Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale może być wilgotno,bo pkt.rosy i takie tam. Z tym,że powietrze przepływa i...

 

Ale nie jest tak, że jest zimno i wilgotno. A e-coli lubią właśnie takie warunki. Do tego to przepływające powietrze.

Inna sprawa to grzyby - w lecie w tej wilgoci wyrosną, chociaż raczej za dużo tego nie będzie, bo przepływa powietrze i trochę chłodno tam jest.

Można zrobić Glikolowy GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nikt nie odpowiedział na dramatyczne pytanie Brzęczkowskiego: "po co żwir w GWC żwirowym?" Nie dajcie mu czekać, pewnie misiu już paznokcie poobgryzał do krwi z ciekawości.

 

,żeby czymś wypełnić pustkę? Trza by zastosować E=Mc2 jak nic

 

swoją drogą są tacy co głowy nie mają niczym wypełnionej i też jakoś działa, i ziarno od plew dla chomika 6x da się oddzielić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko od długości rury zależy ale od tego gdzie ona leży. Jak ktoś ma takie straty z domu, że grunt wokół grzeje do nienormalnych temp. to i krótką w nim zakopaną rurą zagrzeje powietrze. Niewiele tej energii ale zawsze coś do domu się zawróci z tych gigantycznych strat.

I tak znalazł się powód, co prawda nielogiczny, dla kolejnego cudownego urządzenia do odzysku w "domu marnotrawnym". Jednak wolę energooszczędne domy gdzie licznik nie łże.

:)

Gigantyczna strata,to 2000kWh /sezon :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz???

 

piszesz o "skutkach ubocznych"? :lol:

 

Tam dużo minerałów.Gdyby ludzie wiedzieli ile w tym dobrego ,to by żarli perz zamiast tego zielonego ze sklepu.No i cynk.A cynku na przykład dużo też w pestkach dyni. A po pestkach dyni to wiesz.

Dziadek mi mówił a jeszcze może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połową tego j-j obleci sezon grzewczy.

Jak ktoś ma drewno darmo i hobby palacza to nawet o 4MWh/sezon bym nie wspominał.

ALE TO NIE TEN TEMAT!

 

Nie sądzisz że zaczynasz robić się śmieszny ? 2000kWh na 140m2 to chyba dobry wynik(bez wentylacji)?

To naprawdę nie moja wina że masz dwa razy takie zużycie.Kto normalny daje GWC pod chałupą?

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2MWh/rok to minimum straty do gruntu jak kawałek cienkiej rurki w tym gruncie ogrzewa mroźne powietrze do 6stC.

Gdybyś pojął skąd tam ta energia kiedy normalnie powinno być 0stC to inaczej byś gadał.

 

Żal doope ściska jak się ciebie słucha.Co tobie zrobiono w dzieciństwie,że jesteś taki ?

Kolektor1 ma na metrze 12-14oC,czyli na poziomie stopy fundamentowej.Tam mniej więcej jest moje fi 110.Kumasz? Nie kumasz? To i nie skumasz.

Suchy piach jest izolacją:rolleyes:.Dom,a w zasadzie to co pod nim to akumulator ciepła:rolleyes:

No i nie kupisz tego u TB ,ale możesz sobie zrobić,o ile nie zrobisz tam GWC płaskomaxowego:rolleyes:

Innym rozwiązaniem jest 30-40-50cmEPS ,a może więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam określił 1 m3 żwiru na 10 m2 powierzchni domu i tego bym się trzymał
Pan jest poważny? Co to ma do chłodzenia jak nie podał Pan strumienia powietrza ? Mamy centralę 400m3/h z domu 100m2 - - 10m3/żwiru i w domu 200m2 taka sama centrala - to po co 20m3 żwiru??

Nie wierzę, że Adam dopasowuje gwc do domu nie do centrali. pan źle zrozumiał.

 

Poza tym - gwc musi być płaskie - maksimum 20 cm ! Inaczej nie ma sensu!

 

 

 

 

 

Ja tylko zwróciłem uwagę na bzdury jakie napisał TB - zasypywanie rury 20cm żwirem oraz to, że w GWC tylko przez górne 20cm przelatuje powietrze. Uważam, że tak nie jest. Co do maxowca, i do tego pod posadzką to boję się w tej kwestii zabierać głos. ;)

Bo dalej nie wyjaśnił mi Pan po co w GWC do strumienia powietrza do 800m3/h kamienie? Może w punktach ?

Przepraszam - ale jak Pan nie napisze jaki jest zadanie tych kamieni (żwiru) to tylko mogę napisać "bzdura" a nie mogę wyjaśnić gdzie Pan się myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...