Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

,,Prędzej pojawią się pompy ciepła powietrze - woda na czynniku R32, który zapowiadają, że jest znacznie lepszy w niższych temperaturach niż R410. Najnowsza powietrzna pompa ciepła Daikina osiągnęła SCOP=5,9! (nie mylić z COP). W takiej sytuacji żadne kable, żadne GWC nie będzie opłacalne.

 

Obawiam się,że GWC będzie oplacalne:yes:.

Max. teoretyczny COP określa obieg Carnota, i dla delty T dolnego i górnego źródła ( -20oC powietrze i +40oC CWU) wynosi 5,5. Technologia na razie kręci cię koło 60% teoretycznego COP. Ciężka sprawa żeby powietrzne PC w naszym klimacie porażały sprawnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obawiam się,że GWC będzie oplacalne:yes:.

Max. teoretyczny COP określa obieg Carnota, i dla delty T dolnego i górnego źródła ( -20oC powietrze i +40oC CWU) wynosi 5,5. Technologia na razie kręci cię koło 60% teoretycznego COP. Ciężka sprawa żeby powietrzne PC w naszym klimacie porażały sprawnością.

 

No to łączysz dwie sprężarki kaskadowo i masz 2xCOP ;) Varme użytkuje chyba taką pompkę.

A wtedy GWC tylko taki, żeby requ nie zamarzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi nie będzie szkoda rozstać się definitywnie z GWC i przyznać się do tego, ze nawet latem nie ma sensu jak klimatyzatorek za mniejsze pieniądze eksploat. da wymagany chłód.

po ostatnich wakacjach mam odmienne zdanie na temat chłodzenia chałupy za pośrednictwem GWC ...

żaden zasrany klimatyzatorek zawieszony gdzieś na ścianie nie zapewni mi takiego komfortu w całej chałupie ...

i wcale nie chodzi tu tylko o jakieś usilne zbijanie temp. do 18* bo uwierz mi nie chciałbyś mieszkać w środku lata w takich warunkach ...:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chłop wie wszystko ,to ksywka adekwatna. Ty masz tyle ksywek a co jedna to śmieszniejsza,wróżu nasz forumowy:D

Dobrej nocy.

 

ps. pomyśl jak w to maxowe GWC jaki rzadki beton wlać ,bo ci tąpnie:lol2: i może smrodek zadusi.

 

wszystkiego to raczej nie wie ale przynajmniej nie wypowiada się na tematy z którymi nie miał bezpośredniego kontaktu ...:D

 

jeszcze nie tak dawno opisywał jak to w ciągu kilku godzin mu te jego "cegły" chałupę wychładzają a teraz już coś o klimatyzatorkach ...

pewnie mu zaczyna "waniać" ziemianką jak u klaudiusza więc zaczyna bajdurzyć jaki to ten wymiennik zbędny i można inaczej ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale zawsze jak czytam takie inteligentne wypowiedzi tego team-u zwanego "moje je najmojsze" to mi się ten film przypomina http://goo.gl/OzqlD5 24.gif

 

Dobreeee. Też mam takie skojarzenia .Tylko kto komu leje na marynarkę? Ty jemu czy Szanowny tobie?

Oj kszhu.Ty zawsze każdą dyskusję z kimś z kim się nie zgadzasz sprowadzasz do rynsztoka .Nie sądzisz,że to jest żałosne powoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonany jestem o jednym, jak wyzbędziem się przekonania że ja mam szkiełko co widać Australię to będzie ok.

Zamiast drążyć problemy, chcecie kwitować je niczym Tomasz B Brzęczykowski.

Tak ja robię o 24 lat czy jak tam. Kszhowe GWC w cale nie jest złe, ba nawet ciekawe, no ale jak ktoś tej ciekawości nie widzi i jak tego użyć, trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w innym wątku. W pasywnym posadzkę należy utrzymywać w temp. 21-22max. (tylko na podstawie temp. z czujnika posadzkowego) tak, aby przyjęła ciepło ciepło zimowego słoneczka. Przy współpracy z klimą, która ma taki harmonogram pracy:

[ATTACH=CONFIG]248979[/ATTACH]

nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Nadmiar słońca ujarzmiony.

 

GWC potrzebne do innych celów - żeby podnieśc temp. wywiewaną z requ dla aristonka ;)

 

PS. Jest jeszcze jedno urządzenie na rynku, które pracuje na przepływie powietrza na poziomie 140m3/h. To DIMPLEX BWP 20A. Ale cena nie jest już tak ciekawa.

 

To po co komplikować sobie życie ? Kanał PE 160mm do gruntu bez atestów wentylacyjnych - kosztuje 25mb - 400do500zł brutto 23% - zakopać go gdziekolwiek i podłączyć do pompy w zasobniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Prędzej pojawią się pompy ciepła powietrze - woda na czynniku R32, który zapowiadają, że jest znacznie lepszy w niższych temperaturach niż R410. Najnowsza powietrzna pompa ciepła Daikina osiągnęła SCOP=5,9! (nie mylić z COP). W takiej sytuacji żadne kable, żadne GWC nie będzie opłacalne.

 

Obawiam się,że GWC będzie oplacalne:yes:.

Max. teoretyczny COP określa obieg Carnota, i dla delty T dolnego i górnego źródła ( -20oC powietrze i +40oC CWU) wynosi 5,5. Technologia na razie kręci cię koło 60% teoretycznego COP. Ciężka sprawa żeby powietrzne PC w naszym klimacie porażały sprawnością.

No i OK. Ma Pan teraz sprężarkę AC sterowana 0/1 i uzyskuje Pan z 1kWh 3,2kWh... Nic nie ruszamy poza wymiana sprężarki na DC sterowaną liniowo (chodzi non stop - nie ma rozruchu) i wykonuje te samo zadanie ( daje 3.2kWh ) ale zużywa 0.5kWh . Czy COP będzie dalej taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej pojawią się pompy ciepła powietrze - woda na czynniku R32, który zapowiadają, że jest znacznie lepszy w niższych temperaturach niż R410. Najnowsza powietrzna pompa ciepła Daikina osiągnęła SCOP=5,9! (nie mylić z COP). W takiej sytuacji żadne kable, żadne GWC nie będzie opłacalne
Przy 40 cm styro od gruntu - i dogrzewanym powietrzu z pompy - kable zużyły w domu 168m2 w zeszłym sezonie 500kWh ( z tym, ze termostaty były w każdym pokoju.

Sterowania powietrzem dogrzewającym z pompy w poszczególnych pokojach nie udało się nam do dziś uzyskać mimo prób z zaworami sterowanymi żelem. Po prostu jest za mały.

Jaką Pan chce zastosować automatykę w poszczególnych pokojach - może Pan podpowiedzieć - bo testowaliśmy naprawdę wszystko co przyszło do głowy. i niczym się nie udało zastąpić dokładnego termostatu i kabla w podłodze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie będzie szkoda rozstać się definitywnie z GWC i przyznać się do tego, ze nawet latem nie ma sensu jak klimatyzatorek za mniejsze pieniądze eksploat. da wymagany chłód.
Jak już jest gwc - to nie ma co się martwić -

- nie włączy się rozmrażanie centrali gdy będą duże mrozy

- skraca Pan znacznie sezon chłodniczy i obniża koszt.

Z tym, że zyski z gwc powodują, ze ma ono sens tylko we własnym wykonaniu z materiałów niekoniecznie do tych celów przeznaczonych. Czyli tak naprawdę dotyczy wąskiej grupy hobbystów . Wszelkie atestowane gwc ( czyli takie co firma może montować) są bez sensu - i dodam, że montujemy gwc - mimo tych wyjaśnień . Tak duża jest siła netu. Nawtykają tacy jak TK itp. że to zastąpi w 100% klimę.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no weź się Pan nie kompromituj do reszty.

Tyle Ci Panie napiszę. Może być 40-czy 50cm ale bez Twoich Panie Tomaszu wyjaśnień o 6x.

Jak by Pan raczył sprawy izolacji pozostawić fachowcom. A sam zajął się systemami np wentylacji i handlem nimi.

30 cm to minimum a 40 to standard . Poniżej 30 to kompromitacja, więc się nie kompromituję.

A 6x wie Pan skąd się wzięło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem proszę, może Pan powie czemu dom zamiast na piasku, postawiony na litej stali nie osiąga nawet 20% z tych 600 % co Pan raczy pisać.

Kompromituje się Pan z tymi odbiornikami.

Pan powinien przestrzegać ludzi, absolutnie kabli w betonie ! Nydar np jego to rypka ile taka podłogówka zje.

Ponieważ jego kWh kosztuje koło 5x mniej niż z prądu.

u mnie na składzie 1mp drewna bukowego kosztuje 155zł z tego licząc 550 kg * 3,5 kWh z kg = 1925 kWh z 1mp drewna lekko licząc.

teraz aby to prądem opędzić trzeba z 800-900 zł jest różnica ?

Ale Pan się nigdy nie przyzna bo by Pana klienci zjedli żywcem.

Jemu nie przeszkadza ładować wodną podłogówką w beton kWh ... bo kosztuje go to śmieszne grosze.

 

A prąd boleśnie bije po kieszeni. to tak ciężko zrozumieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem proszę, może Pan powie czemu dom zamiast na piasku, postawiony na litej stali nie osiąga nawet 20% z tych 600 % co Pan raczy pisać.

Kompromituje się Pan z tymi odbiornikami.

Pan powinien przestrzegać ludzi, absolutnie kabli w betonie ! Nydar np jego to rypka ile taka podłogówka zje.

Ponieważ jego kWh kosztuje koło 5x mniej niż z prądu.

u mnie na składzie 1mp drewna bukowego kosztuje 155zł z tego licząc 550 kg * 3,5 kWh z kg = 1925 kWh z 1mp drewna lekko licząc.

teraz aby to prądem opędzić trzeba z 800-900 zł jest różnica ?

Ale Pan się nigdy nie przyzna bo by Pana klienci zjedli żywcem.

Jemu nie przeszkadza ładować wodną podłogówką w beton kWh ... bo kosztuje go to śmieszne grosze.

 

A prąd boleśnie bije po kieszeni. to tak ciężko zrozumieć ?

To wie, Pan czy nie wie skąd te 6x z jakiego kontekstu? Bo napisał Pan mało precyzyjnie i nielogicznie w pierwszej części.

W drugiej - nie miewam klientów, którzy chcą się ogrzewać paliwami stałymi, stad nie interesuje mnie ile kosztuje kWh z darmowego drewna z lasu. Nie wyobrażam sobie bym pominął koszt palacza.

Temat jest dość precyzyjny i jasny - dom jest tak zaizolowany, że przy grzaniu kablami nie przekroczy 20kWh/m2 rocznie i problemem jest komfort i zejście jak najbliżej zera. Szanowny nydar ma dom nieizolowany i w innym wątku bardzo chętnie podyskutuję jak komfortowo i tanio ogrzewać takie domy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jego kWh kosztuje koło 5x mniej niż z prądu.

u mnie na składzie 1mp drewna bukowego kosztuje 155zł z tego licząc 550

W roku 1995... podczas rozmów o izolacji, tacy jak Pan - pukali się w głowę argumentując : PO CO? litr oleju opałowego kosztuje 0.60 zł - niech dom wykotłuje 2000 litrów - to 1200 zł !! Po co izolować, Pana pogięło i ten odzysk ciepłą z wentylacji - kiedy to się zwróci! a już po trzech latach olej 3.50 i wciąż w górę...

Szanowny Panie - już dziś wiadomo, że paliwa bezakcyzowe nie będą używane.

Poda Pan koszt palacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podaje skąd bierze się nie patrzenie np przez Nydara na straty.

Przy tak dobrej izolacji ogrzewanie np jak ma Kszhu w ścianach ma jak najbardziej sens.

Sam Pan trąbisz o odbiornikach ciepła, a jak nazwać kable w betonie ?

Właśnie trzeba być świadomym iż części tej energii idzie w grunt ! nie potrzebnie.

Jak by ta energia miał iść z powietrza do posadzki to już z oporem 0,17 m^2K/W idzie w tą posadzkę mniej.

A ile rozchodzi się w stronę izolacji w tym betonie ? dużo widać pod Nydara przykładzie.

Nie widzi mi się kotłownia w salonie na 8-10kW ... ale piecyk z płaszczem na 2-3kW jeszcze przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...