Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

I tu obrońca-kierownik kszhu, miłośnik PN broniący ich jak niepodległości powinien się normalnie pochlastać szarym mydłem.

 

No bo jak to, że według jego ukochanych i wypieszczonych PN takie dziadostwo zaleca się budować

 

Na spotkaniu w Muratorze ( gdzieś koło 2000 r) zaprezentowano rysunek (jak wyżej) domku z pokazaniem % strat przez okna, ściany wentylację... grunt był 3-6% -

Zapytałem :

Czy to znaczy, ze w każdym domu jest taki procentowy rozkład strat?

Odpowiedź była: że to dotyczy domu normatywnego 0.6W/m2kK od gruntu, 0.3 ściana i 0.2 dach.

Opisałem to wtedy ze straty do gruntu są co najmniej 6 x większe jak nie 10x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety - takie wymienniki muszą być podgrzewane co jakiś czas do 55st.C - legionella. Dlatego z PZH atestu nie będzie i zgodności z CE

 

O tym,że zbiornik na ścieki należy podgrzewać do 55oC to nawet najstarsi górale nie słyszeli .Szanowny Pan zaczyna chyba błądzić w zeznaniach.

Przydomową oczyszczalnie ścieków też trzeba? Tym zatkanym kominem włączył mi Pan czerwoną żarówkę ale tym to zabił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzę że Pan Tomasz się teraz z 6x wycofuje no pięknie :lol2:

 

to trzeba być kretynem do kwadratu ! 50kg drewna !!

 

Nie wycofuje się, jak Pan widzi jest 10X więcej.

A wynik z kabla Pan pamięta?

 

Dlaczego Pan Przemek od razu ma być kretynem ? Nie musi przecież wiedzieć ile drewna potrzeba spalić by poszło 500m3/h

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się gościa czepiacie, a w sumie TB pożyteczną odgrywa rolę.

 

Z jednej strony łatwo go krytykować merytorycznie, czy nawet dopierdzielić się odnośnie wyzywania od głupków, ale ja przynajmniej nie pamiętam, żebym wyczytał aby komuś bezpośrednio ubliżał. No, chyba że od oszustów albo ciepłowników. Z drugiej zaś strony to zwraca jednak uwagę na fakt, że izolacja to nie tylko ściany, że ważna jest szczelność, że WM daje korzyści itp. Sporo osób nie miało z tym styczności. Moi znajomi, w tym również całkiem inteligentni, mają przekonanie, że powyżej 12-tu cm styro na ścianie się nie opłaca, pomimo tego, że żaden z nich nie zna właściciela takiego domu.

 

TB robi to w sposób nieraz komiczny, nieraz nawet żenujący, ale ja podsumowałbym go tak, że robi źle dobrą rzecz. Niektórzy faktycznie robią dobrze złe rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kabelek ma Pan chyba pomroczność-jasną, chodzi o całokształt twórczości nie brnij Pan dalej.

 

Jeszcze raz zapytam - ile wyszło W w powietrzu i piachu - pamięta Pan ? Bo jak poda Pan wynik - to może Pan zrozumie, ze ważny jest kontekst a nie wycięcie 2 słów z kontekstu.

Straty do gruntu są 6 do 10 razy większe w domu normatywnym, niż przekonuje nas cała masa rysunków ze strzałkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spotkaniu w Muratorze ( gdzieś koło 2000 r) zaprezentowano rysunek (jak wyżej) domku z pokazaniem % strat przez okna, ściany wentylację... grunt był 3-6% -

Zapytałem :

Czy to znaczy, ze w każdym domu jest taki procentowy rozkład strat?

Odpowiedź była: że to dotyczy domu normatywnego 0.6W/m2kK od gruntu, 0.3 ściana i 0.2 dach.

Opisałem to wtedy ze straty do gruntu są co najmniej 6 x większe jak nie 10x

 

To nie pisz Pan bzdur że zawsze i wszędzie tak jest, to było 14lat temu, a powtarza Pan te same bzdury o izolacji od gruntu o izolacji o wewnątrz, bo wszystko inne to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się gościa czepiacie, a w sumie TB pożyteczną odgrywa rolę.

 

Z jednej strony łatwo go krytykować merytorycznie, czy nawet dopierdzielić się odnośnie wyzywania od głupków, ale ja przynajmniej nie pamiętam, żebym wyczytał aby komuś bezpośrednio ubliżał. No, chyba że od oszustów albo ciepłowników. Z drugiej zaś strony to zwraca jednak uwagę na fakt, że izolacja to nie tylko ściany, że ważna jest szczelność, że WM daje korzyści itp. Sporo osób nie miało z tym styczności. Moi znajomi, w tym również całkiem inteligentni, mają przekonanie, że powyżej 12-tu cm styro na ścianie się nie opłaca, pomimo tego, że żaden z nich nie zna właściciela takiego domu.

 

TB robi to w sposób nieraz komiczny, nieraz nawet żenujący, ale ja podsumowałbym go tak, że robi źle dobrą rzecz. Niektórzy faktycznie robią dobrze złe rzeczy.

 

teraz popatrz na te dwa zdania z twojej wypowiedzi i pomyśl co będzie jak ci TB czy inny nawiedzony zrobi źle te dobre rzeczy z pierwszego wytłuszczonego zdania

 

a teraz popatrz na wypowiedzi TB, co która bardziej rozwinięta, to ma w sobie wiele właśnie takich zaprzeczeń

 

rozumiem twoje podejście, ale to jest przypadek patologiczny,...

 

... a do tego jak widać w innych wypadkach zaraźliwy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam - ile wyszło W w powietrzu i piachu - pamięta Pan ? Bo jak poda Pan wynik - to może Pan zrozumie, ze ważny jest kontekst a nie wycięcie 2 słów z kontekstu.

Straty do gruntu są 6 do 10 razy większe w domu normatywnym, niż przekonuje nas cała masa rysunków ze strzałkami

 

Nie wyrywam słów z kontekstu, każdy kto czyta wie o co biega, Pan jak zwykle przeinacza na swoje, nie będę wracał do testu z wiaderkiem i gołą dup... na mrozie bo nie ma sensu, merkawa podał przykład ze stalą to skwitował to Pan bajka animowaną. Choć byśmy się tu wszyscy posrali i tak Pan wie lepiej, tak samo jak wie Pan lepiej że mój dom zezre 90kWhm2/rok bo tak i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej to podtrzymuję !!!

Jeżeli uczy się, ze w domu normatywnym - do gruntu ucieka 3-6 % ciepła a jest minimum 50% to jak to określić?

O jakim normatywnym domu piszesz TB - podaj te normy ???? Było już podane 20 razy jakie są aktualne normy U dla ścian, dachu, podłogi i nie jest to 0,6 jak pan kłamie TB. Dopóki będziesz w to brnąc będę pisał TB kłamca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wycofuje się, jak Pan widzi jest 10X więcej.

A wynik z kabla Pan pamięta?

widzę że do wełnianej istoty nic nie dociera.

 

Straty do gruntu są 6 do 10 razy większe w domu normatywnym, niż przekonuje nas cała masa rysunków ze strzałkami
no już dom normatywny ... czemu ty jesteś takim ignorantem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam - ile wyszło W w powietrzu i piachu - pamięta Pan ? Bo jak poda Pan wynik - to może Pan zrozumie, ze ważny jest kontekst a nie wycięcie 2 słów z kontekstu.

Straty do gruntu są 6 do 10 razy większe w domu normatywnym, niż przekonuje nas cała masa rysunków ze strzałkami

 

K......A M...C kszhu SLEPY JESTES - TB KOLEJNY RAZ KŁAMIE - WIDZISZ TO 6 DO 10 RAZY WIEKSZE STRATY .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może, bez przekłamywania, zalecaŁO?;)

 

 

 

Widzę, naprawdę, a dlatego, że potrafię zachować olewczy dystans, to chyba więcej niż by wielu chciało. Wiem, że wielu TB zalazł za skórę, swoim kontrowersyjnym podejściem i dlatego żółć zalewa im wątrobę jak tylko widzą dowolny wpis TB. Bluzgają, buraczą, piszą "Pan kabelek" itp. itd. Dzisiaj ktoś przytoczył wpis TB, gdzie słowa nie było o tych 6x a szał "6x" opętał forowiczów niespotykany. Kabaret:)

 

 

 

A pewnie, że tyle będzie. O 9-11 piszą "pasywniacy" i im gorsza izolacja tym więcej dom ogrzewa grunt.

 

zgadza się - ło - tylko dopiero teraz raczył się odsłonić

 

i to jest kłamstwo i manipulacja, ale dobre to że przyparty do muru w końcu się przyznał, że dane są "archaiczne" i nie przystające w żaden sposób do roku 2014.

 

Trzeba było do tego kilkanaście tysięcy postów, ale się opłaciło ...chyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pisz Pan bzdur że zawsze i wszędzie tak jest, to było 14lat temu, a powtarza Pan te same bzdury o izolacji od gruntu o izolacji o wewnątrz, bo wszystko inne to porażka.

Czyli , wentylacja z odzyskiem ciepła i ogrzewanie podłogowe niecentralne? Czy uzupełnienie domu w klimę i dogrzewanie pompą ciepła z bezpośrednim parowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest kłamstwo i manipulacja, ale dobre to że przyparty do muru w końcu się przyznał, że dane są "archaiczne" i nie przystające w żaden sposób do roku 2014.
Bez problemu znajdę Panu w 2014 roku opracowania i rysunki, ze w domu normatywnym dalej jest 3-10% strat do gruntu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...