Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie mam teraz w domu ogrzewania tj C.O stoi ... podłoga nie grzeje i jest mi bardzo dobrze.

Płytki Szanowny Panie mogą dawać się we znaki !

 

 

To po prostu Pan nie potrafi tego opisać co Pan licznikiem zmierzył o tak.

Stąd chodzi Pan w miejscu... i powtarza. Brak totalnego samokrytyki i jest pozamiatane.

Z uporem Pan wciska to czego Pan nie zrozumiał do końca i oparte jest to na błędnych wnioskach.

Mimo wszystko - nie da się komfortowo funkcjonować w domu izolowanym z pośrednim ogrzewaniem. Stąd (miedzy innymi ta cała walka z izolowaniem)

Wnioski wyszły z realizacji róznych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGobainConstruction/Isover/Byggisolering/IsoverBoken/

Jak Pan widzi - już nie tylko moje.

Poza tym, ja nie protestuje przeciwko ocieplaniu na zewnątrz! Tylko przeciwko przyklejaniu izolacji za murem na fundamencie (jak na rys.) !![ATTACH=CONFIG]251059[/ATTACH] Byłby Pan łaskaw o tym pamiętać na przyszłość

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=251061&stc=1&d=1395915018

A tu też zaprotestujesz Panie B?

cokół izolowany1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzi Pan .akurat ja nie zwalczam izolacji tylko promuję izolację do standardu samogrzejnego.

A ten wymaga aby dom był napakowany betonem i przykryty izolacją na około niczym ciepłą pierzyną !

Spokojnie przez wiosnę/lato/ jesień budynek będzie miał ściany o temp średniej powietrzu przez ten okres ...

I nie będzie miała znaczenia pojemność cieplna jeśli chodzi o ilości jakiegoś tam dogrzewania.

Pojemność cieplna znaczenie dopiero ujawni jak trzeba będzie zabrać z tej pojemność np dwa tygodnie -20 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam Pan zacznie myśleć!.

Tak jak Pan? To proszę mnie przekonać, najlepiej własnym doświadczeniem.

Przychodzą do mnie czasami studenci na staż. Chwalą się co to oni nie wiedzą o kolektorach, słucham ich do końca potem mówię o swoich doświadczeniach i widzę powolutku jak wchodzą pod biurko.

Ale raz kiedyś przyszła do mnie kobitka i ona podyskutowała ze mną o kolektorach, wtedy ja wlazłem pod stół.

 

To ma sens tylko w rozmowach w realu.

Właśnie nie, bo w realu nie jest Pan w stanie swoich teorii udowodnić!!! A ja tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzi Pan .akurat ja nie zwalczam izolacji tylko promuję izolację do standardu samogrzejnego.

A ten wymaga aby dom był napakowany betonem i przykryty izolacją na około niczym ciepłą pierzyną !

Spokojnie przez wiosnę/lato/ jesień budynek będzie miał ściany o temp średniej powietrzu przez ten okres ...

I nie będzie miała znaczenia pojemność cieplna jeśli chodzi o ilości jakiegoś tam dogrzewania.

Pojemność cieplna znaczenie dopiero ujawni jak trzeba będzie zabrać z tej pojemność np dwa tygodnie -20 ...

 

Pełna zgoda! Tylko, że to jest niekomfortowe. I Panu nie wyjdzie. A ja robię instalację komuś - co się wiąże z zapewnieniem komfortu termicznego ( jaki inwestor sobie życzy) w każdym pomieszczeniu i zużyciu kWh jak w temacie.

Przykład - inwestor chce mieć podłogę 23 st.C w pokojach ( niezależnie od zysków czy strat ) a dodatkowo w łazience rano i wieczorem 28st.C

Przypomnę dom 120m2 - 1200kWh

Jak Pan to rozwiąże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Pan? To proszę mnie przekonać, najlepiej własnym doświadczeniem.

Przychodzą do mnie czasami studenci na staż. Chwalą się co to oni nie wiedzą o kolektorach, słucham ich do końca potem mówię o swoich doświadczeniach i widzę powolutku jak wchodzą pod biurko.

Ale raz kiedyś przyszła do mnie kobitka i ona podyskutowała ze mną o kolektorach, wtedy ja wlazłem pod stół.

 

 

Właśnie nie, bo w realu nie jest Pan w stanie swoich teorii udowodnić!!! A ja tak.

Ma Pan rację ! Bardzo źle sobie radzę z teoriami. Dlatego bardziej praktyka. Ponieważ nie umiem udowodnić, to w ogóle o teoriach nie piszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam, Pan zacznie myśleć!

Poza tym, ja nie protestuje przeciwko ocieplaniu na zewnątrz! Tylko przeciwko przyklejaniu izolacji za murem na fundamencie (jak na rys.) !!Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: to nie jest izolacja.jpg Wyświetleń: 1 Rozmiar: 31,9 KB ID: 251059 Byłby Pan łaskaw o tym pamiętać na przyszłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan rację ! Bardzo źle sobie radzę z teoriami. Dlatego bardziej praktyka. Ponieważ nie umiem udowodnić, to w ogóle o teoriach nie piszę
I właśnie bierze Pan kij bejsbolowy i Pan leje prof i innych że są ciepłownikami.

Niczym don kichot A wielu Panu chce uświadomić to ... ale Pan nadal poluje na kwiat paproci swych hipotez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie bierze Pan kij bejsbolowy i Pan leje prof i innych że są ciepłownikami.

Niczym don kichot A wielu Panu chce uświadomić to ... ale Pan nadal poluje na kwiat paproci swych hipotez.

 

...

Mądry Don Kichot, gdy na świat rzucony

Okazał sie głupcem blachą obleczonym

Zaś głupi Sanczo, wierny giermek jego

Mędrcem, w wirze z życia codziennego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Pan widzi, jak ktoś żyje tylko z wykładów, to musi mówić to za co płacą.

Podać Panu inne przykłady? Na stronach TaniaKlima pokazywany jest tekst z MI pani dr Bogumiły Szponar,

o tym, ze kamienie w żwirowym gwc zatrzymują, są naturalnym filtrem dla bakterii i zarodników grzybów strzępkowych. Myśli Pan, że taki tekst powstał za darmo? Wie Pan jak wyglądają filtry w salach operacyjnych ? Kamienie filtrem... chyba dla myszy!

 

A ty co masz z tego, że głosisz iż 30cm to mało ? Czyżbyś nie dał rady wyżyć ze sprzedaży reku, wentylacji itp. i podkupują Cię firmy produkujące izolację?

 

który podręcznik u nas może się zacząć od: ROLĄ IZOLACJI TERMICZNEJ JEST MARGINALIZACJA ROLI OGRZEWANIA W BUDOWNICTWIE

Kto to wyda? Kto zapłaci?

 

Izolatorzy.

 

Pełna zgoda! Tylko, że to jest niekomfortowe. I Panu nie wyjdzie. A ja robię instalację komuś - co się wiąże z zapewnieniem komfortu termicznego ( jaki inwestor sobie życzy) w każdym pomieszczeniu i zużyciu kWh jak w temacie.

Przykład - inwestor chce mieć podłogę 23 st.C w pokojach ( niezależnie od zysków czy strat ) a dodatkowo w łazience rano i wieczorem 28st.C

Przypomnę dom 120m2 - 1200kWh

Jak Pan to rozwiąże ?

 

Grzejnikami elektrycznymi w łazienkach. Nawet lepsze jest to niż podłogóka, bo lepiej ręczniki wysuszy. Nawet w lecie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...