Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

To nie tak, belka kalenicowa, wysoka, z klejonego drewna bo innej się nie da, jest bardzo ładnym elementem dekoracyjnym. Po co zatem na to kłaść kostropate krokwie i je obijać? Wyjdzie dłużej, drożej i gorzej - obijane słupy, belki, krokwie itp. nie wyglądają niestety najlepiej.
:) Można zrobić to ładnie, kwestia wprawy. Masz mieć stropodach i masz kalenicę? Krokwie? Stropodach, jak już to najszybciej i najtaniej z dźwigarów deskowych ale raczej oglądać tego nie będziesz chciał. :)

Klejone elementy możesz zamówić tu np: http://konsbud.com/

Widziałem ich wyroby, złego słowa nie mogę powiedzieć. Co do cen to się nie wypowiadam ale tanie to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie koniecznie bo np. drewno konstrukcyjne w Szwecji tańsze a jak technologia popularna to i inne materiały mogą być w konkurencyjnych cenach.

Dlatego w każdym miejscu świata buduje się przede wszystkim z takich materiałów, które najłatwiej i najtaniej w nich pozyskać.

Prefabrykowane ściany z formatyzownego styropianu w panelach drewnianych, są bardzo solidne i maja 0.08W/m2 xK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płatew kalenicowa - różnie ją zwą; o taką konstr. chodzi, na niej krokwie i koniec:

 

http://www.forum.martel.pl/files/thumbs/t_murlata_w_murze_522.jpg

 

 

 

Właśnie dlatego chcę taki bardziej do oglądania i niski przy dłuższych ścianach (~2m). Jak znajdę w necie to pokażę fotki bo widziałem takie - bardzo przytulne domki.

 

Chyba odbiegasz nieco od mały, ekonomiczny i tanio?

 

...jak zrobisz szczelną paroizolację, miałeś coś takiego w planie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płatew kalenicowa - różnie ją zwą; o taką konstr. chodzi, na niej krokwie i koniec:

 

http://www.forum.martel.pl/files/thumbs/t_murlata_w_murze_522.jpg

 

 

 

Właśnie dlatego chcę taki bardziej do oglądania i niski przy dłuższych ścianach (~2m). Jak znajdę w necie to pokażę fotki bo widziałem takie - bardzo przytulne domki.

Stropodach. :) Jak chcesz to ocieplić od góry? Na czym będzie poszycie dachu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pudełeczko to tylko aby pokazać mniej więcej konst. stropodachu, nic więcej:)

 

 

 

Izolacja wewnątrz dochodzi do deskowania stropodachu. Paroizolacja wewnątrz między ociepleniem a GK, nienaruszona, wywinięta u góry do zewnątrz na izolację styropinową, przyciśnięta deskowaniem. Paroizolacja dachu na deskowaniu.

 

Więc na czy pod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pudełeczko to tylko aby pokazać mniej więcej konst. stropodachu, nic więcej:)

 

 

 

Izolacja wewnątrz dochodzi do deskowania stropodachu. Paroizolacja wewnątrz między ociepleniem a GK, nienaruszona, wywinięta u góry do zewnątrz na izolację styropinową, przyciśnięta deskowaniem. Paroizolacja dachu na deskowaniu.

To nie jest stropodach. Możesz to jakoś narysować? Chodzi o warstwy. Nie bardzo rozumiem gdzie mają być widoczne elementy więźby. Każda ścianka wewnętrzna będzie ciągnięta do dachu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyski... Do tej pory zyski z oświetlenia itp stanowiły wyzwanie dla sterowników ogrzewania w domach 0-20 kWh/m2 - oświetlenie ledowe było drogie i mało komfortowe. Powszechność, tego typu oświetlenia - spowodowała dopracowanie koloru światła i lecące w dół ceny. 10 zł za żarówkę ze światłem koloru wolframowej o mocy 3.5W czy 20 zł za 10W ( świeci jak 100-tka) to ceny sensowne. Ułatwi to sterowanie ogrzewaniem i chłodzenie latem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja LED w barwie ciepłej stosuje jako klimatyczne światło, rzucane z góry, w odległości ~25cm od ściany. Wygląda to dobrze, ale to tylko klimat - do tego najniższa dostępna moc.

Jako główne oświetlenie wydaje mi się niespecjalne - u wujka takie są zamontowane i światło jest jakieś takie... słabe - ciemno jak w norze. Może są jakies mocniejsze, ale tego trzeba dać sporo - jedna ledówka nie oświetli raczej pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już mniej więcej wiemy jakie fundamenty. Albo płyta z pionową izolacją na jakieś 100cm ,coby ciepło pod, zatrzymać ,albo tradycyjne z izolacją na ścianach fundamentowych . Dla hardkorowców ze 100mb. pexa do podgrzania gruntu i 20cm styro ,a dla tradycjonalistów z 30-40cm ,coby chłód powstrzymać.

Pogadajmy w takim razie o ścianach. Z czego i dlaczego oraz jak powstrzymać,lub spowolnić przenikanie pary wodnej na zewnątrz.

Zakładam że dom aspirujący do energooszczędnego to wilgotność zimą max. 45%,ale nie mniej jak 40%,no bo ma być komfortowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już mniej więcej wiemy jakie fundamenty. Albo płyta z pionową izolacją na jakieś 100cm ,coby ciepło pod, zatrzymać ,albo tradycyjne z izolacją na ścianach fundamentowych . Dla hardkorowców ze 100mb. pexa do podgrzania gruntu i 20cm styro ,a dla tradycjonalistów z 30-40cm ,coby chłód powstrzymać.

Pogadajmy w takim razie o ścianach. Z czego i dlaczego oraz jak powstrzymać,lub spowolnić przenikanie pary wodnej na zewnątrz.

Zakładam że dom aspirujący do energooszczędnego to wilgotność zimą max. 45%,ale nie mniej jak 40%,no bo ma być komfortowy.

W domach izolowanych nie ma "pexa"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...