomy jajarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Tomaszku, liczy się powierzchnia wymiany, ŻGWC jest najbardziej sprawnym urządzeniem, na 100 wat wentylatora daje 4 kW energii cieplnej.

Dzięki temu że przetłacza przez żwir powietrze.

http://www.taniaklima.pl/?p=p_10&sName=oswiadczenie-exbud-skanska

Wiem co się liczy --- liczy się efekt. W przypadku 100 000m3/h - faktycznie żwirowiec jest lepszy od rury- ale nie przy domowej wentylacji! Pan określi o czym piszemy.

Poza tym, że oświadczenie z linku który Pan podał TO OSZUSTWO. Wiele razy już o tym było pisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Pan nie pokaże prawidłowego rozwiązania, tylko pokazuje błedne, są rysunki z poprawnym przekrojem takiego wymiennika. To ze Pan znalazł taki rysunek nie oznacza ze takie gwc nie działa, to tylko pokazanie jak bardzo jest Pan przeciw, ale takie metody to chwyt poniżej pasa.

By utrzymać strumień powietrza ciepłego przy dnie GWC ( bo tam jest najniższa temperatura ) należy umieścić tam kanały i przez nie puścić powietrze lub zrobić wymiennik płytowy. - tylko po co wtedy żwir?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tradycyjnie... gdy brak argumentów ucieczka na bok.

 

Pan ma argumenty pokazując błedne rozwiązania które w rzeczywistosci nie są wykonywane.

Było na forum wiele zdjęc obrazujących poszczególne etepy wykonywania takiego wymiennika, ale nie zauwazyłem aby ktokolwiek wykonywał tak jak jest na panskim przekroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj a pomyśl dobrze, po co ten żwir.

Zacznij myśleć, bo spoczywasz na laurach, każdemu zarzucasz oszustwa.

Niestety ale jedynym który oszukuje jesteś Ty , ponieważ aby coś przestawić pomijasz pewne fakty.

A to też jest oszustwo !!

A można konkretnie? Bo ja mogę! Oświadczenie na stronie podanej jest - nieprawdziwe!

Poza tym - po co większa powierzchnia gwc niż przewidywany w nim strumień. Do wyrównania temperatury powietrza z gruntem z dużym zapasem daje się 6m2 wymiennika na każde 100m3/h . temperatura gruntu nie podrośnie i wyrówna się z powietrzem - to jest przebadane wiiiielokrotnie. Po co większa powierzchnia ? Co da poza oporami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XPS 30 cm 30m3 x 420 zł/m3 = 12000 zł plus elementy brzegowe.

EPS 30 cm 26m3 x 140 zł/m3 = 3700 zł

foamglass - 0,25x0,15 x 40mb = 1,5 m3 x 3000/m3 = 4,500 + 0,2m3 na ściany wewnętrzne + 600 zł. = 5000 zł.

Razem niecałe 9 tyś.

 

Rzeczywiście XPS jest nieco droższym rozwiązaniem, ale energetycznie układ z 30cm XPS "pod" jest lepszy - mniejszy mostek w strefie brzegowej. Lambda szkła to "tylko" 0,06, a i wysokość podajesz tylko 15cm. Przy XPS masz 30cm izolacji o lambdzie ~0,04.

Można też dać 20cm XPS pod i 10cm EPS'a nad, co cenowo już jest bardzo blisko szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan ma argumenty pokazując błedne rozwiązania które w rzeczywistosci nie są wykonywane.

Było na forum wiele zdjęc obrazujących poszczególne etepy wykonywania takiego wymiennika, ale nie zauwazyłem aby ktokolwiek wykonywał tak jak jest na panskim przekroju.

Proszę pokazać prawidłowe wykonanie żwirowca dla domowej centrali - przykładowo 400m3/h !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zawsze mi się śmiać chciało - co ma w głowie ten co wymyślił żwir w wymienniku. Bez żwiru powietrze osiąga tę samą temperaturę. A jeszcze spotkałem tak głupie rozwiązania [ATTACH=CONFIG]246500[/ATTACH] i zastanawiam się - jak zmusić ciepłe powietrze by szło przy dnie ? .

 

Prawidłowy GWC to taki o wysokości 70cm z rurami ulokowanymi po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście XPS jest nieco droższym rozwiązaniem, ale energetycznie układ z 30cm XPS "pod" jest lepszy - mniejszy mostek w strefie brzegowej. Lambda szkła to "tylko" 0,06, a i wysokość podajesz tylko 15cm. Przy XPS masz 30cm izolacji o lambdzie ~0,04.

Można też dać 20cm XPS pod i 10cm EPS'a nad, co cenowo już jest bardzo blisko szkła.

Lambda szkła 0,04. 0,07 ma granulat. Ma nie być izolacji pod płytą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym - po co większa powierzchnia gwc niż przewidywany w nim strumień. Do wyrównania temperatury powietrza z gruntem z dużym zapasem daje się 6m2 wymiennika na każde 100m3/h . temperatura gruntu nie podrośnie i wyrówna się z powietrzem - to jest przebadane wiiiielokrotnie. Po co większa powierzchnia ? Co da poza oporami?

 

Poczytaj to: http://www.nape.pl/upload/File/biblioteka_ibp/budownictwo_energetyczne/projekt_gruntowego_wymiennika_ciepla.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...