Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Izolacje czy to termiczne, wodne, czy elektryczne są raczej 0/1 - czyli zbliżone do ideału lub żadne. Szkoda, że Pan nie robi testów szczelności.

Gdy będę prowadził dzialalnosc charytatywną nie omieszkam Pana o tym powiadomic, mozna najpierw samemu spróbować a dopiero pózniej innym doradzać.

Nawet i bez tych testów obliczenia sie zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale jazda bez trzymanki.

To jak Panowie forumowicze. Tytułem podsumowania kilkuset stron o gruncie,bo już nawet mnie -prowodyra tego pod tematu to nudzi.

Warto wydać te nędzne 300PLN na peksy by nieszczęsną pospółkę pod chudziakiem wysuszyć i przerobić na izolację,czy raczej te 300PLN przepić?

 

ps. kszhu .Dla czego tak dociekasz czy RSŚ ma już atesty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre jaja, fikołek bez doświadczenia ale za to zapiekły bardzo "udowadnia", że normy NF15 i NF 40 można do kosza wyrzucić. Klepiąc co mu do głowy przyjdzie. Zaraz się dowiemy, że jak to Brzęczkowski twierdził ścian w ogóle nie trzeba izolować. To dopiero "dyskusja" :). Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGobainConstruction/Isover/Byggisolering/IsoverBoken/ od str. 47 są podłogi. czy warto dawać minimum wiedząc, że tam się nigdy nie dołoży? Może lepiej zrobić tańsza ogrzewanie a tam dołożyć izolacji?

 

Oooo ... czyżby przebłyski rozsądku ?

 

Ogólnie opuszczam posty z inwektywami, o mnie, czy z infantylnymi mordami. Uśmieszki po swoim tekście to jak śmiejący się jeden w towarzystwie autor dowcipu.

 

Nie to one oznaczają. Poczytaj co to są emotikony i w jakim celu stosuje się "uśmieszki".

 

Średnia temperatura w sezonie grzewczym wynosi wg podręcznika audytora + 4 st. C I tyle wynosi temperatura gruntu pod domem izolowanym w sezonie grzewczym .

...

Co źle podaję?

 

Skąd masz info o średniej temp. gruntu w okresie grzewczym pod izolacją ? Ona jest rzeczywiście zbliżona do średniej temperatury powietrza ale nie z okresu grzewczego tylko rocznego.

 

Ale jazda bez trzymanki.

To jak Panowie forumowicze. Tytułem podsumowania kilkuset stron o gruncie,bo już nawet mnie -prowodyra tego pod tematu to nudzi.

Warto wydać te nędzne 300PLN na peksy by nieszczęsną pospółkę pod chudziakiem wysuszyć i przerobić na izolację,czy raczej te 300PLN przepić?

 

A czy nie powinno się najpierw wyziębić gruntu, aby wytrącić całą wilgoć z powietrza i dopiero później podgrzewać ?

 

ps. kszhu .Dla czego tak dociekasz czy RSŚ ma już atesty?

 

Bo sam planuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Bo sam planuje "

Barth. Wiem,że to nie jest rakieta kosmiczna, ale obawiam się,że kszhu oprócz tego co w sklepie kol. TB mieć nie będzie.

On sobie w następnym domu zafunduje następne GWC pod chałupą, PPCi z możliwością pracy do -25oC czy w końcu taras od południowej strony w kolorze wenge. On jest specem od budownictwa energooszczędnego wybitnym i 1500kWh/rok to gra nie warta świeczki ,bo on wie . Jest już ich dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o obliczeniach tego "podobno" normatywnego klocka. Przeczytałem u kszhu, kierownika-obrońcy, że 34% to prawie 50%, a po korektach jeśli różnica in minus wyniesie 10%, to i tak bez różnicy,bo 24% to też prawie 50% (ubolewania godna postawa u człowieka podobno po trzech fakultetach), a było tak:

Bardzo zgrubne liczenie "klocka" dla WT2021 pokazuje, że słabo izolowana podłoga (U=0,3) i nieizolowane fundamenty to nadal prawie 50% strat (można przeliczyć sobie to na rok, prąd, pieniądze). Lepsze ocieplenie podłogi (U=0,08 ) i całkowite odcięcie się od fundamentów (np. izolacją wew. - w "klocku" to proste) zmniejsza straty drastycznie:

 

2021.png

Sprawność podana była 90% to i tak policzyło się, pewne uproszczenia też przyjęte o czym otwarcie informuję. Ale zmieniając nawet drastycznie te parametry, wyniki poszczególnych elementów nie zmieniają się w skali "niebo a ziemia" a w granicach do 10%. To nie apteka a tylko pogląd.

 

Przedstaw dane z audytoraOZC.

 

Poczytałem znowu o mataczeniu TB, pochylam się z ubolewaniem nad tymi, którzy go rozumieją i popierają (ja rozumiem o co mu chodzi i popieram izolowanie, ale odrzuca mnie jego sposób argumentowania, polegający na półprawdach, łgarstwie i mijaniu się z prawdą, oraz ukrywaniu niewygodnych dla niego faktów), ale robią to nawet nie próbując konstruktywnej dyskusji na argumenty i uzmysławiania mu co robi ŹLE, tylko ślepo podążają za jego słowami a co gorsza za sposobami tegoż człowieka

 

Jestem w stanie zgodzić się ze stwierdzeniem F. Kiepskiego

Postępująca Debilizacja Społeczeństwa - w skrócie PDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele lepiej przepić bo na cholerę zakopywać coś w ziemi co tam straci tylko wartość? Ani to skarb żaden, ani pamiątka dla potomnych?

 

 

 

Bo lubię proste odpowiedzi na proste pytania zamiast ciągłego mataczenia.

 

 

 

Ale w życiu takim idiotycznym rozwiązaniem za własne pieniądze sobie krzywdy nie zrobię! Rynek odzysku jest całkiem spory i nie ma co wyważać otwartych drzwi tylko podpatrzeć. Ty podpatrzyłeś i jak na tej podstawie wykoncypujesz coś tańszego i równie sprawnego to chętnie skorzystam z doświadczeń:)

 

To mówisz ,że zaczepiam i obgaduję.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar akurat przebadałem sprawę norm i piasku .. i dwie mówią nawet 0,4 W/mK pytanie czemu tak ...

a inne mówią 2,0... np 12524 ... :jawdrop: tak że troszkę studzę Twój zapał z gruntem.

Pamiętaj iż grunt bez wody w cale nie jest lepszy, ponieważ woda ma wielką pojemność cieplną.

I ten potencjał musi zniknąć aby grunt tracił szybciej temp czy przymarzał.

Jest o tym wyraźnie powiedziane w literaturze i jednej normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar akurat przebadałem sprawę norm i piasku .. i dwie mówią nawet 0,4 W/mK pytanie czemu tak ...

a inne mówią 2,0... np 12524 ... :jawdrop: tak że troszkę studzę Twój zapał z gruntem.

Pamiętaj iż grunt bez wody w cale nie jest lepszy, ponieważ woda ma wielką pojemność cieplną.

I ten potencjał musi zniknąć aby grunt tracił szybciej temp czy przymarzał.

Jest o tym wyraźnie powiedziane w literaturze i jednej normie.

 

Masz rację .Grunt bez wody ma mniejszą pojemność cieplną ( 880/4200) .Wiemy też że grunt bez specjalnych zabiegów długo ciepła nie przetrzyma .Opisał to już Kolektor1.

Pozostaje zatem kwestia lambdy suchego ,co jest bardzo ciekawą kwestią i w budownictwie pomijaną nie wiedzieć czemu.

Jak będziesz zainteresowany to podeślę ci na priwa ,,przepis" na porównanie lambdy piasku i styropianu.

 

ps. Kszhu . Tak rozmawiają ludzie,którzy się nie zgadają do końca ze sobą.Można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały rok podgrzewasz powietrze wentylacyjne? Kompletnie nie widzisz co za durnoty wypisujesz?

Uważasz, że ile trwa sezon grzewczy, rok? A może z dużym zapasem pół roku? Jak nawet tak to już zostaje tylko 750kWh! I po to mam lać 2x więcej wody niż obecnie? Aby odzyskać 750kWh ale zużyć 2000kWh więcej? No gdzie tu sens?

 

ps. weź w końcu sięgnij po jakiś słownik albo idź na korepetycje bo się czytać nie da nie tylko dlatego, że bez sensu... dlaczego a nie dla czego - zapamiętaj!

 

A weź sobie sprawdź średnie zużycie na osobę w tym kraju .7-8m3/m-c dla trzyosobowej rodziny to nie jest lanie 2x tyle.

Nie rozumiesz idei RSŚ więc myślisz ,że połowę z 1500 odzyskasz a drugą tracisz. Nie wypada mi tobie tego tłumaczyć,ale w lecie jest po to by regenerować to co w zimie stracono. Układ jest bajecznie prosty i bezobsługowy, ale uwierz logiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego, że bez sensu... dlaczego a nie dla czego - zapamiętaj!
dlaczego dla czego ... bo nie podkreśla onkel pomocnik w pisaniu brak tego czerwonego ślaczka pod napisem. nie przeczytasz tego ? rurza ? rzłuw ? Krakuw ? Żeszuw ? chak ? hżan .. żeka. rzaba. ciekawe prawda ?

Nie czepiam się Ciebie Kszhu tylko taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8m3/3os./mies. to ~87l/dzień/os. i przyjmuje się, że 1/2 z tego, tj. 43,5l, to cwu o temp. <40stC (średnia unijna to 35l). Z tego zrzutu szarej wody u mnie mógłbym odzyskać <2kWh/3os./dobę bo nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na specjalistyczną instalację zabezpieczającą tę szarą wodę przed wychłodzeniem a wolę aby wychłodziała się ona naturalnie przepływając przez urządzenia i instalacje w domu.

 

 

 

Co ma regenerować jak to wszystko idzie w ziemię? Ustal sam ze sobą spójną wersje bo dopiero co napisałeś:

 

 

 

 

 

Układ ten nie jest logiczny, nie jest ekonomiczny, nie jest zgodny z prawem a co najważniejsze jest niebezpieczny dla użytkowników w razie potencjalnej awarii, której rozsądny człowiek nie pomija - legionella, cyt.:

"rezerwuarem tych bakterii są między innymi instalacje wodociągowe ciepłej wody, systemy klimatyzacyjne (...)

Zachorowania wywołane przez pałeczki Legionella określane są jako legionelozy (...) Śmiertelność pacjentów z postacią płucną legionelozy jest bardzo duża, wynosi od 15 do 20%"

 

Nie jestem przeciwnikiem żadnego odzysku ale musi być on sensowny, pewny i bezpieczny czyli odzysk z wody do wody lokalnie (a'la jasiek71) czy centralny (a'la Barth3z) oraz ekonomicznie uzasadniony.

 

,,Specjalistyczna instalacja do zabezpieczenia przed wychładzaniem."

Prowadzenie inst. w warstwie ocieplenia i pozbycie się resztek izolacji styropianowej . Ciekawe.

Co ma regenerować.

W kwietniu pod domem jest tylko 15oC z kawałkiem . To ma regenerować.Ciekawe.

Układ nie jest logiczny,nie jest ekonomiczny,nie jest zgodny z prawem.

Tak twierdzisz nie mając pojęcia jak to działa.Straszysz Legionellą w instalacji dostarczającej świeże powietrze.Ciekawe

Nie jesteś przeciwnikiem odzysku.

Tyle,że wara do powietrza .Ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały manipulatorek jesteś.

Na twoje pytanie ,,co ma regenerować odpisałem,,W kwietniu pod domem jest tylko 15oC z kawałkiem.To ma regenerować"

 

Ty cytujesz,,co ma regenerować" i odpowiadasz ,,No to jak nie ma co regenerować to w tym czasie odzysk jest bez sensu."

Manipulatorek jesteś albo nic nie kumasz po co i dla czego.

 

W sprawie Legionelli to zasiałeś strach wśród właścicieli WM z rekuperatorem ,zwłaszcza tym entalpicznym,

 

Znajdziesz chwilkę to wyjaśnij to ,,Bo odzysk z wody do powietrza nie ma ekonomicznego sensu." Powód takiego twierdzenia?

 

A za komplement dziękuję ,, jesteś takim geniuszem"

 

Dobrej nocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...