Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A dlaczego nie powstają proste, tanie autka na prąd, np. takie jakie "przerabia" Barth3z? Dlaczego nie napędza się ich prądem z PV?

Zadawać pytania łatwo, dobrze na nie odp. o wiele trudniej.

Na razie domki, później będą i blokowiska.

Zwalcza się tanie i komfortowe budownictwo "jak w temacie" . Np na politechnikach wciąż się uważa, że 30kWh/m2 rocznie to jeszcze wiedza o izolowaniu. Od 30 lat uczy się tego samego. Na wentylacji do dziś "króluje" Maksymilian Malicki.

Dokąd o izolowaniu będzie decydował Instytut Technik Cieplnych -

http://budenerg.itc.pw.edu.pl/var/ezwebin_site/storage/images/design/budownictwo-energooszczedne/172-21-pol-PL/Budownictwo-energooszczedne.png

to będzie mało architektów, którzy wiedzą po co jest izolacja i jak się ją stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum, to developerzy jeszcze całkiem nie dawno mieli w głębokim poważaniu klientów,

 

Na chłopski rozum

Rok 1996 - zaopatrzeniowiec z Unibudu (deve...)

- ile u pana kosztuje system ogrzewania na ten dom?

- 4500 zł a WM z odzyskiem 7000zł

- Panie 4500 to ja do kieszeni od Jun.... dostaję, gdy u nich kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.domzeroenergetyczny.waw.pl/ Co tu dużo pisać... Jak "Green Power" umieści w domu tzw zeroenergetycznym - wyroby wszystkich sponsorów co są w stopce strony, to wyjdzie shit power .

Taki "kwiatek":

http://www.domzeroenergetyczny.waw.pl/kronika-budowy-domu-zeroenergetycznego#linkday_67_45 :

Montujemy wysokowydajny system wentylacji firmy GROUND - THERM - System wentylacyjny w sali konferencyjnej domu zeroenergetycznego Green Power

W naszym domu Zeroenergetycznym Green Power mamy zaprojektowaną salę konferencyjną na 50 osób. Musimy zamontować wysokowydajny system wentylacji firmy GROUND - THERM. Maxymalna wymiana powietrza to 1000 litrów na godzinę! Można by obdzielić trzy tradycyjne domy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Brzęczykowski dostał Pan równo po łapach ! stali Pan nie ruszy.

Ale zamiast współpracować to brnie Pan coraz bardziej !

"Intelektualista" wymyśli tekst: "dałem ci po łapach", "wciągnąłem nosem", "zrobiłem wiatrak" itp i co ma ta taki wysublimowany tekst odpowiedzieć homo sapiens... mam większą linijkę, użyłem innej dziurki czy wiatrak zastąpiłem młynkiem?

Jak tu myśląca osoba ma się bronić ? Chyba tylko spłuczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Pan nie masz się bronić tylko zaprzestać pisanie głupot.
Nie mogę zaprzestać czegoś, czego nie zaczynałem. Proszę być logicznym. To, że Pan czegoś nie rozumie, sącząc po sposobie wypowiedzi, to faktycznie musi tego być sporo, nie oznacza wcale, że to coś jest głupotą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim urządzeniem to faktycznie można oblecieć cały rok i ani żadne GWC ani tym bardziej tracenie cennej energii z wywiewanego powietrza wentylacyjnego kompletnie nie ma sensu energetycznego ani ekonomicznego.

Kwestia ceny ale jest to na tyle konkurencyjny rynek, że na pewno będą spadać.

Biorąc pod uwagę, że firma może zakładać tylko atestowane i "pobłogosławione", przez PZH gwc to ich ceny - zaczynają się od 8000 zł jakieś tycie, to nie ma o czym dyskutować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim urządzeniem to faktycznie można oblecieć cały rok i ani żadne GWC ani tym bardziej tracenie cennej energii z wywiewanego powietrza wentylacyjnego kompletnie nie ma sensu energetycznego ani ekonomicznego.

Kwestia ceny ale jest to na tyle konkurencyjny rynek, że na pewno będą spadać.

 

Tak jak pisałem w innym wątku. W pasywnym posadzkę należy utrzymywać w temp. 21-22max. (tylko na podstawie temp. z czujnika posadzkowego) tak, aby przyjęła ciepło ciepło zimowego słoneczka. Przy współpracy z klimą, która ma taki harmonogram pracy:

harm_klimy.jpg

nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Nadmiar słońca ujarzmiony.

 

GWC potrzebne do innych celów - żeby podnieśc temp. wywiewaną z requ dla aristonka ;)

 

PS. Jest jeszcze jedno urządzenie na rynku, które pracuje na przepływie powietrza na poziomie 140m3/h. To DIMPLEX BWP 20A. Ale cena nie jest już tak ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się czepił grzania tej posadzki?;) Na cholerę to w ogóle grzać? Przecież w energoszczędnych ogrzewanie działa kilka mies. a poza tym okresem posadzka w temp. otoczenia. A ile jest mieszkań i domów bez grzanej podłogi... albo domy zero z ogrzewaniem farelką i to od wielkiego dzwona?.

 

Przede wszystkim dla komfortu. A gdy temp. zewn. mocno minusowa to wspomaganie ppci, bo nie wszyscy lubią, żeby szumiało non stop.

 

Ewentualnie ale nie zdziwię się jak za jakiś czas będą za rozsądną cenę takie co i CO zrobią przy -25stC.

 

Prędzej pojawią się pompy ciepła powietrze - woda na czynniku R32, który zapowiadają, że jest znacznie lepszy w niższych temperaturach niż R410. Najnowsza powietrzna pompa ciepła Daikina osiągnęła SCOP=5,9! (nie mylić z COP). W takiej sytuacji żadne kable, żadne GWC nie będzie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kabelkiem za pińcet zeta;)

Pomęczyłem trochę te jedn. zewn. mitsub. i... taką jednostkę da się podłączyć wprost do buforka. I teraz taka jedn. zewn. grzejąca na zmianę buforek do CO i mieszkanie nadmuchowo jednostką wewn. i temat zamknięty.

 

Masz na myśli coś takiego jak Samsunga EHS ?

http://www.clima-comfort.com.pl/upload/page/samsung_ehs_schemat.jpg

 

 

Jak się zastanawiasz nad "jamniczkiem" i z dachem dwuspad. to postaraj się zostawić od południa ze 2m.b., nie pokrywaj ich PV tylko czymś a'la solar, nie izoluj oczywiście. Pod nim zrób poziomy, ocieplony strop (nawet szerszy jak potrzeba) aby mieć kawałek stryszku dostępnego od zewnątrz od szczytu lub nawet od wewnątrz przez ocieplone drzwi. Wpakuj tam jedn. zewn. i korzystaj z ciepła spod dachu (przy -9stC dachówki rozgrzewały mi się nawet do +20stC przy lutowym słońcu) napędzając buforek CO i grzejąc tę niezwykle energooszczędną chałupkę.

 

Pomysł nie głupi, ale jednostka zewnętrzna wymaga min. 1500m3/h powietrza. Może być zbyt duży spręż, żeby taki przepływ osiągnąć. A znów w lecie będzie za gorąco. Jednostka zewn. takiej powietrznej pompy ciepła nie może pracować w temperaturze wyższej niż ok. 45oC, a tam będzie o wiele więcej.

Ale ... zaciągać powietrze do aristonka - tego do CO, bo ten do CWU pracuje na powietrzu wywiewanym z reku byłoby idealne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...