Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

I jak Panie Tomaszu nie odpowie Pan na pytanie skąd bierze się to 6x ... wszędzie 6x ..

grunt 6x teraz BK 6x to jak. Widzę że ciężkim powiedzeniem chce Pan z prof Pogorzelskiego zrobić ciepłownika i szkodnika i głupka bo do tego cała retoryka Pańska się sprowadza.

 

Jak widzę może Pan podawać ciekawe pomysły, ten kolektor jest bardzo ciekawy, ale pisze Pan żeby go nie stosować? już podejrzewam czemu, bo gdzie by się miały kable podziać.

 

Przecież piszę każdemu w temacie izolacji, podaję przykłady i mówię malujcie waszmościowie farbą dobrą lub paroizolacją.

Ale nie muszę się uciekać przy tym do czarnowidztwa.

Skąd się wzięło 6 x do gruntu odpowiedziałem , a skąd betonK 6.16 razy... było w tym wątku - badania politechniki lubelskiej i WAT . poszukam i przypomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kable za cholerę nie chcą mi podpasować pod PV. Szkoda prądu. (przyna ;)

 

Ależ tego się nie podłacza pod PV (przynajmniej na razie. To ogrzewanie rezerwowe, gdyby pompa miała awarię i dla komfortu, precyzyjna automatyka w ogrzewaniu powietrzem nie jest możliwa.

zastosuje to prawdopodobnie Vents TT. One nie są energooszczędne a mają dobry pręż.
To musi być ciche! Pan zdaje się nie miał do czynienia z tą firmą!

Proszę zobaczyć na ich reku - sa po 1500-2000zł i są naprawde ładne , ale jakoś w temacie nawet się ich nie komentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd się wzięło 6 x do gruntu odpowiedziałem ...
Nie ty misiu odpowiedziałeś tylko fikołek który wie jak włączyć komputer, dodać coś, odjąć, czasem wyjdzie mu mnożenie. Tobie to nie wychodzi. Tak długo biedny męczył cyferki aż wyszło co chciałeś. Kupiłeś mu lizaka? Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie czołgisto... Nie zgadzałem się w roku 1999 i 2000 z prof. Pogorzelskim, ( było to w Muratorze i innych pismach) a o

 

Analiza przewodności cieplnej przegród z betonu

komórkowego w zależności od zmian wilgotności

Było w tym temacie http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie/page7 post #127

Co do strat do gruntu... większość podręczników podaje, że to około 5% przy założeniach, że dom jest izolowany zgodnie z normą . Kolega kszy (licząc najprostszą metodą bez uwzględnienia zawilgocenia - co ma ogromny wpływ na wynik ) pokazał Panu, że nie blisko 5 a blisko 10 X tyle procent

Ponieważ w domu ( 6 płaszczyzn - 4 ściany podłoga i dach ) postawionym zgodnie z PN 50% strat ciepła jest do gruntu, to logiczne jest, że izolacja powinna być 6 x skuteczniejsza. Wtedy gdy to pisałem - PN w punkcie grunt wynosiła 0.6W/m2 xK = 6 do 8 cm styropianu.

mam nadzieję, że Szanowny czołgista przeczyta to do końca i ze zrozumieniem o co mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie czołgisto... Nie zgadzałem się w roku 1999 i 2000 z prof. Pogorzelskim, ( było to w Muratorze i innych pismach) a o

Analiza przewodności cieplnej przegród z betonu

komórkowego w zależności od zmian wilgotności

Było w tym temacie http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie/page7 post #127

Co do strat do gruntu... większość podręczników podaje, że to około 5% przy założeniach, że dom jest izolowany zgodnie z normą . Kolega kszy (licząc najprostszą metodą bez uwzględnienia zawilgocenia - co ma ogromny wpływ na wynik ) pokazał Panu, że nie blisko 5 a blisko 10 X tyle procent

Ponieważ w domu ( 6 płaszczyzn - 4 ściany podłoga i dach ) postawionym zgodnie z PN 50% strat ciepła jest do gruntu, to logiczne jest, że izolacja powinna być 6 x skuteczniejsza. Wtedy gdy to pisałem - PN w punkcie grunt wynosiła 0.6W/m2 xK = 6 do 8 cm styropianu.

mam nadzieję, że Szanowny czołgista przeczyta to do końca i ze zrozumieniem o co mi chodziło.

:D:D:D Izolacja 6 x skuteczniejsza. Brawo misiu! Poproś o pomoc fikołka to ci to wyliczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki fundament, jeśli mówimy o pasywnym to jeden mostek termiczny i koniec będzie 50% strat ... jak by zrobić dom na ławach bez izolacji gruntowej. Ale to się liczy !

Panie Tomaszu jak grunt jest wilgotny to i więcej ma w sobie energii, którą oddaje do powietrza.

To tak jak by Pan porównywał dętkę od rowerka dziecięcego do dętki z kombajnu. Dziurka niby ta sama ale nie wiadomo kiedy braknie powietrza w oponie z kombajnu.

Cały czas chce Pan być lepszy od profesorów. bez żadnych badań tylko ... włożyłem kable i coś zmierzyłem ..

Niech mi Pan powie czy taki coś jest poważne ? czy nie ma Pan dystansu do takiego wyniku ?

 

Wtedy gdy to pisałem - PN w punkcie grunt wynosiła 0.6W/m2 xK = 6 do 8 cm styropianu
no Tylko jeszcze Pan doda opór gruntu i pojemność cieplną itp i wyjdzie że bez izolacji można się z tym zmieścić.

co pokazywałem.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie robią takich małych kanałówek - po prostu inny kształt wewnętrznej jednostki. Musiałem toshibę przerabiać, Ale tak można sobie - zaś w domach montujemy 2kW bo mniejszych nie ma.

 

Zastanawiałem się skąd dorwać bebechy aristonka. Malutka pompeczka o mocy grzewczej 850W idealnie zmieściałal by się przy rekuperatorze.

 

Ależ tego się nie podłacza pod PV (przynajmniej na razie. To ogrzewanie rezerwowe, gdyby pompa miała awarię i dla komfortu, precyzyjna automatyka w ogrzewaniu powietrzem nie jest możliwa.

 

Ja jednak wolę PEXa z podłaczoną PC (może nawet aristonek). To jest przyszłość.

 

To musi być ciche! Pan zdaje się nie miał do czynienia z tą firmą!

Proszę zobaczyć na ich reku - sa po 1500-2000zł i są naprawde ładne , ale jakoś w temacie nawet się ich nie komentuje.

 

jasiek użytkuje i nie narzeka. tylko, że on zapodał sobie wersje 200 i nie może zjechać na minimum obrotów jakie potrzebuje. Idealnym zdaje się być taki wentylatorek: http://www.ventilation-system.com/item/6547/TT_PRO_160/. Niski pobór energii i relatywnie cichy - 42W dla przepływu 400m3/h przy 37db. A cena 300zł za gotowy, zabudowany wentylatorek jest dobrą ceną.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

no Tylko jeszcze Pan doda opór gruntu i pojemność cieplną itp i wyjdzie że bez izolacji można się z tym zmieścić.

co pokazywałem.

Przy odpowiedniej wartości B, U podłogi bez izolacji może osiągnąć nawet 0,45 W/m2K. Dobrze zapoznać się z tym opracowaniem:

http://file:///C:/Users/Tata!/Downloads/M.Robakiewicz.pdf

Dobrze pokazuje, ze nic nie warte jest liczenie strat przez grunt zaprezentowane przez kszhu. To nie jest takie proste. Dlatego trzeba trzymać się norm a nie wymyślać bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do strat do gruntu... większość podręczników podaje, że to około 5% przy założeniach, że dom jest izolowany zgodnie z normą . Kolega kszy (licząc najprostszą metodą bez uwzględnienia zawilgocenia - co ma ogromny wpływ na wynik ) pokazał Panu, że nie blisko 5 a blisko 10 X tyle procent

Ponieważ w domu ( 6 płaszczyzn - 4 ściany podłoga i dach ) postawionym zgodnie z PN 50% strat ciepła jest do gruntu, to logiczne jest, że izolacja powinna być 6 x skuteczniejsza. Wtedy gdy to pisałem - PN w punkcie grunt wynosiła 0.6W/m2 xK = 6 do 8 cm styropianu.

mam nadzieję, że Szanowny czołgista przeczyta to do końca i ze zrozumieniem o co mi chodziło.

 

Powiedz TB, jaki masz cel w tym, żeby przedstawiać taki przykład ? Co on ma wnosić do dyskusji o domach pasywnych?

Poza tym kręcisz ! Kiedyś twierdziłeś, że to wina piachu pod domem, że występują takie straty do gruntu.

Ja dalej twierdzę, że nie ma ekonomicznego uzasadnienie, żeby dać więcej jak 20cm XPS pod płytę fundamentową. U podłogi = 0,14 (tyle mają Niemcy dla domów pasywnych) jest optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu moim zdaniem sam sie Pan do tego przyczynia choc moze do konca nie zdaje sobie Pan z tego sprawy. Najlepiej obrazuje to przysłowie:

Kto sie sieje wiatr, ten zbiera burzę" (Oz, 7)

Raczej są tacy, wycinają zdania z kontekstu, by była burza. To jest zbyt proste i oczywiste o czym piszę i czym się zajmuje. Ponieważ to wykonuję, trudno z tym walczyć merytorycznie, tylko trollowanie tematu i obrażanie autora zostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz TB, jaki masz cel w tym, żeby przedstawiać taki przykład ? Co on ma wnosić do dyskusji o domach pasywnych?

Poza tym kręcisz ! Kiedyś twierdziłeś, że to wina piachu pod domem, że występują takie straty do gruntu.

Ja dalej twierdzę, że nie ma ekonomicznego uzasadnienie, żeby dać więcej jak 20cm XPS pod płytę fundamentową. U podłogi = 0,14 (tyle mają Niemcy dla domów pasywnych) jest optymalne.

Cel - jest prosty i ujęty w temacie. Zgadzam się również, że XPS od gruntu nie jest ekonomiczny, a z 0.1W/m2 jakie było w latach 90-tych projektanci domów izolowanych już zrezygnowali - od kilu lat to 0.08W/m2 xK.

Dając 20 cm od gruntu, będzie Pan miał dom nieizolowany - zużycie powyżej 30kWh/m2 rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel - jest prosty i ujęty w temacie. Zgadzam się również, że XPS od gruntu nie jest ekonomiczny, a z 0.1W/m2 jakie było w latach 90-tych projektanci domów izolowanych już zrezygnowali - od kilu lat to 0.08W/m2 xK.

Dając 20 cm od gruntu, będzie Pan miał dom nieizolowany - zużycie powyżej 30kWh/m2 rocznie.

Co do Niemców - to największy producent ogrzewania centralnego a ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.

Szanowny Panie - w ogóle żeby się drogie OZE się zwróciło muszą być duże potrzeby ciepła, dlatego Niemcy nie cenią izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel - jest prosty i ujęty w temacie. Zgadzam się również, że XPS od gruntu nie jest ekonomiczny, a z 0.1W/m2 jakie było w latach 90-tych projektanci domów izolowanych już zrezygnowali - od kilu lat to 0.08W/m2 xK.

Dając 20 cm od gruntu, będzie Pan miał dom nieizolowany - zużycie powyżej 30kWh/m2 rocznie.

 

Będę miał okazję udowodnić, że się mylisz. Jak tylko wybuduję to przedstawię dane z licznika. Wstępne liczenie (dla 30cm XPS'a pod płytą) dało mi 10kWh/m2/rok. Jak będzie 20cm XPS to i tak dalej będzie poniżej 20kWh/m2/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel - jest prosty i ujęty w temacie. Zgadzam się również, że XPS od gruntu nie jest ekonomiczny, a z 0.1W/m2 jakie było w latach 90-tych projektanci domów izolowanych już zrezygnowali - od kilu lat to 0.08W/m2 xK.

Dając 20 cm od gruntu, będzie Pan miał dom nieizolowany - zużycie powyżej 30kWh/m2 rocznie.

No i od lat takie bezsensowne gadanie. Jakiś postęp jednak jest. Misiu już nie mówi o grubości izolacji tylko o U. Coś do pustej makówki trafiło. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał okazję udowodnić, że się mylisz. Jak tylko wybuduję to przedstawię dane z licznika. Wstępne liczenie (dla 30cm XPS'a pod płytą) dało mi 10kWh/m2/rok. Jak będzie 20cm XPS to i tak dalej będzie poniżej 20kWh/m2/rok.

Wielu mi to chciało udowodnić- i nikomu się nie udało. Gdyby Pan miał rację, nie ścigałoby mnie grono zagrożonych "ciepłowników" po wszystkich forach.

I na koniec jeszcze jedna kwestia! Zapewniam Pan, że projekty domów nie są moje, nie mam wpływu na projektantów, oni sami się przekonali, że 40 cm jest koło optimum a 30 cm to zupełne minimum. Projekt domu jaki parę dni temu umieścił Szanowny kszu - robił człowiek po 60-tce myśli Pan, że on, będąc projektantem od 40 lat nie "przerabiał" 5 cm... 10... 20 cm styropianu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu mi to chciało udowodnić- i nikomu się nie udało. Gdyby Pan miał rację, nie ścigałoby mnie grono zagrożonych "ciepłowników" po wszystkich forach.

I na koniec jeszcze jedna kwestia! Zapewniam Pan, że projekty domów nie są moje, nie mam wpływu na projektantów, oni sami się przekonali, że 40 cm jest koło optimum a 30 cm to zupełne minimum. Projekt domu jaki parę dni temu umieścił Szanowny kszu - robił człowiek po 60-tce myśli Pan, że on, będąc projektantem od 40 lat nie "przerabiał" 5 cm... 10... 20 cm styropianu????

 

Projekt, który przestawił kszhu przedstawia lekki domek. Jest szansa, aby pod takim domem dać EPS200. Jego cena jest o o 30% niższa od XPS'a, więc można o te 30% zwiększyć izolację, czyli dać te 30cm. Co ciekawe w kszhowym domku (izolowanym stryo od wewnątrz) mimo, że można pod posadzkę dać jeszcze tańszy EPS100, to 40cm bym nie dał.http://i45.tinypic.com/2v3m35f.jpg

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt, który przestawił kszhu przedstawia lekki domek. Jest szansa, aby pod takim domem dać EPS200. Jego cena jest o o 30% niższa od XPS'a, więc można o te 30% zwiększyć izolację, czyli dać te 30cm. Co ciekawe w kszhowym domku (izolowanym stryo od wewnątrz) mimo, że można pod posadzkę dać jeszcze tańszy EPS100, to 40cm bym nie dał.
To nie dom Szanownego kszu a już dawno postawiony i nie ja dałem, czy Pan daje a projektant. 40 cm jest w projekcie. Waga domu nie ma znaczenia, bo i tak mur stawia się zawsze osłonowo na fundamentach. Osłonowo czyli od zewnątrz. Skoro Pan na forum dyskutuje o wentylacji, grubości izolacji itp, to nie ma Pan PROJEKTU tylko rysunek domu wykonany przez laika dumnie zwany projektem! Szanowny Panie - w PROJEKCIE nic Pan nie zmienia.

Pan jest pewien, że ten wykres ma sens? Że projektanci w 40 letnim stażem się mylą?

pospolka_plyta fundamentowa.jpg 30cm + 20 cm - Pan wie lepiej? Jakie Pan ma w tym doświadczenie?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak może pora napisać do prof że jest kopany i bity przez takiego Pana Tomasza Brzęczykowskiego.

Że on nie potrzebuje żadnych argumentów, spojrzy jak super men i wie :) brawo.

Gdzie takie coś sprzedają ? może w Kolumbii? a może w Afganistanie rośnie u Mudżahedina pod płotem ?

Dyskusja na argumenty to nie kopanie i bucie. Dlaczego Pan uważa, że nie wolno dyskutować argumentami z prof. Pogorzelskim ? Czytał Pan te teksty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...