Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Zimą jak słońce świeci to chałupę jak w temacie spokojnie można grzać a jakby jeszcze uchronić się przed stratami to wynik byłby o wiele lepszy.

Słusznie zauważyłeś " jak słońce świeci"

a jak świeci to wszyscy wiemy.

Jak ktos w XXI wieku zajmuje się jeszcze kolektorami słonecznymi, to co może wiedzieć o współczesnym budownictwie? Tu w tym wątku, możemu się kłócić o różne sprawy, ale chyba nikt nie dałby się namówić na kolektor do cwu.

Jak ktoś w XXI może się znać na budownictwie pisząc co dziennie po parędziesiąt maili po różnych forach internetowych, gdzie cały ten czas pisaniny zajmuje mu czas od świtu do praktycznie nocy? Jak można się znać na budownictwie nie wiedząc jak wygląda dom, jak się w nim mieszka? Co można wiedzieć o procesie budowy jak się nie ma czasu aby taką budowę odwiedzić? Co można wiedzieć o współczesnym budownictwie jak się nic nigdy nie projektowało, badało takie czy inne rozwiązanie o liczbach nie wspomnę, do których ma się wstręt. Możemy się tu kłócić o różne sprawy ale te "kłótnie" muszą być poparte doświadczeniem a nie teoriami wydumanymi przed klawiaturą, bo na praktykę już nie ma możliwości Panie Brzęczkowski. A więc jeżeli chce Pan uchodzić za znawcę współczesnego budownictwa to pokaż Pan co w temacie Pan osiągnąłeś!!! Bo do tej pory to lipa a nie wiedza poparta doświadczeniem z Pańskiej strony.

Projektując domy Pan Duda od razu zakłada kolektory i baterie słoneczne, to też jest pewnie spisek producentów kolektorów, a on się pewnie temu spiskowi poddał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten dr Duda to jakaś farsa ! Jeśli się na niego powołujesz to życzę Ci powodzenia w budownictwie domów jak w temacie :)

Posłuchaj sobie fragmentu jego wypowiedzi:

- od 13:00 minuty. Kto rozsądny proponuje takie rozwiązania ?!

Rzeczywiście trzeba być doktorem chemii, czy czego on tam jest, żeby takie rozwiązania ludziom wciskać. Albo łajdak, albo głupiec.

Nie. Znając jak to działa, wierzcie mi jestem w stanie przekonać każdego inwestora do założenia takiego rozwiązania, wystarczy tylko kwieciście to uzasadnić.

I prawdopodobnie tak się stało, ze Duda dał się namówić na takie rozwiązanie. I będzie tak długo w tym przekonaniu tkwił aż się nie przekona "organoleptycznie", że to jedna wielka kicha. Kicha nie pod względem uzysku prądu z baterii a uzysku ciepła z takiego rozwiązania. Na tym się może przejechać!!

Cieplo gromadzimy pod budynkiem... No no....

 

Nie ma watpliwosci ze z TB na te same sesje uczeszczaja....

Na tym się też przejedzie jak ja się przejechałem. Ja już wiem jak taki akumulator wykonać on prawdopodobnie jeszcze nie.

Postępowanie niektórych z was z Brzęczkowskim przypomina postępowanie rodziców rozkapryszonego dziecka. Tomusiu, nie rób tego, Tomusiu nie rób tamtego, mamusia prosi. A Tomuś sobie hula w najlepsze.

Gdyby jeszcze Tomuś coś robił, podkreślę jeszcze raz ROBIŁ a nie gadał to może było by pole do dyskusji, ale Tomuś rzuca teorią, niektórzy się rzucają z przeliczaniem tego, liczby się nie bilansują i wojna gotowa.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko jak wylicza się procentowe straty ciepła by udowodnić tezę Brzęczkowskiego:

 

by fikołek.jpg

Dowód na to, że nawiedzeni amatorzy nie powinni brać się za takie obliczenia. Wentylacja 3,7%, Przez sufit mniej niż przez ściany przy takim samum U przegrody. Mostek do gruntu przy płycie na izolacji, podłogówka na maksa przy 0 st na zewnątrz. Zajebiste! Nie dziwię się, że autor jest zakochany w Brzęczkowskim. Wesoły wątek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dr Duda to jakaś farsa ! Jeśli się na niego powołujesz to życzę Ci powodzenia w budownictwie domów jak w temacie :)

Posłuchaj sobie fragmentu jego wypowiedzi:

- od 13:00 minuty. Kto rozsądny proponuje takie rozwiązania ?!

Rzeczywiście trzeba być doktorem chemii, czy czego on tam jest, żeby takie rozwiązania ludziom wciskać. Albo łajdak, albo głupiec.

Sam Pan widzi, jak ktoś żyje tylko z wykładów, to musi mówić to za co płacą.

Podać Panu inne przykłady? Na stronach TaniaKlima pokazywany jest tekst z MI pani dr Bogumiły Szponar,

kierownik LABORATORIUM CHEMII OGÓLNEJ Laboratorium Mikrobiologii Lekarskiej
o tym, ze kamienie w żwirowym gwc zatrzymują, są naturalnym filtrem dla bakterii i zarodników grzybów strzępkowych. Myśli Pan, że taki tekst powstał za darmo? Wie Pan jak wyglądają filtry w salach operacyjnych ? Kamienie filtrem... chyba dla myszy!

 

który podręcznik u nas może się zacząć od: ROLĄ IZOLACJI TERMICZNEJ JEST MARGINALIZACJA ROLI OGRZEWANIA W BUDOWNICTWIE

Kto to wyda? Kto zapłaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który podręcznik u nas może się zacząć od: ROLĄ IZOLACJI TERMICZNEJ JEST MARGINALIZACJA ROLI OGRZEWANIA W BUDOWNICTWIE

Kto to wyda? Kto zapłaci?

Zgoda że taka jest rola, to Panu pisałem!! ale udowadnianie i kpienie z nauki to jest Pańska specjalność!!

Pisałem Panu że w obliczu tego co jest stwierdzone, całkowicie nie blokuje możliwości budowy takich domów.

 

Pana wymyły o izolacji od wewnątrz i wciskanie kitu z nią związanego są niebezpieczne i na pewno nie prowadzą do domów jak w temacie.

Proszę ma Pan dom gdzie jest strop żelbetowy i co ?

Powie Pan że da wszędzie 30cm izolacji ?

 

Tylko których... Że w domu postawionym zgodnie z polska normą - straty do gruntu przez podłogę i fundament wynoszą 5% całości czy 50% całości? jak by nie liczyć wyjdzie w tych okolicach ... 5% to właśnie jest strata przez grunt ! i tego Pan nie może pojąć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze Tomuś coś robił,
Zawsze tak jest, jak jednostce dość prymitywnej i z małym zasobem wiedzy, zabraknie argumentów - próbuje ośmieszyć adwersarza infantylnymi zwrotami "Tomuś" Misiu" "miszczu" - Już nie wymagam od Pana znajomości praw fizyki czy zasad ekonomii, ale jak Pan chce prowadzić spory, proszę się zapoznać z

Artur Schopenhauer

Dialektyka Erystyczna

Czyli

Sztuka Prowadzenia Sporów

Może nie będzie bardziej merytorycznie, ale mnie prymitywnie! To też jest jakaś wartość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu to że przez grunt idzie 5% to nie znaczy jak dom cały będzie miał 30cm a grunt nie będzie miał w cale izolacji to układ procentowy się zmieni ...

ale gdzie każde przegrody mają zbliżone U ... to pierwsze skrzypce grają okna ... potem dach, ściany i na końcu fundament.

Wentylacja zakładamy że WM ...inaczej to wentylacja generuje nawet 200 -400 % strat ... tego co na przenikanie.

 

Szanowny Panie - zarzucanie komuś, że oszukuje, naciąga fizykę dla ochrony rynku instalacyjnego i paliwowego - to nie kpina ! To oskarżenie.
No właśnie ... jak zacznę promować dom bez kabli, tak nachalnie jak Pan ? i powiem że mam receptę na dom bez ogrzewania ... i co Pana wypada nazwać w tedy spiskowcem kablowcem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana wymyły o izolacji od wewnątrz i wciskanie kitu

http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGobainConstruction/Isover/Byggisolering/IsoverBoken/

Jak Pan widzi - już nie tylko moje.

Poza tym, ja nie protestuje przeciwko ocieplaniu na zewnątrz! Tylko przeciwko przyklejaniu izolacji za murem na fundamencie (jak na rys.) !!to nie jest izolacja.jpg Byłby Pan łaskaw o tym pamiętać na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu to że przez grunt idzie 5% to nie znaczy jak dom cały będzie miał 30cm a grunt nie będzie miał w cale izolacji to układ procentowy się zmieni ...
Ok!!! To poproszę Szanownego kszu by wstawił do tabelki, którą podał - brak strat przez fundament i 30 cm (0.1W/m2 ) do gruntu.

 

Ciekawi Pana wynik? Bo ja wiem, że będzie zbliżony do 5%! Czyli jak na rysunkach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłka wzięte straty do gruntu i mamy efekty.

Pan weźmie i policzy ... ale w to wątpie .. w programie dla spiskowców za oceanu typu Therm .. i wyjdzie Heat Flow ...

Przeliczyłem to dla kolegi Nydara ... z jego przykładem ... i co wyszło iż jest ok ..

Ja używam licznika kWh - wolę praktykę i pomiary licznikowe. Mało tego - uważam, że jak wynik z obliczeń różni się zasadniczo od realiów - to nie realia są do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz w domu ogrzewania tj C.O stoi ... podłoga nie grzeje i jest mi bardzo dobrze.

Płytki Szanowny Panie mogą dawać się we znaki !

 

Ja używam licznika kWh - wolę praktykę i pomiary licznikowe. Mało tego - uważam, że jak wynik z obliczeń różni się zasadniczo od realiów - to nie realia są do d..

To po prostu Pan nie potrafi tego opisać co Pan licznikiem zmierzył o tak.

Stąd chodzi Pan w miejscu... i powtarza. Brak totalnego samokrytyki i jest pozamiatane.

Z uporem Pan wciska to czego Pan nie zrozumiał do końca i oparte jest to na błędnych wnioskach.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie bardziej merytorycznie, ale mnie prymitywnie! To też jest jakaś wartość!

Tak zgadza się, ale moje motto to:

"Mądry gdy ładne ubranie włoży jest dotąd mądrym gdy gęby nie otworzy"

Pan natomiast wyznaje coś właśnie odwrotnego.

Jeżeli chce się Pan uważać za znawcę współczesnego budownictwa proszę przedstawić własne praktyczne osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mądry gdy ładne ubranie włoży jest dotąd mądrym gdy gęby nie otworzy"
Kompletnie nietrafione Szanowny Panie. To ma sens tylko w rozmowach w realu. Tu, na forum wyglądem, garniturem, krawatem, okularami - na nikim nie zrobię wrażenie. Błagam Pan zacznie myśleć!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...