Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Do 140m3/h wystarczy 1.5m2.
no tak :) Tomasz nie liczy Tomasz wie nauczy cie .

 

Tyle, że bez słońca nic nie poradzi więc do aristona chyba lepiej jednak korzystać z odpadowego po requ.
no jasne że nie.

Ale pomysł jest bardzo dobry, ale jeszcze lepszy z grzejnika płytowego i bezpośrenido wodę grzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

,,Natomiast odzysk z cwu do cwu potrzebujesz okrągły rok.''

 

Potrzebujesz dokładnie pół roku .Dla drugiej połowy masz kolektor słoneczny z COP 100.Starcza na CWU i CO w okresie przejściowym.Stad absurdalnym jest pomysł na odzysk ciepła z wody do wody, bo jest nieefektywny. Idealnym rozwiązaniem jest grzanie zużytą wodą powietrza. Bo zimą jest wartościowe a latem regeneruje temp. pod fundamentem.No i eliminuje inne kosztowne urządzenie jakim jest rekuperator,a pozwala na zastosowanie znacznie efektywniejszej PPCi,którą w domu energooszczędnym ogarniesz CO i CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu to już tak krótko na forum piszę, aby podejrzewać mnie o to iż bym dał wodę na zimę ?

woda to taki skrót myślowy jako cieczy- medium roboczego.

 

A czemu nie? Są rozwiązania typu ,,pusty kolektor".pozwalające na używanie wody w największe mrozy.Woda jest w kolektorze gdy jest ciepło a kolektor jest pusty jak jest zimno.Stara dobra grawitacja pozwala opróżniać układ gdy jest taka potrzeba.Pompujesz wodę gdy kolektor ma np.+40 .Przestajesz gdy masz np. 35oC .Przestajesz,woda grawitacyjnie spływa do zasobnika.Proste -genialnie rozwiązanie,eliminujące drogi glikol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 140m3/h wystarczy 1.5m2.

no tak Tomasz nie liczy Tomasz wie nauczy cie .

Jak ja nie lubię jak ktoś tak chlapnie i już. Jak tu się bronić? SZANOWNY PANIE PROSZĘ UDOWODNIĆ, ŻE ŹLE LICZĘ.

Poza tym nie lubię jak ktoś przekręca moje zdania. Napisałem, że nie liczę tam gdzie się liczyć nie powinno. Np. gdy U jest dynamiczne, czy w ogóle nie znane. Bo dla mnie

przyjmijmy u piachu 0.4 czy 0,7... to parodia liczenia.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że bez słońca nic nie poradzi więc do aristona chyba lepiej jednak korzystać z odpadowego po requ.

 

Nic bardziej mylnego . PPCi dla domu energooszczędnego może być źródłem CO i CWU. Potrzebuje jedynie całego zużytego powietrza generowanego przez dom i wspomagania z GWC.Zamiast rekuperatora należy wykorzystać to co dają ścieki i słońce.

Dom energooszczędny to dom wykorzystujący wszystkie pasywne możliwości poboru energii i odzysk wszystkiego co z domu jest odpadem energetycznym,czyli powietrze i ścieki .Wszystkie te media mają wyższą temp. od średniej rocznej i to jest potencjał ,który delikatnie mówiąc olewamy na rzecz marketingowego chłamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bardziej mylnego . PPCi dla domu energooszczędnego może być źródłem CO i CWU. Potrzebuje jedynie całego zużytego powietrza generowanego przez dom i wspomagania z GWC.Zamiast rekuperatora należy wykorzystać to co dają ścieki i słońce.

Dom energooszczędny to dom wykorzystujący wszystkie pasywne możliwości poboru energii i odzysk wszystkiego co z domu jest odpadem energetycznym,czyli powietrze i ścieki .Wszystkie te media mają wyższą temp. od średniej rocznej i to jest potencjał ,który delikatnie mówiąc olewamy na rzecz marketingowego chłamu.

Tylko, że takie rozwiązania mogą stosować naprawdę nieliczni, ci co mają dużo kasy i z nudów budują dom wprowadzając do niego gadżety.

Większość inwestorów raczej pracuje i nie ma czasu sobie budować. Dlatego normalnie z atestami ppci może zasilać PV ( jak ktoś chce autonomię. Nie jest to drogie bo 5kWh dziennie to około 200W .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że takie rozwiązania mogą stosować naprawdę nieliczni, ci co mają dużo kasy i z nudów budują dom wprowadzając do niego gadżety.

Większość inwestorów raczej pracuje i nie ma czasu sobie budować. Dlatego normalnie z atestami ppci może zasilać PV ( jak ktoś chce autonomię. Nie jest to drogie bo 5kWh dziennie to około 200W .

 

Panie Tomaszu. Zasilanie PPCi to jedna sprawa i jak chce się być autonomiczny to można rozważać PV. Efektywność PPCi to druga sprawa. Współczynnik doskonałości wobec idealnego ,teoretycznego obiegu Carnota jest jaki jest i ważne,czy do PPCi dociera powietrze o temp. +5+10oC ,czy o temp. ujemnej.

Wie Pan .Była era pary,nadeszła elektryczności . Taki świat,takie życie. Była era rekuperatorów,nadeszła PPCi pędzona zużytym powietrzem z domu i świeżym z GWC.A wszystko w dodatniej temperaturze bez względu na to ile na dworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu Pan jest bardzo strasznie uparty ! w sprawie ścian czy gruntu. Ale widzę że na odcisk Panu nastąpiłem.

Tu jest jeszcze więcej zmiennych do policzenia, Pan nie dysponując żadnym warsztatem i przygotowaniem, odrzuca obliczenia.

Nawet nie znając i nie wiedzą jak są robione. Nie jest Pan uprawniony do wydawania takich sądów.

Są to Pańskie hipotezy i niech tak zostanie. Zostało to Panu udowodnione po raz enty.

Tu nagle można liczyć dobre. kolekgorek na 140m^3 powietrza Pan jest jakiś miszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu Pan jest bardzo strasznie uparty ! w sprawie ścian czy gruntu. Ale widzę że na odcisk Panu nastąpiłem.

Tu jest jeszcze więcej zmiennych do policzenia, Pan nie dysponując żadnym warsztatem i przygotowaniem, odrzuca obliczenia.

Nawet nie znając i nie wiedzą jak są robione. Nie jest Pan uprawniony do wydawania takich sądów.

Są to Pańskie hipotezy i niech tak zostanie. Zostało to Panu udowodnione po raz enty.

Tu nagle można liczyć dobre. kolekgorek na 140m^3 powietrza Pan jest jakiś miszcz.

Jakoś spróbuję Pana przekonać, że 140m3/h odbierające 700W z kolektora - można policzyć. I ile tego potrzeba na 0.97kWh. Natomiast liczyć straty do gruntu czy przez przepuszczająca powietrze ścianę gdzie u może się różnić nawet u 600% (jak w przypadku BK czy gruntu) to zwykły brak wiedzy na temat - liczenia.

Proszę jednak mi udowodnić, że w mroźny słoneczny dzień nie uzyskam z 1.5m2 opisanego kolektora 0.97kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, odzysk dla samego odzysku nie ma sensu" Napisał kszhu.

W podtekście . Należy kupować sprawdzone,drogie byle jak efektywne rozwiązania.

 

Drogi kolego . To wszystko to koszt wyrażony w ułamku jednego rekuperatora z średniej półki.

 

Oczywiście że jest on-of. ,,I to się pompuje samo z siebie czy wymaga sterowania, które ani darmowe ani bezawaryjne nie jest."

 

Oczywiście,że ma. Jest różnica w stratach ,w zależności od gradientu.,,Która to regeneracja i tak nie ma sensu bo grunt to wszystko pięknie rozprowadza."

 

Oczywiście,że nie. RSŚ temi rencami to 1000PLN. A o max. COP przy -15oC to pan Carnot ma inne zdanie.

 

Oczywiście że tobie pierdzieli się kolektor z RSŚ bo nie kumasz o co chodzi. Ciekawe nielegalny nydarowy RSŚ ,ale legalny maxowy kszhu GWC, będący wylęgarnią mykotoksyn,Legionelli i diabli wiedzą jakiej cholery. Ja zawsze mogę do czerpni psiknąć ze zwykłego spryskiwacza roztwór wody utlenionej,która zdezynfekuje. Ty możesz sobie wiesz gdzie psiknąć i co.

 

I na koniec . Korzystam z moich rozwiązań trzeci sezon .Gdyby nie ciekawość co i jak,to nie wiedział bym,że są.Taka widzisz gra warta świeczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo mroźne dni jest słońce w pochmurne dni ppci do cwu daje sobie radę bez grzałki.

bo takim co mają górne źródło +25 st. to i - 20 nie straszne.

 

W bardzo mroźne dni może być słońce ale i może nie być . Natomiast na pewnej głębokości w gruncie jest stała temperatura.Kwestią jest dodanie do tych stałych parametrów ze zużytego powietrza domowego energii,która kapitalnie podnosi COP.

Panie Tomaszu. Jaki teoretyczny COP może być przy -10oC i przy +5oC jeżeli górne źródło to 45oC(woda do CWU)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się swojego przyjaciela,co to Luna.

On-off to takie dziwne urządzenie ,że jak jest 40oC to się włączy a jak osiągnie 35oC to się wyłączy .Bez mojej wiedzy . Nie wyjaśnię bo się na tym nie znam.

RSŚ to urządzenie,które instaluje się na nitce przewodu kanalizacyjnego . OT co.

 

A w sprawie PPCi to się kolego mylisz i to bardzo,bo uważam to urządzenie za przyszłość domów energooszczędnych .A czy co niektórzy producenci kłamią. Może nie kłamią ale naginają rzeczywistość .PPCi pracująca przy -25oC ,a COP podają przy +7oC. Dla myślącego człowieka to jest podejrzane i zmusza do szukania prawdy .Dla łykającego cały marketingowy bełt ,takiego jak ty to .....Właściwie to nie wiem jak to odbierasz ,bo odbierasz na innych falach rzeczywistość.

 

Koszt. No cóż .Nie będę pisał bo mnie zwyzywasz .Takie to nic w skali domu ,że wstyd pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bliski nabycia takiego czegoś z gwarancją pracy - może dlatego, że sprzedawca wie iż temp. we Wro nie spadają poniżej min. temp. DZ PPCi.

 

Nydara zazdrość pożre w całości jak to zadziała:D

 

Widzisz kshu.Nydar kciuki będzie trzymał aby wyszło ,bo uważa że PPCi dla domu energooszczędnego to przyszłość.Kwestia czasu jak zauważysz,że reku to przeszłość a powietrze wykorzystasz do PPCi, bo będzie efektywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, wyraźnie podają max COP przy -15stC i COP>1 przy -25stC."

Kszhu ty jesteś genialny COP> 1 przy -25oC,uważasz za osiągnięcie.Ogrzewam zużytym powietrzem wentylacyjnym wodę która dostarczana jest do domu . Z 8oC podnosi się temp. do 18oC . Policz COP. A dzieje się to w mrozy. Ciśnienie w inst.wodnej dają wodociągi a przepływ powietrza ,inst. wentylacyjna. Kosztem jest zbiornik.:lol2:

Przyjmujesz wobec mnie przedziwną retorykę,zmuszony w takim razie jestem ,choć z żalem zrewanżować.Jesteś durnym palantem ,który poza czubek własnego nosa nie dostrzega zmian w otaczającym świecie.Na miejscu twoich pracodawców,zlecających tobie marketingowy bełkot ,wywalił bym cię na zbity pysk ,bo jesteś aż nazbyt czytelny i nie wiarygodny.Nie potrafisz zdyskredytować prostej idei konkurencyjnej dla twojego pryncypała,bo zbytnio nadinterpretujesz fakty i przeinaczasz intencje. To jest po prostu zbyt czytelne. Zmień chłopie pracę. Nie nadajesz się do tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...