Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja w 1994 miałem 486SX 33MHz, 4MB RAM za 3 podkarpackie pensje mojej mamy (~25 milionów złotych to cudo kosztowało). Zaręczam, że lepsze maszyny były sprzedawane wcześniej.

Na komputerach też się Pan nie zna, a opowiada niestworzone historie.

 

 

 

Gdzie to jest napisane? Ma certyfikat, że pasywny (do 15kWh).

rok 1994 to nie 1993 - zmiaty w tym temacie były bardzo dynamiczna, to raz a dwa, czy pan pamięta swój internet z tego okresu? Bym dziś mógł podać linki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie - w roku 1990 czy nawet 1993 trudno było załatwić telefon (przewodowy) . Jakie linki?

 

1993 rok - Komputer- Pamięć RAM składała się z 64 kB (stąd nazwa komputera), zaś ROM – ok. 20 kB (zawarto tam jądro systemu, obsługę BASIC-a oraz tablicę znaków). Standardowo, po włączeniu, komputer oferował ok. 38 kB na programy w BASIC.

Za 6-7 miesięcznych pensji.

 

Może 1983 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre!

A za karę można ogrzewanie szybko wyłączyć, albo podnieść temperaturę.

A w nagrodę kolorowe obrazki z dziwnymi literkami do kartkowania - czad!

 

Dziwne, że dali TB komputer w tym pokoju. I to z Internetem. Może to część jakiejś nowoczesnej terapii, żeby jednak nieizolować takich ludzi. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to jest napisane? Ma certyfikat, że pasywny (do 15kWh).
Nazwał bym to "księgowością kreatywną" ponieważ dom zużył 16000kWh i wszystko było na prąd to rozpisano

---2000kWh ogrzewanie ( Pan zauważy, że izolacja j-j różni się wyłącznie mostkiem termicznym - a przy viessmannowskiej pompie - to przy kablach byłoby ponad 6000kWh!!!

----1900 kWh ciepła woda - co oznacza przy tam zastosowanej pompie 600litrów przez 365 dni!!

---- i 40kWh dziennie na TV i światło!!!

jak Pan widzi - kreatywność w temacie kwitnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni montaż okien w izolacji, gdy izolacja jest od wewnątrz czy od zewnątrz?.

 

tym.jpg

 

Gorsze otulenie okna izolacją od zewnątrz i malutki parapecik. Poza tym, Pan pisze o wełnie, a tego nie da się tak wykorzystać.

 

 

Przed 2006 rokiem - też było ministerstwo budownictwa. Mogły się nazwy zmieniać.

 

Proszę zatem pisać precyzyjnie i prawdziwie - nie będzie kłopotów.

 

rok 1994 to nie 1993 - zmiaty w tym temacie były bardzo dynamiczna, to raz a dwa, czy pan pamięta swój internet z tego okresu? Bym dziś mógł podać linki?

 

Tu ma Pan rok 1993:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pentium

 

Tak, jak pisałem - dużo wcześniej dużo lepsze maszyny. Moja była tania.

 

A ja mogę Panu podać link do dokumentu z 1215 roku:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ee/Magna_Carta_%28British_Library_Cotton_MS_Augustus_II.106%29.jpg

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniłem, pewnie nie doczytałeś. Kamienie to radiator gruntu.

"Radiator [łac.] (rozpraszacz ciepła) – element lub zespół elementów odprowadzających ciepło z elementu, z którym się styka, do otoczenia (np. powietrza)."

Szanowny Panie, DOCZYTAŁEM . wiem co to jest radiator - Może Pan nie doczytał - po co kamienie w gwc, przez które przechodzi maksymalnie 800m3/h

Poza tym, czy Pan wie dlaczego domowe gwc ma maksymalną wysokość 20 cm do 500m3/h ?

powierzchnia radiatora powinna być dopasowana do strumienia powietrza - a robienie grubszego gwc niż wymaga tego strumień powietrza obniża zyski z gwc.

Dlatego gwc w domach, wyższe niż 20 cm wskazują niezbicie, że projektował je laik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie - w roku 1990 czy nawet 1993 trudno było załatwić telefon (przewodowy) . Jakie linki?

 

 

To w 1990 roku ten pan już zwalczał budownictwo zużywające powyżej 30 kWh/m2/rok?

Zadziwiające! Jakoś dobrze pamiętam te czasy i nie przypominam sobie takich dyskusji w mediach czy prasie branżowej.

Następna dziwna sprawa - nie ma dostępu do aktów prawnych z tamtej epoki?

Cuda prawisz panie Brzęczkowski!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nieładnie,nieładnie ,kłamczuszek. W dobie internetu wszystko można od ręki sprawdzić. We Wrocławiu na metrze głębokości jest ok. +5oC.

U mnie dzisiaj +5,1 daleko od domu,a Bydgoszcz dalej na wschód od Wrocławia i jakby zimniej jak u ciebie.

Myślisz że te ogromne straty 2000kWh/sezon zimowy odbierane są przez GWC pod ziemią? Następna ciekawa teza. Sypiesz tymi ciekawostkami jak z rękawa.

Nie wiem czy mam niepotrzebne rozwiązania. Wiem natomiast, że dom zasila świeże powietrze o temp.+18oC a pod chudziakiem mam +16oC,co przekłada się na straty. W każdym bądź razie wyrywał tego nie będę.Jak już jest,niech zostanie .Będę musiał się z tym męczyć:D

 

ps. Mówisz,że na metrze masz +2oC. A ostrzegałem,nie dawaj GWC pod chałupą.Tak to jest jak mądrzejszych się nie słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające! Jakoś dobrze pamiętam te czasy i nie przypominam sobie takich dyskusji w mediach czy prasie branżowej.

Następna dziwna sprawa - nie ma dostępu do aktów prawnych z tamtej epoki?

Cuda prawisz panie Brzęczkowski!

Nie zajmowałem się aktami prawnymi a domami izolowanymi - w 1990 roku otworzyłem pierwszy sklep o izolacjami, z odzyskiem ciepła i niecentralnym. 133.jpg A, ze mało był dyskusji... jak m3 gazu jeszcze w 1995 kosztował 0.40 zł a litr oleju opałowego 60 gr. ( przy zużyciu 2000 litrów 1200 zł - rocznie ) to na izolację można było namówić tylko bardzo inteligentnych ludzi. Mniej inteligentni liczyli ile wynosi kW z prądu, węgla, oleju - okazywało się, że najtaniej dom bez izolacji buderus i 2000 litrów oleju pod ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w 1990 roku ten pan już zwalczał budownictwo zużywające powyżej 30 kWh/m2/rok?

Szanowny Panie w 1990 roku za 1 kWh prądu, mógł Pan kupić 1 m3 gazu i 1 litr oleju opałowego

W 1995 0.55m3 gazu i 0.33l oleju

Dziś za 1 kWh kupi Pan 0.2m3 gazu - więc Pan Sobie wyobrazi jak musiały być izolowane domy w 1990 -1995 roku by ogrzewanie niecentralne było tańsze od centralnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie - już 24 lata temu gość sprzedawał izolacje ludziom, którzy choć widzieli, że prąd jest 8 razy droższy od gazu, decydowali się na ogrzewanie elektryczne. Styropian był trudno dostępny i przez to drogi, ale oni pakowali te OGROMNE ilości i rezygnowali z CO. To byli bardzo inteligentni ludzie.

Czyżby tak inteligentni jak ci z Magdalenki, albo tak inteligentni jak redaktor GW, albo prezes Polsatu czy TVN? To o taką inteligencję chodzi, czy może o ciężką kasę, której mieli nadmiar?

Ci mniej inteligentni grzali węglem, bo nie udało im się skorzystać z transformacji ustrojowej, albo skorzystali tyle, że pospłacali kredyty za bezcen. Ci najmniej inteligentni kupowali wideo za życiowe oszczędności zgromadzone na książeczce.

To se ne wrati!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmowałem się aktami prawnymi a domami izolowanymi - w 1990 roku otworzyłem pierwszy sklep o izolacjami, z odzyskiem ciepła i niecentralnym. [ATTACH=CONFIG]246965[/ATTACH] A, ze mało był dyskusji... jak m3 gazu jeszcze w 1995 kosztował 0.40 zł a litr oleju opałowego 60 gr. ( przy zużyciu 2000 litrów 1200 zł - rocznie ) to na izolację można było namówić tylko bardzo inteligentnych ludzi. Mniej inteligentni liczyli ile wynosi kW z prądu, węgla, oleju - okazywało się, że najtaniej dom bez izolacji buderus i 2000 litrów oleju pod ziemią.

 

To już się robi żałosne ;)

 

Naprawdę Drogi Panie widzę, że pojęcie inteligencja jest Panu całkiem obce.Przeczy Pan swoim słowom w co drugim zdaniu, nie mówiąc już o błędnie wyciąganych wnioskach i wklejaniu fotek które ewidentnie nie potwierdzają Pana słów.

 

EDIT; Kolega wyżej wcześniej to zauważył ode mnie i szczegółowiej opisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się robi żałosne ;)

 

Naprawdę Drogi Panie widzę, że pojęcie inteligencja jest Panu całkiem obce.Przeczy Pan swoim słowom w co drugim zdaniu, nie mówiąc już o błędnie wyciąganych wnioskach i wklejaniu fotek które ewidentnie nie potwierdzają Pana słów.

 

EDIT; Kolega wyżej wcześniej to zauważył ode mnie i szczegółowiej opisał

Odpowiem na pytanie... żałosne, nie odpowiem, też źle. Może Pan bardziej konkretnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już znika z wypowiedzi TB pan prof. Krzysztof Żmijewski. Zamiast tego słyszę że w 1990 roku założył sklep. Chyba niedługo zniknie z wypowiedzi, jak niejaki dr Duda, czy szalone mrozy w Teksasie.

Gdy napisałem do pana dr Lipińskiego o 16000kWh zużytych za rok to odpowiedzieli mi że TB grzmotnął się o jedno zero ( zero niby nic ale na końcu liczby robi różnicę)

A co do TB, ma chłop pecha ponieważ dobrze pamiętam te czasy (żona, dziecko, praca) i wiem jak budowało się wtedy i pier...lenie o 30 cm styropianu i w dodatku pod domem to można między bajki wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest link do odczytów temp. w gruncie. Jak masz odczyt to podaj a jak nie to nie zmyślaj.

 

Chłopie nie ośmieszaj się aż tak okrutnie bo zaczynam czuć się skrępowany.

Wpisz ,,Wrocław pogoda on line" i enter.Na dole jest wykres graficzny temperatury gruntu u ciebie. Tylko nie mów że jesteś daltonistą,bo tam trzeba rozróżnić odcienie kolorów.Dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pytanie... żałosne, nie odpowiem, też źle. Może Pan bardziej konkretnie?

 

Fajnie - już 24 lata temu gość sprzedawał izolacje ludziom, którzy choć widzieli, że prąd jest 8 razy droższy od gazu, decydowali się na ogrzewanie elektryczne. Styropian był trudno dostępny i przez to drogi, ale oni pakowali te OGROMNE ilości i rezygnowali z CO. To byli bardzo inteligentni ludzie.

Czyżby tak inteligentni jak ci z Magdalenki, albo tak inteligentni jak redaktor GW, albo prezes Polsatu czy TVN? To o taką inteligencję chodzi, czy może o ciężką kasę, której mieli nadmiar?

Ci mniej inteligentni grzali węglem, bo nie udało im się skorzystać z transformacji ustrojowej, albo skorzystali tyle, że pospłacali kredyty za bezcen. Ci najmniej inteligentni kupowali wideo za życiowe oszczędności zgromadzone na książeczce.

To se ne wrati!

 

Drogi Panie, wyżej ma Pan wszystko wyjaśnione, nie ma chyba potrzeby prościej definiować Pana wydumanych tez na temat budowania w ostatnich dwóch dziesięcioleciach ubiegłego wieku.

 

Na Pana niekorzyść dodam, że dom w którym mieszkam obecnie rozpoczęto za "Wojny Jaruzelskiej" w 1981 roku. ze względu na tę wojnę właśnie wykończeniówka była robiona 11-12 lat później. Ja wiem jak się kupowało materiały w tamtych czasach, jak było z ich dostępnością i ich ceną (za wojny i po wojnie), Pan natomiast stosuje swoją retorykę całkowicie w oderwaniu od rzeczywistości tamtych czasów, jednocześnie cały czas podpierając się swoim doświadczeniem z tamtego okresu, które ma się nijak do założonego przez Pana tematu, bo tanio to wtedy nie dało się na pewno żeby było komfortowo.

 

Dlatego uważam Pana pisanie o roku 1990,1993 i innych latach za żałosne, bo nie ma nic do rzeczy w roku 2014, tym bardziej jak sam Pan twierdzi - nic Pan w swoim długoletnim i okraszonym porażającym dla nas (tylko i wyłącznie w Pana mniemaniu) doświadczeniem życiu w izolowaniu, rekuperacji i Bóg raczy wiedzieć w czym jeszcze, nie wybudował, a na dodatek nie ma Pan NIC na potwierdzenie swoich doświadczeń, bo od lat chwaląc się swoimi dokonaniami nie pokazał Pan ani jednego tzw "zadowolonego z Pana rozwiązań klienta", czy ani jednego zdjęcia dokumentującego Pana dokonania na polu, w którym próbuje Pan brylować i nazywać innych szkodnikami czy jeszcze gorzej. Ja tego od Pana nie żądam, bo mnie to na grzyb potrzebne, ale też nie będę bezkrytycznie łykał jak ciepłe bułki każdej bzdury, którą Pan wymyśli, w trosce o innych, mniej rozgarniętych i nie znających się na budowaniu Inwestorów, którzy mogliby nabrać się na taki PR jak tanio i komfortowo w Pana wydaniu.

 

Dodam tylko, że jestem pod wrażeniem Pana znajomości folderów producentów izolacji itp, a jednocześnie poraża mnie Pana nieskończony bezkrytycyzm łykający tę papkę marketingową jak ciepłe bułki

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wrocław pogoda on-line masz podaną temp. z dnia dzisiejszego i z metra głębokości.Nie kłam więc że u ciebie przy fundamencie jest +2oC.

Co do reszty ,to kombinuj skąd u mnie zimą po 20mb GWC jest +5oC. Może metodą skojarzeń temp. pod chudziakiem i przy ścianie fundamentowej .

Ups. A miałem nie podpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...