Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

ps. Gwoli strat przez 18cm styropianu i potencjalnej temp. posadzki . Rurki są oprócz strefy brzegowej przy południowych oknach i w łazienkach ,co 15-20cm.

Niech kto doradzi jak zrobić aby 50 -60mm posadzka anhydrytowa miała średnią temp. 30 oC. Ot wyzwanie.

Zamiast rurek, mata 160W/m2 i czujnik w podłodze. Lub jak to łazienka - grzejnik łazienkowy grzejący podłogę i powietrze na czas kąpieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najpierw musiałby się Pan dowiedzieć co to są mostki termiczne. Na razie z tego co widzę takiej wiedzy Pan nie posiada.

 

Na tych rysunkach mostków termicznych jest mnóstwo, ale ... Pan ich nie widzi :(.

Nie! A Pan widzi takie np. elementy na takim rysunku jak:

strop izolacja.jpg

A może strop jest ze zbrojonego styropianu powleczonego betonem

strop izolowany.jpg

Albo coś takiego:

Img_0901 (1).jpg

strop izolacja.jpg

strop izolowany.jpg

Img_0901 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! A Pan widzi takie np. elementy na takim rysunku jak:

[ATTACH=CONFIG]247538[/ATTACH]

A może strop jest ze zbrojonego styropianu powleczonego betonem

[ATTACH=CONFIG]247539[/ATTACH]

Albo coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]247540[/ATTACH]

Na pierwszym i drugim zdjęciu oprócz elementów, które tu widać przychodzi żelbetowy wieniec, który jest potężnym mostkiem cieplnym.

Na trzecim jest już lepiej, ale niektórzy (przypieczeni wiosennym słoneczkiem) doszukają się na nim mostków cieplnych przez elementy stalowe.

Natomiast mostki są : przy oknach, przy połączeniach ścian zewnętrznych z wewnętrznymi, przy klatce schodowej, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby były mostki, nie byłoby izolacji. Dlatego, gdy projektant chce ocieplać od zewnątrz - daje styropian pod ławę.

Skomentowałem ten konkretny przypadek :

[ATTACH=CONFIG]247329[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]247330[/ATTACH] Rzutów z "epoki przedkomputerowej" z 30 cm izolacją od wewnątrz jakoś nikt nie skomentował... moze dlatego, ze to rok 1990-91!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komputerów były na przykład Silicon Graphics i można było na tym cuda robić. Fakt, że "trochę" drogo.

Z Autocadów była w 1990 roku już chyba 10-ta wersja. PC-ty też były dodstępne. Też drogie, ale już w wyobrażalnych pieniądzach. Inna sprawa, że w 1990 mało kto na tym w Polsce pracował. AutoCAD stał się powszechny kilka lat później (~1995 tak myślę).

 

Varme - co do narabiania przez wiatr szkieletorami, to popatrz tutaj:

https://www.google.pl/search?q=tornado+house&client=firefox-a&hs=cDg&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=pOQeU7nNCKaS4ASAtYCoBQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1536&bih=719

 

I na mapę zagrożenia tornadowego:

http://i.wp.pl/a/f/png/31801/esslorg.png

 

Szwecja jest bardzo bezpieczna w porównaniu do Polski. O gniciu i łatwopalności domów drewnianych nawet szkoda gadać, bo to sprawy oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu ja pamiętam z jakiś targów z 1994 roku taki Silicon Graphics kanciasty. Do tego była podłączona kamera i ogroooomny monitor. Na mnie robiło to naprawdę spore wrażenie, podobnie jak chełm 3D i gra DESCENT na następnym stoisku, a miałem wtedy 11 lat. Więcej nie pamiętam. Rok później na tych targach była Daewoo Nexia, która ojcu strasznie się podobała, ale ostatecznie nie kupił. Aaa... jak zapytałem ile ten SGI kosztował, to usłyszałem "DWA MILIARDY". Ten O2 wszedł później, ale to kosztowało chyba z 5 lat pracy. U mojego ojca w 1998 widziałem jak na tym formy wtryskowe na Unigraphicsie rysowali. Stare, piękne czasy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varme ja nie mówię o statystykach, tylko o zdrowym rozsądku i niechęci Polaków tym rozsądkiem spowodowanym. Polak chce mieć dom konkretny (nomen omen), co się nie spali, nie zgnije i dzieciom zostanie.

Coraz to wprawdzie bardziej ustępuje chęci posiadania po prostu ciepłego i wygodnego domku, ale ciągle w głowie nie mieści się większości dom z paździerzy na zaledwie kilkadziesiąt lat. Jak ktoś się wychowywał w drewniaku, to chce najczęściej do murowanego. Inna sprawa, że te drewniaki na ogół były w opłakanym stanie.

Co do powodzi, to faktycznie drewnianym nie straszna...

Czy ja bezkrytycznie neguję konstrukcje drewniane? Moja ciotka z kuzynami w takiej mieszka i jest tam cieplutko. Stary dom, chyba z lat 50-tych, z bali, docieplony wełną i obity OSB. Ale tornado robi z takiego domku wysypisko śmieci, a z murowanego dom bez dachu. Taka sytuacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce praktycznie szkieletowych nie ma, więc lecą murowane - z domu murowanego zostaje dom murowany bez dachu. Oprócz tego lecą drewniane stodoły, drewniane płoty, drewniane drzewa, ale murowane mury jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności najczęściej się ostają. Spisek ciepłowników, nie ma co!

 

A pan pisze o tych murach, jakby nie były potrzebne:

 

Folia, wełna, płyta GK, to jest ściana dla człowieka,

Styro, wełna, stelaż mały i już sufit mamy cały,

Styropianu metra pół na podłogi połóż dół,

Teraz odpal kilowaty i już poczuj się bogaty!

 

Twórczość jeszcze nigdy nie byłą tak radosna! :D

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi?

Szwecja jest zimna i bardzo bogata (inna sprawa skąd to bogactwo, skoro tam tylko skały i nieurodzaj), więc buduje się domy ciepłe i komfortowe.

Polska jest umiarkowana i biedna, więc buduje się domy umiarkowane, tanie, a jak przy tym są komfortowe to dobrze.

Niemcy są umiarkowane i bogate, wiec buduje się domy umiarkowane, komfortowe, a jak przy tym są tanie to całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w Ameryce robota wygląda tak: przyjeżdża ekipa, wypakowuje specjalistyczny sprzęt, robi szybko swoje i jedzie dalej. Ma być szybko, bo pracownik drogi. Stąd pomysł na program TV, gdzie dom buduje się w tydzień.

W Polsce często dom inwestor buduje sam, albo korzystając z jakiś pijackich ekip, nie zależy mu tak bardzo na czasie bo i tak nie ma kasy, bo boi się kredytu, więc może dołożyć taniej roboty do tanich materiałów. W USA i na zachodzie kupuje się materiały drogie, bo roboty z tym mało i całość stosunkowo tanio wychodzi. Do tego koszt działki na zachodzie to znacznie większy procent kosztów inwestycji niż w Polsce. U Angli ceny materiałów są podobne do cen w Polsce (część taniej, część drożej), ale dom wychodzi 250.000 funtów a nie złotych. Zarabia wykonawca, zarabia projektant, zarabiają usługodawcy, więc im mniej tych usług, tym taniej. Wiadomo przecież, że Polacy się nie cenią - bo nie są tego nauczeni i na razie nie potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne! To własne? Jak tak to kolego... marnujesz się;)

 

:oops: Poczułem się jak komplementowana już-nie-dziewica - to był mój pierwszy raz.

 

Tak czy inaczej...

Nie boisz sie drewnianych konstrukcji pietra i dachu?

:D

 

Piętra miał nie będę. Na poddaszu nie ma źródła ognia.

Metalowa więźba? Jak konstrukcja WTC? A może beton jak w bunkrze?

 

Pozar, gnicie, termity, tornada...

Dlaczego nie buduje sie umiarkowanych 100% betonowych....

A jak pozar sie zacznie od drewnianego okna?

 

:D

 

No właśnie:

Porzuć domek swój rodaku i do bunkra w mig się pakuj!

To jest dom umiarkowany - bądź rozsądny, olej stany!

Ciepły grunt jest niebywale - nydar wie to doskonale,

Zrobić możesz RSŚ - 3 prysznice dziennie bierz!

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryka to akurat kraj, gdzie ludzie średnio 10x w życiu zmieniają miejsce zamieszkania. Dlatego tam dom musi być przede wszystkim szybko wybudowany. Poza tym, domy na rynku wtórnym (szkieleciory) kosztują grosze choć murowańce to majątek.

 

Właśnie szybko! jak uszkodzi się murowany (mury) widać po naszych Tornadzikach uszkodzenia murowanych a co dopiero tam.

Lepiej następny szybko zrobic szkieletowy aby mieć gdzie mieszkać a murowańce pieścić jak pasjonaci pieszczą u nas stare samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi?

Szwecja jest zimna i bardzo bogata (inna sprawa skąd to bogactwo, skoro tam tylko skały i nieurodzaj), więc buduje się domy ciepłe i komfortowe.

Polska jest umiarkowana i biedna, więc buduje się domy umiarkowane, tanie, a jak przy tym są komfortowe to dobrze.

Niemcy są umiarkowane i bogate, wiec buduje się domy umiarkowane, komfortowe, a jak przy tym są tanie to całkiem spoko.

Z tym, ze domy 0-20kWh/m2 są tańsze od tych 60-100! jak to się ma do powyższego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...