Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiste jest wtedy gdy mowi kto inny, a nie TB, gdyż on nie potrafi przedstawic róznych sposobów.
Im mniej potrzeba ciepła tym mniej jest sposobów. Jak będzie się Pan zajmował instalacjami w domach "jak w temacie" przekona się Pan jak zawężona jest lista rozwiązań ogrzewania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze TB przedstawia swoje wizje w sposób wręcz odpychający potencjalnego inwestora, wiem to bo moi klienci mówią mi to wprost. Intencje dobre ale sposób przekazania marny, a to co najbardziej zniechęca inwestorów to mentorski i nie znoszący sprzeciwu ton w jaki TB chce przekazac swoje racje, czasami słuszne. Nie wiem jaki jest sposób rozmowy TB z swoimi klientami a zapewne jest inny bo kasa, ale to co prezentuje na forum nie jest podrecznikowym przykładem prawidłowej komunikacji i przejrzystego przedstawienia tematu.

Raz zarzuca mi Pan, że handlowiec, teraz, ze odpycham inwestora... Odpycham tylko ciepłowników. A to, że domy "jak w temacie" komfortowo i tanio można ogrzewać w jeden sposób - to i Pan się dowie - jak będzie Pan robił do nich instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To policz w końcu ile ucieka przez 18cm przy gradiencie jakim nawet uważasz za stosowny:D.
Szanowny Panie nydar, założyłbym się (gdyby to było do sprawdzenia), ze gdyby miał Pan 40 cn styropianu od gruntu, tak jak to robi coraz więcej projektantów, to śmiałby się Pan tu, na tym forum z kazdego, kto by miał 20 cm umieszczając ... :jawdrop::jawdrop:

Jestem pewien, że Pan chce Sobie wmówić, by się lepiej z tym czuć ( to normalne) że to najlepsze, a nie nas przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie chcę się kłócić, tylko wyłuskać od ciebie jakieś konkrety :) Podajesz co można, ale nie podjesz konkretnych urządzeń. A póki co, do twojej koncepcji tylko PC aristona pasuje. Jak zatem chcesz podłączyć tego aristonka, aby dał Ci ciepło do CO i CWU skoro zasobnik tego urządzenia ma tylko podłaczenie wody użytkowej ? Nie ma dodatkowej wężownicy.

Pytam poważnie, bo w tym cały szkopuł. Właśnie mi tego brakuje, żeby mieć taki uniwersalny układ w domu pasywnym.

Robiąc pompę ciepła w układzie pośrednim, tracimy

-- na COP

-- klimatyzację

--precyzyjne sterowanie w pokojach

zyskujemy

-- wyższe koszty inwestycji

--kłopoty w razie awarii

--większe zużycie kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]248613[/ATTACH] U dla lambdy piachu 0,7 W/mK wychodzi jak widzisz takie jak mówiłem Panu Tomaszowi trzeba liczyć 2x tego.

Jest dobrze to teraz sobie odpowiedz jak mocno przegrzewasz płytę mając tak dobre U.

 

Wolę mierzyć, bo nie dysponuję wiarygodnymi danymi dotyczącymi gruntu i paru innych rzeczy co mi się z badaniami nie zgadzają - ale mniejsza o to, Czy może teraz Pan wstawić w te wyliczenia dom parterowy 10x10m normatywny z czasów gdy pisałem razy 6

- starty do gruntu - 6cm styro pod wylewką i 0.3 m x 40mb bez styro fundament

- straty oknami + zyski szyba 2,2

- starty ścianami 10 cm styro

- straty dachem 20 cm wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...
Nie oczekuj tego od kszhu, on prędzej zje myszkę niż przyzna, że nie ma racji.

 

Zadziwiająca rzecz z tym Brzeczkowskim. Pieprzy głupoty, od czasu do czasu trafiając co jest zgodne z rozkładem prawdopodobieństwa a traktowany jest przez niektórych jak jakiś mesjasz nowoczesnego budownictwa. Ciekawy temat dla psychologa. Fascynacja nieukiem, Dyzma sie przypomina.

Norma NF 15 mówi o (średnio) 30 cm od gruntu. Brzeczkowski pisze, że powinno być 40 a dla domu do 30kWh/m2 30 cm. Inne przegrody juz dla niego nie są istotne. Nikt nie protestuje (z wyjątkami). Po co skoro BRZĘCZKOWSKI WIE! Norma nie jest istotna, NF 15 i NF 40 opracowano z 10 lat temu. Wystarczyło sięgnąć. Kabaret zaiste.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja idiotyzmów by Brzęczkowski:

Nie ma ktoś izolacji poziomej na fundamencie:

Jak w temacie prosiłbym o pomoc bo nie wiem co mam robić mury już stoją a jest brak papy na fundamentach. Prosiłbym o jakąś rade z góry dziekuje

Odpowiedź "wytyczającego nowe kierunki w budownictwie" misia:

A czemu ma służyć papa w tym miejscu? Ma zatrzymać wodę w ścianie?

Co za odważne podejście do tematu! Naśladować chłopaki, naśladować!

 

Brzęczkowski z grudnia 2013 (ktoś twierdzi, że on ewoluuje :)):

Przy jednakowych izolacja, główne straty ciepła to grunt - potem wentylacja, dalej dach i z paroizolacją , okna ściany z paroizolacją .

Są szkoły, które OSZUKUJĄ. Wmawia się inwestorowi, że:

- ocieplenie domu - to przyklejenie materiału izolacyjnego do ścian

- że przyklejanie izolacji termicznej bez paroizolacji ma sens

- że nieszczelny dom ( wentylacja grawitacyjna ) jest sens obkładać izolacją

Ja bym powiedział, że ewoluuje ale zamiast w normalność to dalej w wymyślony przez siebie świat alternatywnej fizyki. Jakby nie było wesoły misiu jest. Nudno by było bez jego wysysków. Intensywna inspiracja trwa! Kto jeszcze ulegnie temu niedocenianemu gieniuszowi?

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recepta Brzęczkowskiego na dom zużywający do 10 kWh/m2:

 

1 - 40cm styropianu od gruntu

2 - zbrojenie i wylewka a w niej kable grzewcze do każdego pomieszczenia z automatyką

3 - wentylacja z odzyskiem ciepła ponad 90%

4- Powietrzna pompa ciepła na prąd stały lub z inwerterem w wersji kanałowej z COP zimowym 3 czy nawet 4 grzejąca lub chłodząca powietrze w pokojach poprzez kanały jak na zdj...

..a zużycie nawet przy normatywnych ścianach i dachu nie przekroczy 10kWh /m2 rocznie

A wszystko w cenie centralnego na paliwa stałe

Jakie wg niego sa normatywne ściany:

Może miec nawet 0.3W/m2 xK tylko naprawdę, nie na papierze.

Naprawdę niektórzy mocno przesadzili z grubością styro w ścianach. Guru mówi 10 cm a nie 30 i będzie dobrze! Nie mozna tak wybiórczo traktowac tego co "wytyczający nowe kierunki w budownictwie" twierdzi. Albo się mu ufa albo nie!

 

Izolacja ścian w ogóle nie jest wg misia potrzebna (2012 rok):

Nawet dom ze szkła termo flotowego ( szczelna ściana) na 30 cm styropianu i 30 cm wełny w dachu z rekuperatorem i elektrycznym ogrzewaniem niecentralny zużyje do 30kWh/m2 rocznie
Najważniejsze, że jest te 30 cm od gruntu! Jakiż błąd popełniają ci którzy izolują ściany. Co za nowoczesne podejście! Świat będzie teraz już inny. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu ale tu nie ma co mierzyć ! grunt nawet o większej lambdzie nie wpływa znacząco na wynik.

tu akurat chciało by być 0,7 W/mK ...

 

Co mierzyć przecież trzeba zmierzyć grunt w stanie ustalonym ponieważ inaczej bzdury wychodzą, ale Pan widzą nawet 30cm jak w przykładzie izolacji nadal wierci

 

fup N grunt 3,5.jpg no i brnie Pan i ośmiesza się tylko.

Lambda gruntu 3,5 W/mK U zmieniło się z 0,08 na 0,11 W/m^2K całe gie .

Zostanie Pan znokautowany i po co Panu to

 

fup N na stali L 57 wkm.jpg

 

chciał Pan za błazna robić proszę ! masz Pan grunt 57 W/mK czyli położony na stali !

U zmieniło się z 0,11 jak przedtem na U 0,13 nadal nie jest to 6x !

 

fup N na stali L 57 wkm material.jpg

 

Tak że leżysz pan z połamanym nosem na dechach i nie kwiczysz Pan więcej głupot !

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie spodziewałem że dziś 16 marca zabiję krokwiaka do trumny hipotez Tomasza Brzęczykowskiego.

(krokwiak to taki dłuższy jak krótszy gwóźdź)

 

http://www.maxior.pl/film/148530/II_Wojna_Swiatowa_Nalot_bombowy_RAFu_na_Niemcy o to się stało z hipotezami

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i może taka pereuka naszego misia (z "dyskusji" z asoltem):

Współczynnik przenikania ciepła to podstawa. Fizyka wyklucza ocieplanie ścian od zewnątrz.

Według naszego lidera wspóczesnego budownictwa 99,99% murowanych domów w Polsce ma nieocieplone ściany. Jakże ci biedni ludzie muszą marznąc żałować, że nie posłuchali guru! Niektórzy nie popełnią już tego błędu. Realizują wskazania miszcza w praktyce. Szkoda, że tak wybiórczo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu ale tu nie ma co mierzyć ! grunt nawet o większej lambdzie nie wpływa znacząco na wynik.

tu akurat chciało by być 0,7 W/mK ...

 

Co mierzyć przecież trzeba zmierzyć grunt w stanie ustalonym ponieważ inaczej bzdury wychodzą, ale Pan widzą nawet 30cm jak w przykładzie izolacji nadal wierci

 

[ATTACH=CONFIG]248664[/ATTACH] no i brnie Pan i ośmiesza się tylko.

Lambda gruntu 3,5 W/mK U zmieniło się z 0,08 na 0,11 W/m^2K całe gie .

Zostanie Pan znokautowany i po co Panu to

 

[ATTACH=CONFIG]248665[/ATTACH]

 

chciał Pan za błazna robić proszę ! masz Pan grunt 57 W/mK czyli położony na stali !

U zmieniło się z 0,11 jak przedtem na U 0,13 nadal nie jest to 6x !

 

[ATTACH=CONFIG]248666[/ATTACH]

 

Tak że leżysz pan z połamanym nosem na dechach i nie kwiczysz Pan więcej głupot !

Szczerze, to wiedziałem, że nie poda Pan wyniku, tylko napisze "głupot" "stan ustalony" ... Merytorycznie nie da rady, beletrystyka jest poczytniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wolisz z permem bez końca się czepiać, nic kompletnie nie wnosząc do tematu i jak on błądzić nie przyznając się do tego. Ale OK, wolno i tak... tylko jaki to ma cel?
Uważam, ze nie ma Pan racji! Ja skorzystałem na samym wstępie z zaleceń Szanownych Panów VIP... Tak więc coś do dyskusji wnieśli. Ta mądrość to: ignorować i.... !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ty?

Malo masz przykladow "prawd" i racji TB?

Czytasz i nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumiec?

 

Ja napisalem co uwazam o masowym budownictwie domow pasywnych w PL... ( twoj przyjaciel twierdzi ze traz buduje sie juz b duzo 0-10kWh/m2 )

I napisalem jak ja bym zrobil.

 

A moze uwazasz ze dopiero jak sie doloncze do debaty o grunt lub napierdzielania na nydar'a to cos wniose?

 

Spytaj lepiej przyjaciela o rozbieznosc

15-30 13kWh/m2 a jego 20kWh/m przy roznicy 20-30...

Wtedy tez cos wniesiesz dla przyszlych nieswiadomych inwestorow.

Bo jak na razie to zaden dom nie powstal a sugestie twojego faworyta sa conajmniej sprzeczne...

Sam sie gubi... A co dopiero nieswiadomt inwestor co buduje bazujac na tym watku.

 

Oj tam oj tam . Nie czuję się napierdzielany . Ale przyznam,że lubię jak kol. kszhu tupie nóżkami.

Sam bym tupał jak bym sprzedawał styropian a ktoś by mi pisał że grunt może być izolacją i to za fri.Sam bym tupał jak bym handlował rekuperatorami a ktoś by mi pisał że ma świeże powietrze o temp. 18oC bez tego cud urządzenia.

Zaobserwuj jedną zależność. Co niektórzy tupią na inne rozwiązanie niż sklepowe.Nie wolno się wychylać bo za nóżki zaraz ściągają,tupiąc przy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...