Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja głównie o podstawach ! Fizyka to podstawa, Izolacja od gruntu to podstawa ( nigdy nie będzie można jej poprawić )

Rozumie i ten argument popieram, nie będzie można poprawić czy dać więcej i wypada dać jak najlepiej.

 

Ale uzasadnienie Pańskie jest złe z innego względu.

Na tworzeniu jakiś odbiorników itp ... i o to spór idzie. A nie o grubość .. czy ja Pana atakuje że Pan daje jakieś super grubości ?

Nie.

Tylko uzasadnienie totalnie sprzeczne z całą nauką.

A opiera Pan to tylko na przypuszczeniach.

Tłumaczyłem Panu czemu i co spowodowało większe zjadanie prądu przez taki a taki budynek.

Pan nadal swoje. Zero zastanowienia, aha ... faktycznie nie sprawdziłem, przypuściłem tylko iż tak może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uzasadnienie totalnie sprzeczne z całą nauką.
Nie z całą a tylko z tą na politechnikach! Pan raczy zauważyć, że tam jeszcze uczą o ogrzewaniu gazem a nawet węglem. Pan zauważy, ze w innej dziedzinie (wentylacji) dopuszczają kanały z blachy!!!

Trudno nazwać to wiedzą czy nauką.

Zapewniam Pana, że współczesny absolwent budownictwa nawet nie wie, że w domach izolowanych nie stosuje się pośredniego, centralnego ogrzewania. Trudno więc się powoływać na taką "wiedzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo ci co robili w ameryce program Therm ... też są z polibudy.

Pan po porostu kpi z całego świata. Piszę raz jeszcze.

Niech Pan weźmie wiaderko zaizolowane od zewnątrz i z 3 cm betonem.

I takie samo wiaderko tylko bez betonu i z izolacją w środku. Niech Pan zobaczy jak długo utrzyma się temperatura w jednym i drugim.

Uprzednio nagrzewając beton do temp powietrza.

Tak jak ma to miejsce w domu w okresie letnim ... w tedy dom się ładuje ... i właśnie dzięki temu ... to co Pan pisze nie ma racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo ci co robili w ameryce program Therm ... też są z polibudy.

Pan po porostu kpi z całego świata. Piszę raz jeszcze.

Niech Pan weźmie wiaderko zaizolowane od zewnątrz i z 3 cm betonem.

I takie samo wiaderko tylko bez betonu i z izolacją w środku. Niech Pan zobaczy jak długo utrzyma się temperatura w jednym i drugim.

Uprzednio nagrzewając beton do temp powietrza.

Tak jak ma to miejsce w domu w okresie letnim ... w tedy dom się ładuje ... i właśnie dzięki temu ... to co Pan pisze nie ma racji bytu.

I tak już nie mam wpływu. Projektanci tak robią domy izolowane, ze nie będę ich prostował. Nie przekonam ludzi robiących to na co dzień, że to co widzą i wiedzą nie jest prawdą, bo amerykański program itd. A racja bytu... To jak z tym trzmielem i NASA - z wyliczeń nie ma prawa latać.

Nie Szanowny Panie - jak Pan widzi i Niemcy doszli do wniosku, że przez ciepłowników byli oszukiwani. Jakoś moja wrażliwość aż ściska mnie w dołku, gdy ktoś próbuje mi wmówić, że na styropianie lepiej postawić cięższy dom niż lżejszy oraz, że styropian służy do osłony muru nie odwrotnie.

Podobnie mnie w dołku ściska, gdy widzę "fachowca" który uważa że do gruntu ucieka 5% i tam może być mniej izolacji niż w ścianie czy dachu. Mam taką alergię na pseudonaukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A program Therm... wystarczy sprawdzić kto go zamówił, za niego zapłacił .

Jest taki "podręcznik" recknagel.jpg

Wystarczy sprawdzić w stopce na czyje zlecenie pisany - i tak się składa, że wtedy zwolniono prof. Żmijewskiego i KAPE podporządkowano Instytutowi Techniki Cieplnej!!!! Wiedza to czy wiara! A może cynizm?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ten sarkazm? Kto płaci, ma tak jak chce napisane. Rolą izolacji jest praktyczne wykluczenie ogrzewania (PRAWDA?)- TAK WIĘC SZANOWNY PANIE -proszę zapoznać się z podręcznikiem o izolacji - zaczynającym się od tego zdania:

Rolą izolacji jest praktyczne wykluczenie ogrzewania

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt im nie płaci bo jest tam też o domach pasywnych i konkretnych termoizolacjach.

Jest masa przykładów.

Pan chce kamienować swojego mentora dr inż R. Wójcika ?

 

A mi też nikt nie płaci za promowanie izolacji.

Tylko Panu podpowiadam jak zrobić to w obliczu nauki.

A nie szarlatanerii.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ten sarkazm? Kto płaci, ma tak jak chce napisane. Rolą izolacji jest praktyczne wykluczenie ogrzewania (PRAWDA?)- TAK WIĘC SZANOWNY PANIE -proszę zapoznać się z podręcznikiem o izolacji - zaczynającym się od tego zdania:

Rolą izolacji jest praktyczne wykluczenie ogrzewania

dawaj misiu! Nie daj się. Masz tu szczere grono gorących fanów. Czy mamy kciuki. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi też nikt nie płaci za promowanie izolacji.

Tylko Panu podpowiadam jak zrobić to w obliczu nauki.

Pan naprawdę uważa, ze ja projektuje domy jak w temacie? A profesor Wójcik uważa prywatnie, że izolować się powinno od środka. Może Pan do niego napisać. Mnie odwiedził i życzył dalszych sukcesów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...