Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fotka z FM ,prefabrykat to to nie jest na pewno. Co wy na to?

[ATTACH=CONFIG]247711[/ATTACH]

 

W Nor w ten sposób chyba z 70-80% Sandefjord jest zbudowana -, większość domów tam ma w okolicy lub ponad 100lat i stoją, a że pizga wszystkimi porami - to inna sprawa, nie każdy jednak

 

Ale już i tam sie poprawia, technologie doszły do takich małych miasteczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chciałbym już coś robić, ale nie chcą dziady bez pozwolenia na budowę kredytu nawet rozpatrzyć. Trzeba poczekać jeszcze z miesiąc. W tym czasie sobie chyba mogę tylko blaszaka przywieźć, bo robienie wykopów to później woda do wypompowania, skręcone zbrojenie wyniosą, a lać betonu mi nie można. Leżym!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Porzuć domek swój rodaku i do bunkra w mig się pakuj!

To jest dom umiarkowany - bądź rozsądny, olej stany!

Ciepły grunt jest niebywale - nydar wie to doskonale,

Zrobić możesz RSŚ - 3 prysznice dziennie bierz!,,

 

 

Potencjał w tobie drzemie.

Ponoć jesteśmy w europejskim ogonie zużywających mydło:D.

Za komuny standardem była kąpiel raz w tygodniu ale tradycja się chyba nie przyjęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot cały nydar wynalazca odkrywający koło i specjalista od wyważania otwartych drzwi - jak czegoś nie rozumiesz i nagle wpadniesz na to, to wcale nie oznacza, że do tej pory tego nie było.

Idea pompy ciepła znana od 200 lat a w 1912 opatentowano gruntówkę.

 

 

 

Nie trzęś dupą, ja nie z tych co donoszą a ten ban, nie udawaj, że nie rozumiesz, to tylko za ciągłe mataczenie, kłamstwa i oszustwa zwłaszcza nieświadomych użytkowników.

 

 

 

Podstawy logiki nie pozwalają budować wniosków na kłamliwych założeniach dlatego nie martw się o zdrowy rozwój m.in. rekuperatorów i izolacji.

 

 

 

Wiem, proponowałem to dawno w temacie wentylacji ale się przestraszyłeś. Klika prostych pomiarów i wszystko w gruzach nie tylko na forum.

 

 

 

Akurat tego co piszesz nie robię ale co ma napisać mitoman...

 

No fakt błotem nie obrzucasz. To co piszesz musi być opacznie odbieram.

Tyle,że nie musisz tupać nóżkami .Nie o gruntowych pompach ciepła mówimy a o podgrzewaniu piachu pod domem, co powszechne nie jest.

I choć byś nie wiem jak się wściekał,to przyszłością domów energooszczędnych jest odzyskanie wszystkich odpadów energetycznych domu , odzysk tego co daje grunt i tylko jedno urządzenie dla wszystkich potrzeb. Mała powietrzna PC:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak złożyłeś wniosek o PNB to teoretycznie dołu pod latrynkę kopać nie możesz to co tu mówić o fundamentach.

 

Teoretycznie masz rację. Sąsiad też teoretycznie nic zrobić nie może, a trzeci gość, który jest właścicielem nie sprzedanego kawałka ziemi może teoretycznie na nas donieść, albo poczekać aż mu ładnie działkę w wodę uzbroimy.

Tylko jak zrobię teraz, to mi potem kasy braknie i dupa z tyłu. Poczekam na to pozwolenie, bo muszę kredyt odpalić. Trudno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nor w ten sposób chyba z 70-80% Sandefjord jest zbudowana -, większość domów tam ma w okolicy lub ponad 100lat i stoją, a że pizga wszystkimi porami - to inna sprawa, nie każdy jednak

 

Ale już i tam sie poprawia, technologie doszły do takich małych miasteczek

 

Widzisz jak posadowiona jest płatew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już lepiej. Prawie merytorycznie nawet.

Myć i kąpać się należy choćby coby wstydu w statystykach nie było. Pralka rzecz wygodna bo do rowu z wodą daleko.Zmywarka to powoli standard. No nie da rady by ścieki nie byłe ciepłe.A jak są to grzech je do kanalizy spuszczać bez odzysku.

Nie udało się podgrzać gruntu do wysokich temperatur bez specjalnych zabiegów i ten stan do wiosny utrzymać. Ale 14oC na metrze i 16oC pod chudziakiem już tak. A to dla części potrzeb energetycznych domu w sam raz.

Nie wiem czy masz małe czy gigantyczne straty, ale z moich małą PC bym dał radę nakarmić dla wszystkich potrzeb. Wiesz,ścieki, zużyte powietrze, do tego grunt grzany letnim słońcem .

Twierdzisz,że gigantyczne straty. Nie wiem jak mają inni,ale 75m3/h powietrza to nie gigantyczna strata,mniej dla trzech osób się nie da. Wody 7m3/m-c,mniej dla trzech osób moim zdaniem się nie da.A przez 18cm izolacji w posadzce idzie tyle ile styro pozwoli,bo rozumiem,że zastrzeżeń do 30cm w ścianie i 54cm w dachu oraz trzyszybowych okien nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że ten program uwzględnił szalony pomysł podgrzewania piachu pod domem i jest w stanie przewidzieć tego konsekwencje?

Proszę cię od dawna abyś podał ile tej energii ucieka mi przez 18cm izolacji w posadzce przy gradiencie 5-6oC .A niech tam załóż nawet 10oC dla 140m2 i lambdy 0,035. Coś kluczysz i uciekasz od tego . Myślisz że wyjdzie gigantyczna ilość? Bądź facetem ,podaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle tchórzysz i wolisz nabazgrać ,,gigantyczne straty" . Dane masz. 14 x 10m .Grubość znasz. Temp. średnia pod posadzką do 2m od ścian fundamentowych ,16oC . W strefie brzegowej 2m przyjmij 12oC(mimo,że to przy fundamencie na 70cm od chudziaka).Daje ci fory. Wyjdzie gorzej ,dla ciebie lepiej.

 

A nie sądzisz geniuszu,że zeszłej zimy ,ostrej w końcu, RSŚ by zamarzł,dyby nie ciągła, mocno plusowa temp. powietrza do niego wlatującego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie bo np. drewno konstrukcyjne w Szwecji tańsze a jak technologia popularna to i inne materiały mogą być w konkurencyjnych cenach.

Dlatego w każdym miejscu świata buduje się przede wszystkim z takich materiałów, które najłatwiej i najtaniej w nich pozyskać.

Nie wiem jak jest w Szwecji ale pewnie podobnie jak w USA . Jest tam cały przemysł nastawiony na produkcje półfabrykatów dla budownictwa. Elementy są znormalizowane, do kupienia w każdym składzie takim jak np Home Depot. Technologie pozwalające oszczędzać drewno tj wykorzystujące dosłownie wszystko łącznie z wiórami są normą. Ceny masowo produkowanych elementów są w związku z tym niskie. W Polsce niestety to cały czas rzeźba od podstaw. tarcica - suszarnia - obróbka i dom powstaje. To cały czas produkcja jednostkowa a więc stosunkowo droga. Nie widać by miało się to zmienić, tym bardziej, że szkieletory to niewielki procent budowanych domów, co jest również wynikiem ich stosunkowo wysokiej ceny. O tanich domach na jedno pokolenie możemy na razie pomarzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno konstrukcyjne wraz z poszyciem osb w PL wyjdzie praktycznie tyle samo co mur z ceramiki, chodzi o materiał bez roboty:)
Kiedyś liczyliśmy ile kosztuje zrobienie m2 ściany w różnych technologiach i wyszło na to, że różnice są pomijalnie małe, w stosunku do całkowitych kosztów budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie rozważania stropodachu do swojej koncepcji - czy to ma być ocieplenie na czy pod krokwiowe. Bardziej podoba mi się na i drewniany sufit ale znaleźć u nas ładne heblowane, klejone drewno to cud nie mówiąc o cenach. Dlatego rozważam Niemcy - wybór duży, ceny porównywalne jak nie niższe a i daleko nie mam.

Niestety u nas drewniane konstrukcje mało popularne stąd wybór kiepski a ceny nie zachwycają.

Może lepiej oddzielić funkcję konstrukcyjną od dekoracyjnej? Niby-belki na upartego zrobisz z cienkiej sklejki a jak się postarasz to nie da się tego odróżnić (poza spękaniami) od litego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, belka kalenicowa, wysoka, z klejonego drewna bo innej się nie da, jest bardzo ładnym elementem dekoracyjnym. Po co zatem na to kłaść kostropate krokwie i je obijać? Wyjdzie dłużej, drożej i gorzej - obijane słupy, belki, krokwie itp. nie wyglądają niestety najlepiej.

 

belka kalenicowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...