Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja pier.ole cytując klasyka. Kszhu ty ciągle o tym ?

Trzeba poprosić Asolta by policzył ile to przez 18cm styro ucieka przy 21oC posadzki i 15,5oC ( tyle jest dzisiaj) piachu pod chudziakiem.No i niech doda nawet kilka stopni do gradientu bo pewnie termometry mam złe i nie wg. normy.

Kolektor 1 na metrze pod chudziakiem ma 12-14oC . To też kłamstwo?

Po co qrwa kłamać skoro prędzej czy później ktoś też tak sobie zrobi (zastrzegam nadzór autorski choćby meilowy,żeby nie było)?

Ty ciągle pieprzysz o nie osłoniętym gruncie a to co pod domem to osłonięty grunt. Wbij to do łba.

 

ps. Barth. tam jest pospółka a nie żadne wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor 1 na metrze pod chudziakiem ma 12-14oC . To też kłamstwo?

.

Powiem tak: Walenie ciepła w grunt spowoduje jego bardzo szybką ucieczkę w niebyt ziemi. Czerpanie ciepła z ziemi spowoduje jego bardzo szybki powrót z jego nie bytu. Oczywiście w granicach tych temp. ( 12-14 stopni). Latem nie napompujemy ciepłem na zimę, bo nie doczekamy się a w między czasie ucieknie. Praktycznie nie jesteśmy w stanie określić ile ciepła idzie w grunt zimą, bo jego temp. w zimie ciągle się obniża, można chyba tylko teoretycznie. I Jeszce jedno ekstrema temp. przesunięte są o około 4 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też takie mam doświadczenie w tej materii . Niby ciepło ,niby wiosna ,a temp pod domem spadła o 0,5oC . W zeszłym roku najniższa była coś koło połowy kwietnia. Tak samo będzie w tym roku .Może się różnić max o 0,5-1oC. A że część tego ciepła poza obrys fundamentu się przedostaje to dla nie których rzecz nie pojęta, stąd to błoto. Jeżeli ciasny umysł kol. Kszhu przyjmie że możliwe jest podgrzanie na 20mb. GWC , powietrza do 5oC a potem doładowanie w RSŚ z 7m3/m-c i ostateczne podwyższenie do 18oC w pomieszczeniu technicznym to świat się mu zawali .

Wytyczne dla pasywnych nie przewidziały takiego scenariusza. Tragedia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam ile kto ma pod posadzką ani co kto wyliczy więc skończ ten niepotrzebny słowotok i postaraj się odpowiedzieć skąd poza budynkiem bierze się temp. min. 3-6stC albo i 10stC wyższa niż normalnie tam powinna być?

 

Kol.Kolektor 1 wyjaśnił to dosyć przystępnie. Jak się skupisz to dasz radę pojąć. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N1.jpg

fu Nydar.jpg

fu Nydar 2.jpg

fu Nydar 3.jpg

fu Nydar 3 zew -5.jpg Pierwsze przypadki były dla temp powietrza +2 ciągle stan ustalony, posadzka 21 st a raczej czyste przewodzenie z powietrza do płyty bez oporu, choć może zrobię taki iż podzielę płytę na dwie części i wstawię jaką wartość temperatury jak dla podłogówki.

co widać iż brakuje tego. Piach ma tu lambdę 0,7 W/mK na końcu będzie dla porównania piach 0,4 żadna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to widać po izotermie -1 jaka jest różnica między lambdą piachu 0,7 a lambdą 0,4 .

dużo zmienia średnia temperatura przyjęta w pierwszym przypadku.

jako +2 czyli stała temperatura powietrza w sezonie.

to jakaś izoterma zabłąkała się przy fundamencie 4,9 st .

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CEgQFjAE&url=http%3A%2F%2Fpapers.itc.pw.edu.pl%2Findex.php%2FJPT%2Farticle%2Fdownload%2F170%2F308&ei=CPAcU5eOFKHsywOBwILIBw&usg=AFQjCNG8bglG_H7hv2NC9GUYGp57xIjxkg&bvm=bv.62578216,d.bGQ ale jak ktoś chce atakować naukę, to proszę zobaczyć, opracowanie

stare jakieś to jest i zobaczyć jak wnikliwie.

Tu na forum robię za analizatora każdego problemu od stropów popękanych itp po izolacje.

Ninie nie potrzeba aż tak nurkować w opracowania ściśle naukowe.

Mnie wystarczy wiedza iż to co dostaję do przetwarzania to już sprawdzona wiedza.

Nad którą ludzie spędzili masę czasu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ja_HDmvbkSw

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy GWC realizowanego w kopcu idzie nad ziemią. To dopiero niesamowite zjawisko ...

 

 

 

Trzeci raz już nie będę tłumaczył, bo widzę że śmiadomie nie cytujesz tej części mojej wypowiedzi.

 

 

 

jak wyżej.

Dwa razy przytaczałem dokument w którym wyliczana jest powierzchnia dla określonych warunków. Ty walisz coś z sufitu, bez jakichkolwiek założeń. Jak można brać po uwagę tylko przepływność nie znając temperatury na zewnątrz, temperatury gruntu na poziomie GWC itp.

Pytałem p sprawdzone przez Pana dane, a nie o wyssane z palca. Dla 400m3/h 40mb kanału 200mm na 1.5 głębokości będzie efektywniejsze o każdego żwirowca z dnem na 1.5m - więc jaki jest cel robienia nieszczelnego gwc? Dlaczego polecający takie gwc - (TK) kłamią w oświadczeniach i płacą za fałszywe opinie?? Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie - styropian był powszechny.

Tak powszechny, że kiedy w 1992 roku ojciec mojego szwagra wrócił z USA, założył firmę, która robiła ocieplenia domów, a potem bloków. Rozmawiałem z nim i twierdził, że na początku sprowadzał styropian statkami. Nie wiem skąd, ale chyba zza granicy, bo w Polsce tak było o to łatwo. O czym mówimy?

Nie napisałem, ze był powszechny, a że otworzyłem sklep z izolacjami i wentylacją z odzyskiem ciepła.

Natomiast sposób izolowania wynikał z fizyki budowli. Jest tam punkt ( współczynnik przewodzenia ciepła) o "nieskończoności izolacji" Tak więc jak ktoś chce ocieplać ściany z zewnątrz - to musi mieć styropian pod ławami. To chyba normalne i jest dziś w każdym podręczniku o izolacji.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to powinienem być zrozpaczony bo 15,5oC pod chudziakiem mi się wydaje a nie jest . Kolektorowi 1 też się wydaje że ma 12-14oC na metrze pod chudziakiem. M.A.G owi też się wydaje,że ma 10oC pod nie ogrzewaną płytą. Ale o dziwo nie jestem .Bo przez 18cm styropianu więcej jak może ,ciepła nie przeleci.A świeże powietrze dostarczane do domu bez rekuperatora ma 18oC.

 

ps. Czołgisto musisz w takim razie,przyszłej zimy, zarezerwować sobie jeden dzień na wizytę w Bydzi.

Liczę też na to że ktoś podobny system zastosuje u siebie i poda wyniki jakie uzyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie 30cm izolacji pod chudziakiem to prawie dobrze,dał bym z 40cm dla spokoju bo przecież jak mawia TB,,tego się już nie poprawi".
Sytuacja geopolityczna, poczucie komfortu fizycznego i psychicznego ( koszty ogrzewania i chłodzenia a emerytura) skłaniają do podniesienia standardu izolacji z 0.1W/m2 xK do 0.08 W/m2 x K . Z tego co widzę, coraz więcej projektantów - daje wszędzie 0.08W/m2 xK . Co mnie bardzo cieszy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem p sprawdzone przez Pana dane, a nie o wyssane z palca. Dla 400m3/h 40mb kanału 200mm na 1.5 głębokości będzie efektywniejsze o każdego żwirowca z dnem na 1.5m

 

No i właśnie w tym problem, że to nieprawda.

 

- więc jaki jest cel robienia nieszczelnego gwc? Dlaczego polecający takie gwc - (TK) kłamią w oświadczeniach i płacą za fałszywe opinie?? Dlaczego?

 

Nieszczelnego ? Masz na myśli hasło: bezprzeponowy ?

 

Nie napisałem, ze był powszechny, a że otworzyłem sklep z izolacjami i wentylacją z odzyskiem ciepła.

Natomiast sposób izolowania wynikał z fizyki budowli. Jest tam punkt ( współczynnik przewodzenia ciepła) o "nieskończoności izolacji" Tak więc jak ktoś chce ocieplać ściany z zewnątrz - to musi mieć styropian pod ławami. To chyba normalne i jest dziś w każdym podręczniku o izolacji.

 

Problem w tym, że to nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Dawałbym nawet i 50cm pod dom, ale po co ? Tym bardziej w dobie rozwoju fotowoltaiki, gdzie panele i cały osprzęt bardzo mocno tanieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w tym problem, że to nieprawda.

 

 

 

Nieszczelnego ? Masz na myśli hasło: bezprzeponowy ?

 

 

 

Problem w tym, że to nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Dawałbym nawet i 50cm pod dom, ale po co ? Tym bardziej w dobie rozwoju fotowoltaiki, gdzie panele i cały osprzęt bardzo mocno tanieje.

Ależ Pan te głupoty łyka! I tak się Pan zapewne przekona, ze miałem racje, tak jak z izolacja, wentylacją czy ogrzewaniem. My robimy to codziennie od ponad 20 lat. Jak Pan myśli, dlaczego oszukują w oświadczeniach i płacą za fałszywe "badania" opinie?

Nieważne i tak zrezygnowaliśmy z gwc - na rzecz efektywniejszych i bardziej sterowalnych oraz tańszych ppci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub uniezależnienie się od rosyjskiego gazu, np. instalując panele PV i do tego PC.

Tu też Pan się nie wyznaje?

Kupno, serwis i estetyka instalacji PV do domu izolowanego (0.1W/m2 xK ) a do domu 0.08 W/m2 xK to duża różnica. A kupno instalacji pv do donów nieizolowanych - to już wyzwanie.

Osobiście radzę pisać Panu o własnych doświadczeniach, będzie rozsądniej i uczciwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Pan te głupoty łyka! I tak się Pan zapewne przekona, ze miałem racje, tak jak z izolacja, wentylacją czy ogrzewaniem. My robimy to codziennie od ponad 20 lat. Jak Pan myśli, dlaczego oszukują w oświadczeniach i płacą za fałszywe "badania" opinie?

Nieważne i tak zrezygnowaliśmy z gwc - na rzecz efektywniejszych i bardziej sterowalnych oraz tańszych ppci.

 

Widzisz ... z tobą jest taki problem, że stosujesz wycieczki osobiste, a argumentów merytorycznych zero. Gdybyś pierwsze zdanie zamienił na jakieś uzasadniające swoje tezy, a nie "bo robię to od 20 lat i macie mnie słuchać", to może byśmy pogadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...