Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

A co tu jest bronić ... program Therm może sobie ściągnąć każdy i każdy może dostać plik z danymi odemnie.

 

Pewne postulaty Pana Tomasza są dobre, ale uzasadnienie jest do bani. Próbuję mu to powiedzieć.

Ale nie wiem czy na głowie nie ma włosów? tylko wełnę? Tu rodzi się problem.

 

Mówię wam w oparciu o to co jest stwierdzone naukowo buduje się domy jak w temacie.

Aby mieć swoje miejsce w historii tego budownictwa w Polsce, Pan Tomasz przyjmuje taktykę podważania wszystkiego czego się dotknie.

Oferując tylko swoje domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A cóż Panu pozostało? Pan daje 3 cm styropianu od gruntu - pompa ciepła szybciej się zwróci.

Ps. I jak z tymi 12kWh od 5-do 6 - działała wentylacja by coś na wieczór zostało, czy nie? Policzył Pan to?

Nawet tak prostej sprawy nie jest Pan w stanie pojąć ? Naprawdę przykre.

Przecież oprócz tych 12kWh na dobę są jeszcze zyski bytowe i słoneczne.

Tak więc wystarczy nie tylko na straty do gruntu i przez pozostałe przegrody, ale i na wentylację też zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak by Pan się tak nie puszył i chciał zrozumieć czemu się takie obliczenia robi... to było by dobrze.

Otóż te obliczenia robi się właśnie aby sprawdzić ryzyko kondensacji i jakie przeciw działania podjąć.

Podawałem Panu o ile bardziej przewodzi ciepło BK w stanie przekraczającym wilgotność sorpcyjną. Tylko Pan raczy kpić z całej nauki.

BK przewodzi ciepło nawet 6,08 raza lepiej. Ale nie o to chodzi. Skoro przegroda z definicji musi być tak skonstruowana by nie było dyfuzji - to po co liczyć? Po co dorabiać naukę do złego budowania? Po co liczyć mostki a nie je likwidować ( jest w definicji ciągłość izolacji) po co liczyć dyfuzję a nie ją likwidować ( jest w definicji U ma być constans . Sztuka dla sztuki czy walka z izolacją - by pompa ciepła się zwróciła czy doprowadzenie gazu miało sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tak prostej sprawy nie jest Pan w stanie pojąć ? Naprawdę przykre.

Przecież oprócz tych 12kWh na dobę są jeszcze zyski bytowe i słoneczne.

Tak więc wystarczy nie tylko na straty do gruntu i przez pozostałe przegrody, ale i na wentylację też zostanie.

Jestem w stanie pojąć !!! Jak brak izolacji wpływa na koszty. Przy +8 st. 12kWh + zyski w domu 100m2 MOŻNA GORZEJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć swoje miejsce w historii tego budownictwa w Polsce, Pan Tomasz przyjmuje taktykę podważania wszystkiego czego się dotknie.

Oferując tylko swoje domysły.

Raczej jest odwrotnie. Pan nie odwraca kota ogonem. Zaraz będzie, że reku ktoś inny, że w domach jak w temacie to najlepsze podłogowe elektryczne - też ktoś inny.

 

Przedstawi Pan tę normę na zamarznięty grunt, czy bojąc się obciachu będzie Pan mnie atakował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pub.pollub.pl/publikacje/2601/

6. Wnioski

Beton komórkowy 400 posiada mniejszą wartość współczynnika przewodzenia

ciepła od betonu komórkowego 600. Należy to tłumaczyć mniejszą gęstością

pozorną materiału przy jednakowym składzie fazy stałej. Natomiast charakteryzuje

się on większą wartością jednostkowego przyrostu współczynnika λmst

na %vol. Współczynnik przewodzenia ciepła lambda gazobetonu odmiany 400

w stanie suchym jest 6,08 razy mniejszy niż w stanie nasycenia wodą, a w przypadku

odmiany 600 – 3,9 razy mniejszy, co można interpretować faktem, iż woda

wypełniająca pory w materiale wilgotnym miała większy wpływ na wartość tego

parametru. Związane to jest z większym udziałem masowym wody, przy zbliżonej

nasiąkliwości materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest odwrotnie. Pan nie odwraca kota ogonem. Zaraz będzie, że reku ktoś inny, że w domach jak w temacie to najlepsze podłogowe elektryczne - też ktoś inny.

,,,

:D:D:D Brzęczkowski wprowadził na rynek reku i ogrzewanie kabelkami w domach pasywnych. Zapomniałem, że to ON "wskazuje nowe trendy w budownictwie". Znów jest wesoło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK przewodzi ciepło nawet 6,08 raza lepiej. Ale nie o to chodzi. Skoro przegroda z definicji musi być tak skonstruowana by nie było dyfuzji - to po co liczyć? Po co dorabiać naukę do złego budowania? Po co liczyć mostki a nie je likwidować ( jest w definicji ciągłość izolacji) po co liczyć dyfuzję a nie ją likwidować ( jest w definicji U ma być constans . Sztuka dla sztuki czy walka z izolacją - by pompa ciepła się zwróciła czy doprowadzenie gazu miało sens?
A no po to aby czegoś nie potrzebnie nie robić.

Pan kce hurtem wszystko rozwiązywać. Czasem nie potrzeba polować na komary z działem SU 152 .. Pan zapyta wuja google o jakie działo chodzi...

6,08 razy lepiej ? przyjmijmy że koło 0,16 .. to nie jest 6 razy a tylko 4 razy.

Plus to iż Styropian nie jest wrażliwy na dyfuzję ... gorzej z wełną ...ponieważ nie gdzieś w środku jej grubości a pod samym tynkiem wody odchodzą.

Liczy się też po to aby pewnym nieukom udowodnić ... że z kosmosu się to nie bierze.

Później tworzą się historie oddychających ścian itp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą BK był bardzo mało wrażliwy, teraz styropian nie jest wrażliwy na wilgoć? Poza tym - mnie straty do gruntu interesują najbardziej - bk jest tam _ w kontakcie z fundamentem ) najmokrzejszy.

Przedstawi Pan tę normę na zamarznięty grunt, czy bojąc się obciachu będzie Pan mnie atakował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PN ISO 13 793 2002 ... proszę .

 

Ja Pana nie atakuje ... tylko chcę wyprowadzić z pewnych nawyków. Nawyki te mówią potępiać w czambuł wszystko czego w 1 s nie pojmę.

Cóż Panie Tomaszu staram się Panu to uświadamiać że nie trzeba walczyć a tylko przyswoić. Skończy w tedy Pan głoszenie pustych słów.

A zacznie używać konkretnych liczb. Otrzeźwieje Pan że ten projekt z 40cm od gruntu to jest marnowanie izolacji ...

Szczególnie że tam gdzie potrzeba izolacji, czyli przejście fundamentu w mur i do izolowanie strefy brzegowej, tam jest tej izolacji wyraźnie mniej.

 

Pan zamiast bronić swoich hipotez na temat gruntu niech Pan się pokala literaturą z tego zakresu z fizyki budowli.

W tedy zobaczy Pan iż wiele rzeczy Przez Pana głoszonych ma zakotwienie w nauce i nie trzeba dorabiać do tego wymysłów.

Bo widzi mi się że ten grunt to jest taki a taki.

Ciężkie badania na ten temat powstały, te liczby, te podręczniki z powietrze się nie biorą.

Program typu Therm jest aż z USA .. czyż by cały świat był w zmowie z producentami ogrzewania ?

 

Pan stosuje stalinowskie metody argumentacji, wrogów prawdziwych, potencjalnych i urojonych.

Teraz nie jest wrogiem, ale może być .. trzeba go atakować.

 

Pan raczy ciągle kąsać pomocą rękę ... aby Pana wyciągnąć z rynsztoka głupot ... ale .

 

Później tworzą się historie oddychających ścian itp .

To chyba mnie Pan z kimś pomylił!

Pan czyta ze zrozumieniem.

Ja wiem że Pan jest bardzo bardzo bardzo anty tej wymyślonej bajkowej hipotezie o oddychaniu ścian czyż nie dał Pan tego jasno do zrozumienia >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program typu Therm jest aż z USA .. czyż by cały świat był w zmowie z producentami ogrzewania ?
A myśli Pan, ze energia nie rządzi światem?

Konarka (pawer plastic) akumulatory grafenowe, domy zero , samochody elektryczne ładowane w domu ... Toż to odwróci światowe siły!

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ja liczyłem procenty ?

Pan ma chyba słabą pamięć ? czy mi się wydaje? przecież u mnie wyjdzie nie 0,08 W/m^2K tylko 0,04/ 0,05 ....

Pogram właśnie pokazuje, gdzie ucieka ciepła i jest bardzo dobry.

A nie hurtem ładować izolację tam gdzie ona mizerne przyniesie korzyści.

Przyrost efektów izolacji idzie w kwadracie ! skok U jest coraz coraz mniejszy ... i dąży do zera .. ale tego zera nie osiągnie.

 

Pan myśli iż jest Pan jak pejsiasty Żyd ... w mycce ... ortodox ... izolacji .. a tu zonk.

Tylko że ja przedstawiam konkretne wartości i co mi to daje.

Panu trzeba wierzyć na słowo.

Szanowny Panie grunt powtarzam ma swój opór ... i niby ta sama izolacja co w ścianach ... a U podłogi na gruncie jest blisko 2x lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan tego nie dostrzega ... produkowanie ciepła gdzieś pod posadzkami bez izolacji takie skutki przynosi.

Niczym Pan poczuje efekt grzania straci Pan masę energii.

Pisałem Panu już iż brakuje w tym bilansie już oporu 0,17 m^2K/W ... o tyle idzie więcej energii w grunt.

Plus duża delta .. od 8 do 30 st ... ... a przy dobrej izolacji uważam iż moc jednostkowa średnia dla sezonu to jakieś 3 wat ...

To niech Pan sobie teraz powie ile było kabla i o jakiej mocy .. i gdzie Pan popełnił błąd interpretacyjny.

Licznik jeszcze niczego nie mówi.

Mogę też wyrzucić grzejniki na zewnątrz i powiedzieć iż w domu nie ma ogrzewania ... i słaba izolacja ... a liczniki goni jak szalony.

 

A tylko 10wat mocny na 1m^2 potrzeba w pasywnym .. przy np -22 st ... ja stawiam poprzeczkę wyżej ... bo u mnie dość często jest mniej jak -30 ...

 

Czy Pan jest w stanie powiedzieć czemu w domu gdzie potrzeba tak mało mocy ...to Pan instaluje kable po 100 wat ... na 1m^2.?

Wiem wiem ... samo regulujące itp ...

 

Kuma Pan że grzejąc kablem w betonie część energii idzie w kierunku izolacji ? i nie bierze bezpośrednio udziału w ogrzewaniu pomieszczeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...