Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie najzywczajniej dziwi to ze kszhu ktory z zalozenia powaznie podchodzi do tematu ma bajtloczenie TB, przytoczone w skrocie od strony 648 bodajze, za nic.

Jego klamstwa, teorie, mity i niespojnosci zupelnie dla niego nie istnieja...

Uparty jest bardzo. Nie przyzna się i koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jego sprawa... jak odnajduje sens, racje, inspiracje i TB zmusza go do myslenia...:popcorn:
Jego sprawa dopóki publicznie nie kreuje Brzeczkowskiego na jakiegoś wizjonera. Bez jaj. Jak można takiego nieuka cenić za cokolwiek? O tym jak i za ile wybudować dom jest mase opracowań. Z wyliczeniami co warto, czego nie, przy jakich cenach. jest to robione przez specjalistów i oparte na rzetelnych wyliczeniach a nie na domniemaniu. Chce ktoś dom energooszczędny? Proszę jest norma NF40. Chce pasywny - jest norma NF15. Wszystko co trzeba tam jest łącznie z bardzo ważna rzeczą - kalkulacją U przegród w stosunku do ich kosztów i spodziewanych oszczędności. Po co więcej? Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji popros moze tez o te <30kWh/m2 z 92' i np 95' :)

 

Prosiłem wiele razy , ale widać nie mam daru przekonywania ( chociaż np.Pyxis podał kubaturę i powierzchnię użytkową to może i TB się złamie ) . Panie TB ładnie proszę ( przy tylu zadowolonych klientach przez 30 lat budowania domów pasywnych i niskoenergetycznych musi być choć jeden który to potwierdzi ) :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A merkava planuje 0,5 albo i 1m i jakoś bez komentarza się to obeszło? Ale jak TB coś takiego napisze to jazgot przez pół tematu.

Gdybyś zrezygnował z bezcelowego czepialstwa a zechciał coś wnieść do wątku byłoby chyba o wiele lepiej.

Merkava buduje dom do 15 kWh/m2? Dalej nie rozumiesz? Jak mozna sugerować minimum 30 cm dla domu do 30 kWh/m2? Chyba tylko po to by pieprzyc bez sensu. Ściany nie mają znaczenia? Dom do 10 kWh/m2 ze ścianą normatywną 0,30 W/m2K??? Przecież to szkodnik!

 

I to jest sedno ale ile ludzi poza forum o tym wie? A na samym forum to nie dostrzegasz takich co z tym walczą jak np. nydar? Z takiego głupiego gadania to dopiero sieczkę w głowie będzie miał ktoś kto nie potrafi logicznie myśleć a choć chce dobrze to wdepnie w g.
Ja jakoś nie miałem problemu by do podobnych opracowań dotrzeć. Tu na forum również jest pełno tematów o potrzebie docieplania i jak to robić racjonalnie. Jednyną sztuką Brzeczkowskiego jest robienie szumu wokól wlasnej osoby. Robi to poprzez pisanie głupot i awantury ktore sa tego następstwem. Czemu własciwie nie dałeś tylko 12 cm styropianu na ściany? Przecież, wg Brzeczkowskiego tyle wystarczy. Nydar akurat ma trochę racji. Nie mozna nie zauważać faktu, że ucieczka ciepła do gruntu jest mniejsza niż dla pozostałych przeszkód, to po pierwsze, po drugie w domu o mniejszym U podlogi dochodzi do podniesienia sie temperatury gruntu ktora zmniejsza ucieczkę ciepla (to nie znaczy, że koniecznie jest ona wtedy mała). Mozna to wykorzystać w specyficznych warunkach. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan TB nie zauważą również drobnego faktu że w procentowym udziale strat ciepła przez przegrody istotne jest czy mamy rozłożystą parterówkę ( znaczny udział podłogi i dachu w stratach ), czy piętrowy dom ( 2x mniejsze straty przez podłogę i dach przy podobnej kubaturze a większe straty przez ściany, okna , drzwi ). Ale co tam dla TB liczy się tylko 30cm pod podłogą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu w nieświadomości żyjesz ,czy udajesz i interpretujesz dla swoich pokrętnych celów. W wątku którego czytanie przyspiesza mi bicie serca, objawiłeś światu,że woda w twojej studni ma bez względu na porę roku 9,5oC. A wody masz dosyć płytko. Skojarz z GWC ,które w miesiącu do +5oC pożre jakie 145kWh i już będziesz cwańszy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie rozumiem w takim razie dlaczego pisałeś, że energoszczędny to jeszcze ma sens a pasywny nie. A jak pasywny nie to chyba ten "zero" tym bardziej?
Jak tak pisałem??? Liczono tu kilkakrotnie jaki dom ma najlepszy stosunek nakładów inwestycyjnych do oszczędności. Jest to dom energooszczędny a nie pasywny. To oczywiście może sie zmienić choćby wraz ze skokowym wzrostem cen energii ale na dziś jest własnie tak. Koszty mozna zminimalizować równiez inaczej niz przez dokladanie izolacji.

Dlaczego nie odniesiesz się do dalszej części:

Jak mozna sugerować minimum 30 cm dla domu do 30 kWh/m2? Chyba tylko po to by pieprzyc bez sensu. Ściany nie mają znaczenia? Dom do 10 kWh/m2 ze ścianą normatywną 0,30 W/m2K??? Przecież to szkodnik!

Trochę racji to trochę braku racji. Albo coś jest sensowne albo nie. Jaka jest ucieczka do gruntu to można zobaczyć np. na symulacjach i faktycznie jest niemała i faktycznie jeśli jest to warto coś z niej odzyskać. Tyle tylko, że to bezsensowne założenie bo prawidłowym jest minimalizowanie strat jak projekt merkavy albo jak projekt sprzed 2 lat, który wczoraj pokazywałem - projektant idiota???

To co jest bezsensowne u ciebie ma sens dla olbrzymiej wiekszości inwestorów dla ktorych dom pasywny to sztuka dla sztuki. Nie chcą takiego z różnych powodów. Dom energooszczędny bez specjalnej gimnastyki da sie postawić na zwykłym fundamencie ocieplonym tylko z zewnątrz i podłogą o U = 0.2, wykorzystując fakt nagrzania sie warstwy gruntu w obrębie fundamentów. To są i mniejsze koszty inwestycyjne i zuzycie energii na poziomie będącym marzeniem dla wiekszości budujących domy. Ty potępiasz to w czambuł. Owszem, mozna to zużycie zminimalizować dając po prostu więcej izolacji ale tak powinno sie postąpić ze wszystkimi przegrodami a nie tylko podłogą. Proporcję wyznaczaja normy, takie jak nF40 i NF15. Płyta fundamentowa z XPS pod spodem raczej taniej od takiego fundamentu nie wyjdzie. Im więcej izolacji tym ta proporcja jest bardziej niekorzystna (EPS pod dom murowany to raczej opcja dla wielkich optymistów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Akurat świat budownictwa idzie w innym kierunku, w NF-ach masz jednoznacznie określone jakie mają być przegrody, jaka ma być wentylacja, gdzie ma być odzysk itd. Jak kto się postara to jak się dostosuje to jeszcze kasę dostanie. Ten co będzie bez zastanowienia tworzył, nie dość, że nic nie dostanie to jeszcze szkody sobie narobi.
To może w końcu dostrzeżesz, że Brzęczkowski "pitoli bez sensu"? Zobacz ile jest, choćby tu ludzi którzy piszą: "dam na wszelki wypadek 30 cm od gruntu". W ścianach mają 16 cm. Skąd się to bierze? Przez takich szkodników jak Brzęczkowski. Robi wodę z mózgu tych nie siedzących w temacie. O to jest spór. Jak można pisać, że udział ścian w stratach jest pomijalny a tak tylko można rozumieć jego sugestię o "normatywnych" ścianach? Normy NF 15 i 40 to dla niego żaden wzór. Wie lepiej choć skąd jakoś nie potrafi powiedzieć. Nie chcę już przypominać innych jego głupot. Jest znachorem budowlanym oferującym kompletnie nieadekwatne remedia na budowlane bolączki. Dobrze jak się ktoś uśmiechnie ale jak zacznie w jego gusła wierzyć?

Masz pretensje, że zaraportowałem go po tym jak w czyimś wątku zaczął wypisywać te swoje pokręcone teorie (nie prosiłem o bana choć uważam, że forum wiele zyskałoby bez tego człowieka). Zobacz jak wygląda jego "pomoc' jak mu się na to pozwoli:

http://www.forumbudowlane.pl/vt/25144/0/przymocowanie-ocieplenia

Nikt go nie prosił o komentarz. (Wełna czy styropian powyżej 10 cm powinny być zabezpieczone paroizolacją od wewnątrz. To dobre) Nie wie nic na temat tego co ktoś tam sobie planuje. Jakoś mu to nie przeszkadza. Podobnie będzie tu jak mu się na to pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego też nie wiedziałem:

Nie piszę w Muratorze bo winni mi są kasę ( przegrali sprawę w sądzie ) nie egzekwuje jej komorniczo, bo wolę jak są nieuczciwi!

To stąd:

http://www.forumbudowlane.pl/vt/30627/30/malowanie-fundamentow-dysperbitem?postdays=0&postorder=asc

Murator jest Brzęczkowskiemu winny kasę??? Jaja jak berety!

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Widzisz sam, że nie można uogólniać i pitolić bez sensu, że taki czy inny odzysk to nowy kierunek w budownictwie a rekuperatory wkrótce odejdą do lamusa." cytat z kszhu.

 

Niewątpliwie postęp technologiczny jest przyczyną powstawania domów pasywnych czy o jeszcze mniejszym zapotrzebowaniu. W kurnej chacie była dziura w dachu,potem komin. Była wentylacja grawitacyjna. Powstała idea i maszyneria do rekuperacji .Najpierw w przemyśle ,potem w domu.No i nastała era PC ,w tym powietrznych. Jaki jest sens kupować rekuperator i PC ,skoro małe powietrzne PC zaspokoi potrzeby domu zużywającego max. 10Wh/m2 .Żyjemy tu i teraz a mrozy -20oC na jednej ręce można zliczyć. Te dni choćby farelką można podreperować.

Z autopsji wiem że temperaturę świeżego powietrza załatwi grunt i ,,pomyje".Zresztą nie wiem dlaczego akurat te pomyje tak mozolnie zwalczasz,bo to w skali roku z 1500kWh by uzbierał dla trzyosobowej rodziny.To tyle co dom pasywny 100-tu metrowy potrzebuje.

I wbij sobie do główki,że nie zwalczam rekuperatora bo jest zły.Tak nie uważam w większości przypadków .Uważam jedynie,że przyszłością są powietrzne PC ,pędzone zużytym powietrzem wspomaganym GWC,choćby z używanych rur PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...