Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście, że nie używany - nie będę ochładzał chałupy jak dzisiaj spod dachu ~30stC było.

A temp. tej zimy wcale tak szalenie wysoka nie jest, np. u mnie od 1.1.14 do dziś - High: 15.8 °C, Low: -13.7 °C, Average: 2.9 °C więc grunt w nienasłonecznionym miejscu spokojnie będzie miał okolice tej średniej.

 

Jeśli średnia temp. powietrza wychodzi Ci na 2,9°C to gruntu powinna być równa lub większa. Odczyt temperatury wykonałeś w okresie w którym temp. powietrza jest znacznie wyższa, więc i gruntu powinna być wyższa niż 2,9°C. Tak przynajmniej wychodzi z logiki. Przydałoby się żebyś podłaczył te czujniki NTC do neta i publikował wykresy. Wiem, że twój dom to nie laboratorium i nie musisz tego robić, ale takimi pomiarami online byłbyś bardziej wiarygodny.

 

Ja tam eufemizmów nie lubię, dla mnie całość tego co przedstawia nydar jest jedną wielką ściemą, której nie da się obronić więc jej nie broni tylko mataczy, unika odp., zmienia tematy itp. itd.

 

Zgadzam się, że troszkę naciąga ;) Ale to i tak pikuś w stosunku do TB.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że grunt podąża z opóźnieniem za powietrzem.

dobra zaciąg ciężkich dział zrobiłem, teraz trzeba się na umieć programu.

Analiza termiczna w czasie :) to jest to ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=RQJbPgl__sw pewne osoby robią to co ten gości.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi, takie właśnie zamieszanie wprowadza ....

 

Dobra, mi wystarczy. Już widziałem biggest zita na jutubie kilka lat temu i jak to widzę teraz to ciągle mi się niedobrze robi. Jak lubisz mocne wrażenia, to obejrzyj francuski film Martyrs, tylko nie mów później, że nie ostrzegałem, bo to jest chory, trudny, bolesny i niemożliwy do wymazania z pamięci film. Po tym się cierpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry dziś taki dzień, nie rusza mnie nic. Czasem mam jakieś strachy.

Największym? postawiłem sobie cel iż nawrócę TB .. ale widzę, że ten zajączek strasznie szybko biega zygzakiem.

Ogólnie to lubię TB bo jest dla mnie kimś kto błaznuje. ale nieszkodliwie.

Chce coś zmienić na lepsze, choć ja nie do końca wierzę w intencje kogoś kto sprzedaje pewne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On chce sprzedawać kable Elektra, PC, i inne wynalazki, ale najpierw musi przekonać, że CO to błąd, głupota, zacofanie, spisek ciepłowników, niekompetencja architektów itp. Potem znajdzie się ktoś, kto pomyśli, że skoro tak pewnie przemawia, to ma rację, a drugi ktoś zacznie sprawdzać, czy ma rację. Tego drugiego TB zignoruje, albo zbluzga, a ten pierwszy zrobi mu rynek na te jego niszowe produkty. Taki jest przynajmniej plan.

Wszystko byłoby spoko - każdy sobie może wydłubać niszę, ale w przypadku TB ta nisza jest chyba średnio wygodna i gość chce zająć lepszą pozycję pokazując swój szemrany geniusz na publicznym forum.

Inteligencja ma to do siebie, że ciągle poszukuje lepszych rozwiązań. TB jakby zachłysnął się zachodnimi i północnymi rozwiązaniami 24 lata temu i do dzisiaj nie wyszedł z fazy bezkrytycznej ekscytacji. Nie dociera do niego, że Polacy nie chcą domów szkieletowych, nie dociera, że izolacja wewnętrzna ma wady - on ma swoją wizję i każdego, kto jej nie podziela uważa w najlepszym przypadku za matołka. Według niego to użytkownik ma się dostosować do domu, a komfort jest mniej ważny od ekonomii. O ekologii nawet nie pomyśli!

Nie chcę się nad nim pastwić, ale to jest człowiek, którego celem w życiu stało się przekonanie innych do swojej oświeconej idei. Tak! - TB doznał oświecenia, dotknął go Święty WID (Wielki Izolowany Dom) i nakazał mu szerzyć jedynie słuszną mądrość maluczkim.

 

Dlaczego Ty merkava sądzisz, że przekonasz go, że się myli? Racja tu nie ma nic do rzeczy! To jest religia - izolacjonizm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już znika z wypowiedzi TB pan prof. Krzysztof Żmijewski. Zamiast tego słyszę że w 1990 roku założył sklep. Chyba niedługo zniknie z wypowiedzi, jak niejaki dr Duda, czy szalone mrozy w Teksasie.

Gdy napisałem do pana dr Lipińskiego o 16000kWh zużytych za rok to odpowiedzieli mi że TB grzmotnął się o jedno zero ( zero niby nic ale na końcu liczby robi różnicę)

A co do TB, ma chłop pecha ponieważ dobrze pamiętam te czasy (żona, dziecko, praca) i wiem jak budowało się wtedy i pier...lenie o 30 cm styropianu i w dodatku pod domem to można między bajki wstawić.

 

Gdyby nie dawało się "wtedy" 30 cm styro od gruntu i wm z odzyskiem ciepła - to zużycie przekraczałoby nawet 30kWh/m2 - a nie przekraczało i do dziś nie przekracza. Ostatnie wyróżnienie na targach było w 1994 ( Białystok) , potem zaczęła się kampania zwalczająca izolację, bo kto by gaz czy węgiel kupił. Dlaczego Pan uważa, ze nie było wtedy myślących inwestorów czy umiejących izolować projektantów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWC kopiesz na głębokość min. 1,5m. Radiator kamienny na wysokości 70cm powoduje, że kopiesz mniejszą powierzchnię. Można i 20cm, ale obszar takiego GWC będzie większy, więc i większe koszty. Kilkuprocentowa lepsza efektywność 20cm niż 70cm jest warta kopania o wiele większej powierzchni ?
Przy 70 cm efektywność spada - bo powietrze idzie metr pod ziemią nie 1.5 m.

Mało tego, nie dość, że lżejsze powietrze idzie górą to jeszcze środkiem Dalej mi Pan nie napisał jaka powinna być powierzchnia radiatora w gwc dla np 400m3/h !!!!To jest podstawa!

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On chce sprzedawać kable Elektra, PC, i inne wynalazki, ale najpierw musi przekonać, że CO to błąd, głupota, zacofanie, spisek ciepłowników, niekompetencja architektów itp. Potem znajdzie się ktoś, kto pomyśli, że skoro tak pewnie przemawia, to ma rację, a drugi ktoś zacznie sprawdzać, czy ma rację. Tego drugiego TB zignoruje, albo zbluzga, a ten pierwszy zrobi mu rynek na te jego niszowe produkty. Taki jest przynajmniej plan.

Wszystko byłoby spoko - każdy sobie może wydłubać niszę, ale w przypadku TB ta nisza jest chyba średnio wygodna i gość chce zająć lepszą pozycję pokazując swój szemrany geniusz na publicznym forum.

Inteligencja ma to do siebie, że ciągle poszukuje lepszych rozwiązań. TB jakby zachłysnął się zachodnimi i północnymi rozwiązaniami 24 lata temu i do dzisiaj nie wyszedł z fazy bezkrytycznej ekscytacji. Nie dociera do niego, że Polacy nie chcą domów szkieletowych, nie dociera, że izolacja wewnętrzna ma wady - on ma swoją wizję i każdego, kto jej nie podziela uważa w najlepszym przypadku za matołka. Według niego to użytkownik ma się dostosować do domu, a komfort jest mniej ważny od ekonomii. O ekologii nawet nie pomyśli!

Nie chcę się nad nim pastwić, ale to jest człowiek, którego celem w życiu stało się przekonanie innych do swojej oświeconej idei. Tak! - TB doznał oświecenia, dotknął go Święty WID (Wielki Izolowany Dom) i nakazał mu szerzyć jedynie słuszną mądrość maluczkim.

 

Dlaczego Ty merkava sądzisz, że przekonasz go, że się myli? Racja tu nie ma nic do rzeczy! To jest religia - izolacjonizm!

Pan nie rozumie? Najpierw była izolacja - 30kWh/m2 rocznie a potem okazało się, że nie działa to z centralnym.

jeżeli chodzi o sprzedaż, to łatwiej jest sprzedawać centralne i jest z tego większa kasa. Tyle tylko, ze musiałbym oszukiwać inwestora, że np 15 cm styropianu to izolacja , albo że można dać styropian na ścianę, gdy nie ma go pod ława. Wie Pan, mają ludzie swój honor i nie każde kłamstwo, za kasę przejdzie!

I tak, czy tak przekona się Pan, że w domach izolowanych nie założy się centralnego. Nie wyszło to nikomu i nie wyjdzie, A z kablami - wyjdzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan nie rozumie? Najpierw była izolacja - 30kWh/m2 rocznie a potem okazało się, że nie działa to z centralnym.

jeżeli chodzi o sprzedaż, to łatwiej jest sprzedawać centralne i jest z tego większa kasa. Tyle tylko, ze musiałbym oszukiwać inwestora, że np 15 cm styropianu to izolacja , albo że można dać styropian na ścianę, gdy nie ma go pod ława. Wie Pan, mają ludzie swój honor i nie każde kłamstwo, za kasę przejdzie!

I tak, czy tak przekona się Pan, że w domach izolowanych nie założy się centralnego. Nie wyszło to nikomu i nie wyjdzie, A z kablami - wyjdzie!

Dawaj misiu! Dzień bez wica, dniem straconym!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Inspiruje od 25 lat

 

Ile bylo w PL domow < 30kWh/m2 w 90´ do np 95'

 

Będę strzelał - zero. Powiedzieć komuś wtedy że 150m2 dom ogrzeje 450m3 gazu na rok albo 1 toną węgla to byłoby zawodowe samobójstwo. Nikt z takim wariatem by nie rozmawiał, a tym bardziej jak jeszcze zaproponowałby wsadzenie pod podłogę 30 cm styropianu. W 1990 nie było domów izolowanych styropianem. Z prostej przyczyny, bo go nie było w składach budowlanych, nie było klejów i nikt nie widział sensu by wywalać kosmiczne pieniądze w takie bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o sprzedaż, to łatwiej jest sprzedawać centralne i jest z tego większa kasa.

 

Czy kiedykolwiek dowiemy się co w twojej głowie oznacza termin "centralne ogrzewanie"?

Stworzyłeś swoją sferę pojęciową dla powszechnie używanych słów i stosujesz te słowa w odniesieniu do zwykłych," nieuświadomionych" ludzi.

Może zacznij stosować słowa w ich powszechnym rozumieniu, lub jeśli jest to dla ciebie zbyt traumatyczne (bo np. lekarz zabronił nadmiernego stresu) to wyjaśnij te swoje pojęcia.

Pomożemy, zrozumiemy

PS. perm pewnie chętnie wyśle ci wtedy jakiegoś pluszowego misia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...