Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Oj nieładnie nie wspierać kolegów ze sklerozą. Zdjęcia pamiętam, ale już parametrów nie. Pamiętam wiersz szkła piankowego piankowego ( chyba 10cm) na tradycyjnym fundamencie. Ale na pewno pod podłogą na gruncie nie było 30 cm styropianu. Sporo poszło chyba w strop. Ale już nie pamiętam. Niestety pamięć jest ulotna.

To napisz chociaż czy dom dalej jest tak stabilny w zużyciu energii na ogrzewanie.

Gdyby było 20 cm styro od gruntu - to dom zużywałby ponad 30kWh/m2 rocznie

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szanowny Panie j-j - gdyby Pan kupił projekt Swojego domu z taka izolacją jak jest - i firma położyłaby Panu ogrzewanie ( kable) i wentylację -

Czyli nic Pan przy domu nie robił i nie wymyślał!!!!

Nie słysząc wcześniej o FM - czy mając taki dom kupiony, gotowy - zaczął by Pan pisać na FM????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24-36 cm od gruntu

Dom jest 4 sezon bardzo stabilny, żadnych zmian w zakresie zużycia na cele dogrzewania.

Cały sezon stalą temp.

Zdaje się pierwszy sezon troszkę powyżej 15 bo 16 kWh/m2*rok, drugi 14,9, trzeci 12,2 a czwarty 15,1.

Każda z tych 4 zim była zimniejsza od średniej obliczeniowej u mnie na co projektowałem dom a ta ostatnia byłą najzimniejszą ze wszystkich.

W fundamencie jest szkło i mimo wszystko lekko je widać na termowizji. Bez szkła uważam miałbym powyżej 20 kWh/m2*rok ale o ile więcej nie wiem, myślę, że powyżej 30 to na bym nie doszedł.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chyba ma 30 cm ale nawet gdyby miał tylko 20 cm dalej by było poniżej 30 kWh/m2
Nie jest to prawdą - te 10cm różnicy - ( 30 a 20cm) przy 100m2 to 2000kWh - Byłby domem nieizolowanym -

Domów nieizolowanych jest więcej - więc taki z symboliczną izolacją 20 cm - zapewne Pan znajdzie!

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fundamencie jest szkło i mimo wszystko lekko je widać na termowizji. Bez szkła uważam miałbym powyżej 20 kWh/m2*rok ale o ile więcej nie wiem, myślę, że powyżej 30 to na bym nie doszedł.
Zapewniam Pana z praktyki, że ciepło nie ucieka proporcjonalnie do mostka termicznego.

Tak jest tylko w wyliczeniach. Nieszczelny termos się wyrzuca. A mostki termiczne są DYNAMICZNE, a nie statyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Pana z praktyki, że ciepło nie ucieka proporcjonalnie do mostka termicznego.

Tak jest tylko w wyliczeniach. Nieszczelny termos się wyrzuca. A mostki termiczne są DYNAMICZNE, a nie statyczne

 

Tyle to ja też wiem, jednak co w związku z tym?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt, odpuść. Dlaczego nie chcesz się zgodzić, że gdyby dom j-j miał 20 cm od gruntu, to by zużywał 100 kwh/m2? Moim zdaniem tak właśnie by było, więc nie mam o czym z TB dyskutować.

 

Tak masz rację, odpuszczam, szkoda robic jeszcze wiekszy bałagan w tym watku, skoro teraz jest ok 15 kW przy srednio 30, to przy 20 cm mogło by byc ok 20 kWh/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację, odpuszczam, szkoda robic jeszcze wiekszy bałagan w tym watku, skoro teraz jest ok 15 kW przy srednio 30, to przy 20 cm mogło by byc ok 20 kWh/m2.

Tak jest - nie potrzeba tu złych doradców zwalczających izolowanie domu.

Pan Sobie odpuści szkodzenie innym - izolacja to podstawa a podstawą izolacji jest zdecydowane odcięcie się od gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja też wiem, jednak co w związku z tym?

 

Pzdr

 

Ano to ze TB jest bajkopisarzem, marzycielem i fantastą, Ty to wczesniej wyliczałes, ale zapewne nie uwzględniłes wszystkich zastrzezeń TB, obliczyłes to co niepoliczalne, wg obliczen wybudowałes i cieszysz sie domem pasywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro już odpowiedziałeś, to co to znaczy? Tzn. gdzie i ile jest 24, a gdzie 36? Czy gdybyś budował jeszcze raz, to już na płycie z opaską, czy jeszcze cokolwiek Twoim zdaniem przemawia za fundamentami?

 

36 nad GWC pod drugą połową 24 cm.

 

asolt, wiesz ... TB czasem dobrze pisze tylko, że kiedy przesadza to urywa i pozostają jedynie gołe stwierdzenia.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny asolt - nauczy się nawet jak będzie niegrzeczny - Audyt jest po to, by ludzie izolowali domy. Jak ktoś liczy mostki termiczne, a nie je wyklucza - to jest szkodnikiem nie audytorem. Jak ktoś nie ma narzędzi - np. do sprawdzenia szczelności domu - to po co, się za audyt bierze?

Audytor powinien "zapalać czerwona lampkę" u inwestora, że architekt wpuścił inwestora w nieizolowany dom czyli tzw kanał!! Celem wprowadzenia charakterystyk energetycznych było otwarcie oczu inwestorowi a nie mydlenie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...