Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

GWC to cała Ziemia , a kanał wystarczy 20 cm - im wyżej tym cieplejszy grunt - więc 70 cm dla 400m3/h jest bez sensu.

 

70cm to tylko wysokość. Nie podawałem ani szerokości, ani długości GWC żwirowego.

Poza tym GWC izoluje się od powierzchni, co zwiększa efektywną głębokość pracy takiego GWC (wyższe temp. w zimie i niższe w lecie).

Kolejną zaletą jest naturalny filtr powietrza oraz naturalna regulacja wilgotności (zwiększanie wilgotności w zimie co w rurowcu nie do osiągnięcia bez dodatkowego nawilżania).

Opory żwirowca dla 400m3/h będą mniejsze niż w rurowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem nigdzie - po co żwir w gwc?

 

Ja za Pana szukał nie będę, gdy podałem Panu na forumbudowlanym dzisiaj link do DB Pan nawet nie spojrzał i zadaje dalej głupie pytania, ja rozumiem ze kazdy wygodny lubi zeby mu podac na tacy ale moze troche więcej zaparcia nie tylko w szukaniu błednych rysunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za Pana szukał nie będę, gdy podałem Panu na forumbudowlanym dzisiaj link do DB Pan nawet nie spojrzał i zadaje dalej głupie pytania, ja rozumiem ze kazdy wygodny lubi zeby mu podac na tacy ale moze troche więcej zaparcia nie tylko w szukaniu błednych rysunków.

Jakie głupie pytanie !!! Trzeba być niespełna rozumu, by do GWC na 400m3/h sypać żwir!! Do 140 000 m3/h ( jak w exsbudzie ) TAK - ale tam jak długie by musiało być GWC bez żwiru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70cm to tylko wysokość. Nie podawałem ani szerokości, ani długości GWC żwirowego.

Poza tym GWC izoluje się od powierzchni, co zwiększa efektywną głębokość pracy takiego GWC (wyższe temp. w zimie i niższe w lecie).

Kolejną zaletą jest naturalny filtr powietrza oraz naturalna regulacja wilgotności (zwiększanie wilgotności w zimie co w rurowcu nie do osiągnięcia bez dodatkowego nawilżania).

Opory żwirowca dla 400m3/h będą mniejsze niż w rurowcu.

Z tym filtrem - fałsz - Oświadczenie exbudu jest fałszywe . Sanepid w Kielcach nigdy go nie badał. Sanepid nawet nie jest od tego tylko PZH!!! Sanepid w Kielcach nie ma nawet pracowni mykologii - na forum budujemy dom - są telefony i rozmowa z kierownikiem sanepidy w Kielcach

A co do artykułu Pani

Bogumiła Szponar, dr

kierownik LABORATORIUM CHEMII OGÓLNEJ

Laboratorium Mikrobiologii Lekarskiej

 

Z komunikatu PAN
zostały sfałszowane wyniki badań które ukazały się w punktowanym piśmie Instalator

 

Kamienie filtrujące bakterie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie głupie pytanie !!! Trzeba być niespełna rozumu, by do GWC na 400m3/h sypać żwir!! Do 140 000 m3/h ( jak w exsbudzie ) TAK - ale tam jak długie by musiało być GWC bez żwiru?

 

Wiesz ilu ludzi w ten sposób obrażasz ?? Zgłaszam to do moderacji.

 

Z tym filtrem - fałsz - Oświadczenie exbudu jest fałszywe . Sanepid w Kielcach nigdy go nie badał. Sanepid nawet nie jest od tego tylko PZH!!! Sanepid w Kielcach nie ma nawet pracowni mykologii - na forum budujemy dom - są telefony i rozmowa z kierownikiem sanepidy w Kielcach

A co do artykułu Pani Z komunikatu PAN

 

Kamienie filtrujące bakterie...

 

Nie chodzi mi o bakterie tylko mikrozanieczyszczenia latacjące w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zgłosisz to pogadaj z tymi, którzy mają rurę. Porównaj nakłady na oba rozwiązania i wydajności.

 

I żeby nie było, że znów TB coś wymyślił, a ja go niesłusznie winię to:

http://www.nape.pl/upload/File/biblioteka_ibp/budownictwo_energetyczne/projekt_gruntowego_wymiennika_ciepla.pdf

 

Założenia:

t1 = 0 oC – temperatura powietrza za wymiennikiem gruntowym,

te = -20 oC – obliczeniowa temperatura powierza zewnętrznego.

tg1 = 5,0 oC – temperatura gruntu na głębokości 2 m w lutym,

tg2 = 3,0 oC – temperatura gruntu na głębokości 1,5 m w lutym.

 

Dla powyższych założeń i pracy ciągłej 150m3/h wymagane jest aż 56,6mb rury fi20cm !

 

wg teorii TB wystarczy 15mb rury dla 150m3/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to obraza? Kompletnie poszaleliście? Na TB, że oszołom, że głupoty pisze itp. a tu bezosobowo to zgłoszenie. Weź wróć kilka dni do tyłu i pozgłaszaj wszystkich co podobnie piszą.

 

kszhu, ty potrafisz "odsiać".

Co TB miał mądrego na myśli pisząc zdanie w poście na który zwróciłem uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie co miał na myśli ale skupiam się na sensie raportowania za sformułowanie "trzeba być niespełna rozumu, by".

 

Ja pisząc o głupich pytaniach miałem na mysli jego post z forumbudowlanego ale TB jest tak zaaferowany udzielaniem sie we wszystkich mozliwych wątkach ze miesza sie mu wszystko dokumentnie i bardzo nie lubi jak sie mu zwraca uwagę na jego głupie wypowiedzi. Ale tak naprawdę nikt nie moze pojąc toku jego rozumowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko dlaczego jak nie ma TB, to jest w miarę merytorycznie. Jak on się pojawia to 90% postów to śmieci ...

I te wyzywanie od idiotów, łajdaków, niespełna rozumu za brak izolacji stopy fundamentowej, czy izolacji od wewnątrz lub zastosowanie GWC żwirowego ... Gdyby tak przesiać wypowiedzi ludzi na tym forum przez pryzmat teorii TB to chyba każdemu by się dostało. Jeśli wszyscy zatem są niespełna rozumu a on jeden najmądrzejszy, to ktoś tutaj nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wnikam bo nie interesuje mnie to.

Sam nie ze wszystkim co się tu pisze, i to nie tylko przez TB, zgadzam się ale nic nie raportuję. Wolę merytorycznie podyskutować niż się zacietrzewiać czy obrażać bo naprawdę nie ma kim/czym.

 

Na TB nigdy nie raportowałem i nie obrazam sie na niego. Merytoryczna dyskusja z TB? Nie zauwazyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbuję.

 

Panie Tomku! Proszę podać jakieś dowody lub choćby przesłanki przemawiające za tym, że izolacja stóp fundamentowych to inwestycja, która zwróci się w ciągu życia inwestora. Zdjęcie ze stoiska producenta izolacji to nie dowód - podobnie jak dowodem na opłacalność przydomowych el. wiatrowych nie jest to, że się takie produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...