Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

może napisać każdy i nie ma się jak przed tym bronić. Politechniczna wiedza z FB jest bardzo często wypaczona. Dopuszcza się ruch pary i powietrza w przegrodzie
Czy Pan rozumie że pewien ruch pary wodnej zawsze będzie ? ... i tłumaczę ...i tłumaczę.

Grochem o ścianę ! Sam ruch pary wodnej jeszcze nie gwarantuje iż nastąpi kondensacja ! rozumie to Pan czy nie ?

Teraz trzeba określić ile tej pary wodnej może bez szkody przejść i stwierdzić co trzeba zrobić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Pan rozumie że pewien ruch pary wodnej zawsze będzie ? ... i tłumaczę ...i tłumaczę.

Grochem o ścianę ! Sam ruch pary wodnej jeszcze nie gwarantuje iż nastąpi kondensacja ! rozumie to Pan czy nie ?

Teraz trzeba określić ile tej pary wodnej może bez szkody przejść i stwierdzić co trzeba zrobić !

 

Wystarczy klimatyzować dom w upalne dni i już mamy rosę od wewnętrznej strony przegrody gdzie zastosowaliśmy wełnę i paroizolację..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Pan rozumie że pewien ruch pary wodnej zawsze będzie ? ... i tłumaczę ...i tłumaczę.

Grochem o ścianę ! Sam ruch pary wodnej jeszcze nie gwarantuje iż nastąpi kondensacja ! rozumie to Pan czy nie ?

Teraz trzeba określić ile tej pary wodnej może bez szkody przejść i stwierdzić co trzeba zrobić !

Zapewniam Pana, że nie w izolacji termicznej, chodzi o ruch pary. Jak jest ruch pary, to nie jest skuteczna izolacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakich najniższych temp. chcesz "klimatyzować"? Nie żyjemy w buszu gdzie temp. w cieniu sięga 40stC a wilgotność 100%:)

I też się nie wykropli .

Nie ma znaczenia temperatura !!! Latem przy klimie, ściany zawsze będą cieplejsze od powietrza wewnętrznego, nawet jak 17 st. sobie ustawimy. A o kondensacji pary na "cieplejszym" nie słyszałem. Nadmiar wilgoci odprowadzi split.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPS 30 cm .jpg Panie Tomaszu widzi Pan tą zieloną linie ? to jest rzeczywiste ciśnienie pary wodnej w przegrodzie !!

A niebieska linia to stan do jakiego można zwiększać to ciśnienie. W tym wypadku nie potrzeba dodatkowych zabiegów i tak dojdzie jeszcze farba

w środku, gdzie zalecam I klasy na szorowanie ... lateksy itp ... tylko jeszcze zwiększą dystans między zieloną a niebieską linią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I też się nie wykropli .

Nie ma znaczenia temperatura !!! Latem przy klimie, ściany zawsze będą cieplejsze od powietrza wewnętrznego, nawet jak 17 st. sobie ustawimy. A o kondensacji pary na "cieplejszym" nie słyszałem. Nadmiar wilgoci odprowadzi split.

 

Nie o tą stronę paroizolacji chodzi.

Chodzi o zderzenie zewnętrznego powietrza z paroizolacją od strony przegrody. Przy 17oC wewnątrz domu to wiadrami wodę byś z przegrody wylewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]250818[/ATTACH] Panie Tomaszu widzi Pan tą zieloną linie ? to jest rzeczywiste ciśnienie pary wodnej w przegrodzie !!

A niebieska linia to stan do jakiego można zwiększać to ciśnienie. W tym wypadku nie potrzeba dodatkowych zabiegów i tak dojdzie jeszcze farba

w środku, gdzie zalecam I klasy na szorowanie ... lateksy itp ... tylko jeszcze zwiększą dystans między zieloną a niebieską linią.

Znam te wykresy doskonale.

Widzi Pan... Nie jestem po Politechnice tylko po WAT. Nie uczyli mnie, że czegoś nie można ( w 1989 założyłem sobie a 1990 inwestorowi pierwsze reku zrobiłem ogrzewanie kablami i zacząłem izolować od wewnątrz). Tam było: Masz łeb i ch... to kombinuj. Nie interesują mnie ( z definicji ) przegrody w których porusza się powietrze, czy para. Nie interesuje mnie kierunek, który Pan wyznaje: coraz lepsze wzory, modele, symulacja do opisywania rzeczywistości. Ja wolę tę rzeczywistość zmieniać, nie opisywać. Interesują mnie solidne i trwałe przegrody w których nie ma ruchu pary i powietrza. Taką jest np. ściana z formatyzownego styropianu w panelach drewnianych. Jest solidniejsza od BK

JA WOLĘ TEN KIERUNEK DZIAŁANIA.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie solidne i trwałe przegrody w których nie ma ruchu pary i powietrza. Taką jest np. ściana z formatyzownego styropianu w panelach drewnianych patent WIPO ST 10/C PL 403687. Jest solidniejsza od BK

JA WOLĘ TEN KIERUNEK DZIAŁANIA.

 

Czy te panele są z każdej strony okładane paroizolacją ?

Jeśli nie, to będzie dyfuzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o tą stronę paroizolacji chodzi.

Chodzi o zderzenie zewnętrznego powietrza z paroizolacją od strony przegrody. Przy 17oC wewnątrz domu to wiadrami wodę byś z przegrody wylewał.

Jakim cudem? Na butelce czerwonego wina ( 17-18st.C ) jeszcze mi się nigdy para nie wykropliła. Na piwie... owszem, ale to 6-9stC

Poza tym, miedzy paroizolacją a powietrzem zewnętrznym jest jeszcze izolacja termiczna.

Gdyby tak było jak Pan pisze - w Stanach by wszystko zgniło. Mają wyższe temperatury wilgotność, mają w dachu i ścianie paroizolację i mocne klimy.

U nas też jest trochę klimatyzacji i poroizolacji np. w dachu!!! I co jest ona mokra? Woda wiadrami leci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem? Na butelce czerwonego wina ( 17-18st.C ) jeszcze mi się nigdy para nie wykropliła. Na piwie... owszem, ale to 6-9stC

 

Tu chodzi o punkt rosy. Kondensacja może nastąpić również w temp. 25oC.

 

Poza tym, miedzy paroizolacją a powietrzem zewnętrznym jest jeszcze izolacja termiczna.

 

Wełna ? Przecież to żaden opór dla dyfuzji pary.

 

Gdyby tak było jak Pan pisze - w Stanach by wszystko zgniło. Mają wyższe temperatury wilgotność, mają w dachu i ścianie paroizolację i mocne klimy.

U nas też jest trochę klimatyzacji i poroizolacji np. w dachu!!! I co jest ona mokra? Woda wiadrami leci?

 

A i owszem. Jest taki problem. Ostatnio ktoś przytaczał (perm, albokszhu) artykuł opisujący problemy w tego typu budownictwie. Piękne grzybki zaprezentowano.

 

Paroizolacja jest OK, ale jeśli ktoś wie gdzie i kiedy ją się stosuje. Bezmyślne wciskanie jej wszędzie gdzie się da może powodować problemy, o których nie mamy pojęcia. Np. klimatyzowanie w upalny dzień poddasza użytkowego ocieplonego wełną i szczelnie pokrytego paroizolacją spowoduje, że będzie wykraplać się woda na styku wełny z folią.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta przegroda nie przepuszcza pary natychmiast i w 100% oraz nie ma temp. 34stC na całości (patrz krzywe merkavy).

 

Te 34oC to temp. powietrza zewnętrznego. Nie ma znaczenia jak wygląda rozkład temp. w przegrodzie. Chodzi o dyfuzję w danym materiale. Wełna jest w tym przypadku najgorszym materiałem.

 

 

Dokładnie to. A w szczególności chodzi o ten rysunek:

http://www.buildingscience.com/documents/insights/content/bsi-049-confusion-about-diffusion/images/bsi0xx_figure_04_blue_web.jpg

Zauważcie, że problemem nie jest zima tylko lato !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 34oC to temp. powietrza zewnętrznego. Nie ma znaczenia jak wygląda rozkład temp. w przegrodzie. Chodzi o dyfuzję w danym materiale. Wełna jest w tym przypadku najgorszym materiałem.

 

 

 

Dokładnie to. A w szczególności chodzi o ten rysunek:

http://www.buildingscience.com/documents/insights/content/bsi-049-confusion-about-diffusion/images/bsi0xx_figure_04_blue_web.jpg

Zauważcie, że problemem nie jest zima tylko lato !

To dlaczego domy szkieletowe i wełna dachu ( jak jest paroizolacja od wewnątrz) są suche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...