Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie Pan ma tylko zła wolę i sprzeczność interesów. Jest Pan naturalnym wrogiem izolowania, bo dopuszcza Pan centralne w budownictwie.

Przypomnę Panu twórcę podwalin izolowania w Polsce prof Żmijewskiego - pierwszego wiceministra od efektywności energetycznej

Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.

Pan po prostu musi udawać niekumatego.

 

No i od nowa :)

Skoro ponawiasz tezę to ja ponowię pytanie o konkretne rozwiązanie. Udowodnij ten slogan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie Pan ma tylko zła wolę i sprzeczność interesów. Jest Pan naturalnym wrogiem izolowania, bo dopuszcza Pan centralne w budownictwie.

Przypomnę Panu twórcę podwalin izolowania w Polsce prof Żmijewskiego - pierwszego wiceministra od efektywności energetycznej

Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.

Pan po prostu musi udawać niekumatego.

 

Rozgryzł mnie Pan niczym Scherlock Holmes. Panska przenikliwość godna pozazdroszczenia.

Nie odpowiedział mi Pan jaka jest róznica w sprawnosci działania systemu opartego na termostatach sterujacych kablami lub siłownikami. Nie odpowiedział, bo Pan tego nie wie. Jako elektryk autoamatyk muszę udawac niekumatego, zeby propagowac II taryfę i sterowanie pomieszczeniowe, propaguje pompy ciepła bo w domu izolowanym zapotrzebowanie na cwu jest wieksze niz na ogrzewanie, propaguję je również dlatego, bo nie jestem przeciwnikiem wanien a jestem przeciwnikiem bicia rekordów w najkrótszym przebywaniu pod prysznicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Maksymilian raczył wygasnąć w 1978 (chyba ) a ostatni podręcznik napisał w 1974. Nie było wtedy mechanicznej wentylacji w domach, odzysku ciepła, koszy ogrzewania były pomijalne!! Nie było innych kanałów niż blaszane. To jakby dziś program perforowaną taśmą do komputera odra wgrywać!

 

 

Ale wentylacja wyporowa była wtedy najlepsza!

 

Prosiłem o porównanie ale bez własnych przemyslen. Jezeli parametry wentylacji to tylko aktualne, jezeli normy do uzasadnienia własnych bzdur (suma strat itd.) to tylko stare. Jak mozna byc takim perfidnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Maksymilian raczył wygasnąć w 1978 (chyba ) a ostatni podręcznik napisał w 1974. Nie było wtedy mechanicznej wentylacji w domach, odzysku ciepła, koszy ogrzewania były pomijalne!! Nie było innych kanałów niż blaszane. To jakby dziś program perforowaną taśmą do komputera odra wgrywać!

 

 

Ale wentylacja wyporowa była wtedy najlepsza!

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać rekuperacji w wentylacji wyporowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu ... no jak Pana można prosić ? przecież na przykładzie Nydara widać że wodna podłogówka ... ogrzewa bardzo mocno i dom i grunt.

A co ma powiedzieć ktoś kto zamiast podłogówki ma kable ? przecież to jest zaprzeczenie ... zamiast rachunki być niskie to ktoś beton wygrzewa.

I nie widzę tu różnicy czy będzie hydraulika czy kabel jeśli chodzi o strowanie ... tym ... ponieważ jedno i drugie jest otoczone betonem !!

 

:D.Ciepłomierz zakupiony. Na koniec lata będzie zamontowany.Zobaczymy ileż to GJ ta chałupa żre energii z darmowego drewna.

Jak dużo ,to dobrze .Jak mało to pewnie przekłamuje . Co za życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pochodna tezy o najwiekszych stratach na gruncie w porównaniu do pozostałych przegród, zasada dawno nie aktualna, dla TB nie straciła na waznosci.

Nowe trendy na starych normach, ale to tylko u TB, era niech sie schowa

Już nie tylko TB. Mamy też drugiego misia który uważa, że grunt to podstawa. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy z tym gruntem i cieszę się, że mam w projekcie 30cm, a nie mniej.

Rozpocząłem dzisiaj budowę od małego c, bo przyjechał blaszak. W piątek koparka zedrze humus, w sobotę geodeta porobi swoje płotki, a w poniedziałek sztychówka w ręce i dawaj wykopy pod ławy robić. Kupiłem taką Fiskarsa i mam nadzieję wykopać bezawaryjnie całość. Jeszcze żonie ładnie pręcika w haczyk wyklepię i niech sobie zbrojenie wiąże, bo się bidulka zanudzi.

Jednym słowem: NARESZCIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy z tym gruntem i cieszę się, że mam w projekcie 30cm, a nie mniej.
:lol2: następny wpadł do sekty TB :(

fup N na stali L 57 wkm material.jpg

 

fup N na stali L 57 wkm.jpg

 

No jest naprawdę jest z tym gruntem coś nie tak ... ponieważ to jest lity kloc litej stali ! ... lambda 57 W/mK ... i co ... nico wychodzi.

o tyle gorzej ile różnica w dodatkowym oporze gruntu ... jak był piasek lambda 0,7 W/mK ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze trzecia droga, o dziwo przewijająca się przez różne tematy na FM, tzw. "cuda nydara" a nazywając rzeczy po imieniu - kłamstwa i oszustwa. Bo przecież sprawdzić mogą to tylko zaufani bo podejrzliwi wstępu nie mają:D

 

Napisałeś kiedyś,,szkoda że przez internet nie można dać w ryj". Nie wiem czy dokładnie zacytowałem słowo w słowo,ale sens taki był.

Ty wiesz? Ja się z tobą zgadzam.

Wracając do meritum . Nie da rady kłamać,ponieważ ujawniłem rodzaj budynku,grubości izolacji itd. Średnio inteligentny forumowicz ( nie mówię o tobie) by bajdurzenie podważył.Wiem też że tobie to twarzy nie zamknie bo ty jesteś człowiek chory z nienawiści .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś kiedyś,,szkoda że przez internet nie można dać w ryj". Nie wiem czy dokładnie zacytowałem słowo w słowo,ale sens taki był.

Ty wiesz? Ja się z tobą zgadzam.

Wracając do meritum . Nie da rady kłamać,ponieważ ujawniłem rodzaj budynku,grubości izolacji itd. Średnio inteligentny forumowicz ( nie mówię o tobie) by bajdurzenie podważył.Wiem też że tobie to twarzy nie zamknie bo ty jesteś człowiek chory z nienawiści .

Daj spokój, nydar. Nie warto z nim rozmawiać czy kłócić się. Ciężki przypadek chorej ambicji. Szkoda zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre! Normy sobie, Brzęczkowski sobie. Kto wygrywa? Brzęczkowski! Wiara narodu w cuda jest powalająca.

 

Normy... Już kiedyś pisałem o normach dotyczących badania wkładów kominowych, głośności urządzeń, wsp. U okien, itp. Jak to się ma do rzeczywistości?

Teraz normą nie jest dom do 20kWh. W NF40 są parametry dla podłogi U=0,2. W NF15 U=0,12. Ile do tego trzeba styropianu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po norm kominkowych. Może ktoś z kolegów bliżej tematu. Otóż wyczytałem ostatnio ,że kol TB poleca kominki z otwartym paleniskiem .Na wątpliwość ,bo straty,bo ciąg kominowy, skwitował,że jak się nie pali to komin jest szczelnie zamknięty.

Czy to jest system dopuszczalny wobec przepisów p-poż? Co z wonią z nieczynnego kominka,bo jest ? Otwarty kominek i WM?

Czy to tylko luźny -niebezpieczny pomysł kol.TB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...