Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Tak to działa tylko u ciebie. W twoim GWC temp. powietrza przeciąganego na każdym 10-metrowym ma zawsze deltaT=15oC ? Bo tylko wtedy możesz liczyć wielokrotność mocy chłodniczej jako krotność odcinka rury 10mb. Bzdura.

Nie rozumie Pan - liczę moc chłodniczą na podstawie wielkości strumienia ( ile m3/h ) i różnicy temperatur. Do tej mocy dobieram radiator. Tak to się robi - nie od du...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie rozumie Pan - liczę moc chłodniczą na podstawie wielkości strumienia ( ile m3/h ) i różnicy temperatur. Do tej mocy dobieram radiator. Tak to się robi - nie od du...

 

No właśnie w tym problem, że źle liczysz. Liczysz jak klimę, a to co innego, bo powietrze ma styk z powierzchnią wymiany przez kilkadziesiąt metrów.

 

Czyj dokument? TK? Już pisaliśmy, że oszukują.

 

Nie TK. NAPE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że źle liczysz. Liczysz jak klimę, a to co innego, bo powietrze ma styk z powierzchnią wymiany przez kilkadziesiąt metrów.

 

 

 

Nie TK. NAPE.

Co to jest NAPE? jakaś fundacja od wyrywania kasy, podszywająca się pod KAPE?

Pan zrobi nawet kilkaset gwc... się Pan przekona, że nie ma mowy o liczeniu bez wiedzy jak dany grunt odbiera i rozprasza ciepło. Stąd test gwc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest NAPE? jakaś fundacja od wyrywania kasy, podszywająca się pod KAPE?

Pan zrobi nawet kilkaset gwc... się Pan przekona, że nie ma mowy o liczeniu bez wiedzy jak dany grunt odbiera i rozprasza ciepło. Stąd test gwc.

 

W sumie co za różnica kto te obliczenia robi ? Jeśli chcesz podważać, to nie instytucję, tylko fizykę i wzory którymi się posługują. Gdzie zatem popełniają błąd ?

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłoszenko - zobacz jak sprytnie (foro z innego tematu) można sobie poradzić ze słońcem i myślę też, że ze zredukowaniem strat zwłaszcza w mrozy i nocą:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=213909&d=1379864386

 

No tak ... tylko wtedy, gdy masz miejsce na takie przesuwane "okiennice". Ja u siebie odłaniając jedno okno zasłoniłbym drugie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba ten projekcik "jamnika" który pokazałeś wcześniej, w nim jest mniej przeszkleń jak ścian więc można to ogarnąć czymś takim. Ten "jamniczek" rodzicom się podoba więc coś takiego chyba będzie.

 

Do tego "jamniczka" - jak go nazwałeś - OK, ale w pasywniaku z przeszkloną południową elewacją już nie bardzo.

Wracając jeszcze do "jamniczka" to pisałeś, że zbyt stromy dach. A ja uważam, że ta stromość powinna być zachowana - na panele PV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie co za różnica kto te obliczenia robi ? Jeśli chcesz podważać, to nie instytucję, tylko fizykę i wzory którymi się posługują. Gdzie zatem popełniają błąd ?
Pan coś z tej pisaniny rozumie? Gdzie błąd ? By liczyć trzeba znać możliwość rozpraszania ciepła przez grunt - zależy to od składu gruntu i zawilgocenia! To są tak różne wartości, że bez testu się nie obejdzie.

Szanowny Panie - przewymiarowany gwc będzie działał - tyle, że będą większe opory i koszty inwestycji.

Poza tym - widzę tam rurowy!!!

http://www.nape.pl/pl/galeria-gwc

Kolejna sprawa - to już prokurator powinien się tym zająć! Pan może Sobie zrobić na kanałach kanalizacyjnych wentylację, ale te kanały nie dopuścił PZH do celów wentylacyjnych - nie mogą wiec być polecane przez zarejestrowane w sądzie organizacje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wychodzi na to, że wystarczy notorycznie kłamać by znalazł się ktoś który powie "coś w tym jest"! Nie ma nic! Nie ma żadnych tez Brzęczkowskiego które potrafi udowodnić:

- minimum 30 cm styropianu od gruntu by dom zużywał do 30 kWh/m2 - idiotyzm!!!

- izolacja od zewnątrz nic nie daje - idiotyzm!!!

- EPS jest mocniejszy od XPS bo ten ostatni ma "bańki powietrza" a EPS nie - idiotyzm!!!

- przepływ laminarny generuje hałasy więc trzeba sprawić by był burzliwy bo taki hałasu nie generuje- idiotyzm!!!

- test szczelności domu robi się przed wybudowaniem - idiotyzm!!!

Popierajcie idiotyzmy, koledzy, popierajcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wychodzi na to, że wystarczy notorycznie kłamać by znalazł się ktoś który powie "coś w tym jest"! Nie ma nic! Nie ma żadnych tez Brzęczkowskiego które potrafi udowodnić:

- minimum 30 cm styropianu od gruntu by dom zużywał do 30 kWh/m2 - idiotyzm!!!

- izolacja od zewnątrz nic nie daje - idiotyzm!!!

- EPS jest mocniejszy od XPS bo ten ostatni ma "bańki powietrza" a EPS nie - idiotyzm!!!

- przepływ laminarny generuje hałasy więc trzeba sprawić by był burzliwy bo taki hałasu nie generuje- idiotyzm!!!

- test szczelności domu robi się przed wybudowaniem - idiotyzm!!!

Popierajcie idiotyzmy, koledzy, popierajcie!

 

No tak, jest kilka kwestii, gdzie TB mija sie z prawda, no trudno, ale jest tez kilka kwestii, ktore pokazaly, ze jednak racje ma, moze tyko czasem za bardzo koloryzuje:)

 

Klima moze brac 250-350 W to fakt, klima moze efektywniej grzac bezposrednio to fakt - sprawdzone na wlasnej skorze.

 

Co do przewymiarowania mocy kabli to jest to znacznie na wyrost, mysle ze 30% to max zeby w taniej sie miescic, nawet przy -20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miloszenko... Masz klime 770W ktora grzeje?

 

A kiedy masz 580W... A moze 1080W...

 

Bo wiesz ja mam taka.. 3.5kW wedlug danych producenta :D

 

No na to chwile to wiem ile bierze srednio na godzine, i raczej ciagnie caly czas w okolicy 770W, ale to glownie dlatego iz wlaczam ja na wyzsza temp, ktora przez godzine nie koniecznie moze osiagnac (klima chyba musi odczytac +2 w srodku zeby sie uspokoic).

 

Za jakis czas bede sprawdzal z automatu co minute, to sie wypowiem:)

 

Jesli zadam 20 stopni to pewnie spadnie, dzisiaj przy +15 brala 620W, zadane 24, ile mocy w danej chwili dostarcz to moge tylko szacowac, ale bedzie z tego 3,5-4 KW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy ją używasz? Albo inaczej - czy używałeś jak na zewnątrz było poniżej zera (u mnie co rano są przymrozki)? Czy tylko jak jest cieplej?

 

Chodzi od soboty, rano przy temp. -2/-3 juz chodzila, ale ze lecialem do pracy to nie sprawdzilem jaak temp. nawiewalo i ile pradu bralo.

 

W weekend bedzie nieco zimniej to popacze :)

 

Odpalamy ja rano zeby przy wstawaniu bylo cieplo a potem glownie jak zajdzie slonce, czasem wieczorem miedzy 21-23 zalezy ile w dzien slonce naladowalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to popatrz z ciekawości jak pracuje gdy jest co nie co poniżej zera, czy grzeje tak jakbyś tego chciał i ile prądu wtedy zużywa.

Mam u siebie miejsca (odpływy skroplin) do zamontowania dwóch takich ale, że nie potrzebuję wiele tej energii i mieszkanie mam zwarte to w jednym miejscu ~3kWh*~10h wystarczy mi na największe mrozy. Gdyby takie coś za ~3.000zł obniżyło mi rachunki z 1000zł do 500zł to w 6 lat się zwróci - godne zastanowienia i stąd ciekawy jestem realnych wyników.

 

Przydalby sie jakis znawca, ktory bylby w stanie doprecyzowac jaki konkretnie model da SCOP 3 i jest w stanie pracowac na min w trybie grzania. Moj ma taki tryb tylko dla chlodzenia..., bo chetnie uzywalbym klimy zeby chodzila dluzej i wiala ledwo ledwo, ale tam takich cudow nie ma, moze te modele za 7-8 tysi maja :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jest kilka kwestii, gdzie TB mija sie z prawda, no trudno, ale jest tez kilka kwestii, ktore pokazaly, ze jednak racje ma, moze tyko czasem za bardzo koloryzuje:)

...

No właśnie nie! Nic nowego nie wymyślił a do tego to co mogłoby stanowić jakąś wartość przekręca tak, że traci to sens. Napisz może gdzie ma rację. Przekonasz się, że w 99% nie można tak tego określić. jego wiedza jest nie tylko szczątkowa ale i wybiórcza. Uznaje to co mu pasuje, resztę ignoruje lub wręcz neguje. Poczytaj jego "dyskusje" z elektrykami. Boki można zrywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie! Nic nowego nie wymyślił a do tego to co mogłoby stanowić jakąś wartość przekręca tak, że traci to sens. Napisz może gdzie ma rację. Przekonasz się, że w 99% nie można tak tego określić. jego wiedza jest nie tylko szczątkowa ale i wybiórcza. Uznaje to co mu pasuje, resztę ignoruje lub wręcz neguje. Poczytaj jego "dyskusje" z elektrykami. Boki można zrywać.

 

Przypomnij sobie ile stron zeszlo i czasem nadal wielu nie wierzy ze jest klima co bierze 350W i moze miec SCOP 5...

 

Mojej do takiej daleko, ale dzisiaj przy +15 brala ok. 600 W dla zadanej 24 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan coś z tej pisaniny rozumie? Gdzie błąd ? By liczyć trzeba znać możliwość rozpraszania ciepła przez grunt - zależy to od składu gruntu i zawilgocenia! To są tak różne wartości, że bez testu się nie obejdzie.

Szanowny Panie - przewymiarowany gwc będzie działał - tyle, że będą większe opory i koszty inwestycji.

Poza tym - widzę tam rurowy!!!

 

Jakbyś zaglądnął choćby raz do dokumentu który w dyskusji przytaczam, to wiedziałbyś, że jest w obliczeniach przyjęte rozpraszanie energii w gruncie i to, że o rurowym tam piszą ...

Skoro tego nie wiesz, to po prostu gadasz, żeby gadać. Nie ważne o czym, ważne żeby negować wszystko co oponent pisze. Twoje "najmojsze" jak to jeden z kolegów pisze ;)

Mam nadzieję, że nie znajdą się klienci na GWC o długości 10mb, które to przy przepływie 100m3/h zbiją temperaturę 30oC do 15oC ...

 

Kolejna sprawa - to już prokurator powinien się tym zająć! Pan może Sobie zrobić na kanałach kanalizacyjnych wentylację, ale te kanały nie dopuścił PZH do celów wentylacyjnych - nie mogą wiec być polecane przez zarejestrowane w sądzie organizacje!!

 

Były robione badania PZH dotyczące niemożności stosowania takich rur do GWC rurowego ?

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...