Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... a także z wilgotnością . Wystarczy potrzeć na wykres Molliera.

 

 

Przytaczają wartości: 15,8 g/kg, które należy pomnożyć x 1,2 (1m3 powietrza waży ok. 1,2kg) i wtedy wartość wychodzi ok. 19g/m3 Takie stężenia występuje przy temp. 27oC i 75% wilgotności.

Zbijają tą wartość do 12,7g/kg x 1,2 = 15,24g/m3, czyli do załóżmy 24oC i 70% wilgotności. Aby zbić temp. i wilgotność do takiego poziomu nawiew z GWC musiałby być poniżej 18oC i 95% wilgotności. I to jest realne !

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z TB,że paroizolacja ma sens,bo nie jest prawdą,jak twierdzi choćby kszhu,żę wilgotna izolacja to dobra izolacja.

Co sądzicie o koncepcji paroizolacji na zewnątrz budynku murowanego ,zamiast od środka,bo od środka trudno a wręcz niewykonalne. No i z czego taka paroizolacja. Mam dwa typy. Pierwszy to przeterminowana farba paro nie przepuszczalna( u producentów można poszperać), drugi to nasączanie ściany szkłem wodnym ,zaprawionym bejcą wodorozcieńczalną,coby było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było gdzieś o tym na forum - bardzo dobre i przemyślane rozwiązanie. Patentem się nie przejmuj;)

I patrz, nawet dopuszczają pod budynkiem! Same nieuki? Czy nie czytali nydarowego bełkotu?;)

 

Ja tam nie wiem czy bełkot,ale w szkole uczyli,że jak coś przejmuje ciepło,to drugie coś musi oddać.No i tak sobie myślę,że jak w GWC pod budynkiem powietrze się podgrzewa ,to niechybnie kosztem temperatury gruntu.

W tym rozumieniu to rozwiązanie jest o kant rozbić,bo jest ewidentnym oszustwem.

ps. Patentami należy się przejmować ,tak jak nielegalnym ściąganiem utworów muzycznych . To jest zwykłe złodziejstwo . Nie pisz nigdy więcej o zacofaniu polskiego budownictwa w stosunku do zachodniego bo reprezentujesz inną moralność jak ta zachodnia.Tam prawo autorskie,to prawo autorskie.Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,TB napisał o ścianie prefabrykowanej z wkładem styropianowym - nie wiesz nawet jaka ściana, jakie parametry, jaki styropian a po swojemu mniemasz, że akustyka będzie podła. Na jakiej niby podstawie?"

 

Na podstawie że nie napisał jaki? Każdy czytający ten tekst,kol.adwokacie mógł założyć ,że chodzi o zwykły 15kg/m3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka o cenach drewna u nas i za zach. granicą.

Kupiłem sobie właśnie przy okazji trochę drewna na taras - daglezja, kąpana, deska 28x145x3000, obustronnie ryflowana, gładziutka, klasa A/A/B (A powierzchnia użytkowa, A/B spód): <23zł/m2 w Obi.

U nas w okolicy coś takiego w tej klasie najtaniej ~65zł - szok!

 

Za to, że Niemcy kupują u nas drewno, to dostają dopłaty w swoim kraju.

Dlatego oni mają taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Gdzie tak twierdzę oszuście? Przytocz a nie kłam!'' Otóż krętaczu zasugerowałeś, to z tego co pamiętam, a pamięć mam dobrą, Barthowi w kontekście GWC.

,Ale to i tak nie umywa się do cudów z rurą POZA budynkiem, w której w największe mrozy powietrze ogrzewa się do 5-6stC" No to odniosłem sukces,bo przyznajesz że GWC pod budynkiem sensu energetycznego nie ma.

,Robisz postępy.Gratuluję.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholernie to dziwne co piszesz ,bo w Polsce można kupić dobre ,nawet klejone drewno ,na dom . Trochę wysiłku a nie leźć do najbliższego składu .Może tobie coś się pomyliło .Ten zachwyt technologią i materiałami .Gdzie ty qrwa podatki płacisz?Blisko masz,przeprowadź się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód a nie bełkot poproszę! Choć niestety wiem, że będziesz dalej bełkotał bo nie przytoczysz bo po prostu nie ma czego.

 

 

 

To jest jest jedno z wielu twoich oszustw, do którego nie chcesz się przyznać a nie możesz udowodnić. Ale jak tak rozumiesz słowo "sukces" to podziwiam.

A o GWC pod budynkiem, przypomnę (to jest dowód!), wypowiadałeś się tak:

 

 

 

 

 

Oczywiście do dzisiaj nie wyjaśniłeś co miałeś na myśli, taki standard mitomana niestety - bełkotać aby bełkotać.

 

Myślę,że powinieneś zastosować skandynawski model chlania. Nie codziennie wieczorami. W wolne dni tylko .

Jak byś nie kombinował,to z moich wypowiedzi wynika,że GWC pod chałupą to koopa. W pierwszym cytacie z pytajnikiem,w ostatnim,że jednak poza fundamentem.:lol2:

Myli ci się U z lambdą,grubością i diabli wiedzą z czym jeszcze to i tego nie skumasz po co i dla czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy dwoje ile jeszcze ? Kszhu psuje mi się, pisze mi że normy nie ma na parametry materiałów budowlanych.

W głowie, mam sporo tych wartości i zapomniałem o numerze normy. Jest.

Przy izolacji 30cm od gruntu .. to że GWC siedzi pod domem nie ma znaczenia.

Ty Nydar znowu pompujesz w grunt masę energii, ale nie przyznasz się bo by Cię Kszhu zjadł.

Nie ma samodoskonalenia względzie, tylko ucieczki w narnię.

Jak jednego i drugiego cieszy podawanie danych tylko aby własne ego zapchać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie dość, że mitoman to jeszcze zaściankowy? Kolego, za niecałe 2 mies. minie 10 lat jak jesteśmy członkiem Unii Europejskiej więc może powoli zacznij wychylać się ze swojego ciemnogrodu a nie nacjonalizmy ujawniać!,,

 

 

I znowu coś ci się pieprzy w alkoholowym widzie ,bo inaczej nie wierzę że trzeźwy człowiek to pisze. Niemiec uważa,że jego produkty są najlepsze i je kupuje mimo że z polskich lasów,bo o tym nie wie. Polak wie że z polskich lasów niemiecki produkt ale woli kupić od Niemca. Doświadczenia pokoleń nieważne. Ważne żeby przed znajomymi zaszpanować,że więźba niemiecka.

A czy to nacjonalizm? Nie sądzę. Instynkt samozachowawczy podpowiada mi że należy wspierać krajową gospodarkę.

 

ps. W ogłupianiu,oszukiwaniu jesteś dla mnie niedoścignionym wzorem.

Zapamiętaj. Jak weźmiesz z czegoś 1 kalorię,to znaczy że to coś jedną kalorię utraciło.Chyba,żeś Salomonowy uczeń,co go przewyższył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Przy izolacji 30cm od gruntu .. to że GWC siedzi pod domem nie ma znaczenia. "

 

Myślę ze nie masz racji ,bo istotne jest to czy pod tą izolacją jest 5oC czy 10oC,czy 15oC. Tak samo jak ważne jest czy dom w Suwałkach z 15cm na ścianie czy we Wrocławiu z 15cm na ścianie.Niby grubość ta sama a warunki zewnętrzne jakby inne.Stawiam 5 zyla,że dom we Wrocławiu zużyje mniej energii.

Dobrej nocy.

 

 

 

 

 

 

podobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,TB napisał o ścianie prefabrykowanej z wkładem styropianowym - nie wiesz nawet jaka ściana, jakie parametry, jaki styropian a po swojemu mniemasz, że akustyka będzie podła. Na jakiej niby podstawie?"

 

Na podstawie że nie napisał jaki? Każdy czytający ten tekst,kol.adwokacie mógł założyć ,że chodzi o zwykły 15kg/m3 .

Jakby Pan czytał - to by znał opis ściany - 28 cm styropianu wewnątrz zbrojenie od wewnątrz paroizolacja, wełna i tynk

Jeżeli chodzi o akustykę - to ani styropian, ani wełna nie są tak dobre jak styropian i wełna.

Ściana ze styropianu nie jest wdzięczna przy układaniu instalacji. Poza tym chodzi o p.poż. ściany działowe też najlepiej wygłuszać wełną . Pisze Pan o akustyce a działowe ściany Pan wymurował czy wygłuszył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o koncepcji paroizolacji na zewnątrz budynku murowanego ,zamiast od środka,bo od środka trudno a wręcz niewykonalne.

Jak to??? Nie wykonalne - skoro konieczne. Przed przykołkowaniem wełny ( czy styropianu) na zewnątrz na ścianie mocowano żółtą paroizolację. Widziałem to wiele razy. Wełna bez paroizolacji to nie izolacja a styropian - to magazyn wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że stale pijesz do TB? Pokaż mi w takim razie ewent. nie poparte dowodami kłamstwa i oszustwa kol. TB. Tylko przytaczaj wprost co jest napisane a nie jak nydar, że niby pamięta, wydaje mu się itp. bo najczęściej są to albo zmyślenia albo niezrozumienie.
Żartujesz, nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak się robi jak się robi poprawnie ale niestety cała masa domów ocieplanych wełną nie ma paroizolacji miedzy nią a ścianą a o styropianie to już w ogóle nie ma co wspominać.
Brak wiedzy w temacie "izolacja termiczna" jest dość powszechny.

I sprecyzowałbym - ocieplenie domu to nie to samo co przyklejenie izolacji do ściany. Prostuję, to dlatego, że powszechnie jest to kojarzone jako jednoznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Byłeś kiedyś na jakiejś sprawie w sądzie albo chociaż widziałeś? Przedstawiasz dowody, niepodważalne, albo nie ma tematu. Winę trzeba udowodnić - to są podstawy naszego światopoglądu od czasów Rzymian.

Nie twierdzę, że TB ma w każdym przypadku rację bo nikt jej nie ma zawsze i też w różnych kwestiach się z TB nie zgadzam ale nie dostrzegam też żadnych niskich instynktów.

O jakim sądzie ty piszesz? Oszukuje i kłamie Brzęczkowski tu na forum, na innych również. Sugestia by inwestor zrobił sobie izolację od wewnątrz bo od zewnątrz nic nie daje jest oszustwem, niczym więcej.

prosiłem byś odniósł się do rewelacji Brzęczkowskiego ale robiłeś uniki:

Tu są jego kłamstwa tylko z początku tego tematu:

Cechą charakterystyczną domów izolowanych jest brak centralnego systemu ogrzewania - takie systemy nie są w stanie mało produkować i zapewnić komfort przy małych potrzebach.

 

Główne straty to

1- grunt

2-wentylacja

3-przepuszczalna przegroda "oddychająca" –

Największym źródłem strat jest grunt...

Od roku 1992 ( jak zacząłem współpracę z norwegami i szwedami zawsze spotykałem tam 30 cm od gruntu, a w ścianie nie spotykałem więcej.

Tu akurat kłamstwem jest, że rozpoczął współpracę.

Nie napisałęm, że nie można w Polsce 20 cm od gruntu - napisałem, że jeżeli Szanowny Pan da 20 cm od gruntu, to niezależnie od innych izolacji dom będzie nieizolowany. - czyli zużycie przekroczy 30kWh./m2 rocznie -

Same kłamstwa. jeżeli uważasz inaczej to napisz dlaczego, tylko nie pisz, że w twoim przypadku to...

Nie posądzam Brzęczkowskiego o oszustwa specjalne. Jest dla mnie nieukiem bez wykształcenia za to z wielkimi ambicjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...