Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Co do pomyji ok ale nie naciągaj gruntu w drugą stronę. To znaczy że podłogówka przy U Twojej podłogi wynoszące całe 0,09... W/m^2K

nagle jest aż tak ciepło że osiągasz tam takie temperatury. U podłogi masz bardzo dobre to czego chcieć więcej

 

Błagam cię . Co ja naciągam i po co? Podaj mi choćby hipotetyczny powód. Ja bym spróbował, o ile się da ,tak z tymi izotermami pokombinować ,coby 2 m od fundamentowej ściany ,pod chudziakiem było 16oc , przy samej ścianie fundamentowej na 70cm ,12oC ,a na metrze pod chudziakiem 12-14oC ( takie dane podał kolektor1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepraszam, bo to bym Ciebie o kłamstwo oskarżył.

Muszę pomyśleć jak za symulować ogrzewanie podłogowe.

Spróbuje jeszcze w PSI therm, bo therm poszukam jeszcze free bonduary condytion bla bla .

Właśnie aby dać tam pas temperatury w środku wylewki

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę że rozmieszczenie rurek jest co 15-20cm a temp. posadzki przy temp. 0oC to 21-22oC Sam jestem ciekawy ,dlaczego tak jest .stawiam na to co dzieje się z temp. w przekroju izolacji np. 30cm . Od środka prawie taka co powietrze wewętrzne,od zewnątrz prawie taka jak powietrze zewnętrzne.W środku średnia z tych dwóch.

Dlaczego pod domem ma być inaczej ,skoro pod chudziakiem też izolacja,tyle że bardziej licha od styropianowej a na 4-5m średnia roczna to 9oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kszhu niby coś tam wiesz ale nie do końca.Coś przypuszczasz ale błędnie. Temperatura nawiewu reaguje na zmiany zewnętrznej temperatury w tempie 0,1oC /tydzień .Na nierównomierne zrzuty ścieków nie reaguje w cale ,bo grunt w GMC ma taką potężną bezwładność.

Z uporem maniaka powtarzasz że odzysk się opłaca wg. innych koncepcji ,mimo,że nie są wcielone w życie a istnieją tylko na papierze. To że temp. .nawiewu na dzień dzisiejszy to 18oC jest ,twierdzisz nieopłacalne. Ciekawe rzeczy opowiadasz i twierdzisz.

 

To jest bardzo cenne:,, z lichego GWC zimą max to 0stC, które uzyskasz przy domu energo; przy innym, stratnym, domu to inna sprawa ale o takich nie mówimy; lepsze osiągi to tylko lepsze GWC ale to koszt większy niż dobry requ,,," Pojmij. Rura -grunt ,grunt- rura i powietrze płynące wewnątrz to wymiana energii.choćby rura ze styropianu będzie ,bo sukces w lambdzie,gradiencie ,grubości i ups. długości.

 

W tym roku mam zamiar non stop puszczać powietrze przez RSŚ i GMC ,nawet w lecie. Ma regenerować temp. gruntu pod domem . O efektach nie omieszkam poinformować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to raz pisałem, że nie z każdym rozwiązaniem się zgadzam? Ale to nie uprawnia nikogo do tego aby "jechać" po kimś od góry do dołu, zwłaszcza w słusznym temacie dotyczącym słusznej idei. Jeśli ktoś nieświadomy, dzięki "tłuczeniu" TB, dostrzeże, że lepszym dla jego portfela będzie budowa czegoś energooszczędnego czy nawet pasywnego to sukces bo dalej znajdzie rozsądny projekt lub architekta gdzie zostaną dopracowane szczegóły aby na koniec mieć dom coś koło tego z tematu.
Szczególnym będzie sukcesem jak przekona architekta, że izolacja ścian nie jest istotna. Oczywiście "zainspirowany" Brzęczkowskim. Dla mnie to szkodnik. Przykłady jego "fachowości" podałem wcześniej. Lepiej by ktoś niedoświadczony na takiego doradcę nie trafił.

Skąd wiesz, że nie? Nie są skorzy do rozliczania się, ja musiałem się upominać choć pieniądze niewielkie.
Nie twierdzę, że nie ale zdziwiony jestem bardzo. Wygrał sprawę w sądzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem ,to RSŚ do podgrzewania powietrza,to pod strzechy nie trafił i za wiele egzemplarzy w użytkowaniu nie ma.Chyba że się mylę.Może jakiś link?
Nie było "linków" gdy przerabiało się temat "jak ogrzewać i wentylować dom izolowany" pozostali tylko świadkowie i technologie, które się sprawdziły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nie są skorzy do rozliczania się, ja musiałem się upominać choć pieniądze niewielkie."

 

No to zmienia postać rzeczy.Teraz wiem dlaczego wszystko co tymi rencami to be.Kasa sponsorów zobowiązuje:). Trzeba było pisać że ty nie z przekonania a za pieniądze, to bym się nie kłócił.Choć z drugiej strony to podłe zajęcie i ci odpuszczam.

 

ps. Tak prywatnie . Odpuściłeś TB przez tą kaskę choć niewielką ? Bo pamiętam na początku to łojojoj jak go gnoiłeś.Muszę w wolnej chwili sprawdzić czy wykasowałeś te wszystkie obleśne wyzwiska pod adresem TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież wiesz,że ja patriota i o wykorzystaniu pomyj w tym kraju myślę.:D.

Ja pierdzielę jak sobie policzysz 1500kWh/rok x ilość gospodarstw ,to elektrownia atomowa pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam twoje chłopskie rozumowanie i fascynację zachodnią technologią budowania.

Nie istnieje komercyjna instalacja dostarczająca świeże powietrze o temp. 18oC do domu w cenie mojej nieopłacalnej i bezsensownej .

Światem rządzi kasa ,czego pewnie jesteś świadomy. I o pewnych rozwiązaniach mówi się dobrze bo przynoszą zysk a o innych źle bo psują interes.Coś co można sklecić z kilkudziesięciu metrów pexa ,nie wzbudzi zachwytu u producentów reku czy solarów. To chyba musi być oczywiste nawet dla ciebie.Chyba że srebrniki przysłoniły pojmowanie rzeczywistości . Z drugiej strony upominać się o 5,13PLN .Bardziej honorowo zrobił TB przy większej kasie i wygranej sprawie. Daleko ci do mistrza z wiedzą i z całą resztą, daleko,ale robisz postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś,że 5,13. Jeżeli kłamałeś w jakimś celu ,to ja już nie wiem . Faktem jest,że fortuna to nie jest ,ale zobowiązuje do ideologicznej wierności jedynie słusznym rozwiązaniom.

 

ceny rury PCV fi 110 znasz .Metrami też się pochwaliłem nie raz . Beczka na pomyje ( a może nazwijmy plfociny ,będzie bardziej odrażające ) to +/- z 1000PLN. GMC to 100mb pexa x cena jednostkowa. Od i cała kasa .A do tego do zagospodarowania ,doba w dobę 90kg/h powietrza o wilgotności 40-50%.

Ty czujesz kszhu jaki to potencjał jakby tak wesprzeć jakim GWC z bele czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz się wykpić. 5,13 ci dali od fotki:D. I teraz musisz być spolegliwy.

Z tym solarem to przesadziłeś. 180mb peksa w połaci dachu . Też mi wydatek.

Co do strat to wynikają z 18cm styropianu 0,035 i gradientu 5-6oC. Tycie są .

Swoją drogą to musisz mieć potężne straty, mając na 10-tym metrze 9,5oC:jawdrop:

 

Starczy na dzisiaj .Dobrej nocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się róznimy w ocenie jakosci doradzania TB w dziedzinie ocieplen murowanców. TB chce przeniesc rozwiazania ze szkieletowców nie patrząc na sensownosc i efektywnosc tych rozwiązan. Murowaniec a w szczegolnosci piętrowy murowaniec jest trudniejszy do izoalcji od szkieletowca, ale TB tego pojąc nie moze.

 

Szanowny Panie - nie "mojego doradztwa" a podstawowych praw fizyki. Jest to w katalogu Isover czy Rockwool itp, jest to w podręczniku IZOLACJA TERMICZNA JEST CIĄGŁA. Dlatego, gdy chcemy izolować od zewnątrz - musi być izolacja pod ławą lub fundament z izolacji. Natomiast, ja pisałem i podtrzymuję, że nie da się zaizolować od zewnątrz, gdy już jest nieizolowany fundament - to tak trudno zrozumieć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kszu wstawił jeden z rzutów domu 0.08W/m2 xK podłoga sciana dach, (obcinając w stopce inwestora )

http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2F-PbeDol2_wBc%2FUyQftV8IonI%2FAAAAAAAABk4%2FLdOdeyoXatU%2Fw1024-h732-no%2Fpasywny.gif

Takie domy powstawały, powstają i będą powstawać - z elektrycznym podłogowym i graeniem/chłodzeniem powietrza z ppci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kszu wstawił jeden z rzutów domu 0.08W/m2 xK podłoga sciana dach, (obcinając w stopce inwestora )

http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2F-PbeDol2_wBc%2FUyQftV8IonI%2FAAAAAAAABk4%2FLdOdeyoXatU%2Fw1024-h732-no%2Fpasywny.gif

Takie domy powstawały, powstają i będą powstawać - z elektrycznym podłogowym i graeniem/chłodzeniem powietrza z ppci

Nie przyjrzałem się temu projektowi. Klasyczny przykład naiwności inwestora i ulegania matołom. Norma NF15 - od gruntu 0,12, tu jest zdaje się 0,8. Jakoś uwierzył inwestor, że norma NF15 prawidłowo podaje U wszystkich przegród oprócz gruntu. Tu już był od normy mądrzejszy. Taki jest efekt jak się dopuszcza do głosu głupków i daje im możliwość "doradzania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie - nie "mojego doradztwa" a podstawowych praw fizyki. Jest to w katalogu Isover czy Rockwool itp, jest to w podręczniku IZOLACJA TERMICZNA JEST CIĄGŁA. Dlatego, gdy chcemy izolować od zewnątrz - musi być izolacja pod ławą lub fundament z izolacji. Natomiast, ja pisałem i podtrzymuję, że nie da się zaizolować od zewnątrz, gdy już jest nieizolowany fundament - to tak trudno zrozumieć???

 

To ze fundament jest nieizolowany nie moze byc jedyną przesłanką do izolacji murawanca od wewnątrz. Pan przecenia straty i to znacznie na fundamencie. Izolacja murowańców a szczegolnie piętrowych z duzą iloscią zelbetu w scianach, podciągach słupach jest nieefektywna ekonomicznie i bardzo trudna w realizacji.

Ocieplenie fundamentu od zewnątrz i wewnątrz, takze fundamentów scian działowych da lepsze efekty niz ocieplenie ławy 5 cm styropianu (wieksze grubosci ze wzgledu na nacisk nie zalecane) i jest wielokrotnie tansze niz ocieplanie takiego budynku wewnątrz. Doradzanie takiego ocieplenia jest narazaniem inwestora na wielkie koszty bez mozliwosci uzyskania pasywnosci, takie mamienie inwestorów. Nikt nie buduje budynków pasywnych z tradycyjnymi fundamentami bez ocięcia termicznego, a izolacja wewnątrz aby taki budynek uzyskac to szkodnictwo dla inwestora i zerowanie na jego nieswiadomosci. Mam nadzieje ze wielkich szkód Pan nie poczynił i nie znalazł Pan nikogo chetnego do sponsorowania Pana wizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie wiem jaki masz autorytet ale musiałbyś porozmawiać z "głupkiem" projektantem. Szczerze wątpię aby miał kontakt z TB czy był pasjonatem forum.

Tak się składa, że ten akurat projektant w ogóle nie toleruje portali i for. Natomiast co do kontaktu ze mną, chciał nie chciał musi go mieć, bo dziś jest trudno o firmę która zrobi do takiego domu komfortowe ogrzewanie a co dopiero 10 czy 15 lat temu. Co prawda, przy innych technologiach ( w ścianie 40 cm wełny ) ale straty podobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie - nie "mojego doradztwa" a podstawowych praw fizyki. Jest to w katalogu Isover czy Rockwool itp, jest to w podręczniku IZOLACJA TERMICZNA JEST CIĄGŁA. Dlatego, gdy chcemy izolować od zewnątrz - musi być izolacja pod ławą lub fundament z izolacji. Natomiast, ja pisałem i podtrzymuję, że nie da się zaizolować od zewnątrz, gdy już jest nieizolowany fundament - to tak trudno zrozumieć???

Widzę że ciężko wyplenić głupotę.

Jakie ławy, dałem przykład Nydara fundamentu i co wyszedł mu bardzo dobry fundament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...