Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

To na pewno nie droga,moze jakas hala, hangar, magazyny, droga nie, skąd Tobie to przyszło do głowy.
Akurat Panie asolt - to droga i to nie w przenośni. http://www.epsindustry.org/other-applications/geofoam EPS i pod drogę się nadaje. Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Akurat Panie asolt - to droga i to nie w przenośni. http://www.epsindustry.org/other-applications/geofoam EPS i pod drogę się nadaje.

 

To powinno (powinno w zapisach prawa oznacza tyle co "musi", "jest wymagane")wynikac wyłacznie z obliczen wytrzymałosciowych, w przypadku dróg one są wykonywane, a nie z przekonania ze EPS nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aż tak, że to wizja TB, to bym nie przesadzał. To wizja pasywnych, u nas jeszcze nie popularna ale raczej słuszna. Naprawdę jesteśmy przynajmniej naście lat za "starą" UE a ja tam kilka lat przed swoją budową mieszkałem więc może mam inne spojrzenie.

Co do murowańców to da się robić takie i pasywne i nie widzę aby TB je negował a jedynie doradza jak je właściwie ocieplać.

I tu się róznimy w ocenie jakosci doradzania TB w dziedzinie ocieplen murowanców. TB chce przeniesc rozwiazania ze szkieletowców nie patrząc na sensownosc i efektywnosc tych rozwiązan. Murowaniec a w szczegolnosci piętrowy murowaniec jest trudniejszy do izoalcji od szkieletowca, ale TB tego pojąc nie moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię setki "pyknięć";)

 

 

Ale co za różnica względem wodnej podłogówki ?

Przy prądzie odpalasz te pykniecia o godz. 5:00 i kończysz o 6:00 tak, aby przynajmniej do 13:00 utrzymać zadaną temp.

To samo robisz wodną podłogówką, tylko 2 godziny wcześniej.

O godz. 14:00 znów odpalasz pyknięcia prądem i masz ciepło już od 15:00 i tak już zostawiasz do rana.

W podłogówce wodnej grzejesz od 13:00 - 15:00 i reakcję masz ok. 16:00-17:00. Moim zdaniem lepszy efekt niż przy kablach.

 

Jedyna zaleta kabli, to kwota instalacji.

 

Sypialnie.

 

Po co w ogóle ogrzewać sypialnie w pasywnym ? Ja u siebie nie robie.

 

 

W pełnym tego słowa znaczeniu tak a nie popierdółka. Ale to droższe rozwiązanie i nie koniecznie ekonomiczne w domu.

 

U mnie będzie właśnie ta "popierdółka". Ale chyba z mała różnicą - będę miał requ z wentylatorem na nawiewie centralnym oraz na wyciągu.

 

Nie wiem, zapytaj TB o wymiary, głębokość itd. Będziemy rozważać.

 

Po co pytać ? Potrafisz logicznie myśleć. Wystarczy popatrzyć na temperatury tegorocznej zimy i staje się jasne, że grunt pod 30cm izolacji posadzki nie mógł się wychłodzić do temp. 0oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było różnicy miedzy ogrzewaniem pośrednim a bezpośrednim w domach dobrze izolowanych - ci od ogrzewania pośredniego nie zwalczaliby tak zaciekle izolowania domów!!

 

Czy sterowanie pomieszczeniowe podłgowki z zródlem ciepła z modulowaną mocą jest nco czy tez nie, o ile jest mniejsza sprawnosc takiego systemu ? czym sie to rózni od ogrzewania kablowego i takiego samego sterowania (kable w wylewce, bo porównujemy porównywalne) Prosze podac wartosci procentowe, jezeli Pan ich nie zna to prosze to napisac wprost a nie krecic i zmieniac tematu. Znając róznice efektywnosci, sprawnosci moze ocenic tą rzekomą "zaciekłosc w zwalczaniu izolowania domów"

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ma być dom energooszczędny z zapędami na pasywny a wręcz zero energetyczny.

Mam w takim razie pytanie.Dlaczego z taką zajadłością zwalczane są pomysły typu,GWC. GMC,RSŚ,czy WW.

Wszystko co zakłóca spokój sprzedawców komercyjnych rozwiązań jest mieszane z błotem . Ciekawe. Ciekawe też jest czy aby piewcom energooszczędności chodzi o tą energooszczędność ,czy o kolejne metry sprzedanych kabelków.

 

Na logikę biorąc to chyba dobrze jak z darmowej energii słońca , czy odpadowej z domu,korzystać można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ma być dom energooszczędny z zapędami na pasywny a wręcz zero energetyczny.

Mam w takim razie pytanie.Dlaczego z taką zajadłością zwalczane są pomysły typu,GWC. GMC,RSŚ,czy WW.

Wszystko co zakłóca spokój sprzedawców komercyjnych rozwiązań jest mieszane z błotem . Ciekawe. Ciekawe też jest czy aby piewcom energooszczędności chodzi o tą energooszczędność ,czy o kolejne metry sprzedanych kabelków.

 

Na logikę biorąc to chyba dobrze jak z darmowej energii słońca , czy odpadowej z domu,korzystać można.

Nie są zwalczane... bo po co je zwalczać?. Nie nadają się te systemy do domów izolowanych. Albo brak im precyzyjnego sterowania albo wymagają zasobników czyli centralnego ogrzewania.

Jak Pan widzi jest odwrotnie, by centralne miało sens, by słabo sterowalne systemy mogły się sprawdzić musi być dom o dużych potrzebach ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było różnicy miedzy ogrzewaniem pośrednim a bezpośrednim w domach dobrze izolowanych - ci od ogrzewania pośredniego nie zwalczaliby tak zaciekle izolowania domów!!

 

Szanowny Pan pisze czasami rzeczy bardzo ciężkostrawne.

Mam wodną podłogówkę .Tylko że wodna a nie kabelkowa ,to dom nie może być pasywny?Myśli Pan,że kWh w kabelku jest cieplejsza od kWh w pexie? I że ustawienie podłogówki wodnej na temp. płyty 21-22oC przegrzeje dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są zwalczane... bo po co je zwalczać?. Nie nadają się te systemy do domów izolowanych. Albo brak im precyzyjnego sterowania albo wymagają zasobników czyli centralnego ogrzewania.

Jak Pan widzi jest odwrotnie, by centralne miało sens, by słabo sterowalne systemy mogły się sprawdzić musi być dom o dużych potrzebach ciepła.

 

A mi się wydaje,że są tak proste i tanie ,że raz nie da się ich sprzedawać , dwa nie będzie na nich marży 45%

Ciekawi mnie co Pan ma na myśli ,,system sterowalny" Co ma być sterowalne w domu pasywnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje,że są tak proste i tanie ,że raz nie da się ich sprzedawać , dwa nie będzie na nich marży 45%

Ciekawi mnie co Pan ma na myśli ,,system sterowalny" Co ma być sterowalne w domu pasywnym?

Fakt - kable są tak proste i tanie, że nawet z 45% nie zarabia się. A GWC - niestety tanie nie jest, poniżej 7000 zł materiał nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Pan pisze czasami rzeczy bardzo ciężkostrawne.

Mam wodną podłogówkę .Tylko że wodna a nie kabelkowa ,to dom nie może być pasywny?Myśli Pan,że kWh w kabelku jest cieplejsza od kWh w pexie? I że ustawienie podłogówki wodnej na temp. płyty 21-22oC przegrzeje dom?

Testowaliśmy wodne w domach izolowanych - drożej, więcej kWh i mniejszy komfort. Nie pomieszka się. Zapewniam Pana, że też bym wolał wodne podłogówkę sprzedawać, mimo wszystko jest bardziej skomplikowana od kabli, które każdy, ale to każdy może sobie w necie zamówić i rozłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki uniczek?:D

Co ma być sterowalne w domu pasywnym?

Przy małych potrzebach ciepła - precyzyjna automatyka w pokojach jest bardzo ważna. W domu np. 10kWh/m2 - ciepło z tv komputerów, czy słońca, to ogromny procent zapotrzebowania. Dlatego automatyka musi od razu reagować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu,ponawiam.Co ma być sterowalne w domach pasywnych?

Pan testował,ja się z tym bujam od trzech lat. W tym zima bardzo sroga 2012/2013 i tegoroczna zimo-wiosna.Zapewniam Pana że się pomieszka.Nastawiając podłogę na temp. 21-22oC ,nie przegrzeję domu. A mam do dyspozycji kilka źródeł zasilania.Bo i ,,nieopłacalny" kolektor, szyszki czy chrust w ,,nieopłacalnym" kominku czy wreszcie ,,opłacalną grzałkę 1,5kW w ,,nieopłacalnym" buforze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...