Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...Zauważyłem. Poczekamy, zobaczymy... nie jestem adwokatem TB więc mnie tak nie wypytuj;)
Nie jesteś. :) No może troszkę. On nie odpowie. Kiedyś zamieścił takie zdjęcie jako dowód na to ile daje się pod podłogę domu:

road_3.jpg

 

To nic więcej jak podbudowa drogi. Jakoś pominął milczeniem śmiech powszechny. On do tego przywykł. Myślę, że bardzo dziwi się jak ktoś go poważnie traktuje choć oczywiście nie pokazuje tego..

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - jeśli można dać EPS, to się daje EPS bo tańszy - 8 merytorycznych stron.

Wystarczy zrobić dom szkieletowy i zawsze można.

Dom szkieletowy nie ma wewnątrz zewnątrz, więc nie ma problemu izolacji wewnętrznej.

Czyli należy budować domy szkieletowe?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e0/Greensburg_kansas_tornado.jpg

http://i.huffpost.com/gen/1149522/thumbs/o-OKLAHOMA-TORNADO-PHOTOS-facebook.jpg

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]247332[/ATTACH] no jeszcze przydało by się nie naciągać faktów.

30cm widzę tam ma ściana nie izolacja. Ale jest progres .. zaczynasz Tomku coś podawać .. ale

W drugim skrzydle jest trochę grubsza, a poza tym jest opisana jako 30cm.

Pytanie tylko, po co taka gruba izolacja, skoro tuż obok są potężne mostki cieplne, niezaizolowana klatka schodowa, zapewne stropy żelbetowe z wieńcami.

Sztuka dla sztuki ?

Dużo lepszy efekt można by uzyskać dając 15cm izolacji, ale od zewnątrz.

Fakt, że w latach 90-91 były w Polsce dopiero pierwsze próby ocieplania metodą lekką mokrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na taką historię:

Był TB w Szwecji w latach 80-tych na poziomkach i widział jak tam szef dom budował. Spodobało się chłopu, bo to ciepłe domki są i chciał takie w Polsce budować. Zmiarkował, że szkieletorów Polacy nie chcą, bo to staroświeckie domy drewniane - płoną, gniją i wiatr tym narabia, więc nowoczesnym rodakom zaczął izolację jak w Szwecji od środka montować, tylko w domach murowanych. Tak Panie w Szwecji robią - będzie Pan zadowolony!

Potem usłyszał, że to błąd, ale zapiera się, że jest dobrze - nawet mostki termiczne nie przeszkadzają, tylko trzeba pół metra styro w podłogę napchać i kable wpierdzielić, żeby szybko nagrzać łazienkę, jak się chce kąpać - bo inaczej by za drogo wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk ,że sprawa jest całkiem nówka. Zero wiedzy i doświadczeń . Grunt to źródło potężnej ilości niskotemperaturowego ciepła. Przy odrobinie wyobraźni i chęci,to potencjalna możliwość ,,przeniesienia " domu o kilkaset kilometrów na południe. Tyle że tej wyobraźni ociupinę trzeba mieć . Ty masz wiarę w produkty ze sklepu Szanownego TB. I dobrze. Walczyć z tym nie mam zamiaru.Twój wybór .Zresztą z wyborów jesteś znany jako niedościgniony propagator schładznia gruntu pod chałupą i napędzania PC wentylacją kanalizy.

A że sprawa niskotemperaturowego ciepła gruntu jest poważna i przyszłościowa ,to twój ,wybacz ,,wniosek " o permanentnego bana dla tej idei jest jedynie dowodem.

Załóżmy,że nie jestem kłamcą,oszustem,mitomanem ,i że mam te nieszczęsne 18oC w nawiewanym powietrzu. Załóżmy że GMC niskotemperaturowe działa,RSś również. Co wtedy? Mamy problem. Bo na ki ....j rekuperator? Na ki ...j 40cm izolacji pod posadzką?

Ponieważ merkawa nie podniósł rękawicy i na zaproszenie w następną zimę nie zareagował ,to może kto inny z tego forum ,zaszczyci progi? Zaproszenie nie dotyczy ciebie z powodów oczywistych .Chałupę z zawiści podpalisz albo co gorszego .

Panowie forumowicze. Zapraszam z całego serca z aparaturą pomiarową zimą. Jak kto nie ma ,mam swoją ,choć pewnie lipna.

 

ps. Gwoli strat przez 18cm styropianu i potencjalnej temp. posadzki . Rurki są oprócz strefy brzegowej przy południowych oknach i w łazienkach ,co 15-20cm.

Niech kto doradzi jak zrobić aby 50 -60mm posadzka anhydrytowa miała średnią temp. 30 oC. Ot wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę wywijanie bo o kompy chodzi, XT mało kto na oczy widział a na tym i tak ACADa używać nie szło wiec co z tego, że w stanach mieli soft?

Z tego co pamiętam, to używałem wtedy AutoCADa (ok. 1990 r.) wykorzystując symulator koprocesora. Działało to tragicznie, ale działało ;). Później (1994 r.) dokupiłem koprocesor i działało to już dużo znośniej, chociaż i tak opcje ukrywania linii na modelu przestrzennym trwały kilka godzin :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mostki ??? Dla TB propagatora izolacji od wewnątrz z definicji jest ona ciągła ( tak mi odpowiedział na pytanie jak on sobie wyobraża zaizolowanie schodów betonowych czy stropów ) .:lol2:
Nigdy nie spotkałem by ktoś izolując dom zostawiał mostki termiczne - może Pan pokazać takiego projektanta co to robi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że ta technologia robi wrażenie : http://www.youtube.com/watch?v=MiBfp48IDIc .

Takich maili jest coraz więcej

Witam,

 

Bardzo proszę o kalkulację wykonania wentylacji mchanicznej dla domu jednorodzinnego (załączniki pdf). Jesli jest taka możliwość, proszę o skalkulowanie także opcji z robocizną. Dom położony koło Krakowa.

Budynek ma około 190m2 powierzchni, będzie wybudowany w technologi STEICO (belka dwuteowa) ściana zewnętrzna izolacja 40 cm wełny drzewnej, dach 40cm, płyta fundamentowa izolowana 40 cm styropianu.

Garaż i oszklona weranda od strony zachodniej na osobnej płycie i nieogrzewana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem by ktoś izolując dom zostawiał mostki termiczne - może Pan pokazać takiego projektanta co to robi?
Najpierw musiałby się Pan dowiedzieć co to są mostki termiczne. Na razie z tego co widzę takiej wiedzy Pan nie posiada.

[ATTACH=CONFIG]247329[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]247330[/ATTACH] Rzutów z "epoki przedkomputerowej" z 30 cm izolacją od wewnątrz jakoś nikt nie skomentował... moze dlatego, ze to rok 1990-91!

Na tych rysunkach mostków termicznych jest mnóstwo, ale ... Pan ich nie widzi :(.

Edytowane przez HenoK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...