Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W 1990 nie było domów izolowanych styropianem. Z prostej przyczyny, bo go nie było w składach budowlanych, nie było klejów i nikt nie widział sensu by wywalać kosmiczne pieniądze w takie bzdury.
Otworzyłem pierwszy sklep z izolacjami na Bartyckiej w 1990 roku!!!

I jeszcze jedno... Po co klej do styropianu?????????? Piszemy o domach izolowanych!!

Powiem Panu, że na WM z odzyskiem ciepła w latach 90-tych, też wielu pukało się w głowę, mówiąc "Kto wyda kasę na takie bzdury?"

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie chcę się nad nim pastwić, ale to jest człowiek, którego celem w życiu stało się przekonanie innych do swojej oświeconej idei. Tak! - TB doznał oświecenia, dotknął go Święty WID (Wielki Izolowany Dom) i nakazał mu szerzyć jedynie słuszną mądrość maluczkim.

 

Dlaczego Ty merkava sądzisz, że przekonasz go, że się myli? Racja tu nie ma nic do rzeczy! To jest religia - izolacjonizm!

Brzęczkowski cierpi ma chorobę, którą ja określam "warszafską". W swoim mniemaniu jest genialny od urodzenia i nic nie jest w stanie zachwiać tym przekonaniem. Taki sam jest Kaczyński, wszystko co mówi jest "genialne" tylko dlatego, że wychował się na Żoliborzu. Żałosny człowiek, bo Kaczyński coś osiągnął a Brzęczkowski oprócz etykietki upartego matoła nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno... Po co klej do styropianu?????????? Piszemy o domach izolowanych!!

 

Co masz na myśli ?

 

Powiem Panu, że na WM z odzyskiem ciepła w latach 90-tych, też wielu pukało się w głowę, mówiąc "Kto wyda kasę na takie bzdury?"

 

Tak ... wydał wówczas ciężkie pieniądze z kredytu, które do dziś spłaca ... A gdyby wtedy nie kupił WM, to teraz mógłby za te zaoszczędzone pieniądze kupić trzy takie. Gdzie tu sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 70 cm efektywność spada - bo powietrze idzie metr pod ziemią nie 1.5 m.

 

A przy GWC realizowanego w kopcu idzie nad ziemią. To dopiero niesamowite zjawisko ...

 

Mało tego, nie dość, że lżejsze powietrze idzie górą to jeszcze środkiem

 

Trzeci raz już nie będę tłumaczył, bo widzę że śmiadomie nie cytujesz tej części mojej wypowiedzi.

 

Dalej mi Pan nie napisał jaka powinna być powierzchnia radiatora w gwc dla np 400m3/h !!!!To jest podstawa!

 

jak wyżej.

Dwa razy przytaczałem dokument w którym wyliczana jest powierzchnia dla określonych warunków. Ty walisz coś z sufitu, bez jakichkolwiek założeń. Jak można brać po uwagę tylko przepływność nie znając temperatury na zewnątrz, temperatury gruntu na poziomie GWC itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie - styropian był powszechny.

Tak powszechny, że kiedy w 1992 roku ojciec mojego szwagra wrócił z USA, założył firmę, która robiła ocieplenia domów, a potem bloków. Rozmawiałem z nim i twierdził, że na początku sprowadzał styropian statkami. Nie wiem skąd, ale chyba zza granicy, bo w Polsce tak było o to łatwo. O czym mówimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty... nawet w latach 80' byl powrzechny.... tylko ze lajdacy nie chcieli dawac tych 30cm:wiggle:

Swiadomosc wzrosla po otworzeniu sklepu

Świadomość ogólnonarodowa. Nowa era nastała. Jak grzyby po deszczu zaczęły rosnąc domy izolowane, od wewnątrz oczywiście, nikt nie budował dając mniej niż 30 cm od gruntu, kable grzejne schodziły jak ciepłe bułki... Potem się Brzęczkowski zbudził... Nie, nie zbudził się, mamrocze przez sen złoty o sobie - zbawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał znafca:,,Zanim na metrze od fundamentów i metr w dół znajdzie się tyle energii aby w krótkiej, cienkiej rurce podgrzać powietrze do 5-6stC nawet w silne mrozy, to cały grunt wokół domu musi być cholernie rozgrzany od tych ucieczek przez ściany fundamentowe."

 

Tymczasem w styczniu średnia temp.to -1oC ,co daje 90kg x 24h x 31dni x 1005J/kg x 1,2 ( współ.na stopienie lodu i odparowanie wody) x 6oC /3600000=134kWh/m-c. W lutym średnia temp. to +4oC ,więc 45kWh.

Takie to mniej więcej gigantyczne ilości energii pobiera GWC na trasie czerpnia-RSŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały bez udziału świadomości dowodzik znafcy na to,że GWC wychładza grunt pod domem:lol2:.,,Rewizja GWC, ok. 1m poniżej zacienionego gruntu, kilkanaście cm przed wlotem pod budynek, dokładnie 2,6stC. Skąd ma być inaczej jak do -1m jest strefa przemarzania a obecna zima jest zaledwie średnio 1,6stC cieplejsza a miejsce zacienione?"

Kilka cm od ściany fundamentowej na metrze 2,6oC.Jak by nie patrzył z drugiej strony ściany fundamentowej nic więcej.No w takim przypadku,faktycznie 30cm izolacji pod chudziakiem to prawie dobrze,dał bym z 40cm dla spokoju bo przecież jak mawia TB,,tego się już nie poprawi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzył, to mniemasz bo nie znasz tej temp. Nawet mniemasz idiotycznie bo udajesz, że w sumie 30cm izolacji na ścianie fund. no i sama ściana oporu nie stanowią.

 

Ale jak chcesz cały czas się popisywać to nie uciekaj od kolejnego niewygodnego tematu a może odp. na bardzo proste pytanie:

 

Skąd w największe mrozy na wylocie swojego GWC masz te 5-6stC? Czy to nie z ogromnych strat budynku?

 

Z ziemi chłopie z ziemi. A 145kWh/m-c co to GWC pożre to ni mniej ni więcej jak tyle ile wilgotny piasek na zewnątrz dostarcza w ciągu godziny/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle mataczysz i omijasz sedno sprawy więc doprecyzuję.

 

Skąd nieosłonięta ziemia na głębokości 1m ma min te 5-6stC w największe mrozy jak to jest strefa przemarzania i tam w te największe mrozy normalnie jest koło 0stC?

 

Trudno z tobą się rozmawia bo pewnych spraw nie rozumiesz i pewnie nigdy nie zrozumiesz a nazywasz to mataczeniem ,bo tak nazywasz rzeczy dla siebie nie pojęte.

Najniższa temperatura na metrze głębokości była w tym roku między 8 a 12.02 i wynosiła 2,8oC.A działo się to na nie osłoniętym domem terenie,daleko od niego. Co niektórzy forumowicze ciągną z GWC umieszczonego poza domem,nawet wyższe temp.Choćby Jasiek.Według ciebie też pewnie łga,bo że tobie nie wyszło to inni albo łgają albo mitomani.

No i na koniec jeszcze jedna rzecz. Miewają ludzie GWC uniesione bo coś tam .Ale mają je przykryte SUCHĄ izolacja, by zasymulować głębsze posadowienie.I to działa o dziwo. To samo jest z domem też unosi izotermy i nie są one ucięte nożem pod fundamentową stopą, a się rozłażą.Wiem ,że na odległość metra od ściany fundamentowej na pewno. A pewność wynika z temp.jaką powietrze ma po przejściu przez 20mb GWC wzdłuż fundamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie to się bilansują tylko Twoje genialne pomysły

 

Widać że kol obeznany .Ile w takim razie tracę przez 18cm styropianu z temp.posadzki 21oC a piachu pod chudziakiem 16oC. Może faktycznie to są gigantyczne ilości .Znajdziesz chwilkę to policz.Jak będzie sens to wyrwe te durne GWC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na koniec jeszcze jedna rzecz. Miewają ludzie GWC uniesione bo coś tam .Ale mają je przykryte SUCHĄ izolacja, by zasymulować głębsze posadowienie.I to działa o dziwo. To samo jest z domem też unosi izotermy i nie są one ucięte nożem pod fundamentową stopą, a się rozłażą.Wiem ,że na odległość metra od ściany fundamentowej na pewno. A pewność wynika z temp.jaką powietrze ma po przejściu przez 20mb GWC wzdłuż fundamentu.

 

Myślisz, że te ciepło które napływa do twojego GWC to ciepło z niższych pokładów gruntu ? Nie sądzisz, że im mniejsza izolacja to cieplej pod posadzką jak również cieplej w strefie przybrzegowej fundamentów ?

Nie pamiętam, więc zapytam - masz opaskę poziomą wokoło domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymyślaj:) Temp. nieosłoniętego gruntu na określonych głębokościach jest znana. Grunt nie jest taki inteligentny aby lokalnie (tam gdzie GWC) się przegrzewać.

U nydara to albo ściema z tymi temp. albo ogromne straty - dwie rzeczy na raz bez cudów są niemożliwe bo wzajemnie się wykluczają.

 

Gdyby miał przynajmniej metrową opaskę wokół domu, to mógłby te izotermy przesunąć nieco na GWC i uzyskać wyższe temperatury niż te które podają dla nieosłoniętego gruntu. Ale chyba nie ma tej opaski, więc te temperatury musi uzyskiwać ze strat przez posadzkę. Już wcześniej mu pisałem, że źle liczy straty biorąc pod uwagę tylko temp. na styku styro z pospółką.

 

I jeszcze jedno. Coś mi świta (kiedyś cos takiego czytałem), że nydar nie ma piachu pod posadzką, tylko coś innego. nydar, co ty tam sypałeś, przypomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...