Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko popatrz jeszcze do źródeł, jakie powinno stosować się odległości pomiędzy nawiewem a wywiewem.

 

U mnie będzie max 7 metrów. A źródeł dokumentacji takowej wentylacji nie znam. Jeśli znasz, to podrzuć.

 

Bardzo nie wiele mniej ale i tak każde mniej to dla requ lepiej więc znów strzał kulą w płot. Tyle, że te ciut mniej powietrza okupione jest o wiele większym kosztem instalacji.

 

Co masz na myśli ?

 

Przytocz normę to policzymy bo tu nie ma co walczyć z faktami.

 

A jest w ogóle taka ? Zauważ, że TB napisał norma PN nie podając numeru tej normy. Ja dalej nie wiem, co TB na myśli podając straty do gruntu x6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było do stu tysięcy diabłów ! płyta leżała na stali !!! niech skończy PIERDOLIĆ z tym gruntem TB !

fup N na stali L 57 wkm material.jpg

fup N na stali L 57 wkm.jpg

 

Ja dalej nie wiem, co TB na myśli podając straty do gruntu x6
widzisz że jest po prostu tempy !

masz przykład ! dom stoi na stali !!

 

Nie wiem jakim kretynem trzeba być ! aby mimo przytłaczających argumentów nadal te 6x podawać gdzie masz te 6x

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było do stu tysięcy diabłów ! płyta leżała na stali !!! niech skończy PIERDOLIĆ z tym gruntem TB !

[ATTACH=CONFIG]249332[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]249333[/ATTACH]

 

widzisz że jest po prostu tempy !

masz przykład ! dom stoi na stali !!

 

Nie wiem jakim kretynem trzeba być ! aby mimo przytłaczających argumentów nadal te 6x podawać gdzie masz te 6x

 

Liczysz w programie stworzonym przez ciepłowników dla ciepłowników. Oni są spisku przeciw producentom izolacji. Znajdz wiarygodny program do obliczen polecany przez TB a stworzony przez spisek izolatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciany 0,25, podłogi na gruncie 0,3 (temp > 16 oC)

i wiele innych przegród ale te chyba najwazniejsze, są to wymagania WT2014

No i skwitować to można jednym; Brzęczkowski napisał kolejny idiotyzm. Pozostał by bez echa, bo po co się matolstwami pajaca przejmować ale pojawił się adwokat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie krew nie woda ! :mad: na bezczelne idiotyzmy i zaginanie fizyki do swoich celów być nie może.

Miałem nadzieje że ten człowiek ... jak każdy popełnia błędy, że nie ma go co skreślać ...i nazywać że robi głupoty itp ...

Można by było parę inwektyw cisnąć na temat intelektu TB ale szkoda ...

 

Myślałem sobie że po takiej argumentacji, nastąpi przełom ! ale rzopa.

Nie nastąpił ! każdy myślący wie że już nie ma z czym walczyć itp ... a ten nadal się wija jak piskorz !

 

Będę optował aby nadać mu tytuł na forum ! antydoradca od zawsze ! proszę zgłaszać propozycję, nie ma co banować itp .. tylko łatkę przykleić niech potoczny inwestor wie .. kto to jest Tomasz Brzęczykowski ! znachor budowlany ... i zaklinacz gruntów ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz że jest po prostu tempy !
Trudno sie nawet obrazić na tak mało myślącą osobę, dlatego ograniczę się do tłumaczenia.

Proszę poprosić kogoś kto ma troszkę oleju i policzyć parterowy dom ( dla ułatwienia ) 100m2 "izolowany" zgodnie z PN z okresu gdy hasło "6X" powstało.

- straty do gruntu

10m2 bk wilgotnego i 100m2 podłogi ze styropianem 6 cm

Straty poza grunt

wentylacja - 100m3/h

ściana bk + 10 cm styro 100m2

dach 20 cm wełny 100m2

okna 12m2

drzwi 2m2

- dr Duda wliczył, że starty do gruntu są równe wyższe pozostałym stratom

Poprosiłem też o to Szanownego Pana - zbył Pan moją prośbę.

Poprosiłem Szanownego kszu - nie uwzględniając zawilgocenia fundamentów i ściany - wynik wyszedł 48% gruntu 52 % poza grunt.

Czy więc nie jest uzasadnione twierdzenie, że w domu parterowym wybudowanym zgodnie z Polską Normą - więcej ciepła ucieka do gruntu niż pozostałymi przegrodami i wentylacją razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest jak się dzisiaj projektuje, buduje i odbiera. Też jej nie znam ani co dokładnie oznacza te "6x" dlatego chciałbym poznać zanim się wypowiem.

No są tacy co wolą jazgotać bez sensu ale na to się nic nie poradzi.

 

TB wielokrotnie przedstawiał swoją hipotezę ale nigdy nie podał zadnych dowodów na jej potwierdzenie (za wyjatkiem sławetnego eksperymentu z wiaderkami i kablami oraz kilku prób ze staniem na mrozie z gołą d..pą na styropianie). Wartosc merytoryczna tych dowodów jest równa zeru, ale ma wartośc rozrywkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczysz w programie stworzonym przez ciepłowników dla ciepłowników. Oni są spisku przeciw producentom izolacji. Znajdz wiarygodny program do obliczen polecany przez TB a stworzony przez spisek izolatorów.

 

Nie jest potrzebny, bo w domach pasywnych wg podziału TB nie trzeba grzać więc nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Myślałem sobie że po takiej argumentacji, nastąpi przełom ! ale rzopa.

Nie nastąpił ! każdy myślący wie że już nie ma z czym walczyć itp ... a ten nadal się wija jak piskorz !

 

Będę optował aby nadać mu tytuł na forum ! antydoradca od zawsze ! proszę zgłaszać propozycję, nie ma co banować itp .. tylko łatkę przykleić niech potoczny inwestor wie .. kto to jest Tomasz Brzęczykowski ! znachor budowlany ... i zaklinacz gruntów ...

Brzęczkowski przez 10 lat chyba pisze te głupoty, niezależnie od tego co inni o tym sądzą. Dawno pisałem by dać mu łatkę "forumowicz kontrowersyjny". Tak delikatnie ale jakoś redakcja nie widzi takiej potrzeby. Myślę, że taka jest bo są tacy do których idiotyzmy Brzęczkowskiego trafiają. Kszhu też najwidoczniej jest przekonany, że dom wg PN będzie zużywał więcej od gruntu niż przez pozostałe przegrody plus wentylacja. Pokazywał też projekt domu niby pasywnego którego projektant, najwyraźniej pod wpływem Brzęczkowskiego naraził inwestora na nieuzasadnione wydatki dając absurdalnie grubą warstwę izolacji od gruntu. To nie żarty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno sie nawet obrazić na tak mało myślącą osobę, dlatego ograniczę się do tłumaczenia.

Proszę poprosić kogoś kto ma troszkę oleju i policzyć parterowy dom ( dla ułatwienia ) 100m2 "izolowany" zgodnie z PN z okresu gdy hasło "6X" powstało.

- straty do gruntu

10m2 bk wilgotnego i 100m2 podłogi ze styropianem 6 cm

Straty poza grunt

wentylacja - 100m3/h

ściana bk + 10 cm styro 100m2

dach 20 cm wełny 100m2

okna 12m2

drzwi 2m2

- dr Duda wliczył, że starty do gruntu są równe wyższe pozostałym stratom

Poprosiłem też o to Szanownego Pana - zbył Pan moją prośbę.

Poprosiłem Szanownego kszu - nie uwzględniając zawilgocenia fundamentów i ściany - wynik wyszedł 48% gruntu 52 % poza grunt.

Czy więc nie jest uzasadnione twierdzenie, że w domu parterowym wybudowanym zgodnie z Polską Normą - więcej ciepła ucieka do gruntu niż pozostałymi przegrodami i wentylacją razem?

 

Prosze o te obliczenia dr Dudy oczywiscie opublikowane w naukowym czasopismie i jako podstawa właczone do PN i WT2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam chciałbym ją poznać bo jej nie znam i chyba o to cała ta kłótnia.

Bazując na informacjach TB i Dudy dot. budownictwa z tamtych lat wychodzi mniej więcej tak:

 

dom_stary.png

 

Jak będzie dla nowej WT2014 to też można policzyć zamiast bełkotać.

Tylko proszę uwzględnić, że badania wykazały minimum 4% zawilgocenie bk w fundamencie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam chciałbym ją poznać bo jej nie znam i chyba o to cała ta kłótnia.

Bazując na informacjach TB i Dudy dot. budownictwa z tamtych lat wychodzi mniej więcej tak:

 

dom_stary.png

 

Jak będzie dla nowej WT2014 to też można policzyć zamiast bełkotać.

 

Dla WT2014 jak i dla wczesniejszych WT2008 U dla podłogi było 0,3 a nie 0,65, oczywiscie zawsze mozna przytoczyć normy sprzed 100 lat i twierdzic dzis tez sie to sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...