Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miałem na myśli iż 2-3% na południowej ścianie udało by się zyskać przez nie osłoniętą przegrodę z cegły.

Zysk wątpliwy.

Ja myślę, ze nawet tego nie da się uzyskać. Nawet stosując izolacje transparentne to może te 3% wyciągnęło by się.

a co myślisz o próżniowych z bezpośrednim przepływem i jednej rurce osłonowej ?

Przeczytaj porównanie, wyciągniesz wnioski, link:

http://www.słoneczny.com.pl/dylemat.php

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rozumie, ciekawe to ... a jak znajdę to jeszcze coś takiego jak ... powłoki na absorbery .. było na necie ...

ale widać solą w oku mogło być... gdzie przebadali i czarna farba była "gorsza" od 4,8 % od jakiegoś blutec .

 

http://bambus.iel.waw.pl/pliki/ogolne/prace%20IEL/245/14.pdf o jest ... :lol2: ja mam jeszcze jedną wątpliwość ... co by było jeśli ... farba by nie była czarna ...

bo czarny akurat pod przekroczeniu pewnej temp zaczyna wyświecać część energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bambus.iel.waw.pl/pliki/ogolne/prace%20IEL/245/14.pdf o jest ... :lol2: ja mam jeszcze jedną wątpliwość ... co by było jeśli ... farba by nie była czarna ...

bo czarny akurat pod przekroczeniu pewnej temp zaczyna wyświecać część energii.

W tym opracowaniu pokazano tylko jedną stronę medalu - absorpcje. Drugą jest emisja, którą to nie mozna rozpatrywać w oderwaniu do absorpcji. Czarny to dla tego, że pochłania (zamienia) ,prawie w całości, W kolektorze nie dojdziedo "świecenia" tym bym się nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natura jednak wredna jest i warunki zimą i latem diametralnie różne do tego ,nie wiem jak duży ma wpływ, para wodna latem przezroczysty gaz ,zimą kryształki lodu. Stąd pewnie moje przeświadczenie ,że zimą zysku tyle co w pysku, ze słońca w okna oczywiście.

Zgadzam się całkowicie, bo i dzionek króciutki a warstwa chmur dużo grubsza jak w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesor Wójcik boi sie publicznie przekazac swoje poglądy na temat izolacji? a kto mu grozi mafia ciepłowników?. Znalazł chyba powiernika który przekaze tą wiedzę następnym pokoleniom. Jakas konspiracja, drugi obieg, najpierw dr Duda, teraz prof. Wójcik. Co jest grane? Takie autorytety i muszą sie kryc ze swoimi poglądami, to wprost nieprawdopodobne, Panie Tomaszu któż jeszcze Panu prywatnie powiedział o zaletach izolwania wewnątrz?

Jest Pan cynicznym człowiekiem, szkoda, że z mała wiedzą. Kiedyś spytałem się Pana ( w dyskusji o minimum 30 cm styropianu od gruntu) o dr Dudę, odpowiedział Pan, że jest on dla Pana autorytetem. Poprosiłem więc, by Pan i Szanowny HenoK napisali do dr Dudy, bo (sam Pan to pokazywał ) nie było takiego stanowiska dr Dudy w jego oficjalnych materiałach. Po tym jak dr Duda odpisał Panom (przypomnę)

Biorąc dodatkowo pod uwagę, że z wszystkich przegród jedynie ocieplenie podłogi na gruncie jest z przyczyn ekonomicznych niewykonalne, stosowanie cieńszych warstw ocieplenia niż 30cm jest dla inwestora ekonomicznym absurdem. Zatem z punktu widzenia etyki projektant, który nie przedstawia inwestorowi tego rachunku, albo o nim nie wie czyli jest głupcem, albo mu się nie chce czyli jest łajdakiem.
- autorytetem przestał być, mało tego, naubliżano mu. NIE PAMIĘTA PAN TEGO?

Inny przykład - Gdy ujawniłem projekt Fabryki Projektów ( chodzi o dom z ytonga 700m2 izolowany od środka - na ul Chudoby w W-wie ) pisma do instancji wyższych od JBZ - ataki na pracownię itp spowodowały, że FP wydała oświadczenie, że zrobili odwrotnie a kierownik budowy zmienił izolację... Było to na Fbudujemy dom (pamięta Pan?)

Panie asolt - niestety ludzi źle wykształconych jest większość i gdy to do nich dociera stają się agresywni i bezczelni. Wiem jakie są ataki na mnie, choć od 24 lat nie znalazł się ani jeden oszukanym czy niezadowolony inwestor.

Jak Pan myśli, dlaczego profesor Wójcik Kierownik Katedry Budownictwa Ogólnego - odwiedził mnie na Bartyckiej... by nawracać?

Panie asolt - Pan będzie pierwszym dla którego prof Wójcik jak dr Duda przestanie być autorytetem, gdy odpisze Panu, że izolacja jest skuteczniejsza od ocieplania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuję sie kolektorami słonecznymi ale dzień (szczególnie zimą ) zaczynam od pomiarów ile słońca jest w słońcu.
Jak ktos w XXI wieku zajmuje się jeszcze kolektorami słonecznymi, to co może wiedzieć o współczesnym budownictwie? Tu w tym wątku, możemu się kłócić o różne sprawy, ale chyba nikt nie dałby się namówić na kolektor do cwu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Pan cynicznym człowiekiem, szkoda, że z mała wiedzą. Kiedyś spytałem się Pana ( w dyskusji o minimum 30 cm styropianu od gruntu) o dr Dudę, odpowiedział Pan, że jest on dla Pana autorytetem. Poprosiłem więc, by Pan i Szanowny HenoK napisali do dr Dudy, bo (sam Pan to pokazywał ) nie było takiego stanowiska dr Dudy w jego oficjalnych materiałach. Po tym jak dr Duda odpisał Panom (przypomnę)

- autorytetem przestał być, mało tego, naubliżano mu. NIE PAMIĘTA PAN TEGO?

Inny przykład - Gdy ujawniłem projekt Fabryki Projektów ( chodzi o dom z ytonga 700m2 izolowany od środka - na ul Chudoby w W-wie ) pisma do instancji wyższych od JBZ - ataki na pracownię itp spowodowały, że FP wydała oświadczenie, że zrobili odwrotnie a kierownik budowy zmienił izolację... Było to na Fbudujemy dom (pamięta Pan?)

Panie asolt - niestety ludzi źle wykształconych jest większość i gdy to do nich dociera stają się agresywni i bezczelni. Wiem jakie są ataki na mnie, choć od 24 lat nie znalazł się ani jeden oszukanym czy niezadowolony inwestor.

Jak Pan myśli, dlaczego profesor Wójcik Kierownik Katedry Budownictwa Ogólnego - odwiedził mnie na Bartyckiej... by nawracać?

Panie asolt - Pan będzie pierwszym dla którego prof Wójcik jak dr Duda przestanie być autorytetem, gdy odpisze Panu, że izolacja jest skuteczniejsza od ocieplania.

 

Nie kwestionuje wiedzy dr Dudy i prof. Wójcika, ale jestem zdziwiony ta konspiracją. Przeciez nikt nie zabrania tym naukowcom publikowania wyników swoich badan, dlaczego ze swoimi poglądami muszą sie kryć, skoro poglady te są oparte na naukowych podstawach. Nie jestem ani agresywny ani bezczelny. Fakt nie zgadzania sie z Pana pogladami nie uprawnia nikogo a najmniej Pana do takiego wniosku. Jestem dociekliwy i mnie to zastanawia dlaczego te poglądy są w ukryciu. Dorobkiem naukowca są badania, publikacje, patenty, nowatorskie rozwiązania, a nie prywatne poglądy. To nie Korea ani zaden autorytarny rezim, mozna publkiwac wszystko, nie słyszałem dotychczas o przesladowaniu naukowców i dlatego pytam Pana jako znajomego a jednoczesnie adwokata w/w naukowców czego sie obawiają? Mysle ze inni, niekoniecznie agresywni, bezczelni i z mała wiedzą tez chcieliby sie tego dowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionuje wiedzy dr Dudy i prof. Wójcika, ale jestem zdziwiony ta konspiracją. Przeciez nikt nie zabrania tym naukowcom publikowania wyników swoich badan, dlaczego ze swoimi poglądami muszą sie kryć, skoro poglady te są oparte na naukowych podstawach. Nie jestem ani agresywny ani bezczelny. Fakt nie zgadzania sie z Pana pogladami nie uprawnia nikogo a najmniej Pana do takiego wniosku. Jestem dociekliwy i mnie to zastanawia dlaczego te poglądy są w ukryciu. Dorobkiem naukowca są badania, publikacje, patenty, nowatorskie rozwiązania, a nie prywatne poglądy. To nie Korea ani zaden autorytarny rezim, mozna publkiwac wszystko, nie słyszałem dotychczas o przesladowaniu naukowców i dlatego pytam Pana jako znajomego a jednoczesnie adwokata w/w naukowców czego sie obawiają? Mysle ze inni, niekoniecznie agresywni, bezczelni i z mała wiedzą tez chcieliby sie tego dowiedziec

Pan naprawdę nie czytał co tu się działo (na tym forum) po opublikowaniu opinii dr Dudy?

Pisze, Pan, że nie ma "wiedzy" czy spisku ciepłowników, że energia nie rządzi światem - To ja się Pana zapytam podobnie -

dlaczego ze swoimi poglądami muszą sie kryć,

Jak nie wiadomo o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan naprawdę nie czytał co tu się działo (na tym forum) po opublikowaniu opinii dr Dudy?

Pisze, Pan, że nie ma "wiedzy" czy spisku ciepłowników, że energia nie rządzi światem - To ja się Pana zapytam podobnie -

Jak nie wiadomo o co chodzi...

 

Ten dr Duda to jakaś farsa ! Jeśli się na niego powołujesz to życzę Ci powodzenia w budownictwie domów jak w temacie :)

Posłuchaj sobie fragmentu jego wypowiedzi:

- od 13:00 minuty. Kto rozsądny proponuje takie rozwiązania ?!

Rzeczywiście trzeba być doktorem chemii, czy czego on tam jest, żeby takie rozwiązania ludziom wciskać. Albo łajdak, albo głupiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan naprawdę nie czytał co tu się działo (na tym forum) po opublikowaniu opinii dr Dudy?

Pisze, Pan, że nie ma "wiedzy" czy spisku ciepłowników, że energia nie rządzi światem - To ja się Pana zapytam podobnie -

Jak nie wiadomo o co chodzi...

 

Proszę nie przesadzac z tym spiskiem i jego ofiarami.

Natomiast aby nie było niedomówien odnosnie izolowania wewnątrz i ukrywania wiedzy przez niektórych naukowców proponuje zmienic nazwe wątku na "Tanie i komfortowe domy szkieletowe zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie"

Aktualny sugeruje ze domy murowane zuzywające do 20 kWh/m2 tez są tanie a przeciez nie są. Tak bedzie uczciwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu ... w oparciu o to co jest nie trzeba poszukiwać dziwnych rozwiązań.

Pisałem Panu o tym

Zawsze będę poszukiwał. Ot chociażby odzysk ciepła, nie opierałem się na tym co jest.

Mamy ścianę wydawałoby się idealną, co nie znaczy, że jak się "opatrzy" nie zaczniemy szukać lepszej.

A ze ścianą też wyszło przypadkiem - robiąc ścianę na konkurs Swisspor .

Obiecuję Panu, że nowe mnie kręci, nie to z podręczników sprzed 40 lat. Kogo dziś interesuje telefon z tarczą, kineskop i lampy, ZX spektrum czy gaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępowanie niektórych z was z Brzęczkowskim przypomina postępowanie rodziców rozkapryszonego dziecka. Tomusiu, nie rób tego, Tomusiu nie rób tamtego, mamusia prosi. A Tomuś sobie hula w najlepsze. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Tomuś to nieuk i mitoman, nawiedzony ignorant, nie warty jednego słowa które tu pada by go przekonać. Rozpieściliście go i się tu szarogęsi. Taka miernota!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...