Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:lol2: następny wpadł do sekty TB :(

[ATTACH=CONFIG]249434[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]249435[/ATTACH]

 

No jest naprawdę jest z tym gruntem coś nie tak ... ponieważ to jest lity kloc litej stali ! ... lambda 57 W/mK ... i co ... nico wychodzi.

o tyle gorzej ile różnica w dodatkowym oporze gruntu ... jak był piasek lambda 0,7 W/mK ...

tylko, ze to bajka animowana. Rzeczywistość jest zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapalonym kominku z otwartą komorą trzeba dostarczyć dodatkowo ponad 500 m3/h powietrza do spalania. Który wentylator w WM to pociągnie? Jaki trzeba wtedy reku? 1000m3? Poza tym szczelne zamknięcie takiego komina to raczej trudna sprawa. Ale da się!

1kg drewna wymaga do spalenia 8-10m3 powietrza. Nie montowałbym kominka spaląjącego 50kg drewna na h. W domu pasywnym mogłyby być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy?!? Nie mów, że zalegalizowałeś wymiennik pomyj i masz na to atest PZH?!?:D

 

Awaria w RSŚ to co najwyżej zaśmierdzi. Poczujesz ,zamkniesz i poprawisz.

Żle zrobiony kominek ,nie poczujesz i zaśniesz na wieki.

Pewne rady mogą być głupie a pewne śmiertelnie głupie.Dla tego dopytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę, się, ze jest Pan w klubie "oszukanych" przeze mnie. I radziłbym pomyśleć o 40 cm - minimum izolacji tam gdzie nigdy nie będzie można nic poprawić?

Jesteś pewien ?? Mamy globalne ocieplenie - natura sama poprawia - przy takich zimach jak ta to średnia temp. gruntu pod domem sporo powyżej 5-10C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da. Mnie raczej interesuje co na to prawo i czy są jakieś dedykowane szybry. Mam okrągły szyber z luzem i z odcięciem po cięciwie.

No i kwestia zapachu .Całkowicie zamknięty komin w otwartym kominku to zapach spalenizny.

Kominki zamknięte są od niedawna i nic wcześniej nie śmierdziało. W domach izolowanych, kominek jest robiony w celach "niegrzewczych" Urok ognia za szyba? Może ekran i pendriva...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ?? Mamy globalne ocieplenie - natura sama poprawia - przy takich zimach jak ta to średnia temp. gruntu pod domem sporo powyżej 5-10C.

 

Jestem wyjątkowo pewien.

A kominek otwarty daje mniej ciepła a więcej uroku. Tak więc jak ktoś sobie nie wyobraża domowego ogniska bez kominka - to niech robi otwarty - sporo osób już to sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno sie nawet obrazić na tak mało myślącą osobę, dlatego ograniczę się do tłumaczenia.

Proszę poprosić kogoś kto ma troszkę oleju i policzyć parterowy dom ( dla ułatwienia ) 100m2 "izolowany" zgodnie z PN z okresu gdy hasło "6X" powstało.

- straty do gruntu

10m2 bk wilgotnego i 100m2 podłogi ze styropianem 6 cm

Straty poza grunt

wentylacja - 100m3/h

ściana bk + 10 cm styro 100m2

dach 20 cm wełny 100m2

okna 12m2

drzwi 2m2

- dr Duda wliczył, że starty do gruntu są równe wyższe pozostałym stratom

Poprosiłem też o to Szanownego Pana - zbył Pan moją prośbę.

Poprosiłem Szanownego kszu - nie uwzględniając zawilgocenia fundamentów i ściany - wynik wyszedł 48% gruntu 52 % poza grunt.

Czy więc nie jest uzasadnione twierdzenie, że w domu parterowym wybudowanym zgodnie z Polską Normą - więcej ciepła ucieka do gruntu niż pozostałymi przegrodami i wentylacją razem?

 

I tu obrońca-kierownik kszhu, miłośnik PN broniący ich jak niepodległości powinien się normalnie pochlastać szarym mydłem.

 

No bo jak to, że według jego ukochanych i wypieszczonych PN takie dziadostwo zaleca się budować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś informacje jakich warunków dotyczyło to nieszczęśliwe stwierdzenie dot. gruntu? 6cm izolacji EPS pod kapciami to co liczysz? Chyba oczy jeszcze jadem nie zalane?:)

 

Kszhu nie atakuję Cię w tym momencie, ale Ty naprawdę nie chcesz widzieć tego co inni. Podał Pan kabelek ten przykład w celu poparcia własnych bzdur tylko zastanów się od kiedy toczy się ta wojna o te jego *6 do gruntu, od kiedy On o tym napierdziela, dla każdego to oznaczało że zawsze i wszędzie tak jest i w końcu podał dom z 6centów styro od gruntu i wielkie mi potwierdzenie jego teorii. Do tego przykład z przed X lat gdzie wiadomo że nikt teraz tak nie robi. Podaje przykłady na jego widzi mi się raz totalnie z przeszłości przytoczony dom a zaraz pisze na temat wentylacji żeby nie patrzeć na dane opracowanie bo to stare są nowsze mądrzejsze. Jak bu Pan kabelek napisał od razy że strata *6 dotyczy takiego a nie innego przypadku nie było by tego całego bajzlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ?? Mamy globalne ocieplenie - natura sama poprawia - przy takich zimach jak ta to średnia temp. gruntu pod domem sporo powyżej 5-10C.

 

Tak z ciekawości kol. zapytam . Kolega to mierzył? Bo jeśli tak ,to stwierdzenie sporo powyżej 10oC grozi wylaniem wiaderka pomyj i wszelkiego plugastwa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu nie atakuję Cię w tym momencie, ale Ty naprawdę nie chcesz widzieć tego co inni. Podał Pan kabelek ten przykład w celu poparcia własnych bzdur tylko zastanów się od kiedy toczy się ta wojna o te jego *6 do gruntu, od kiedy On o tym napierdziela, dla każdego to oznaczało że zawsze i wszędzie tak jest i w końcu podał dom z 6centów styro od gruntu i wielkie mi potwierdzenie jego teorii. Do tego przykład z przed X lat gdzie wiadomo że nikt teraz tak nie robi. Podaje przykłady na jego widzi mi się raz totalnie z przeszłości przytoczony dom a zaraz pisze na temat wentylacji żeby nie patrzeć na dane opracowanie bo to stare są nowsze mądrzejsze. Jak bu Pan kabelek napisał od razy że strata *6 dotyczy takiego a nie innego przypadku nie było by tego całego bajzlu.
Czytał Pan wyniki z kabelka? Gdzie tam było x6?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie matacz jak zwykle, awaria może się zdarzyć zawsze i ze wszystkim...

 

 

 

A więc? Masz to na mapce powykonawczej? Masz atest PZH gwarantujący, że nic tam się nie wykluje, w wypadku dowolnej awarii nic nie przedostanie się do wdychanego powietrza lub otaczającego gruntu itp. itd.?

 

Niestety - takie wymienniki muszą być podgrzewane co jakiś czas do 55st.C - legionella. Dlatego z PZH atestu nie będzie i zgodności z CE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1kg drewna wymaga do spalenia 8-10m3 powietrza. Nie montowałbym kominka spaląjącego 50kg drewna na h. W domu pasywnym mogłyby być problemy.

 

http://www.kominki.net/index.php?go=page&title=wentylacja

 

Ilość powietrza, a co za tym idzie tlenu potrzebnego do spalenia, to nie to samo, co ilość powietrza, które pomimo, że nie bierze udziału w spalaniu, to jednak opuszcza wraz ze spalinami dom. To dwie bardzo różne wielkości.

 

Poza tym proponuję zapalić 1kg drewna w hermetycznym pomieszczeniu 2x2x2m i zobaczyć, czy płomień nie zgaśnie. Nie robiłem tego doświadczenia, ale postawiłbym stówę, że jednak nie dopali się do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytał Pan wyniki z kabelka? Gdzie tam było x6?
no widzę że Pan Tomasz się teraz z 6x wycofuje no pięknie :lol2:

 

Nie montowałbym kominka spaląjącego 50kg drewna na h.
to trzeba być kretynem do kwadratu ! 50kg drewna !! aby takie bzdury pisać !

Człowiecze !! opanuj się bo co wypisujesz to jest stek idiotyzmów.

Jak bym nie obsługiwał od czasu do czasu pieca C.O 17 kW .. i tylko drewnem to może te z rzopy wzięte fakty bym uwierzył !

nie wiem czy kiedykolwiek 50kg w ciągu dnia spaliłem !

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...